forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Luiza (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-luiza-3648.html)

Luiza25 27 apr 2010 19:45:10

Jurnal Luiza
 
:)salut! ma numesc Luiza. azi e prima mea zi de dieta, sper sa gasesc vointa necesara pentru a o mentine pana la capat. in ultimi ani tineam o dieta eficienta pentru mine dar sunt nevoita sa renunt la ea pt ca nu ma simt prea bine daca mananc numai salata verde la pranz. momentan locuiesc in Franta cu prietenul meu si mam decis sa tin o dieta pe care am gasito aici intro revista si care nu ma face sa sufar prea mult de foame. de azi mam hotarat sa fac si un pic de sport,am mers si am alergat un pic, sper cu timpul sa rezist mai mult. inca nu am inteles cum as putea sami fac un meniu pt ca numi permite sa introduc cantitatile.

Anca77yvb 27 apr 2010 19:48:39

Re: Luiza
 
bine ai venit pe acest site ..... cum sa nu iti permita sa introduci cantitatea ? faci clic pe aliment dai in jos si scrii acolo cantitatea si dai adauga, nu e greu. Cat ai slabit cu fost dieta? si mai completeaza datele despre tine te va ajuta mai mult Bye

Slabuta 27 apr 2010 19:51:47

Re: Jurnal Luiza
 
Citat:

Anterior postat de Luiza25 (Post 167574)
:)salut! ma numesc Luiza. azi e prima mea zi de dieta, sper sa gasesc vointa necesara pentru a o mentine pana la capat. in ultimi ani tineam o dieta eficienta pentru mine dar sunt nevoita sa renunt la ea pt ca nu ma simt prea bine daca mananc numai salata verde la pranz. momentan locuiesc in Franta cu prietenul meu si mam decis sa tin o dieta pe care am gasito aici intro revista si care nu ma face sa sufar prea mult de foame. de azi mam hotarat sa fac si un pic de sport,am mers si am alergat un pic, sper cu timpul sa rezist mai mult. inca nu am inteles cum as putea sami fac un meniu pt ca numi permite sa introduc cantitatile.

Bine ai venit printre noi, Luiza :)

Wow, 180 cm :D Felicitari pentru inaltimea ta :):">

Mult succes in ceea ce ti-ai propus, daca nu este secret, ce dieta vei urma? :)

Iar in legatura cu cantitatile, esti logata cand vrei sa iti faci meniul? :)

ianna 27 apr 2010 19:54:18

Re: Jurnal Luiza
 
Bine ai venit printre noi Luiza>:D<

pai poate ne impartasesti si noua dieta ta, sa vedem daca nu cumva avem habar de ea sau daca nu are ceva carente.

Ma bucur ca vrei sa te imprietenesti cu sportul, asta este si mai bine decat dieta in sine:D


Astept sa vad cum e dieta

o zi eXcelenta>:D<

LicuriciColorat 27 apr 2010 19:54:35

Re: Jurnal Luiza
 
Buna si bine ai venit.>:D<Asa cum au spus si celelalte slabute,da-ne detalii despre ce dieta tii,cum iti organizezi mesele.Cu o alimentatie sanatoasa+sport si hidratare adica 2l apa/zi vei slabii garantat,in timp ce-i drept da fara efecte secundare.Mult succes.

andra_aly 27 apr 2010 20:07:29

Re: Jurnal Luiza
 
Citat:

Anterior postat de Luiza25 (Post 167574)
:)salut! ma numesc Luiza. azi e prima mea zi de dieta, sper sa gasesc vointa necesara pentru a o mentine pana la capat. in ultimi ani tineam o dieta eficienta pentru mine dar sunt nevoita sa renunt la ea pt ca nu ma simt prea bine daca mananc numai salata verde la pranz. momentan locuiesc in Franta cu prietenul meu si mam decis sa tin o dieta pe care am gasito aici intro revista si care nu ma face sa sufar prea mult de foame. de azi mam hotarat sa fac si un pic de sport,am mers si am alergat un pic, sper cu timpul sa rezist mai mult. inca nu am inteles cum as putea sami fac un meniu pt ca numi permite sa introduc cantitatile.

Bine ai venit printre noi luiza>:D<
asteptam mai multe detalii despre dieta de care vorbesti;)
noi suntem alaturi de tine.>:D< mult succes

Luiza25 27 apr 2010 20:38:19

Re: Jurnal Luiza
 
Multumesc pentru intampinare.
Am sa va traduc dieta pe care o tin acum, sper sa mearga.
dimineata dupa trezire: un pahar mare de suc de lamaie+ apa+ indulcitor
micul dejun:1 ceai sau o cafea fara zahar+ o felie de paine neagra+putin unt cat o aluna+1 iaurt 0%sau un patratel de branza proaspata 0% + o felie de jambon degresat
sau un ou si un fruct
daca va este foame intre timp este permis un iaurt0% sau o felie de jambon sau un ou dur
la pranz si la cina:
zero paine
aperitiv: salata de spanac+o nuca
sau 5 creveti
sau 10 ridichi cu sare
sau o salata de castraveti
sau 1 castron de legume fara grasimi
sau 2 dovlecei
felul principal:
150g de proteine+200g legume fierte
dessert:iaurt0%
gustare:ceai + un fruct

Luiza25 27 apr 2010 20:42:19

Re: Jurnal Luiza
 
dieta pe care o tineam inainte: dimineata 4-6 biscuiti si o ceasca de cafea cu lapte, la pranz salata verde si seara 100-200g de carne slaba si legume dar numai reusesc sa tin seoarece am probleme cu stomacul. era o dieta buna reuseam sa slabesc in jur de 2kg pe saptamana.

Sibel H 27 apr 2010 20:50:39

Re: Jurnal Luiza
 
Citat:

Anterior postat de Luiza25 (Post 167574)
:)salut! ma numesc Luiza. azi e prima mea zi de dieta, sper sa gasesc vointa necesara pentru a o mentine pana la capat. in ultimi ani tineam o dieta eficienta pentru mine dar sunt nevoita sa renunt la ea pt ca nu ma simt prea bine daca mananc numai salata verde la pranz. momentan locuiesc in Franta cu prietenul meu si mam decis sa tin o dieta pe care am gasito aici intro revista si care nu ma face sa sufar prea mult de foame. de azi mam hotarat sa fac si un pic de sport,am mers si am alergat un pic, sper cu timpul sa rezist mai mult. inca nu am inteles cum as putea sami fac un meniu pt ca numi permite sa introduc cantitatile.

:)...Salut!..Bine ai venit! printre noi..la, fel sant si eu curioasa ce fel de dieta ti...poti sa ne dai amnunte despre dieta ta..???..iti doresc mult succes,inscaderea kg.nedorite...>:D<

mvthebest 27 apr 2010 20:53:46

Re: Jurnal Luiza
 
Citat:

Anterior postat de Luiza25 (Post 167758)
dieta pe care o tineam inainte: dimineata 4-6 biscuiti si o ceasca de cafea cu lapte, la pranz salata verde si seara 100-200g de carne slaba si legume dar numai reusesc sa tin seoarece am probleme cu stomacul. era o dieta buna reuseam sa slabesc in jur de 2kg pe saptamana.

Se numea infometare. Bine ca ai renuntat:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:22:18.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO