forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal micheline86 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-micheline86-10023.html)

micheline86 19 aug 2011 07:39:16

Jurnal micheline86
 
Buna fetelor. Ma numesc Mihaela, am 25 de ani si sunt din Bacau. Am o minunatie de fetita de 10 luni, dar in urma sarcinii am ramas cu un bagaj impresionant de care parca nu mai scap. Am alaptat pana saptamana asta (adica pana la 10 luni) si de acum sper sa se accelereze ritmul de slabit. Daca sunteti mamici care se confrunta cu aceeasi problema, sau ati reusit sa scapati de ea sau doar aveti sfaturi, va invit sa le impartasim aici. Impreuna vom reusi lupta impotriva kg.
Va astept.>:D<:-*

lucia ely 19 aug 2011 07:53:22

Re: My dear diary!
 
Citat:

Anterior postat de micheline86 (Post 764154)
Buna fetelor. Ma numesc Mihaela, am 25 de ani si sunt din Bacau. Am o minunatie de fetita de 10 luni, dar in urma sarcinii am ramas cu un bagaj impresionant de care parca nu mai scap. Am alaptat pana saptamana asta (adica pana la 10 luni) si de acum sper sa se accelereze ritmul de slabit. Daca sunteti mamici care se confrunta cu aceeasi problema, sau ati reusit sa scapati de ea sau doar aveti sfaturi, va invit sa le impartasim aici. Impreuna vom reusi lupta impotriva kg.
Va astept.>:D<:-*

Buna si bine ai venit printre noi>:D<
cum vrei sa scapi de bagaju asta de kg?:> la ce dieta te-ai gandit? sport faci?
iti doresc mult succes>:D<
daca vrei poti veni alaturi de noi
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...utem-9987.html .....cum ai spus si tu impreuna vom reusi!!>:D<

micheline86 19 aug 2011 16:10:27

Re: My dear diary!
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 764169)


Buna si bine ai venit printre noi>:D<
cum vrei sa scapi de bagaju asta de kg?:> la ce dieta te-ai gandit? sport faci?
iti doresc mult succes>:D<
daca vrei poti veni alaturi de noi
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...utem-9987.html .....cum ai spus si tu impreuna vom reusi!!>:D<

M-am gandit la dieta Rina. Sper sa ma pot tine de ea. Si in privinta sportului, am mers la sala vreo 5 luni, acum am o pauza de 2 luni ca am avut niste probleme, dar vreau sa ma reapuc de mers la sala, ca ma simteam f bine cand faceam sport.
:-*

Afinutaslim 19 aug 2011 16:11:46

Re: My dear diary!
 
Salutare! Nu sunt proaspata mamica dar ieri am citit un jurnal al unei fete in aceeasi situatie ca tine. Uite linkul daca te intereseaza. Ea a slabit cu dieta Rina. Stiu ca m-am uitat atent pt. ca pana ieri nu aveam habar de dieta rina.

http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...s-8362-33.html

Sucess!

Alina2002 19 aug 2011 19:16:08

Re: Jurnal micheline86
 
BunA Mihaela:D si eu sunt noua pe aici si m am orientat tot catre RIna. Si eu sunt mamica, dar nu chiar asa proaspata:D ai mei sint unul la scoala si unul la gradi. Daca vrei putem tine legatura ca si la kg ne cam potrivim, tot la 60 vreau si eu sa ajung. Si cu sportul....eu sunt cam lenesa dar mai fac din cand in cand . Bine ai venit printre slabute>:D<

RedOnion 20 aug 2011 12:47:26

Re: My dear diary!
 
Citat:

Anterior postat de micheline86 (Post 764753)
M-am gandit la dieta Rina. Sper sa ma pot tine de ea. Si in privinta sportului, am mers la sala vreo 5 luni, acum am o pauza de 2 luni ca am avut niste probleme, dar vreau sa ma reapuc de mers la sala, ca ma simteam f bine cand faceam sport.
:-*

Dieta disociata, implicit Rina, nu e asa buna. Efectele apar, insa dai jos apa in loc sa scapi de grasime. In plus, kg se pun la loc cand reincepi sa mananci normal.

Eu iti sugerez sa incepi sa papi echilibrat si santos, si sa te folosesti de calculatorul de calorii.

Bravo pentru dorinta de a face ceva pentru tine, si de intentia de a face sport, si nu in ultimul rand, felicitari pt copilas >:D<

micheline86 20 aug 2011 22:23:20

Re: Jurnal micheline86
 
Citat:

Anterior postat de Alina2002 (Post 764880)
BunA Mihaela:D si eu sunt noua pe aici si m am orientat tot catre RIna. Si eu sunt mamica, dar nu chiar asa proaspata:D ai mei sint unul la scoala si unul la gradi. Daca vrei putem tine legatura ca si la kg ne cam potrivim, tot la 60 vreau si eu sa ajung. Si cu sportul....eu sunt cam lenesa dar mai fac din cand in cand . Bine ai venit printre slabute>:D<

tinem legatura, sigur. spor la slabit si tie, si cu siguranta vom reusi sa slabim, cu multa vointa :-*

micheline86 20 aug 2011 22:32:55

Re: My dear diary!
 
1 ataşament(e)
Citat:

Anterior postat de RedOnion (Post 765461)
Dieta disociata, implicit Rina, nu e asa buna. Efectele apar, insa dai jos apa in loc sa scapi de grasime. In plus, kg se pun la loc cand reincepi sa mananci normal.

Eu iti sugerez sa incepi sa papi echilibrat si santos, si sa te folosesti de calculatorul de calorii.

Bravo pentru dorinta de a face ceva pentru tine, si de intentia de a face sport, si nu in ultimul rand, felicitari pt copilas >:D<

Multumesc mult. Eu sper sa reusesc pana la urma, fie cu Rina, fie cu alta metoda, nu ma las eu chiar asa de usor. Vreau sa fiu o mamica frumoasa, sa fie fetita mea mandra de mine. pupici.
Ataşament 8325

RedOnion 21 aug 2011 13:23:00

Re: My dear diary!
 
Citat:

Anterior postat de micheline86 (Post 765993)
Multumesc mult. Eu sper sa reusesc pana la urma, fie cu Rina, fie cu alta metoda, nu ma las eu chiar asa de usor. Vreau sa fiu o mamica frumoasa, sa fie fetita mea mandra de mine. pupici.
Ataşament 8325

Ai grija de sanatatea ta, in primul rand >:D< Disociata se cam joaca cu metabolismul, prin faptul ca slabesti rapid, si iei inapoi kg la fel de repede... Echilibrata si sanatoasa e cel mai bine :D Atata doar ca iti trebuie mai multa rabdare pana se urneste cantarul fata de cele disociate, insa de obicei e corelat cu rezultate vizibile ;)

Mult spor in toate, faptul ca esti o mamica oprimista e un mare atu in ziua de azi >:D<

Alina2002 21 aug 2011 15:30:09

Re: Jurnal micheline86
 
:DBuna Mihaela, ce mai faci, catre ce dieta te ai orientat pana la urma? Eu tocmai am bagat 30 min de dans intens. Am inceput sa trag tare...:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:23:34.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO