forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal maddy - un nou inceput (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-maddy-nou-inceput-8133.html)

maddy95 13 feb 2011 11:27:59

Jurnal maddy - un nou inceput
 
awww... iti inteleg ingrijorarea ... asa sunt si eu cand ma uit in pozele cu mine :| ... "sunt o grasa ... arat ca un elefant " si nici mie nu imi e chiar usor :( sunt in aceeasi situatie ca tine .... la fel imi spun si mie ai mei " orice minunte la tine tine 3 zile " si astfel de vorbe te descurajeaza total >:D< :( ..... dar sa uitam de vorbele rautacioase aruncate in vant si sa avem ambitie :x ... pe mine in ultimul timp pozele cu mine "GRASA " ma fac sa am si mai multa ambitie sa slabesc :x .... si eu vreau ca si tine sa slabesc 10 kg pana in iunie/iulie .... deciiii ..... ce ar fi sa ne ambitionam ?.... si sa ne spunem "DA ! pana la vara voi slabi .... am sa merg la plaja si la piscina si nu imi va fi rusine de mine ! ... SUNT O LUPTATOARE :x ! fruntea sus ! sunt niste pasi prin care vom trece impreuna ca celelalte slabute de pe aici :x ! >:D< iar daca familiile noastre nu ne incurajeaza .... intotdeauna vom gasi sprijinul familiei de aici de pe slabutze :x ! >:D<

maddy95 13 feb 2011 11:59:06

Jurnal maddy - un nou inceput
 
buna slabuteloorrrr >:D<

sunt noua pe aici si inca "explorez" acest forum extraordinar :x . Si eu , ca toate celelalte "slabute" imi doresc enorm de mult sa pierd in greutate . :"> :-"
Pana acum am adoptat tot felul de diete minute ... si m-am convins pe propria piele ca cel mai sanatos si mai eficient slabesti schimbandu-ti modul de viata :x ... asa ca am adoptat un mod de viata sanatos .... tin o dieta hipocalorica si sper sa reusesc sa ajung la silueta de vis pe care mi-o doresc pana in luna Iunie :x ... de data asta am ambitie !

asta e debia a2a mea zi de "mod de viata sanatos " :"> . sper sa reusesc sa slabesc 10 kilograme :D. Deja alerg cate o ora in fiecare seara ( 5 zile / saptamana ) si mananc sanatos .... fara paine , dulciuri , prajeli , sucuri si alte produse toxice ce m-au facut sa ajung in pragul greutatii de 70 de kg :( .

Ce ziceti ? am sanse sa slabesc pana in luna Iunie 10 kilograme prin dieta si alergat ? :(

Cassy 13 feb 2011 12:08:49

re: Jurnal maddy - un nou inceput
 
Citat:

Anterior postat de maddy95 (Post 523514)
buna slabuteloorrrr >:D<

sunt noua pe aici si inca "explorez" acest forum extraordinar :x . Si eu , ca toate celelalte "slabute" imi doresc enorm de mult sa pierd in greutate . :"> :-"
Pana acum am adoptat tot felul de diete minute ... si m-am convins pe propria piele ca cel mai sanatos si mai eficient slabesti schimbandu-ti modul de viata :x ... asa ca am adoptat un mod de viata sanatos .... tin o dieta hipocalorica si sper sa reusesc sa ajung la silueta de vis pe care mi-o doresc pana in luna Iunie :x ... de data asta am ambitie !

asta e debia a2a mea zi de "mod de viata sanatos " :"> . sper sa reusesc sa slabesc 10 kilograme :D. Deja alerg cate o ora in fiecare seara ( 5 zile / saptamana ) si mananc sanatos .... fara paine , dulciuri , prajeli , sucuri si alte produse toxice ce m-au facut sa ajung in pragul greutatii de 70 de kg :( .

Ce ziceti ? am sanse sa slabesc pana in luna Iunie 10 kilograme prin dieta si alergat ? :(

Bunaaa maddy !>:D<
Bine-ai venit in aceasta comunitate absolut minunata !:)
Bravo pentru ca ai ales dieta hipocalorica si nu te-ai avantat spre alte diete minune.Sunt sigura ca daca te vei tine de treaba vei putea da 10 kg jos pana in iunie:).Sunt 4 luni pana atunci, deci e timp. Ai sa vezi ca poti !:x 1 ora de alergare? E perfect. Joggingul este exact sportul de care ai nevoie, cardio:). Sa te tii de el daca poti, ca merita:-*.

maddy95 13 feb 2011 17:39:43

Re: Jurnal maddy - un nou inceput
 
multumesc mult pentru calduroasa primire :x >:D< ... toate slabutele de pe aici sunt niste persoane absolut minunate :x .

sa speram ca voi reusi . imi doresc foarte mult asta :x si de data asta chiar am ambitie >:D< .

te felicit din tot sufletul pentru cele 16 kilograme pierdute. Esti o slabuta cu adevarat ambitioasa >:D< :-bd :x . Tu ce fel de sport faci ? >:D< :D ... (poate mai reusesc si eu sa fur meserie :"> :)))

Cassy 13 feb 2011 17:47:29

Re: Jurnal maddy - un nou inceput
 
Citat:

Anterior postat de maddy95 (Post 523925)
multumesc mult pentru calduroasa primire :x >:D< ... toate slabutele de pe aici sunt niste persoane absolut minunate :x .

sa speram ca voi reusi . imi doresc foarte mult asta :x si de data asta chiar am ambitie >:D< .

te felicit din tot sufletul pentru cele 16 kilograme pierdute. Esti o slabuta cu adevarat ambitioasa >:D< :-bd :x . Tu ce fel de sport faci ? >:D< :D ... (poate mai reusesc si eu sa fur meserie :"> :)))

N-ai pentru ce >:D<.
Vei reusi ! CU siguranta :x
Multumesc..daar mai am pana sa devin o slabuta cu acte in regula:D
Pai combin.. La inceput faceam bicicleta eliptica(am in casa) , tae-bo , alergam..dansam.. acum fac aerobic cand apuc(la sala) mai fac hip hop abs acasa,zumba..sau pur si simplu dansez, stau pe jos si fac diverse exercitii pentru burtica..pilates,merg pe jos.. orice sport , orice miscare conteaza:).

DoarEu 13 feb 2011 18:57:35

Re: Jurnal maddy - un nou inceput
 
Bine ai venit pe forum, Maddy!>:D<:-*
ma bucur ca ai reusit sa faci aceste schimbari :D si e suuuper bine ca ai ambitie:x sa nu renunti niciodata!
ai toate sansele sa slabesti pana in iunie, dar ai maaare grija cum o faci, ca sa nu pui toate kg date jos inapoi :-s
ce mananci tu deobicei?;;)

maddy95 13 feb 2011 20:44:46

Re: Jurnal maddy - un nou inceput
 
multumesc pt raspuns cassy :x am sa iau exemplu de la tine ! esti un adevarat model :x :-bd :-bd :-bd >:D<

maddy95 13 feb 2011 20:46:22

Re: Jurnal maddy - un nou inceput
 
cassy , programul tau de exercitii e impresionant :x ... tine`o tot asa :-bd :-bd :-bd

buna doar eu >:D<
multumesc de incurajari ! >:D<
pai .... de exemplu astazi am mancat

dimineata : 2 oua fierte + 1 morcov fiert (mare)
gustare 1 : un mar (mic)
pranz : 200 g carne de pui + 1 morcov fiert (mare)
gustare 2 : un mar (mic)
cina : 200 g carne de pui + 2 morcovi fierti (mai micuti)
gustare 3 : 2 mere (mici)

ultima oara am mancat la 17:30 :P

pot sa spun ca m-am saturat :x .... mananc in asa fel incat sa nu "rabd de foame" pentru ca , daca m-as infometa , dupa ce as incepe sa mananc ar aparea efectul yo-yo si nu vreau asta :| . Tu ce zici , doar eu , e bine ce am papat astazi ? :D ... orice sfat e binevenit :x . multumesc pentru incurajari inca odata :x .

Cassy 13 feb 2011 20:50:50

Re: Jurnal maddy - un nou inceput
 
Citat:

Anterior postat de maddy95 (Post 524270)
cassy , programul tau de exercitii e impresionant :x ... tine`o tot asa :-bd :-bd :-bd
buna doar eu >:D<
multumesc de incurajari ! >:D<
pai .... de exemplu astazi am mancat
dimineata : 2 oua fierte + 1 morcov fiert (mare)
gustare 1 : un mar (mic)
pranz : 200 g carne de pui + 1 morcov fiert (mare)
gustare 2 : un mar (mic)
cina : 200 g carne de pui + 2 morcovi fierti (mai micuti)
gustare 3 : 2 mere (mici)
pot sa spun ca m-am saturat :x .... mananc in asa fel incat sa nu "rabd de foame" pentru ca , daca m-as infometa , dupa ce as incepe sa mananc ar aparea efectul yo-yo si nu vreau asta :| . Tu ce zici , doar eu , e bine ce am papat astazi ? :D ... orice sfat e binevenit :x . multumesc pentru incurajari inca odata :x .

E un meniu foarte bun pentru cineva care e la inceput! Serios.. felicitarile mele !
O observatie am de facut :-? ai putea sa mai adaugi ceva in timpul zilei. Adica la gustare poti papa si un pumn de alune/nuci/migdale,arahide pe langa un merisor. Seara sau la pranz poti papa si supa/ciorba sau langa carnita aia puteai sa papi niste amestec mexican sau o salata de legume:). Sa nu-ti fie frica sa papi. Trebuie sa slabim mancand. Uite poti sa-ti calculezi aici tot ce papi : http://calorii.slabute.ro/meniuri.html
Niciodata sa nu scazi sub 1000 :)
Hai ca ai inceput cu dreptul:> succes:x

DoarEu 13 feb 2011 20:59:45

Re: Jurnal maddy - un nou inceput
 
cum zice si Cassy e chiar bine>:D< si spune-mi Oana>:D<
si..secretul este sa combini si sa alternezi..ca sa nu te plictisesti si sa renunti :D poti tine un jurnal de dieta in care sa notezi tot ce mananci ;;) si poti diversifica...de ex..la micul dejun intr-o zi mananci musli cu lapte degresat, intr-o zi mananci oua fierte si inca ceva si tot asa>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:15:32.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO