forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Maria:) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-maria-823.html)

Maria.Florian 03 iul 2009 12:47:05

Jurnal Maria:)
 
Buna!!Mi-am facut si eu jurnal:d si de azi am sa notez ce mananc si o sa imi notez caloriile:D
3 Iulie
Dimineata:o cafea cu o lingurita de miere
Pranz:P Piept de pui fier cu o rosie si castravete
Seara:o sa mai mananc un mar:D
M-am obisnuit sa beau 3 l de apa pe zi:D si seara alerg o jumatate de ora pe stadion:D

ianna 03 iul 2009 14:02:58

Re: Jurnal Maria:)
 
Buna Maria si bine ai venit in grupul nostru>:D<

inainte de toate - nu fii complexata - ai doar 16 ani, esti in crestere si kilogramele pot (daca vrei) sa dispara foarte usor;). Esi la scoala si faci(poti face) cat de cat activitate - fata de altcineva care lucreaza 8 ore sau mai mult la birou. Nu neglija vitaminele, fibra si proteinele pe care trebuie sa le iei din papica:). Papa sanatos si fa miscare multa... ce am observat e ca un corp fraged (pana in 21 de ani) da kilogramele mult mai usor cu sport si dieta cat de cat (renuntza la dulciuri, sucuri, paine, kfc sau mc, prajeli) fata de cineva trecut de 30 de ani:)

mult succes la slabit;;)>:D<

huhu 03 iul 2009 14:22:17

Re: Jurnal Maria:)
 
eu cred ca papi prea putiiin

Slabuta 03 iul 2009 14:50:34

Re: Jurnal Maria:)
 
Citat:

Anterior postat de Maria.Florian (Post 14355)
Buna!!Mi-am facut si eu jurnal:d si de azi am sa notez ce mananc si o sa imi notez caloriile:D
3 Iulie
Dimineata:o cafea cu o lingurita de miere
Pranz:P Piept de pui fier cu o rosie si castravete
Seara:o sa mai mananc un mar:D
M-am obisnuit sa beau 3 l de apa pe zi:D si seara alerg o jumatate de ora pe stadion:D


Buna Maria si bine ai venit in gasca noastra :)
Sa iti fie intr-un ceas bun aceasta casuta :)

Sa incerci sa iti faci meniul pe o zi, sa vezi cate calorii aduni, plus mai ai valori de carbo, grasimi si proteine care sunt importante daca nu sunt echilibrate. Mai poti calcula si consumul de calorii, daca faci miscarica de orice tip :)

Mai astept vesti de la tine si mult succes in drumul tau :)

Maria.Florian 03 iul 2009 19:56:57

Re: Jurnal Maria:)
 
Multumesc Slabuta,dulciurile,sucurile,prajelile,painea,sarea si carnea de porc si vita le-am eliminat din meniul meu:)......inca nu m-am cantarit dar sunt la a5a zi la dieta si deja se observa ca am slabit,mai ales in talie\:d/...o sa tin dieta pana o sa ajung la greutatea dorita....

Maria.Florian 03 iul 2009 19:58:11

Re: Jurnal Maria:)
 
Multumesc pt sfaturi Slabuta,Inna si Huhu.....ma bucur ca ati trecut si pe la mine:)

ianna 03 iul 2009 21:43:18

Re: Jurnal Maria:)
 
;)nu tre sa ne multzumesti ..suntem aici ca sa ne incurajam reciproc;;)

si fa bine si slabeste:Dsi sa ne si zici cat, ca sa putem sa folosim si smile-urile astea si ptr tine :D
[*61*][*86*][*floare-tie*][*26*][*evantai*][*60*][*70*][*31*]

mishutza 04 iul 2009 05:25:06

Re: Jurnal Maria:)
 
Citat:

Anterior postat de huhu (Post 14382)
eu cred ca papi prea putiiin

Huhule,ma indragostesc de tine.

huhu 04 iul 2009 09:23:46

Re: Jurnal Maria:)
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 14484)
Huhule,ma indragostesc de tine.

serios, eu chiar cred ca papa prea putin...macar micul dejun sa fi fost mai consistent

Maria.Florian 04 iul 2009 12:48:37

Re: Jurnal Maria:)
 
Am si eu o mica intrebare:d......Pufuletii ingrasa?:-\,din cate am citit eu am inteles ca 40g ar avea 180 de calorii:|


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:24:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO