forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Marinuta (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-marinuta-5746.html)

marinuta 02 aug 2010 23:43:48

Jurnal Marinuta
 
Salutare am 21 ani, si ma numesc Mariana, la moment am 63 kg si 1.55 visul meu e sa ajung la kg mele de dinainte 48. La inceput aveam 71 kg dupa ce am nascut si incetul cu incetul am ajuns la 63 kg , nu maninc mult, si evit mincarurile care sunt deloc sanatoase, ce sa mai fac oare, ajutorrrrrrrr:((

marinuta 02 aug 2010 23:44:59

Re: Jurnal Marinuta
 
CE sa nai fac ?

Un Pai Roz 03 aug 2010 08:24:14

Re: Jurnal Marinuta
 
Buna Marinuta si bine ai venit! :-*>:D<
in primul rand, scrie ne si noua aici cam ce papi tu intr o zi sau introdu alimentele in calculatorul de calorii sa vezi cam cate calorii mananci pe zi. Stii ca nu trebuie sa mananci sub 1000 da? :-* >:D<
In al doilea rand, trebuie sa faci si putin sport, chiar daca este vorba despre start walking sau orice activitate care consuma calorii.
Si in al treilea rand, trebuie sa ai rabdare, rabdare, rabdare....organismul nu renunta chiar asa usor la ce-i al lui si trebuie sa iti impui targeturi de maxim 1 kg pe saptamana!
Iti doresc o zi frumoasa!

http://i234.photobucket.com/albums/e...morning_09.gif

marinuta 03 aug 2010 09:33:21

Re: Jurnal Marinuta
 
Salutare sport cit de cit fac, abdomene de vreo 300-400 ori pe zi. mersul cu bicicleta fac in masura posibiltatilor, pap ziua mai mult salata de rosii si un ardei gras, fructe mai maninc, mere si beau ceai verde cu suc de la lamiie.Piept de pui maninc, peste, cam asta e mincarea mea, nici nu prea m timp, caci am o fetita micuta de 1.3 luni si cu ochii pe ea trebuie numai sa stau, sper ca e bine ceea ce fac

Un Pai Roz 03 aug 2010 10:09:08

Re: Jurnal Marinuta
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 275963)
Salutare sport cit de cit fac, abdomene de vreo 300-400 ori pe zi. mersul cu bicicleta fac in masura posibiltatilor, pap ziua mai mult salata de rosii si un ardei gras, fructe mai maninc, mere si beau ceai verde cu suc de la lamiie.Piept de pui maninc, peste, cam asta e mincarea mea, nici nu prea m timp, caci am o fetita micuta de 1.3 luni si cu ochii pe ea trebuie numai sa stau, sper ca e bine ceea ce fac

eh, oricum o sa creasca fetita si o sa alergi dupa ea ;) sa vezi atunci sport ;))
e bine totusi ca incerci sa faci sport, eu iti propun sa faci nitel cardio, e mai eficient pentru slabire, incearca start walking, zumba, tot ce crezi ca ti ar putea face placere ( Sport ) si nu iti ocupa prea mult timp
ti-am spus, trebuie sa ai grija sa nu scazi sub 1000 calorii fiindca atunci organismul tau nu mai functioneaza cum trebuie, metabolismul scade si nu mai slabesti!
mult spor! :-*

marinuta 03 aug 2010 11:21:11

Re: Jurnal Marinuta
 
Da, dar nustiu de ce nu pot face asa ceva, cind ma vede fetita plinge de doamne fereste, e rau daca inlocuiesc aceste 2 sporturi , pe mersul pe bicicleta vreo 2 ore? E bine ce maninc sau nu ?

marinuta 03 aug 2010 12:06:21

Re: Jurnal Marinuta
 
Dar de astazi am hotarit seara voi face sport cu bicicleta pe stadion vreao 2 ore, dimineata tot pe stadion vreo 1 ota sau 1.30 min sa alerg, si abdomenele le voi continua pe parcursul zilei adica vreo 300, si cu bicicleta stationara voi face atita timp cit doarme fetita deameaza adica vreo 1 ora, e bine asa ?:)

ianna 03 aug 2010 14:45:39

Re: Jurnal Marinuta
 
Bine ai venit printre noi mamicutzo>:D<

vreau sa vad meniul tau pe cateva zile facut cu calculatorul caloric din site ca sa imi dau seama daca respecti regulile de baza pentru o alimentatie sanatoasa dar si de dieta.

Succes la slabit

marinuta 03 aug 2010 14:49:45

Re: Jurnal Marinuta
 
Mersi Ianna, sincer cind eu maninc nu ma bazez pe calculator, adica dimineata beau ceai verde cu suc de la lamiie, pe la 10 o salatata de rosii cu ardei gras verde, putina ceapa si putintel de tot ulei, apoi un mar pea vreo 3 tot salata, si mai spre seaea supa de legume cu piept de pui si tot ceai verde, dupa 6 nu maninc, dar beau doar ceai verde cu suc de la lamiie. Cam asta e>:D<

Slabuta 03 aug 2010 14:52:25

Re: Jurnal Marinuta
 
Citat:

Anterior postat de marinuta (Post 276324)
Mersi Ianna, sincer cind eu maninc nu ma bazez pe calculator, adica dimineata beau ceai verde cu suc de la lamiie, pe la 10 o salatata de rosii cu ardei gras verde, putina ceapa si putintel de tot ulei, apoi un mar pea vreo 3 tot salata, si mai spre seaea supa de legume cu piept de pui si tot ceai verde, dupa 6 nu maninc, dar beau doar ceai verde cu suc de la lamiie. Cam asta e>:D<

Foarte rau faci, pentru ca asa poate ai observa ca dieta ta se numeste infometare. :-s


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:22:46.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO