forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal micutza1 - O femeie poate reusi orice isi propune! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-micutza1-femeie-poate-reusi-orice-isi-propune-7013.html)

micutza1 28 oct 2010 16:00:46

Jurnal micutza1 - O femeie poate reusi orice isi propune!
 
1 ataşament(e)
Toate avem o motivatie pentru a face o schimbare in viata noastra : poate fi un job care ne cere cateva kg in minus ... poate fi o rochie care ne place... apropierea propriei nunti ... un barbat... si multe altele . Motivatia mea este - Vreau sa ajung la masurile de fotomodel - vreau sa fiu frumoasa sexxy dorita de toti si invidiata de toate . Suna egoist , nu ? Well de asta am nevoie acum ! Nu am fost niciodata slaba .. mereu am avut forme voluptoase insa acum sa cam ingrasat gluma - la propriu! Deci incepem: de la 72 de kg trebuie sa ajungem la 50 in 2 luni ! ... am dat afara din casa tot ce ingrasa fara rost : dulciuri ( or fi ele delicioase dar parca mai rau imi pare de picioarele mele invadate de celulita ( ca avem si asa cv din pacate ) ... bauturile alcoolice- ingrasa si ele din pacate chiar daca le bem doar din cand in cand , - sarea a disparut din viata mea - scoasa definitiv - de asemenea am scos si uleiul care intr-o zi normala dc am consuma asa cum se spune 2 lingurite - uleiul inseamna 500 de calorii - deci e prea mult . ( sunt foarte stricta cred dar asta este ! ) ... au disparut garbogazoasele sucurile painea alba fast foodul dressingurile pt salate . :) Si acum tot ce contine dieta mea suna cam asa : multa apa 2,5 pe zi - ceai verde cu lamaie ( are efect detoxifiant si sa nu mai spun ca are multe proprietati benefice vietii si sanatatii noastre - puteti cauta pe google pt o informare mai buna) , salata verde este cea mai buna prietena a mea impreuna cu tonul somonul afumat varza rosie legume in generel . Odata pe zi o felie de paine neagra de secara cu junca de curcan fiert - are cele mai putine grasimi ... morcovi in caz de urgenta si cam atat. Mancare gatita nici nu ma gandesc pt ca nu pot manca nici fiert - si nici de ulei nu vreau sa aud .
Deci viata mea o sa continue cu salate salate si iar salate !
Aaa... si mult sport : sala 5 ori pe saptamana , dans prin casa cat am timp - ajuta si asta ...
Alta problema : celulita : am gasit pe site diverse terapii pe care le-ati recomandat si chiar o sa le incerc .. cea cu cafea e cea mai buna. O sa va scriu cand incep sa vad rezultate !
Slabute.ro .. credeam ca sunt singura care se lupta cu kg insa cu ocazia acestui site am vazut cam mai sunt si alte - ambitioase ca mine - va doresc bafta la toate si sa fiti cat mai frumoase!!!
>:D<

DrIulia2010 28 oct 2010 16:07:19

Re: 1 .. 2 .. 3 .. Start ! Incepe maratonul spre frumusete!
 
Buna:).

Sub nici o forma nu ti-as recomanda sa slabesti atatea kg intr-un timp scurt.

Nu poti sa mananci 500 de kcal/zi,nu e sanatos.

De ce te grabesti sa slabesti?Nu poti sa slabesti in 2 luni kg pe care le-ai acumulat in decurs de luni,ani,etc.

Adynutzaa19 28 oct 2010 16:19:32

Re: 1 .. 2 .. 3 .. Start ! Incepe maratonul spre frumusete!
 
buna!
nu e indicat sa slabesti mai mult de 4-5 kg pe luna si tu vrei sa dai 11 in acest timp?
cine te grabeste?
o sa iti dai organismul peste cap cu 500 de kcal.de ce nu alegi un meniu de 1200 de kcal pt inceput si apoi sa reduci pana la 1000?

VentoFreddo 28 oct 2010 16:56:16

re: 1... 2... 3... Start! Incepe maratonul spre frumusete! Jurnal micutza1
 
Buna, scumpo, probabil nu stii inca pericolele la care te expui cu o dieta asa drastica..dar eu cred ca dupa o saptamana pe acest site o sa-ti schimbi ideea, intra si citeste pe la fete, e clar ca poti sa slabesti dar nu prin infometare cum vrei tu(500 de cal asta reprezinta-infometare), vei reusi doar sa-ti imbolnavesti stomacul, sa-ti cada parul, sa ti se scofalceasca tenul si sa ti se frieze unghiile..
2 luni nu e un termen realist, recomandat e sa dai jumatate de kg pe saptamana, la inceput poti sa scazi si 4-5 kg pe luna, pt ca primele kilograme se vor duce mai usor, mai greu sunt cele de "adancime", depuse de mai mult timp...
oricum, aici vei primi sfaturi utile si dezinteresate de la fete, te vor ajuta mult, sper sa-ti schimbi ideea de 2 luni:P
Pupici si bafta!>:D<

micutza1 28 oct 2010 18:09:59

re: 1... 2... 3... Start! Incepe maratonul spre frumusete! Jurnal micutza1
 
Va multumesc fetelor pentru posturi : sincer nu am rabdare sa slabesc incet incet ...
felul in care mananc la ora actuala este cu mult mai sanatos si sincer ma simt foarte bine : inainte mancam tot ce era daunator nesanatos si ingrasa : acum mananc foarte sanatos consider . Intradevar regimul care mi la-m facut este strict - insa ma simt bine . Aveti dreptate cu ce spuneti in a slabi sanatos - insa de asemenea consider ca e vorba de fiecare organism cat suporta si ce cere : de exemplu : Nicoleta Luciu prin cura ei - cred k am citito cu toate - total nesanatosa - insa nu a omorato - nici nu ia daunat - din ce se poate vedea .. deci organismul ei a suportat .. nu stiu .. o sa continui acest program creat de activitati si regim si o sa vedem .Daca vad ca dauneaza cu timpul bineinteles o sa incetez.. cu toate vrem sa fim frumoase dar si sanatose !
>:D< kisses

Alina82 28 oct 2010 18:17:07

re: 1... 2... 3... Start! Incepe maratonul spre frumusete! Jurnal micutza1
 
Citat:

Anterior postat de micutza1 (Post 383621)
Va multumesc fetelor pentru posturi : sincer nu am rabdare sa slabesc incet incet ...
felul in care mananc la ora actuala este cu mult mai sanatos si sincer ma simt foarte bine : inainte mancam tot ce era daunator nesanatos si ingrasa : acum mananc foarte sanatos consider . Intradevar regimul care mi la-m facut este strict - insa ma simt bine . Aveti dreptate cu ce spuneti in a slabi sanatos - insa de asemenea consider ca e vorba de fiecare organism cat suporta si ce cere : de exemplu : Nicoleta Luciu prin cura ei - cred k am citito cu toate - total nesanatosa - insa nu a omorato - nici nu ia daunat - din ce se poate vedea .. deci organismul ei a suportat .. nu stiu .. o sa continui acest program creat de activitati si regim si o sa vedem .Daca vad ca dauneaza cu timpul bineinteles o sa incetez.. cu toate vrem sa fim frumoase dar si sanatose !
>:D< kisses

Buna Micutzo!!!
In primul rand Nicoleta Luciu a fost intotdeauna slaba si poate k nu a fost dieta atat de stricta pe cat a spus ea...si sora mea a slabit dupa nastere mult si repede fara nici o dieta chiar pt k ea a avut mereu in jur de 50kg....in al 2 a rand creierasul tau e invatat sa ai multe kg dak vei ajunge rapid la putine kg el se va lupta dupa sa revina la forma initiala...celebrul efect yo-yo...deci gandeste-te bn dak poti manca asa toata viata fara sa ajungi in spital pt k altfel cm te vei apuca sa mananci vei pune la loc intr-un ritm ametitor...si in al 3 a rand asa cum ai avut rabdare sa te ingrasi....cauta rabdarea si pt a slabi....nimeni nu iti spune k trebuie sa slabesti 20kg in 2 ani...dar cred k 4-5 luni ar fi un termen mult mai realist si deloc lung...noi nu te putem decat sfatui decizia iti apartine...dar ceea ce faci tu se cheama infometare si da foarte usor in anorexie care e o boala si ink una foarte grava....asa k eu zic sa te mai gandesti:)

andra_aly 28 oct 2010 18:29:36

Re: 1 .. 2 .. 3 .. Start ! Incepe maratonul spre frumusete! Jurnal micutza1
 
Bine ai venit printre noi:)
Va caci continui sa o tii pe a ta:-s Nu a omorat-o, dar nici bine nu i-a facut:-s apoi esti tu atat de sigura ca ea a tinut doar aceasta "dieta" si nu a apelat la retusuri? eu nu cred ca poti baga mana in foc. apoi lasa-ma sa iti zic ca nu e bine sa gandesti asa:( adica daca x sau y face ceva tre sa faci si tu?:-s nu mai bine iti vezi de sanatate si lasi eoparte dietele miraculoaseb-)?
Eu iti recomand o dieta sanatoasa si sport. papi sanatos , faci sport si sa vezi ce frumos slabesti:) in asa fel nu te expui la nici un risc. nu stai cu frica ca o sa ti se faca rau pe strada:-s
Si cel mai important, slabesti:) pentru ca tu in ritmul acesta la un moment dat nu o sa mai slabesti:-s si sa vedem atunci ce o sa faci? o sa traiesti cu un mar pe zi?:(
Ai grija de tine, si lasa deoparte dietaele minune. nu exista:)
Crede-ma ca ti-o zic ca si eu la inceput vroiam rezultate intr-o luna daca se poate. dar cu timpul am inteles ca nu este ok:)
Trebuie rabdare si ambitie;) >:D<
Mult succes si asteptam numai vesti bune:-*

andra_aly 28 oct 2010 18:30:58

Re: 1... 2... 3... Start! Incepe maratonul spre frumusete! Jurnal micutza1
 
A...inca o chestie. sa sti ca stiu multe femei ce erau slabe inainte de sarcina si dupa s-au ingrasat foarte mult . dar au slabit foarte frumos si destul de repede. deci asta nu inseamna ca trebuie sa faci ca nimeni. ai grija de tine si de sanatatea ta>:D<

micutza1 28 oct 2010 18:47:44

Re: 1... 2... 3... Start! Incepe maratonul spre frumusete! Jurnal micutza1
 
Thanks Andra ! Ai dreptate o s-o tin pe a mea . Ca sunt si incapatanata bineinteles ... nu cred k e vreo cura sa ajute si la incapatanare . Insa ma iubesc bineinteles daca o sa ma opresc daca nu imi va fi bine .. tin la sanatatea mea .Insa am o intrebare : cum adica sacaderea in greutate o sa stagneze ? e prima data cand aud.. sau am mai auzit sar nu am dat importanta . si ce pot face in a nu stagna din caderea in greutate ?
>:D<

andra_aly 28 oct 2010 19:27:38

Re: 1... 2... 3... Start! Incepe maratonul spre frumusete! Jurnal micutza1
 
Pai ce poti face pentru a evita, este sa pui punct cu dietele aiurea:-s si sa ai un stil de viata sanatos:) care in nici un caz nu este ceea ce faci tu acum:-s
Uite, citeste aici:
http://forum.slabute.ro/alimentatia/...dieta-865.html
http://forum.slabute.ro/articole-sla...orii-2526.html


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:35:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO