Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Mami de David, viitoare slabuta

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 19 mar 2011, 10:56:24
ana303maria's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 19 mar 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Scarsdale
Date: 165cm, 90.3kg
Mesaje: 850
Aprecieri acordate: 13
Am fost apreciat(a) de 41 ori in 20 mesaje
Implicit Mami de David, viitoare slabuta

Buna!
Azi am descoperit acest forum si e fantastic. Toata viata mea m-am luptat cu kg, cu diete cu perioade intense de sport, 2 sarcini pierdute, apoi marea bucurie de a-l avea pe David. Povestea mea incepe pe la 12 ani cand l-am cunoascut pe actualul meu sot. A fost dragoste la prima vedere reciproca. Relatia noastra a inceput insa cand aveam eu 16 ani. La 19 ani ne-am mutat impreuna si atunci a venit prima sarcina si primele kg in plus. La 20 de ani am ramas iar gravi si iar am avut un avort spontan. In timpul celei de-a 2 sarcini am luat 10 kg intr-o luna. Imi era in permanenta foame, mancam mereu, era o foame pe care nu o putem controla. Cu toate ca ma vedeam cum ma ingrasam pe fiecare zi ce trecea, eu radiam, noi eram fericiti ca in burtica crestea rodul dragostei noastre. Dupa ce am pierdut si aceasta sarcina am avut o depresie f puternica. Ma vedeam cat sunt de grasa (165/80 kg) si bb nu mai era. Cu ajutorul sotului (prietenul meu pe atunci) mi-am revenit, am tot tinut diverse cure, incercam sa gatesc mai dietetic. Am variat cu greutatea, slabeam apoi le puneam la loc. In 2008, la inceputul anului, sotul meu, Catalin, ma cere de nevasta. Pe atunci cantaream 85 kg. In 5 luni era nunta si eram uriasa. Cu 2 luni inainte de nunta am reusit sa slabesc 14 kg, apoi am continuat treptat treptat sa slabesc, ajungand la 66 kg. Era fantastic. De la inceputul anului 2008 am inceput o serie lunga de analize sa vedem de ce nu am mai ramas gravi timp de 5 ani, dar toate analizele ne ieseam perfecte. La 4 luni dupa nunta, cand aveam cam 68 kg, minunea s-a produs. Am ramas gravi! Sarcina a fost cu peripetii, de la 4 luni nu am mai avut voie sa merg la scoala (aveam o clasa de copii f neastamparati), lesinam brusc pt ca imi scadea tensiunea fara motiv, am avut cerclaj. Cu toate astea, pe 11 iulie am fost nasica. Toata noaptea am dansat hore, sarbe, valsuri, tpoate lumea ma intreba cand nasc si cand le spuneam ca a doua zi ma duc la spital ca sa nasc ca e termenul erau uimiti. Din fericire, Dave a stat cuminte toata noaptea in burtica si a doua zi a venit pe lume. Am nascut natural, cu epi, dar care nu a prins. Din fericire, travaliul a fost scurt in 4 ore de la internare am nascut. Cand am mers la spital aveam 87 kg si dupa 6 zile de stat in spital, si nemancat si nedormit (iar facusem un "pui" de depresie vazandu-l pe Dave cu sange la cap, piciorusul drept cu tal valg, nasul turtit rau de tot ca a stat cu fata lipita de uter ultimele luni) am venit acasa cu 82 kg. Doar 82 kg. Sincer, ma asteptam sa fiu mult sub 80, dar nu. Kg au ramas pe mine. Au urmat 3 sapt in care nu simteam efectiv nevoia sa mananc nimic, dar din dorinta de a alapta, mancam la pranz o supa, si beam ceaiul pt stimularea lactatiei (minim 2 litri). Cu toate acestea in 3 sapt nu am slabit decat 3 kg. La fix 3 sapt de la nastere am fost la botezul baietului unui prieten apropiat si a fost super. Am mancat cate un pic din fiecare fel de mancare, am dansat toata noaptea cu sotul meu, ceea ce mi-a facut foarte bine psihic. Dave a stat cu noi toata noaptea, a dormit bine merci in caruciuor si nu se scula decat la 3 ore, papa 10 min si iar se culca. Dupa aceasta petrecere, Dave a inceput sa-si mai revina cu programul, pt ca pana atunci sta non stop la san, spre disperarea mea. Toata lumea din jur ma sfatuia sa-l intarc, ca nu am lapte, ca nu e suficient de hranitor, etc si ca sa-l trec pe lapte praf. pana si Cata, vazandu-ma cat ma chinuiesc, nedormind mai deloc, mi-a zis ca mai bvine ii dam lapte praf. Dar dr mea m-a sprijinit si incurajat sa-l alaptez, spunandu-mi mereu ca dupa un timp, isi va face singurel un program de supt si somn si ca singur isi va scurta perioada de a suge. Si asa a fost. Pe la 2 luni totul a devenit usor si natural.Dar kg iar au inceput sa se puna pe mine... Astefl, am ajuna, la 5 luni de la nastere, la 90 kg. Cu 1 ianuarie 2010 am luat hotararea sa fac ceva pt mine. Am inceput sa tin o dieta si am mers la sala. Am ajuns astfel pana la 83 kg si nu s-a mai miscat de aici acul cantarului. Asa am stat cam tot anul 2010, pana in sept , cand am castigat la un concurs un tratament la un centru spa. Am inceput iar o dieta si cu masajele si impachetarile de acolo, am slabit in sept vreo 5 kg, apoi am mai slabit vreo cateva, ajungand la 75. Au trecut sarbatorile, am ajuns in 2011 si acum vad ca am ajuns la 78. De azi, insa, am inceput dieta Dukan si sper sa am rezultate pozitive, mai ales ca vrem sa-l facem pe bb2.
ana303maria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2160 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1643 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1386 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2 (permalink)  
Vechi 19 mar 2011, 11:03:50
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Mami de David, viitoare slabuta

Citat:
Anterior postat de ana303maria Vezi mesajul
Buna!
Azi am descoperit acest forum si e fantastic. Toata viata mea m-am luptat cu kg, cu diete cu perioade intense de sport, 2 sarcini pierdute, apoi marea bucurie de a-l avea pe David. Povestea mea incepe pe la 12 ani cand l-am cunoascut pe actualul meu sot. A fost dragoste la prima vedere reciproca. Relatia noastra a inceput insa cand aveam eu 16 ani. La 19 ani ne-am mutat impreuna si atunci a venit prima sarcina si primele kg in plus. La 20 de ani am ramas iar gravi si iar am avut un avort spontan. In timpul celei de-a 2 sarcini am luat 10 kg intr-o luna. Imi era in permanenta foame, mancam mereu, era o foame pe care nu o putem controla. Cu toate ca ma vedeam cum ma ingrasam pe fiecare zi ce trecea, eu radiam, noi eram fericiti ca in burtica crestea rodul dragostei noastre. Dupa ce am pierdut si aceasta sarcina am avut o depresie f puternica. Ma vedeam cat sunt de grasa (165/80 kg) si bb nu mai era. Cu ajutorul sotului (prietenul meu pe atunci) mi-am revenit, am tot tinut diverse cure, incercam sa gatesc mai dietetic. Am variat cu greutatea, slabeam apoi le puneam la loc. In 2008, la inceputul anului, sotul meu, Catalin, ma cere de nevasta. Pe atunci cantaream 85 kg. In 5 luni era nunta si eram uriasa. Cu 2 luni inainte de nunta am reusit sa slabesc 14 kg, apoi am continuat treptat treptat sa slabesc, ajungand la 66 kg. Era fantastic. De la inceputul anului 2008 am inceput o serie lunga de analize sa vedem de ce nu am mai ramas gravi timp de 5 ani, dar toate analizele ne ieseam perfecte. La 4 luni dupa nunta, cand aveam cam 68 kg, minunea s-a produs. Am ramas gravi! Sarcina a fost cu peripetii, de la 4 luni nu am mai avut voie sa merg la scoala (aveam o clasa de copii f neastamparati), lesinam brusc pt ca imi scadea tensiunea fara motiv, am avut cerclaj. Cu toate astea, pe 11 iulie am fost nasica. Toata noaptea am dansat hore, sarbe, valsuri, tpoate lumea ma intreba cand nasc si cand le spuneam ca a doua zi ma duc la spital ca sa nasc ca e termenul erau uimiti. Din fericire, Dave a stat cuminte toata noaptea in burtica si a doua zi a venit pe lume. Am nascut natural, cu epi, dar care nu a prins. Din fericire, travaliul a fost scurt in 4 ore de la internare am nascut. Cand am mers la spital aveam 87 kg si dupa 6 zile de stat in spital, si nemancat si nedormit (iar facusem un "pui" de depresie vazandu-l pe Dave cu sange la cap, piciorusul drept cu tal valg, nasul turtit rau de tot ca a stat cu fata lipita de uter ultimele luni) am venit acasa cu 82 kg. Doar 82 kg. Sincer, ma asteptam sa fiu mult sub 80, dar nu. Kg au ramas pe mine. Au urmat 3 sapt in care nu simteam efectiv nevoia sa mananc nimic, dar din dorinta de a alapta, mancam la pranz o supa, si beam ceaiul pt stimularea lactatiei (minim 2 litri). Cu toate acestea in 3 sapt nu am slabit decat 3 kg. La fix 3 sapt de la nastere am fost la botezul baietului unui prieten apropiat si a fost super. Am mancat cate un pic din fiecare fel de mancare, am dansat toata noaptea cu sotul meu, ceea ce mi-a facut foarte bine psihic. Dave a stat cu noi toata noaptea, a dormit bine merci in caruciuor si nu se scula decat la 3 ore, papa 10 min si iar se culca. Dupa aceasta petrecere, Dave a inceput sa-si mai revina cu programul, pt ca pana atunci sta non stop la san, spre disperarea mea. Toata lumea din jur ma sfatuia sa-l intarc, ca nu am lapte, ca nu e suficient de hranitor, etc si ca sa-l trec pe lapte praf. pana si Cata, vazandu-ma cat ma chinuiesc, nedormind mai deloc, mi-a zis ca mai bvine ii dam lapte praf. Dar dr mea m-a sprijinit si incurajat sa-l alaptez, spunandu-mi mereu ca dupa un timp, isi va face singurel un program de supt si somn si ca singur isi va scurta perioada de a suge. Si asa a fost. Pe la 2 luni totul a devenit usor si natural.Dar kg iar au inceput sa se puna pe mine... Astefl, am ajuna, la 5 luni de la nastere, la 90 kg. Cu 1 ianuarie 2010 am luat hotararea sa fac ceva pt mine. Am inceput sa tin o dieta si am mers la sala. Am ajuns astfel pana la 83 kg si nu s-a mai miscat de aici acul cantarului. Asa am stat cam tot anul 2010, pana in sept , cand am castigat la un concurs un tratament la un centru spa. Am inceput iar o dieta si cu masajele si impachetarile de acolo, am slabit in sept vreo 5 kg, apoi am mai slabit vreo cateva, ajungand la 75. Au trecut sarbatorile, am ajuns in 2011 si acum vad ca am ajuns la 78. De azi, insa, am inceput dieta Dukan si sper sa am rezultate pozitive, mai ales ca vrem sa-l facem pe bb2.
Bine ai venit Ana...daca ti-ai ales Dukan,te sfatuiesc sa intri la ''regimul dukan1''....acolo sunt cei care tin acest regim.
  #3 (permalink)  
Vechi 19 mar 2011, 11:05:45
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: Mami de David, viitoare slabuta

Pt ati activa si tu tickerul,apasa pe figura pe care scrie ticker si setezi acolo valorile.
  #4 (permalink)  
Vechi 19 mar 2011, 11:45:05
ana303maria's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 19 mar 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Scarsdale
Date: 165cm, 90.3kg
Mesaje: 850
Aprecieri acordate: 13
Am fost apreciat(a) de 41 ori in 20 mesaje
Implicit Re: Mami de David, viitoare slabuta

Multumesc mult! Abia acum incerc sa descopar tot acest site. Oricum, este f interesant. Multumesc pt informatii si pt sprijin!
ana303maria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2160 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1643 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1386 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5 (permalink)  
Vechi 19 mar 2011, 19:30:20
maryg's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 19 feb 2010
Locaţie: ., Romania
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 71.4kg
Mesaje: 1.496
Aprecieri acordate: 88
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 68 mesaje
Implicit Re: Mami de David, viitoare slabuta

Bine ai venit printre slabute !
Sa-ti traiasca micutul !Ai trecut prin multe dar ai iesit din toate invingatoare! Ma bucur ca ai gasit echilibrul de a o lua de la capat! Faptul ca iti doresti sa slabesti inainte de a ramane insarcinata cu bb 2 este minunat! Cu siguranta vei reusi !Puneti toata ambitia in acest proces si vei avea rezultate minunate! Am vazut ca inainte mergeai la sala ....acum la ce te-ai gandit?
Mult succes,
__________________

maryg, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1910 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1652 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #6 (permalink)  
Vechi 19 mar 2011, 21:10:44
ana303maria's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 19 mar 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Scarsdale
Date: 165cm, 90.3kg
Mesaje: 850
Aprecieri acordate: 13
Am fost apreciat(a) de 41 ori in 20 mesaje
Implicit Re: Mami de David, viitoare slabuta

Am mers si la inceputul anului 2010, cand aveam 90 kg. Am renuntat in momentul in care mi s-au imflat gleznele rau de tot, nu ma mai puteam misca, ajunsesem sa ma doara tot corpul. AM fost suspecta de trombofilie, apoi trimisa de urgenta la institutul de reumatologie , fiind suspecta de lupus. Am fost nevoita atunci sa-l intarc pe Dave, am urmat un tratament nasol, si pana la urma a fost doar un enterococ luat din Cf2, care pe un fond de oboseala cronica s-a manifestat f grav. Am mai mers la sala sin in oct-noi-dec 2010, dar anul asta am fost f ocupata cu scoala, cu inspectiile pt gradul II, cu copilul. Acum astept sa se incalzeasca si voi mereg sa alerg cu o prietena de-a mea, vreau sa ma inscriu la niste cursuri de dans care se fac la noi la scoala si mers zilnic in parc cu un copil "pepsi" care alearga de la 10 luni! Acum , la un an si 8 luni este ca un copil de 2 ani jumate-3.
ana303maria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2160 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1643 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1386 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7 (permalink)  
Vechi 20 mar 2011, 00:10:43
nicoleta100's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Mami de David, viitoare slabuta

Citat:
Anterior postat de ana303maria Vezi mesajul
Buna!
Azi am descoperit acest forum si e fantastic. Toata viata mea m-am luptat cu kg, cu diete cu perioade intense de sport, 2 sarcini pierdute, apoi marea bucurie de a-l avea pe David. Povestea mea incepe pe la 12 ani cand l-am cunoascut pe actualul meu sot. A fost dragoste la prima vedere reciproca. Relatia noastra a inceput insa cand aveam eu 16 ani. La 19 ani ne-am mutat impreuna si atunci a venit prima sarcina si primele kg in plus. La 20 de ani am ramas iar gravi si iar am avut un avort spontan. In timpul celei de-a 2 sarcini am luat 10 kg intr-o luna. Imi era in permanenta foame, mancam mereu, era o foame pe care nu o putem controla. Cu toate ca ma vedeam cum ma ingrasam pe fiecare zi ce trecea, eu radiam, noi eram fericiti ca in burtica crestea rodul dragostei noastre. Dupa ce am pierdut si aceasta sarcina am avut o depresie f puternica. Ma vedeam cat sunt de grasa (165/80 kg) si bb nu mai era. Cu ajutorul sotului (prietenul meu pe atunci) mi-am revenit, am tot tinut diverse cure, incercam sa gatesc mai dietetic. Am variat cu greutatea, slabeam apoi le puneam la loc. In 2008, la inceputul anului, sotul meu, Catalin, ma cere de nevasta. Pe atunci cantaream 85 kg. In 5 luni era nunta si eram uriasa. Cu 2 luni inainte de nunta am reusit sa slabesc 14 kg, apoi am continuat treptat treptat sa slabesc, ajungand la 66 kg. Era fantastic. De la inceputul anului 2008 am inceput o serie lunga de analize sa vedem de ce nu am mai ramas gravi timp de 5 ani, dar toate analizele ne ieseam perfecte. La 4 luni dupa nunta, cand aveam cam 68 kg, minunea s-a produs. Am ramas gravi! Sarcina a fost cu peripetii, de la 4 luni nu am mai avut voie sa merg la scoala (aveam o clasa de copii f neastamparati), lesinam brusc pt ca imi scadea tensiunea fara motiv, am avut cerclaj. Cu toate astea, pe 11 iulie am fost nasica. Toata noaptea am dansat hore, sarbe, valsuri, tpoate lumea ma intreba cand nasc si cand le spuneam ca a doua zi ma duc la spital ca sa nasc ca e termenul erau uimiti. Din fericire, Dave a stat cuminte toata noaptea in burtica si a doua zi a venit pe lume. Am nascut natural, cu epi, dar care nu a prins. Din fericire, travaliul a fost scurt in 4 ore de la internare am nascut. Cand am mers la spital aveam 87 kg si dupa 6 zile de stat in spital, si nemancat si nedormit (iar facusem un "pui" de depresie vazandu-l pe Dave cu sange la cap, piciorusul drept cu tal valg, nasul turtit rau de tot ca a stat cu fata lipita de uter ultimele luni) am venit acasa cu 82 kg. Doar 82 kg. Sincer, ma asteptam sa fiu mult sub 80, dar nu. Kg au ramas pe mine. Au urmat 3 sapt in care nu simteam efectiv nevoia sa mananc nimic, dar din dorinta de a alapta, mancam la pranz o supa, si beam ceaiul pt stimularea lactatiei (minim 2 litri). Cu toate acestea in 3 sapt nu am slabit decat 3 kg. La fix 3 sapt de la nastere am fost la botezul baietului unui prieten apropiat si a fost super. Am mancat cate un pic din fiecare fel de mancare, am dansat toata noaptea cu sotul meu, ceea ce mi-a facut foarte bine psihic. Dave a stat cu noi toata noaptea, a dormit bine merci in caruciuor si nu se scula decat la 3 ore, papa 10 min si iar se culca. Dupa aceasta petrecere, Dave a inceput sa-si mai revina cu programul, pt ca pana atunci sta non stop la san, spre disperarea mea. Toata lumea din jur ma sfatuia sa-l intarc, ca nu am lapte, ca nu e suficient de hranitor, etc si ca sa-l trec pe lapte praf. pana si Cata, vazandu-ma cat ma chinuiesc, nedormind mai deloc, mi-a zis ca mai bvine ii dam lapte praf. Dar dr mea m-a sprijinit si incurajat sa-l alaptez, spunandu-mi mereu ca dupa un timp, isi va face singurel un program de supt si somn si ca singur isi va scurta perioada de a suge. Si asa a fost. Pe la 2 luni totul a devenit usor si natural.Dar kg iar au inceput sa se puna pe mine... Astefl, am ajuna, la 5 luni de la nastere, la 90 kg. Cu 1 ianuarie 2010 am luat hotararea sa fac ceva pt mine. Am inceput sa tin o dieta si am mers la sala. Am ajuns astfel pana la 83 kg si nu s-a mai miscat de aici acul cantarului. Asa am stat cam tot anul 2010, pana in sept , cand am castigat la un concurs un tratament la un centru spa. Am inceput iar o dieta si cu masajele si impachetarile de acolo, am slabit in sept vreo 5 kg, apoi am mai slabit vreo cateva, ajungand la 75. Au trecut sarbatorile, am ajuns in 2011 si acum vad ca am ajuns la 78. De azi, insa, am inceput dieta Dukan si sper sa am rezultate pozitive, mai ales ca vrem sa-l facem pe bb2.
Salutare!!!!
Bine ai venit!!!
Vai,povestea ta m-a impresionat pana la lacrimi,nu stiu de ce ,poate pt ca sunt insarcinata,si sunt mai sensibila ,poate pt ca si eu am ramas insarcinata foarte greu la prima sarcina(am un baietel de 1 an si 11luni si acum il astept pe al doilea)!!!
Felicitari pt printisorul tau ,DAVID,sa ii dea Dumnezeu sanatate ,sa creasca mare si frumos ,sa va bucurati de el!!!
Si in ceea ce priveste kg ,stai linistita ca le vei da jos!!! Sunt sigura de asta!!!
Multa bafta!!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #8 (permalink)  
Vechi 20 mar 2011, 08:32:30
ana303maria's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 19 mar 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Scarsdale
Date: 165cm, 90.3kg
Mesaje: 850
Aprecieri acordate: 13
Am fost apreciat(a) de 41 ori in 20 mesaje
Implicit Re: Mami de David, viitoare slabuta

Buna NIco!

Ti-am citit partial jurnalul! Felicitari pt baiat si pt bb2. Apropo, ce e al doialea bb? Si noi ne dorim enorm pe bb2, dra vad ca iar nu apare. Sotul si-l doreste de cand avea David 8 luni si am crezut ca am ramas. El era extrem de fericit, iar eu, eram si nu prea. Imi doream pt bb2, dar ma gandeam ca am multe kg in plus si sa incep o noua sarcina cu aceste kg nu e bine. Atunci, cand am vazut ca nu e bb, am fost f dezamagita si am cinstientizat amandoi ca il vrem si pe bb2. Noi acum lucram serios la proiectul bb2, luat temparatuta bazala, calculat si urmarit ovulatie, etc, dar nimic. Totodata, pana apare bb vreau sa tin dieta Dukan.

Tie cum ti-a fost in prima sarcina? Cate kg ai luat? Acum cum e?
ana303maria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2160 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1643 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1386 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #9 (permalink)  
Vechi 20 mar 2011, 08:53:19
ana303maria's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 19 mar 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Scarsdale
Date: 165cm, 90.3kg
Mesaje: 850
Aprecieri acordate: 13
Am fost apreciat(a) de 41 ori in 20 mesaje
Implicit Re: Mami de David, viitoare slabuta

Draga jurnalule!

Astazi e a doua zi de dieta si sunt tare tentata sa gust o prajiturica adusa de fini. Dar trebuie sa ma tin tare, sa nu cad prada tentatiei. Sunt foarte incantata ca azi cantarul arata asa cum arata o luna, adica 77.2. Dupa ce am nascut cantarul electronic mi-a aratat cel mai putin 75.8, si era fantastic. Abia astept sa vina caldura si eu sa am niste kg in minus.
ana303maria, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2160 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1643 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1386 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #10 (permalink)  
Vechi 20 mar 2011, 13:25:53
maryg's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 19 feb 2010
Locaţie: ., Romania
Dieta: personalizata
Date: 170cm, 71.4kg
Mesaje: 1.496
Aprecieri acordate: 88
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 68 mesaje
Implicit Re: Mami de David, viitoare slabuta

Citat:
Anterior postat de ana303maria Vezi mesajul
Draga jurnalule!

Astazi e a doua zi de dieta si sunt tare tentata sa gust o prajiturica adusa de fini. Dar trebuie sa ma tin tare, sa nu cad prada tentatiei. Sunt foarte incantata ca azi cantarul arata asa cum arata o luna, adica 77.2. Dupa ce am nascut cantarul electronic mi-a aratat cel mai putin 75.8, si era fantastic. Abia astept sa vina caldura si eu sa am niste kg in minus.

Buna Ana,
Mai bine te lipsesti de prajitura !Bea un pahar cu apa sau chiar doua si ai sa vezi ce bine te vei simti dupa ce va trece "ispita"!
__________________

maryg, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1910 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1393 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1652 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alimentatie, copil, dieta dukan, jurnal, kilograme, mamici, sanatos, sarcina, slabit

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal de pisicutza - viitoare slabuta (pufik) pufik Arhiva jurnale slabit 490 09 nov 2011 12:51:15
Jurnalul lui ODI: o viitoare si fosta slabuta ODI Arhiva jurnale slabit 34 10 mar 2011 23:17:07
Jurnal Danie mami si viitoare mireasa danie Arhiva jurnale slabit 3 09 mar 2011 17:05:17
David - Slabuta 2011 Slabuta Slabute 2011 18 24 feb 2011 11:51:05
Jurnal Roxxanna-viitoare slabuta Roxxanna Arhiva jurnale slabit 81 22 oct 2010 17:56:48

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole