forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Manuela-de data asta am sa reusesc... (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-manuela-data-asta-reusesc-819.html)

manuela 02 iul 2009 21:35:38

Jurnal Manuela-de data asta am sa reusesc...
 
Buna fetelor!!!!!
Va poftesc in casuta mea!!!M-am gandit ca daca imi fac si eu un jurnal imi va fi mai usor...la moral,ca la capitolul asta stau mai prost:-o.As vrea sa va povestesc putin din experienta mea cu dietele(multe la numar ce-i drept).Am fost mereu o persoana mai mai plinuta dar acest lucru nu m-a deranjat pana pe la 16 ani cand aveam vreo 60 de kg si vreo 167 cm...De atunci am inceput sa tin diete,si cate nu am mai incercat,oricum nu le mai stiu pe toate.Si nu e vorba ca nu dadeau rezultate.Au dat rezultate pentru ca nu aveam de dat jos multe kg la inceput.Dar de fiecare data cand treceam de perioada grea a dietei ceva ma determina sa incep sa mananc din nou.Si apoi ma ingrasam la loc+1,2,3 kg in plus.Nu stiu ce aveam.La inceput ma ambitionam,slabeam si apoi ambitia se ducea odata cu kilogramele.Si mancam din nou.Peste catva timp observam ca m-am ingrasat la loc si ma apucam din nou de dieta.Si tot asa......Si uite asa de la an la an, de la dieta la dieta am ajuns la 23 de ani si 80 si ceva de kg:-o!!!Asa ca mi-am pus AMBITIA si nu o mai las sa plece niciodata...Nu mai tin nici o dieta stricta.Mananc sanatos si spre fericirea mea pana acum am dat jos 4 kg:D!!!!!!!!!!Ma bucur ca am gasit acest site si nu sunt singura!Cu ajutorul vostru o sa-mi fie mai usor!!!

manuela 02 iul 2009 21:43:16

Re: Jurnal Manuela-de data asta am sa reusesc...
 
M-am gandit de luni sa tin o saptamana disociata,cea postata aici pe forum sa vad daca merge.Macar o saptamana,ca oricum ar trebui sa mai schimb alimentatia din cand in cand.Si daca da rezultate o sa o tin cat pot,nu mai mult de doua saptamani.

ianna 02 iul 2009 22:37:10

Re: Jurnal Manuela-de data asta am sa reusesc...
 
:-*bine ai venit printre noi Manuela[*42*]

daca papi sanatos si faci miscare nu ai cum sa nu dai jos kilogramele astea deranjante;)Noi putem, poti si tu!>:D<

nu uita sportul - asta e dieta minune;)

aoede 03 iul 2009 09:28:48

Re: Jurnal Manuela-de data asta am sa reusesc...
 
Bine ai venit printre noi ! [*1*]

Si eu am inceput cu dietele tot pe la 16 ani si ca tine si mereu ma ingrasam la loc. Cel mai mult am avut 78kg acum 3 ani. Acum 2 ani am reusit sa ajung la 60kg dupa aproape un an de munca (dieta, sport, nemancare). Dupa ce am slabit mi-am pierdut ambitia, uitasem de la ce am plecat si prin martie 2009 ajunsesem la 75kg.

Ideea e ca nu esti singura aici, sigur mai sunt fete care au trecut prin aceleasi experiente ca si noi.

:-*:-*:-*

manuela 03 iul 2009 13:32:24

Re: Jurnal Manuela-de data asta am sa reusesc...
 
Buna fetelor si multumesc pentu incurajari!Ma simt foooaarte bine ca stiu ca n-o sa mai trec singura prin ''chinurile'' dietei:D

Slabuta 03 iul 2009 16:44:57

Re: Jurnal Manuela-de data asta am sa reusesc...
 
Citat:

Anterior postat de manuela (Post 14361)
Buna fetelor si multumesc pentu incurajari!Ma simt foooaarte bine ca stiu ca n-o sa mai trec singura prin ''chinurile'' dietei:D

Buna Manuela, ma bucur tare mult ca ai o casuta :) Am unde sa te vizitez si sa te felicit pentru rezultatele tale :)

Citat:

Anterior postat de manuela (Post 14289)
M-am gandit de luni sa tin o saptamana disociata,cea postata aici pe forum sa vad daca merge.Macar o saptamana,ca oricum ar trebui sa mai schimb alimentatia din cand in cand.Si daca da rezultate o sa o tin cat pot,nu mai mult de doua saptamani.

Vad ca v-ati strans tare multe cu dieta disociata, ati putea crea clubul celor care tin disociata si sa faceti schimb de pareri, experiente si rezultatele pe care le aveti :) Ar fi super interesant si motivant, plus ca ati fi toate pe aceeasi unda :)

Citat:

Anterior postat de manuela (Post 14284)
Buna fetelor!!!!!
Va poftesc in casuta mea!!!M-am gandit ca daca imi fac si eu un jurnal imi va fi mai usor...la moral,ca la capitolul asta stau mai prost:-o.As vrea sa va povestesc putin din experienta mea cu dietele(multe la numar ce-i drept).Am fost mereu o persoana mai mai plinuta dar acest lucru nu m-a deranjat pana pe la 16 ani cand aveam vreo 60 de kg si vreo 167 cm...De atunci am inceput sa tin diete,si cate nu am mai incercat,oricum nu le mai stiu pe toate.Si nu e vorba ca nu dadeau rezultate.Au dat rezultate pentru ca nu aveam de dat jos multe kg la inceput.Dar de fiecare data cand treceam de perioada grea a dietei ceva ma determina sa incep sa mananc din nou.Si apoi ma ingrasam la loc+1,2,3 kg in plus.Nu stiu ce aveam.La inceput ma ambitionam,slabeam si apoi ambitia se ducea odata cu kilogramele.Si mancam din nou.Peste catva timp observam ca m-am ingrasat la loc si ma apucam din nou de dieta.Si tot asa......Si uite asa de la an la an, de la dieta la dieta am ajuns la 23 de ani si 80 si ceva de kg:-o!!!Asa ca mi-am pus AMBITIA si nu o mai las sa plece niciodata...Nu mai tin nici o dieta stricta.Mananc sanatos si spre fericirea mea pana acum am dat jos 4 kg:D!!!!!!!!!!Ma bucur ca am gasit acest site si nu sunt singura!Cu ajutorul vostru o sa-mi fie mai usor!!!

Si eu Manuela am fost o persoana mai mult plinuta decat slabuta :(, am vreo 3 ani de cand poti spune ca sunt cat de cat multumita de silueta mea, deci restul de 22 de ani, m-am chinuit cu greutatea in plus :(
Inca nici nu m-am obisnuit ca lumea cu noua greutate, trebuie sa treaca macar cativa ani ca sa ma impac cu ideea ca sunt si eu slabuta.... :)

Toate dietele drastice iti dau o energie si o pofta de viata, pacat ca toata aceasta ambitie dureaza cateva zile, pana incepi sa urli de foame si te simti frustrata. Solutia cea mai buna este un stil de viata sanatos, cu mancare echilibrata, miscare fizica regulata si niciodata kg nu te vor mai supara. :)

Trebuie sa traim asa, nu doar sa slabim pentru o luna si dupa iar sa ne aruncam in bratele mancarurilor care ne-au facut viata un calvar... ;)

Noi suntem mai multe aici, asa ca te vom ajuta cu ce putem, fiecare acorda partea lkui de ajutor, care este foarte importanta, daca stii si tu lucruri care ar putea sa ne ajute si pe noi, suntem bucuroase sa le aflam :)

Multi pupici si bafta in ceea ce ti-ai propus :)

manuela 03 iul 2009 17:32:27

Re: Jurnal Manuela-de data asta am sa reusesc...
 
Iti multumesc Slabuta ,tie si tuturor pentru vorbele bune si de incurajare!Asta si m-am hotarat sa fac:sa incep un stil de viata sanatos si sa-l continui si dupa ce slabesc sa nu mai risc sa pun la loc kilogramele!Miscare fac cam 20-30 de minute pe zi,depinde si de dispozitie,dar de 5 zile m-am apucat de ''zumba''.Mi se pare distractiv,si am ''colege si antrenoare'':)).Deschid you tube-ul si incep:D.Asta fac cam 20 de minute pe zi,pe langa exercitiile pe care le fac pentru abdomen,solduri etc.....Si m-am gandit ca de azi sa incerc si taebo,tot de pe you tube,mai trebuie sa-mi aleg doar ''antrenorul personal'':)).Si cum zice si jurnalul meu:DE DATA ASTA AM SA REUSESC!!!!!!![*65*]

Adella 03 iul 2009 19:10:07

Re: Jurnal Manuela-de data asta am sa reusesc...
 
Hello ....mult succes in batalia cu kg ,rabdare si o sa vezi si rezultatele >:D<>:D<>:D<
http://oanamada.files.wordpress.com/2009/05/flori.jpg
Asa pentru casa noua ,pup

manuela 03 iul 2009 21:30:04

Re: Jurnal Manuela-de data asta am sa reusesc...
 
Multumesc pentru flori Adella!!![*zambet-larg*]

Adella 03 iul 2009 22:22:51

Re: Jurnal Manuela-de data asta am sa reusesc...
 
Citat:

Anterior postat de manuela (Post 14467)
Multumesc pentru flori Adella!!![*zambet-larg*]

Cu drag ,ti-am raspuns la mine in jurnal despre dieta disociata>:D<>:D<>:D<
O tin pe cea care a postat-o Slabutza la topic:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:45:46.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO