forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal madalinafrincu Dukan (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-madalinafrincu-dukan-11610.html)

madalinafrincu 22 mai 2012 15:53:49

Jurnal madalinafrincu Dukan
 
Salutare tuturor,

M-am gandit ca mi-ar prinde bine un jurnal unde sa imi scriu meniurile zilnice si unde pot sa debitez ce vreau eu fara sa fiu offtopic :))
Treaba sta cam asa: dupa nastere am ramas cu greutatea de 102 kg , momentan sunt la 77 kg si vreau sa ajung cat mai jos: target initial 74, apoi 70.
Tin Dukan de 3 saptamani si am dat jos aprox 7 kg. Slaba nu am fost niciodata dar fiind inalta , in tinerete aratam bine b-) si sunt increzatoare ca in curand voi arata la fel!

Asadar, ne auzim maine dimineata cu meniul .

lavlav 22 mai 2012 18:13:58

re: Jurnal madalinafrincu Dukan
 
hei Mada,
Felicitari pentru jurnal.
Eu ma bucur tare pentru tine si sunt convinsa ca vei reusi ce ti-ai propus! Eu te sustin!
7 kg in 3 saptamani este super bine...nici ca se putea mai bine!

happygirldiana 22 mai 2012 22:25:06

re: Jurnal madalinafrincu Dukan
 
Citat:

Anterior postat de madalinafrincu (Post 1046822)
Salutare tuturor,

M-am gandit ca mi-ar prinde bine un jurnal unde sa imi scriu meniurile zilnice si unde pot sa debitez ce vreau eu fara sa fiu offtopic :))
Treaba sta cam asa: dupa nastere am ramas cu greutatea de 102 kg , momentan sunt la 77 kg si vreau sa ajung cat mai jos: target initial 74, apoi 70.
Tin Dukan de 3 saptamani si am dat jos aprox 7 kg. Slaba nu am fost niciodata dar fiind inalta , in tinerete aratam bine b-) si sunt increzatoare ca in curand voi arata la fel!

Asadar, ne auzim maine dimineata cu meniul .

Buna,Madalina!>:D<
Sa iti traiasca bebelu'!Fetita sau baietel?:)

Felicitari pentru kilogramele pierdute, ai ambitie si se vede foarte bine la ticker!O sa ajungi unde iti doresti daca esti la fel de ambitioasa si perseverenta!

Multa bafta si spor in toate iti urez!

madalinafrincu 23 mai 2012 08:06:26

re: Jurnal madalinafrincu Dukan
 
Merci pentru felicitari si pentru incredere, fara voi nu as fi reusit, de obicei ``dietele``mele tin max o saptamana, daca am trecut de 3 saptamani deja parca asta am mancat dintotdeauna:)
Am o fetita de 3 ani, o cheama Alma.

Veronica2012 23 mai 2012 10:01:50

re: Jurnal madalinafrincu Dukan
 
Sa fie sanatoasa micuta ta si sa creasca mare si frumoasa :)!
E chiar performanta 3 saptamani, ti-o spune un om care nu a reusit nici macar o saptamana sa urmeze o dieta ca la carte, ce pot eu sa fac e sa evit carbo, grasimi, prajeli, dulciuri...asa ca tu tine-o tot asa, ca esti pe drumul cel bun:).

madalinafrincu 23 mai 2012 10:12:34

re: Jurnal madalinafrincu Dukan
 
Citat:

Anterior postat de Veronica2012 (Post 1047626)
Sa fie sanatoasa micuta ta si sa creasca mare si frumoasa :)!
E chiar performanta 3 saptamani, ti-o spune un om care nu a reusit nici macar o saptamana sa urmeze o dieta ca la carte, ce pot eu sa fac e sa evit carbo, grasimi, prajeli, dulciuri...asa ca tu tine-o tot asa, ca esti pe drumul cel bun:).

cam aceeasi e si dieta mea, doar ca eu nu mananc fructe, la mine daca nu am un regim clar si strict , incep sa ``improvizez`` si ma mint singura ca hai...merge si asta , si asta, si pana la urma se duce totul ....am mai calcat si eu pe langa dar mi-am dat 2 palme si mi-am revenit:))
Nici eu nu stiu ce mi -a venit de am tinut atat , am avut o revelatie intr-o seara cand ascultam Bon Jovi - it s my life, si versurile alea le am in minte mereu ``now or never, cause i aint gona live forever....`` asa ca acum sau niciodata, trebuie sa ajung unde visez de ani de zile!
Sper sa ma tina si sa nu ma auzi saptamana viitoare ca nu mai tin:">

Veronica2012 23 mai 2012 12:52:52

re: Jurnal madalinafrincu Dukan
 
Le zice bine Bon Jovi :) bravo ca ai ascultat cu adevarat mesajul. Las' ca saptamana viitoare mai cautam melodii cu mesaj motivational daca e cazul :)
Nici eu nu sunt mare fan fructe, cand si cand asa cate un mar. Acum ca am cirese in gradina socrilor sunt mai incatata de idee. Incetisor asa, le integram noi pe toate, motivatie, fructe, legume, sport.

GCM 23 mai 2012 13:03:08

re: Jurnal madalinafrincu Dukan
 
Citat:

Anterior postat de madalinafrincu (Post 1046822)
Salutare tuturor,

M-am gandit ca mi-ar prinde bine un jurnal unde sa imi scriu meniurile zilnice si unde pot sa debitez ce vreau eu fara sa fiu offtopic :))
Treaba sta cam asa: dupa nastere am ramas cu greutatea de 102 kg , momentan sunt la 77 kg si vreau sa ajung cat mai jos: target initial 74, apoi 70.
Tin Dukan de 3 saptamani si am dat jos aprox 7 kg. Slaba nu am fost niciodata dar fiind inalta , in tinerete aratam bine b-) si sunt increzatoare ca in curand voi arata la fel!

Asadar, ne auzim maine dimineata cu meniul .

Buna...ti-am citit problema, in jurnalul Dunkan...si vin sa te incurajez spunandu-ti ca nu ai de ce sa iti faci griji. Fii pozitiva, si transmite-i starea asta si mamei tale.
Tatal meu are hepatita C, luata in tinerete de la stomatolog. Doar ca el in loc sa traga pt sanatatea ficatului, l-a innecat mai rau in alcool. A facut si interferon, doar ca ficatul lui nu i-a acceptat tratamentul. Ce e drept, termenul de regim i-a fost cunoscut doar cat a facut interferonul(4luni), apoi a revenit la mancatul haotic, la baut. Are 3 ani de cand a intrerupt interferonul si traieste ”haotic”, prin urmare...mami tau, daca tine regim, consuma ceaiuri, si are parte de sustinerea voastra....are toate sansele sa traiasca cu hepatita, ca si un om sanatos. Sa dea Dumnezeu ca organismul ei sa reactioneze frumos la tratament. sanatate!

lavlav 23 mai 2012 14:11:28

re: Jurnal madalinafrincu Dukan
 
Citat:

Anterior postat de madalinafrincu (Post 1047632)
cam aceeasi e si dieta mea, doar ca eu nu mananc fructe, la mine daca nu am un regim clar si strict , incep sa ``improvizez`` si ma mint singura ca hai...merge si asta , si asta, si pana la urma se duce totul ....am mai calcat si eu pe langa dar mi-am dat 2 palme si mi-am revenit:))
Nici eu nu stiu ce mi -a venit de am tinut atat , am avut o revelatie intr-o seara cand ascultam Bon Jovi - it s my life, si versurile alea le am in minte mereu ``now or never, cause i aint gona live forever....`` asa ca acum sau niciodata, trebuie sa ajung unde visez de ani de zile!
Sper sa ma tina si sa nu ma auzi saptamana viitoare ca nu mai tin:">

Exact asa sunt si eu, daca nu am un regim strict, dau grav pe alaturi si ma mint singura!

madalinafrincu 24 mai 2012 08:37:57

re: Jurnal madalinafrincu Dukan
 
Mersi pentru incurajare, sper sa fie ok, mie imi e frica sa nu fie ceva mai grav si sa ma minta din dorinta de a ma proteja, dar pe de alta parte ma gandesc ca daca era ceva grav nu mai facea interferon....Dumnezeu stie, eu doar sper sa fie bine! multumesc inca o data pentru ca mi-ati imparatasit experientele voastre, m-a ajutat !


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:53:28.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO