forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Merisor (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-merisor-8988.html)

Merisor 26 apr 2011 13:56:15

Jurnal Merisor
 
Sper sa fi invatat din greseli.
Acesta este noul meu jurnal...dupa doua saptamani de SB in care nu am fost multumita de kg date jos, m-am hotarat sa mai tin o saptamana ca la carte.
Ceea ce am stiut tot timpul dar nu am pus niciodata in practica; dietele, pentru a avea un rezultat frumos trebuie sa fie pe termen lung; practic trebuie sa iti schimbi modul de viata.
Eu pana anul trecut nu am avut mai mult de 58 kg.
De vina este si varsta, trebuie sa muncim de 2 ori mai mult ca sa dam un afurisit de kg jos.

Chriselle 26 apr 2011 14:19:53

Re: Jurnal Merisor
 
Citat:

Anterior postat de Merisor (Post 632771)
Sper sa fi invatat din greseli.
Acesta este noul meu jurnal...dupa doua saptamani de SB in care nu am fost multumita de kg date jos, m-am hotarat sa mai tin o saptamana ca la carte.
Ceea ce am stiut tot timpul dar nu am pus niciodata in practica; dietele, pentru a avea un rezultat frumos trebuie sa fie pe termen lung; practic trebuie sa iti schimbi modul de viata.
Eu pana anul trecut nu am avut mai mult de 58 kg.
De vina este si varsta, trebuie sa muncim de 2 ori mai mult ca sa dam un afurisit de kg jos.

Ce ma bucur ca ai reusit sa iti faci jurnal! :-*
Dupa parerea mea, oricum, nu ai probleme cu greutatea. Dar inteleg ca vrei sa ai anumite forme - si eu la fel :D
Iti doresc mult succes la slabit si daca nu merge cu SB nici de data asta atunci putem sa ne gandim la altceva. Dar eu sper sa mearga pentru ca e o dieta relativ simplu de tinut.
Uite, iti las si niste floricele sa iti impodobesti noua casuta


Merisor 26 apr 2011 14:24:49

Re: Jurnal Merisor
 
esti foarte draguta! multumesc de floricele.
Cat despre greutatea mea, te rog sa ma crezi ca la inaltimea mea se vede orice gram :))...din nefericire

Merisor 26 apr 2011 14:50:24

Re: Jurnal Merisor
 
ma bag la o salata MARE!! :D
-castraveti
-ridichi
-ceapa verde
-spanac nu mai am, l-am terminat
-fasole alba
-multa apa

Merisor 26 apr 2011 15:23:58

Re: Jurnal Merisor
 
revin: in loc de fasole am pus avocado :D, doar jumatate si un varf de feta pentru gust

EveEve 26 apr 2011 15:32:50

Re: Jurnal Merisor
 
Buna Merisor>:D<:-*! Cum mai merge treaba???:D
Am vazut ca ai terminat cele 2 sapt de SB...Bravo!!!!!:D:D>:D<
Si acum esti la faza de consolidare??
Mult succes in continuare!!:-*:-*

Merisor 26 apr 2011 16:17:48

Re: Jurnal Merisor
 
Citat:

Anterior postat de EveEve (Post 632862)
Buna Merisor>:D<:-*! Cum mai merge treaba???:D
Am vazut ca ai terminat cele 2 sapt de SB...Bravo!!!!!:D:D>:D<
Si acum esti la faza de consolidare??
Mult succes in continuare!!:-*:-*

le-am terminat dar m-am hotarat sa mai tin o saptamana sa mai dau jos din kg :D
Multumesc de vizita

Chriselle 26 apr 2011 16:26:57

Re: Jurnal Merisor
 
Citat:

Anterior postat de Merisor (Post 632803)
esti foarte draguta! multumesc de floricele.
Cat despre greutatea mea, te rog sa ma crezi ca la inaltimea mea se vede orice gram :))...din nefericire

Te cred, daca zici tu. Oricum, ai sa vezi ca o sa slabesti si o sa fii foarte multumita de tine. Eu in toata lupta asta cu slabitul am invatat ca cel mai important lucru e sa nu renunti. Si, chiar daca sa zicem ca ai ales o dieta care la tine nu da rezultate cum au dat la alte fete - nu trebuie sa te dai batuta, trebuie sa incerci altceva pana gasesti ce ti se potriveste. Pana la urma nu ne taie nimeni capul daca nu slabim pana cand ne-am propus noi :)

Chriselle 26 apr 2011 16:28:17

Re: Jurnal Merisor
 
Citat:

Anterior postat de Merisor (Post 632855)
revin: in loc de fasole am pus avocado :D, doar jumatate si un varf de feta pentru gust

E mai bine ca ai inlocuit, zic eu :) Fasolea are cam multi carbohidrati.

Merisor 26 apr 2011 20:27:13

Re: Jurnal Merisor
 
Am sa incerc sa nu mai notez tot la meniu. Mananc putine calorii, abia ajung la 1000; cel putin asa cred eu, cantaresc din ochi ;).
Faza e ca nu prea imi este foame si nu stiu cum sa procedez. Nici nu pot sa ma inbuib; sper ca in faza a doua sa depasesc 1000 calorii.


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:13:02.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO