Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Lorey

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 24 mai 2010, 11:06:41
jolye79's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: CT, Romania
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica
Date: 163cm, 61.8kg
Mesaje: 2.186
Aprecieri acordate: 98
Am fost apreciat(a) de 530 ori in 366 mesaje
Implicit Re: Jurnal Lorey

Citat:
Anterior postat de Lorey Vezi mesajul
Buna si sa-ti traiasca bebele!!!
Am observat ca si tu ai inceout de undeva de la 76 kg. De cand ai inceput? Tii dieta hipocalorica? Cum e?
Scuze daca sunt prea multe intrebari deodata
Oricum, felicitari si multa bafta in continuare!
Pupici!
Sa-mi traiasca, multumesc...ambii bebei!!! (am 2)
De fapt eu am inceput de la 80 kg pe care le aveam in noiembrie, anul trecut, dupa ce-am nascut, dar primele 4 s-au dus fara sa le monitorizez. Cand m-am apucat sa fiu mai atenta la ce mananc (prin februarie-martie) au inceput sa se duca usor-usor. Acum pierd, in medie, 900 grame pe saptamana.
Cum? Foarte simplu, nici eu nu ma asteptam sa merga asa usor!
Am mai scris la o mamica in jurnal cam cum fac, copiez si aici textul:
Tin hipocalorica si faza e ca mananci orice, dar in limita unui numar de calorii prestabilit. Ce trebuie sa faci : iti analizezi un meniu dintr-o zi obisnuita si calculezi cam cate calorii mananci in respectiva zi. Apoi tai 200 - 300 de calorii si....gata, tii dieta hipocalorica!
Bine, nu poti nici sa manaci toata ziua ciocolata - chiar daca te incadrezi in numarul de calorii - pentru ca asa nu slabesti si te si imbolnavesti. Ideea e ca trebuie sa-ti fixezi un orar strict de masa - 3 mese pe zi si doua gustari - si sa mananci cat mai sanatos posibil. Si o sa vezi ca din mancare sanatoasa o sa te simti foarte satula si nici nu o sa mai ai tendinta de a gusta si altceva.
Eu am facut asa : am eliminat uleiul din alimentatie, cu exceptia uleiului de masline pe care il pun la salate, cam o lingurita (deci nu mai gatesc nimic cu ulei iar membrii familiei s-au conformat fara comentarii), nu mai beau niciun fel de suc, nici macar fresh-uri (mai bine mananci fructul ca atare, e mult mai sanatos decat zeama aia fara fibre), am eliminat produsele de patiserie dupa care muream (nici nu mai tin minte de cand n-am mai mancat...si nici nu mi-e pofta) si am redus dulciurile (pentru ca nu am fost niciodata o impatimita a dulciurilor nu le-am eliminat de tot, ci doar le-am redus cantitativ). Adica mai mananc din cand in cand cate o patratica sau doua de ciocolata, dar cam atat.
De asemenea, fara carbohidrati seara, adica fara paine, cartofi, orez, paste, si fara leguminoase (fasole, mazare...).
__________________
Jurnal 2010
Jurnal Jolye79

Jurnal 2014 http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...4-a-12483.html
jolye79, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1435 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #12 (permalink)  
Vechi 24 mai 2010, 19:03:12
Lorey's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 23 mai 2010
Locaţie: ..., Romania
Dieta: ...
Date:
Mesaje: 54
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Lorey

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
O zi placuta iti doresc ! Si o sa mai trec pe la tine !
Iti multumesc de vizita, Fulguta! Si te mai astept pe la mine Promit sa te servesc cu mancare sanatoasa Pupici dulci
Lorey, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. Lorey, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #13 (permalink)  
Vechi 24 mai 2010, 19:09:12
Lorey's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 23 mai 2010
Locaţie: ..., Romania
Dieta: ...
Date:
Mesaje: 54
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Lorey

Citat:
Anterior postat de jolye79 Vezi mesajul
Sa-mi traiasca, multumesc...ambii bebei!!! (am 2)
De fapt eu am inceput de la 80 kg pe care le aveam in noiembrie, anul trecut, dupa ce-am nascut, dar primele 4 s-au dus fara sa le monitorizez. Cand m-am apucat sa fiu mai atenta la ce mananc (prin februarie-martie) au inceput sa se duca usor-usor. Acum pierd, in medie, 900 grame pe saptamana.
Cum? Foarte simplu, nici eu nu ma asteptam sa merga asa usor!
Am mai scris la o mamica in jurnal cam cum fac, copiez si aici textul:
Tin hipocalorica si faza e ca mananci orice, dar in limita unui numar de calorii prestabilit. Ce trebuie sa faci : iti analizezi un meniu dintr-o zi obisnuita si calculezi cam cate calorii mananci in respectiva zi. Apoi tai 200 - 300 de calorii si....gata, tii dieta hipocalorica!
Bine, nu poti nici sa manaci toata ziua ciocolata - chiar daca te incadrezi in numarul de calorii - pentru ca asa nu slabesti si te si imbolnavesti. Ideea e ca trebuie sa-ti fixezi un orar strict de masa - 3 mese pe zi si doua gustari - si sa mananci cat mai sanatos posibil. Si o sa vezi ca din mancare sanatoasa o sa te simti foarte satula si nici nu o sa mai ai tendinta de a gusta si altceva.
Eu am facut asa : am eliminat uleiul din alimentatie, cu exceptia uleiului de masline pe care il pun la salate, cam o lingurita (deci nu mai gatesc nimic cu ulei iar membrii familiei s-au conformat fara comentarii), nu mai beau niciun fel de suc, nici macar fresh-uri (mai bine mananci fructul ca atare, e mult mai sanatos decat zeama aia fara fibre), am eliminat produsele de patiserie dupa care muream (nici nu mai tin minte de cand n-am mai mancat...si nici nu mi-e pofta) si am redus dulciurile (pentru ca nu am fost niciodata o impatimita a dulciurilor nu le-am eliminat de tot, ci doar le-am redus cantitativ). Adica mai mananc din cand in cand cate o patratica sau doua de ciocolata, dar cam atat.
De asemenea, fara carbohidrati seara, adica fara paine, cartofi, orez, paste, si fara leguminoase (fasole, mazare...).
Scuze! Nu am stiut ca ai doi copilasi Sa-ti traiasca ambii bebei!!! Le trimit niste virtuali, ca sa-mi rascumpar greseala Iti multumesc pentru ponturi. Chiar o sa incep sa-ti rasfoiesc jurnalul.
Ufff! Sunt un pic derutata acum... Am tinut prima zi de dieta Rina's 90... A fost ok insa sunt derutata dupa mesajele voastre... Nu prea este un lucru bun sa ma indoiesc de dieta mea din prima zi Mi-e teama insa de esec Sper totusi sa fie bine Incerc sa raman optimista
Te pup dulce si iti doresc multa bafta in continuare!
atat pentru tine cat si pentru bebei!!!
Lorey, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. Lorey, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #14 (permalink)  
Vechi 24 mai 2010, 20:25:50
Lorey's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 23 mai 2010
Locaţie: ..., Romania
Dieta: ...
Date:
Mesaje: 54
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Lorey

Cam asa a aratat prima mea zi de dieta:

CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 08:00
Ceai verde, 250ml - 5 calorii, 0.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0 fibre, 7.5 sodiu, 0 zahar
Apa plata, 3000ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Grepfruit (roz sau rosu), 200g - 84 calorii, 1.6 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 21.4 carbohidrati, 3.2 fibre, 0 sodiu, 13.8 zahar

Gustare 1, ora 10:00
Grepfruit (roz sau rosu), 100g - 42 calorii, 0.8 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 10.7 carbohidrati, 1.6 fibre, 0 sodiu, 6.9 zahar

Gustare 2, ora 12:00
Grepfruit (roz sau rosu), 100g - 42 calorii, 0.8 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 10.7 carbohidrati, 1.6 fibre, 0 sodiu, 6.9 zahar

Prânz, ora 14:00
Carne de pui, broiler sau fryer (pui intre 7 - 13 saptamani), pulpa de pui superioara, carne macra, gatita, la cuptor, fripta, 200g - 418 calorii, 51.9 proteine, 21.8 grasimi, 190 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 176 sodiu, 0 zahar
Supa limpede pui, 300ml - 46 calorii, 5.7 proteine, 1.8 grasimi, 0 colesterol, 1.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Salata de castraveti, rosii, salata, ceapa, masline, 200g - 185 calorii, 1.8 proteine, 15.4 grasimi, 0 colesterol, 9.6 carbohidrati, 3.4 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Cina, ora 18:00
Carne de pui, broiler sau fryer (pui intre 7 - 13 saptamani), pulpa de pui superioara, carne macra, gatita, la cuptor, fripta, 100g - 209 calorii, 25.9 proteine, 10.9 grasimi, 95 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 88 sodiu, 0 zahar
Salata de castraveti, rosii, salata, ceapa, masline, 100g - 93 calorii, 0.9 proteine, 7.7 grasimi, 0 colesterol, 4.8 carbohidrati, 1.7 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ceai verde, 250ml - 5 calorii, 0.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.5 carbohidrati, 0 fibre, 7.5 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1129 calorii, 90.4 proteine, (mult)57.6 grasimi, 285 colesterol, (mic)59.4 carbohidrati, 11.5 fibre, 279 sodiu, 27.6 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Aerobica step, pas 15-20 cm, 45min - 482 calorii
Aerobica, general, 30min - 242 calorii
Metabolism bazal - 1471 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2195 calorii


FINAL CALORII: -1066 kcal (-4 kg/lună)
TARGET CALORII: -1034 kcal (-4 kg/luna)
Lorey, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. Lorey, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].

Ultima dată editat de Lorey; 24 mai 2010 at 20:28:53. Motiv: corectare meniu
  #15 (permalink)  
Vechi 24 mai 2010, 21:16:15
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Jurnal Lorey

Citat:
Anterior postat de Lorey Vezi mesajul
Iti multumesc de vizita, Fulguta! Si te mai astept pe la mine Promit sa te servesc cu mancare sanatoasa Pupici dulci
Cu multa placere o sa vin .Noapte buna si in casuta ta !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #16 (permalink)  
Vechi 24 mai 2010, 21:45:49
jolye79's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: CT, Romania
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica
Date: 163cm, 61.8kg
Mesaje: 2.186
Aprecieri acordate: 98
Am fost apreciat(a) de 530 ori in 366 mesaje
Implicit Re: Jurnal Lorey

Citat:
Anterior postat de Lorey Vezi mesajul
Scuze! Nu am stiut ca ai doi copilasi Sa-ti traiasca ambii bebei!!! Le trimit niste virtuali, ca sa-mi rascumpar greseala Iti multumesc pentru ponturi. Chiar o sa incep sa-ti rasfoiesc jurnalul.
Ufff! Sunt un pic derutata acum... Am tinut prima zi de dieta Rina's 90... A fost ok insa sunt derutata dupa mesajele voastre... Nu prea este un lucru bun sa ma indoiesc de dieta mea din prima zi Mi-e teama insa de esec Sper totusi sa fie bine Incerc sa raman optimista
Te pup dulce si iti doresc multa bafta in continuare!
atat pentru tine cat si pentru bebei!!!
Nu lua ca punct de reper meniurile mele. Eu inca alaptez si trebuie sa pap mai mult decat in conditii normale.
In legatura cu dieta ta...daca tot ai inceput-o, eu zic sa te tii cum trebuie de ea, fara sa te descurajezi. O sa slabesti cu siguranta, d-aia sunt facute dietele! Pana la urma, la orice dieta trebuie mare atentie dupa ce o termini, sa nu te arunci in prima prajitura pe care o vezi si sa o tii tot asa....cu excese. Daca te-a incantat dieta asta, inseamna ca ti se potriveste si ca alta mai buna pentru tine nu exista. Asa ca, la treaba!
O sa citesc si eu un pic despre dieta asta sa vad cu ce se mananca, asa, de curiozitate. Sa-mi mai dau si eu cu parearea cand mai trec pe-aici.
Cand ai de gand sa te cantaresti?
__________________
Jurnal 2010
Jurnal Jolye79

Jurnal 2014 http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...4-a-12483.html
jolye79, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1435 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #17 (permalink)  
Vechi 24 mai 2010, 22:03:12
Lorey's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 23 mai 2010
Locaţie: ..., Romania
Dieta: ...
Date:
Mesaje: 54
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Lorey

Citat:
Anterior postat de jolye79 Vezi mesajul
Nu lua ca punct de reper meniurile mele. Eu inca alaptez si trebuie sa pap mai mult decat in conditii normale.
In legatura cu dieta ta...daca tot ai inceput-o, eu zic sa te tii cum trebuie de ea, fara sa te descurajezi. O sa slabesti cu siguranta, d-aia sunt facute dietele! Pana la urma, la orice dieta trebuie mare atentie dupa ce o termini, sa nu te arunci in prima prajitura pe care o vezi si sa o tii tot asa....cu excese. Daca te-a incantat dieta asta, inseamna ca ti se potriveste si ca alta mai buna pentru tine nu exista. Asa ca, la treaba!
O sa citesc si eu un pic despre dieta asta sa vad cu ce se mananca, asa, de curiozitate. Sa-mi mai dau si eu cu parearea cand mai trec pe-aici.
Cand ai de gand sa te cantaresti?
Buna, draga mea si multumesc de vizita
O sa merg mai departe cu dieta. Nu ma dau batuta asa, cu una cu doua. Sper sa dea rezultate.
Am rasfoit jurnalul tau, respectiv meniurile pentru ca am observat ca esti foarte meticuloasa si cred ca am de invatat de la tine in materie de nutritie. Chiar daca nu pot adopta meniurile tale, am de invatat din ele
De cantarit o sa ma cantaresc o data pe luna ( adica prima cantarire va avea loc undeva pe 21-22 iunie).
Multumesc inca o data pentru incurajari, sfaturi.
Ce fac bebeii?! Sper ca sunt bine atat ei, cat si tu. Am citit ca ai fost un pic racita si ca nici bebeii nu s-au simtit prea bine
Te pup dulce dulce dulce si iti doresc o noapte linistita!
pt. bebeii tai.
Somnic pufos!
Lorey, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. Lorey, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #18 (permalink)  
Vechi 26 mai 2010, 05:59:35
Fulguta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 15 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Mancat sanatos si sport
Date: 165cm, 56kg
Mesaje: 7.578
Aprecieri acordate: 851
Am fost apreciat(a) de 2.062 ori in 565 mesaje
Implicit Re: Jurnal Lorey

Neata Lorey ! Iti doresc o zi plina de reusite !
__________________

Fulguta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2076 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1559 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1560 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #19 (permalink)  
Vechi 26 mai 2010, 11:44:19
Lorey's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 23 mai 2010
Locaţie: ..., Romania
Dieta: ...
Date:
Mesaje: 54
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Lorey

Citat:
Anterior postat de Fulguta Vezi mesajul
Neata Lorey ! Iti doresc o zi plina de reusite !
Buna, Fulguta! Si multumesc de vizita si incurajari Chiar am nevoie de ceva incurajari. Ieri mi-am terminat sportul cu greu din cauza faptului ca am ajuns acasa, de la serv., pe la 20:30. Am fost rupta dar nu m-am lasat pana nu am terminat tot ce mi-am propus
De dimineata insa, alta dandana... E prima zi din acea perioada nefasta a lunii si mi-e ciuda de mor pentru ca imi da tot programul de sport peste cap pentru 2-3 zile Dar asta este... De fiecare data imi aleg sa tin dieta chiar in perioada asta Parca e un facut Si ma simt si ca naiba Noroc ca ma cantaresc o data pe luna ca altfel sigur as fi suferit o mare dezamagire la prima cantarire
Sper sa am astazi timp sa imi trec si meniurile in jurnal... Daca tot nu pot sa fac sport
Te pup dulce si iti doresc o zi superba, asa ca tine !
Astazi ai zi de fructe, nu?! Si maine urmeaza cantarirea?! Multa bafta iti doresc si la cat mai multe kg in minus!
Lorey, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. Lorey, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #20 (permalink)  
Vechi 26 mai 2010, 15:35:05
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal Lorey

Citat:
Anterior postat de Lorey Vezi mesajul
Buna, fetelor si bine v-am gasit! Sper sa ma acceptati in comunitatea voastra si sa ma ajutati sa castig lupta cu kilogramele in plus
Voi face un prim pas in a ne cunoaste. Ma numesc Lore ( dana ), am 31 de ani si multe kilograme in plus. Incepand de maine, imi doresc sa adopt un stil de viata sanatos atat din punctul de vedere al alimentatiei, cat si al activitatii sportive. Citesc de cateva zile discutiile de pe forum si am decis ca dieta pe care imi doresc sa o urmez este Rina's 90. Am citit cam tot ce am gasit legat de aceasta dieta pe internet, respectiv pe acest site. Imi doresc ca in 7-8 luni sa dau jos cam 25 de kg. Nu stiu daca este posibil, daca nu cumva mi-am stabilit un tel cam maret... Se prea poate sa fie doar entuziasmul incepatorului ( sau nici macar incepator deoarece maine va fi prima zi ). O sa incerc sa tin un mic jurnal in care sa notez, in limita timpului disponibil, ce am facut pentru atingerea maretului meu tel.
Sper sa ma sustineti in aceasta lupta crancena din care mi-am propus sa ies invingatoare si sa ma ajutati cu sfaturi, pareri.
Am observat pe forum-ul dedicat acestei diete ca sunt postate foarte putine feluri de mancare. Mi-as dori, daca se poate, ca fetele care tin aceasta dieta, sa ma ajute cu idei de feluri de mancare. Le-am citit si pe cele din cartile dedicate acestei diete dar unele sunt mult prea elaborate si eu nu prea am timp sa gatesc.
Va pupacesc dulce si va doresc multa bafta in lupta cu kilogramele!
P.S. Am sa revin maine cu impresii dupa prima zi de dieta Sper sa fiu la fel de optimista, de entuziasmata.
Buna Lorey (Dana) si bine ai venit printre noi

Eu zic ca este un tel foarte realist 7-8 luni este un termen in care cu siguranta se poate slabi sanatos, fara a traumatiza organismul.

Eu iti recomand sa iei "legatura" directa cu fetele care tin aceasta dieta, uite iti dau link catre casuta lor Rina 90" s Si acolo puteti discuta despre retete pentru acest regim

Eu oricum o sa trec prin casuta ta, ca sa vad ce papi

Iti doresc mult succes in atingerea siluetei dorite si multa sanatate
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
 

Informatii despre slabit
dieta, femei, jurnal, kilograme, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole