forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Lumy- Voi reusi! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-lumy-voi-reusi-8905.html)

lumy5 15 apr 2011 11:07:22

Jurnal Lumy- Voi reusi!
 
M-am hotarat sa-mi deschid un jurnal propriu, in care sa scriu ori de cate ori simt nevoia sa o fac.
Sa ma prezint... Ma numesc Luminita, am 20 de ani si vreau sa fiu slabuta! :)
In momentul de fata am 71.5kg, si doresc sa ajung la 65, lucru care nu este batut in cuie, pt ca cel mai mult imi doresc sa dau jos cm din partea de jos (coapse, gambe), si bineinteles de la burtica.
Primul pas l-am facut, acum va incepe greul, vor incepe tentatiile (Pastele) si perioada in care va trebui sa depun mai mult efort pt a obtine rezultatele dorite, dar voi reusi !

Sabine_28 15 apr 2011 12:45:25

Re: Jurnal Lumy- Voi reusi!
 
Hey Lumy, ma bucur ca ti-ai facut jurnal!

Sigur ca vei reusi , suntem alaturi de tine.

Eu iti las un ceiutz, asa ca de casa noua!>:D<


http://thehansons.ro/wp-content/uplo...i-corecta1.jpg

nicoleta100 15 apr 2011 12:51:40

Re: Jurnal Lumy- Voi reusi!
 
Citat:

Anterior postat de lumy5 (Post 623632)
M-am hotarat sa-mi deschid un jurnal propriu, in care sa scriu ori de cate ori simt nevoia sa o fac.
Sa ma prezint... Ma numesc Luminita, am 20 de ani si vreau sa fiu slabuta! :)
In momentul de fata am 71.5kg, si doresc sa ajung la 65, lucru care nu este batut in cuie, pt ca cel mai mult imi doresc sa dau jos cm din partea de jos (coapse, gambe), si bineinteles de la burtica.
Primul pas l-am facut, acum va incepe greul, vor incepe tentatiile (Pastele) si perioada in care va trebui sa depun mai mult efort pt a obtine rezultatele dorite, dar voi reusi !

Salutare!!!!
Bine ai venit!!!>:D<>:D<>:D<>:D<
Sunt sigura ca vei reusi ceea ce ti-ai propus!!!
Pt rezultate mai bune si mai rapide eu zic sa incerci si cu ceva sport!!! Face minuni!!!:D
Multa bafta!!!

Roxii 15 apr 2011 15:46:39

Re: Jurnal Lumy- Voi reusi!
 
Citat:

Anterior postat de lumy5 (Post 623632)
M-am hotarat sa-mi deschid un jurnal propriu, in care sa scriu ori de cate ori simt nevoia sa o fac.
Sa ma prezint... Ma numesc Luminita, am 20 de ani si vreau sa fiu slabuta! :)
In momentul de fata am 71.5kg, si doresc sa ajung la 65, lucru care nu este batut in cuie, pt ca cel mai mult imi doresc sa dau jos cm din partea de jos (coapse, gambe), si bineinteles de la burtica.
Primul pas l-am facut, acum va incepe greul, vor incepe tentatiile (Pastele) si perioada in care va trebui sa depun mai mult efort pt a obtine rezultatele dorite, dar voi reusi !

Buna si bine ai venit!>:D<Din fericire de Paste nu mai sunt asa multe tentatii ca de Craciun,asa ca daca papi cu limita si faci sport in alea 2-3 zile nu va fi nici o problema.>:D<Eu iti doresc mult succes si la cat mai multe kg..in minus:))>:D<

lumy5 15 apr 2011 18:05:18

Re: Jurnal Lumy- Voi reusi!
 
Fetelor, va multumesc mult, nu ma asteptam sa am oaspeti asa curand :-*

Citat:

Anterior postat de Sabine_28 (Post 623788)
Hey Lumy, ma bucur ca ti-ai facut jurnal!

Sigur ca vei reusi , suntem alaturi de tine.

Eu iti las un ceiutz, asa ca de casa noua!>:D<


Sabi, merci, esti o scumpa, ca intotdeauna>:D<

Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 623798)

Salutare!!!!
Bine ai venit!!!>:D<>:D<>:D<>:D<
Sunt sigura ca vei reusi ceea ce ti-ai propus!!!
Pt rezultate mai bune si mai rapide eu zic sa incerci si cu ceva sport!!! Face minuni!!!:D
Multa bafta!!!

Buna! Merci mult pt primirea calduroasa >:D<.
Sport- hihi, fac, nu cat as vrea, dar merg pe jos in fiecare zi si mi-am propus ca macar de 2 ori pe sapt sa am o ora de aerobic. Saptamana asta m-am tinut de plan :D


Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 624040)


Buna si bine ai venit!>:D<Din fericire de Paste nu mai sunt asa multe tentatii ca de Craciun,asa ca daca papi cu limita si faci sport in alea 2-3 zile nu va fi nici o problema.>:D<Eu iti doresc mult succes si la cat mai multe kg..in minus:))>:D<

Buna >:D<. Multumesc, Roxi:)
La mine o sa fie si de Paste tentatii, n-am fost acasa de 2 luni, iti dai seama cat o sa ma rasfete ai mei. Sport nu prea cred ca o sa am cand sa fac din pacate, dar o sa incerc sa fiu atenta cu alimentatia, PROMIT.
:-*

Roxii 15 apr 2011 18:54:42

Re: Jurnal Lumy- Voi reusi!
 
Citat:

Anterior postat de lumy5 (Post 624177)
Buna >:D<. Multumesc, Roxi:)
La mine o sa fie si de Paste tentatii, n-am fost acasa de 2 luni, iti dai seama cat o sa ma rasfete ai mei. Sport nu prea cred ca o sa am cand sa fac din pacate, dar o sa incerc sa fiu atenta cu alimentatia, PROMIT.
:-*

Ah,am inteles:DAtunci incearca si tu sa gusti din fiecare doar si n`o sa fie mare tragedie>:D<

lumy5 15 apr 2011 18:57:09

Re: Jurnal Lumy- Voi reusi!
 
Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 624234)


Ah,am inteles:DAtunci incearca si tu sa gusti din fiecare doar si n`o sa fie mare tragedie>:D<


Asta am in plan, sa imi fac toate poftele- GUSTAND :). Sper sa si reusesc ca sunt cam pofticioasa. Dar o sa ma gandesc la cat am muncit pana acum si cred ca o sa reusesc sa fac fata :)

lumy5 16 apr 2011 20:21:37

Re: Jurnal Lumy- Voi reusi!
 
Sunt suparata pt ca de cand mi-am facut jurnal numai prostii am facut :(. Evident, nu au nicio treaba una cu alta.
Cert e ca nu am nicio scuza, nici chef parca sa mai scriu in el nu imi mai vine cand ma gandesc cat de aiurita sunt cu ce mananc. tocmai acum, cand mai am putin si schimb prefixu'.
Offffffff, sper ca maine sa nu fac aceleasi greseli, de luni vreau sa tin post si sper sa nu fie tentatii- de obicei cand ma hotarasc sa nu mananc ceva fie mi se face o pofta d-aia ciudata taaare fie isi gatesc colegele mele.:(Si nu vreau sa stau in camera mea nu stiu cate ore numa ca sa nu le vad pe ele mancand sau sa simt mirosul.
Nu stiu ce e cu poftele astea, parca uit sa ma opresc cand mananc. si eu care credeam ca mi-am obisnuit stomacul cu mese mai mici, dar ordonate. poate chiar reusisem, dar iar l-am dat peste cap.
ma duc sa fac un ceai si sa ma apuc de invatat :-<
Maine o sa fie mai bine

lumy5 17 apr 2011 10:46:52

Re: Jurnal Lumy- Voi reusi!
 
Draga jurnalule,
Aseara, ca de obicei mi-au fost date planurile peste cap, voiam sa invat pana tarziu si sa fac si cel putin 30min tae-bo. Dar a venit iubi si a picat planul. Am dat gata toate ouale din frigider, de maine tin post. ca sa ma rasfat azi, am facut negresa dietetica. trebuie retinuta reteta pt ca a iesit super buna.Sigur ii va placea si mofturosului meu.

Gata, o sa fiu harnicuta, cu toate ca soarele bate atat de frumos (ce-ar merge o plimbaareee in paarc :( ). si ma apuc de invatat pt ca trebuie sa iau nota mare maine ca doar sunt fata desteapta:D (macar eu sa ma laud, nu?)
pupiciiii :-*:-*:-*:-*

lumy5 30 apr 2011 08:49:18

Re: Jurnal Lumy- Voi reusi!
 
Draga jurnalule,
Stiu ca nu te-am vizitat prea des (asa cum ar fi trebuit, te-am cam neglijat eu pe tine :)) dar de maine vreau sa ma fac fata cuminte. Vorbesc serios!
Plan:
-maine dimineata ma cantaresc.
-arunc toata painea pe care o mai am.
-ma apuc de sport (ca inainte de Paste, seara- abdomene, gimnastica/ tae-bo, etc).
-ma tin de sala cat mai e valabil abonamentul.
-mananc 3 mese +2 gustari zilnic, cat posibil la ore fixe.
-beau apa si ceai, 2.5-3l/ zi.
-mananc mancare gatita, proaspata, fara cartofi, orez, paste, (si paine, evident).
-macar un fruct pe zi.
-minim o salata la 2 zile (salata verde sau oricare)
-ultima masa sa nu fie mai tarziu de ora 20:00.


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:26:16.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO