forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Mau (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-mau-3788.html)

mau 10 mai 2010 16:39:47

Jurnal Mau
 
Buna tuturor... am intrat p acesti site din gresheala dar mi'a placut ce am gasit aici shi m'am decis sa ma alatur si eu voua.. desi am doar 16 ani vreau sa slabesc pentru k nu ma simt bine in corpul meu... din ce am citit eu pe aici observ ca fiecare ajuta cum poate cu cate un sfat asa ca mam gandit sa apelez si eu la sfaturile voastre:) am 1.53 in inaltime si 54 de kg si as vrea pana la jumatatea lunii iunie sa slabesc 6-7 kg... sper sa nu ma grabesc.. acum nu stiu ce tip de dieta as putea sa urmez asa ca astept sfaturi... am uitat sa precizez ca iubesc sa fac sport ma duc la sala... mai alerg cand am timp prin parc.. ma plimb cu rolele...

mvthebest 10 mai 2010 16:50:18

Re: Jurnal Mau
 
Bine ai venit>:D<>:D<>:D<
Incearca sa scri fara tip messenger:)

>:D<Foarte bine ca faci sport,inseamna ca ai pielea frumoasa...
Spune-ne un meniul de-al tau! Ce ai papat azi?

Nu trebuie sa ti vre-o dieta,doar sa elimini painea,prajelile si mai rar cu dulciurile,iar rezultatele vor aparea.
Esti inca in crestere si nu trebuie sa ti vre-o dieta anume>:D<>:D<>:D<
Bafta!!!:-*

mau 10 mai 2010 16:57:39

Re: Jurnal Mau
 
pai azi am papat de dimineata pentru ca am fost la scoala o canuta cu laptic pentru ca nu pot sa mananc altceva dimineata... cand am venit acasa pe la ora ora 14 am papat o salata...iar acum cam o jumatate de ora am papat friptura...:D

mvthebest 10 mai 2010 17:04:30

Re: Jurnal Mau
 
Citat:

Anterior postat de mau (Post 182441)
pai azi am papat de dimineata pentru ca am fost la scoala o canuta cu laptic pentru ca nu pot sa mananc altceva dimineata... cand am venit acasa pe la ora ora 14 am papat o salata...iar acum cam o jumatate de ora am papat friptura...:D

:-oDoar atata? Nu este bine sa trece de la o alimentatie la alta si m-ai ales la infometare...
Nu este bine sa scazi sub 1000kcal.
Dimineata trebuie sa mananci obligatoriu. Nu doar o cana cu laptic si gata+ ca dupa ai mancat deabia la 2dupa masa:( Ia-ti la tine o gustare:fructe,seminte,alune,sandwich cu 2feliute de maine neagra subtiri cu putina branzica si ardei gras sau ceva mai light.
Friptura? Obteaza pentru fiert nu prajit. :)

mau 10 mai 2010 17:07:07

Re: Jurnal Mau
 
stiu ca mananc foarte putin ...dar parca nu pot sa mananc mai mult...nu stiu c sa fac. daca mananc fortat apoi am stari de greata

mvthebest 10 mai 2010 17:14:02

Re: Jurnal Mau
 
Citat:

Anterior postat de mau (Post 182455)
stiu ca mananc foarte putin ...dar parca nu pot sa mananc mai mult...nu stiu c sa fac. daca mananc fortat apoi am stari de greata

:( Trebuie sa poti. Citeste putin aici http://forum.slabute.ro/ghidul-slabu...tml#post182254

AnonimaX 10 mai 2010 22:28:12

Re: Jurnal Mau
 
Buna MAU, si bine ai venit printre noi >:D<
Stiu ca ti-e foarte greu sa mananci dimineata pentru ca si eu am aceasi problema, dar trebuie sa te chinui daca iti doresti o silueta de invidiat ;))
Cred ca si tu stii ca cea mai importanta masa e cea de dimineata, asa ca incearca sa adaugi, de exemplu, un ou(fiert sau daca nu, omleta) si o salata, branza, rosii, nu stiu, inca ceva...Sau cereale, desi nu sunt prea indicate(cam 30 g)...Ce sa-ti spun, multa bafta! :-*

ianna 11 mai 2010 01:25:42

Re: Jurnal Mau
 
Citat:

Anterior postat de mau (Post 182455)
stiu ca mananc foarte putin ...dar parca nu pot sa mananc mai mult...nu stiu c sa fac. daca mananc fortat apoi am stari de greata



Se numeste educatie! trebuie sa iti educi singura organsimul si atitudinea ta via a vis de alimentatie. Eu iti zic ca tre sa papi un minim de 1000kcal/zi ...desi este ffffffoarte putin si asa pentru tine care esti in crestere si te dezvolti. Mai bine mananci mai consistent si faci mai mult sport;) Sportul modeleaza si pana la varsta de 18-21 cand dezvoltarea organelor cam stagneaza ajungand la maturitate tu deja ai un corp de invidiat cu o alimentatie sanatoasa;)

Incearca dieta hipocalorica care te va ajuta sa intelegi foarte bine ce bagi in tine si ce alimente sunt mai indicate decat altele.;)... nu te astepta sa inveti intr-o zi dar suntem aici sa te ajutam cu orice intrebari si nelamuriri ai:)

succes si, evident, Bine ai venit printre noi>:D<:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:15:26.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO