forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal mihaela2011 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-mihaela2011-3999.html)

mihaela2011 31 mai 2010 18:04:32

Jurnal mihaela2011
 
Buna,slabutelor!numele meu este Mihaela.am 21 de ani si de cand ma stiu am fost mai grasuta.Niciodata nu tineam cont de cat si ce mananc,de aceea am ajuns in aceasta situatie.Cand voiam sa imi cumpar ceva nou si nu imi venea bine sau nu ma incapea deloc,ma suparam si imi puneam in gand sa slabesc,insa niciodata nu am inceput o dieta in adevaratul sens al cuvantului.La inceputul acestui an,am hotarat ca trebuie sa slabesc si am cautat pe net diete si site-uri cu sfaturi .Asa am dat peste voi si sunt tare fericita .In fiecare zi imi dati putere sa merg mai departe.Pana acum nu am avut curaj sa imi scriu propriul jurnal…voiam sa astept pana voi slabi ,sa va povestesc cum am reusit,dar imi dau seama ca primind ajutor si consultandu-ma cu mai multe personae,imi va fi mai usor sa trec peste .

Slabuta 31 mai 2010 19:03:42

Re: Jurnal mihaela2011
 
Citat:

Anterior postat de mihaela2011 (Post 205649)
Buna,slabutelor!numele meu este Mihaela.am 21 de ani si de cand ma stiu am fost mai grasuta.Niciodata nu tineam cont de cat si ce mananc,de aceea am ajuns in aceasta situatie.Cand voiam sa imi cumpar ceva nou si nu imi venea bine sau nu ma incapea deloc,ma suparam si imi puneam in gand sa slabesc,insa niciodata nu am inceput o dieta in adevaratul sens al cuvantului.La inceputul acestui an,am hotarat ca trebuie sa slabesc si am cautat pe net diete si site-uri cu sfaturi .Asa am dat peste voi si sunt tare fericita .In fiecare zi imi dati putere sa merg mai departe.Pana acum nu am avut curaj sa imi scriu propriul jurnal…voiam sa astept pana voi slabi ,sa va povestesc cum am reusit,dar imi dau seama ca primind ajutor si consultandu-ma cu mai multe personae,imi va fi mai usor sa trec peste .

Bun venit printre noi Mihaela :)

Este foarte bine ce ai facut, avand un jurnal te poti confesa si sfatui cu slabutele, noi te putem ajuta cu sfaturi care sa te ajute in aceasta lupta cu kg :)

Cand sunt multi puterea creste :)

Ce dieta vrei sa urmezi?
Cam ce mananci de obicei?
Sport vei putea face?

mvthebest 31 mai 2010 19:11:18

Re: Jurnal mihaela2011
 
Citat:

Anterior postat de mihaela2011 (Post 205649)
Buna,slabutelor!numele meu este Mihaela.am 21 de ani si de cand ma stiu am fost mai grasuta.Niciodata nu tineam cont de cat si ce mananc,de aceea am ajuns in aceasta situatie.Cand voiam sa imi cumpar ceva nou si nu imi venea bine sau nu ma incapea deloc,ma suparam si imi puneam in gand sa slabesc,insa niciodata nu am inceput o dieta in adevaratul sens al cuvantului.La inceputul acestui an,am hotarat ca trebuie sa slabesc si am cautat pe net diete si site-uri cu sfaturi .Asa am dat peste voi si sunt tare fericita .In fiecare zi imi dati putere sa merg mai departe.Pana acum nu am avut curaj sa imi scriu propriul jurnal…voiam sa astept pana voi slabi ,sa va povestesc cum am reusit,dar imi dau seama ca primind ajutor si consultandu-ma cu mai multe personae,imi va fi mai usor sa trec peste .

Bine ai venit Mihaela>:D<>:D<>:D<
Stim cu toate cum este:(. Dar impreuna vom reusi.
Ce plan de bataie ai?>:D<
Felicitari pentru kg pierdute...:x

BAFTA in continuare!!!>:D<>:D<

LicuriciColorat 31 mai 2010 19:28:37

Re: Jurnal mihaela2011
 
Buna Mihaela si bine te-am gasit la tine in casuta>:D<
cu o alimentatie sanatoas,3 mese si 2 gustari,si neaparat sport o sa slabesti garantat
tii o dieta anume?sport faci?
cum ai slabit astea 5 kg?

mihaela2011 31 mai 2010 19:49:37

Re: Jurnal mihaela2011
 
wow!va multumesc mult pentru primire>:D<nu credeam ca imi va scrie cineva:D m-am gandit initial sa tin o dieta precum cea daneza sau dukan,insa nu sunt atat de convinsa ca pot sa le tin corespunzator,adica fara sa schimb alimentele,asa ca m-am hotarat sa renunt la prajeli,la dulciuri,paine,beau peste 2l de apa plata pe zi,nu mananc dupa ora 17-18.cu sportul nu prea ma descurc.vreau sa imi achizitionez o bicicleta de camera in perioada urmatoare,pentru ca nu imi place sa merg la sala:">.insa,imi place sa merg pe jos si sper sa compensez cu asta ....

mihaela2011 31 mai 2010 19:52:00

Re: Jurnal mihaela2011
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 205737)
Buna Mihaela si bine te-am gasit la tine in casuta>:D<
cu o alimentatie sanatoas,3 mese si 2 gustari,si neaparat sport o sa slabesti garantat
tii o dieta anume?sport faci?
cum ai slabit astea 5 kg?

bine ai venit!>:D<
cum spunem,un anumit sport nu fac,doar merg pe jos de cate ori am ocazia.kg astea le-am pierdut renuntand la grasimi si incercand sa mananc cat mai sanatos.

mihaela2011 31 mai 2010 19:54:05

Re: Jurnal mihaela2011
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 205720)

Bine ai venit Mihaela>:D<>:D<>:D<
Stim cu toate cum este:(. Dar impreuna vom reusi.
Ce plan de bataie ai?>:D<
Felicitari pentru kg pierdute...:x

BAFTA in continuare!!!>:D<>:D<


sper sa reusim intr-adevar ceea ce ne propunem>:D<.iti multumesc pentru urare si bafta si tie!:-*

mihaela2011 31 mai 2010 19:58:19

Re: Jurnal mihaela2011
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 205713)

Bun venit printre noi Mihaela :)

Este foarte bine ce ai facut, avand un jurnal te poti confesa si sfatui cu slabutele, noi te putem ajuta cu sfaturi care sa te ajute in aceasta lupta cu kg :)

Cand sunt multi puterea creste :)

Ce dieta vrei sa urmezi?
Cam ce mananci de obicei?
Sport vei putea face?


Ceea ce mi-am propus este o dieta personalizata,daca ii pot spune asa.voi manca totul fiert,adica legumele si carnea;peste doar la cuptor si fructe proaspete.pana acum mi-a reusit,nu am pofta de dulciuri,deocamdata,compensez printr-un fibrobar,daca este nevoie.sport,cum spuneam,nu practic,din pacate....dar sper sa imi fac curaj si pentru el:)

Slabuta 31 mai 2010 20:08:56

Re: Jurnal mihaela2011
 
Citat:

Anterior postat de mihaela2011 (Post 205761)
wow!va multumesc mult pentru primire>:D<nu credeam ca imi va scrie cineva:D m-am gandit initial sa tin o dieta precum cea daneza sau dukan,insa nu sunt atat de convinsa ca pot sa le tin corespunzator,adica fara sa schimb alimentele,asa ca m-am hotarat sa renunt la prajeli,la dulciuri,paine,beau peste 2l de apa plata pe zi,nu mananc dupa ora 17-18.cu sportul nu prea ma descurc.vreau sa imi achizitionez o bicicleta de camera in perioada urmatoare,pentru ca nu imi place sa merg la sala:">.insa,imi place sa merg pe jos si sper sa compensez cu asta ....

Eu zic ca ai luat o decizie foarte buna :)
Pana la urma trebuie sa ai un stil de viata nu sa urmezi dieta x sau y :)

Intr-adevar sunt diete care pot fi adoptate ca stil de viata :)
Dar sunt putine.

Te sfatui sa folosesti acest calculator Calorii, proteine, grasimi, fibre si alte valori nutritionale alimente si sa iti faci meniurile, le postezi la tine in jurnal ca sa le putem discuta :)

Bicicleta este foarte buna :)

Eu iti doresc mult succes in ceea ce ti-ai propus si multa ambitie :)

LicuriciColorat 31 mai 2010 20:20:56

Re: Jurnal mihaela2011
 
Citat:

Anterior postat de mihaela2011 (Post 205768)
Ceea ce mi-am propus este o dieta personalizata,daca ii pot spune asa.voi manca totul fiert,adica legumele si carnea;peste doar la cuptor si fructe proaspete.pana acum mi-a reusit,nu am pofta de dulciuri,deocamdata,compensez printr-un fibrobar,daca este nevoie.sport,cum spuneam,nu practic,din pacate....dar sper sa imi fac curaj si pentru el:)


e foarte buna hotararea ta
o alimentatie sanatoasa e perfecta pt a slabii
iar ca sport,o bici e super,si sa te plimbi poate fii considerat sport,poti iarasi dansa,de exemplu incerca zumba:x,te si distrezi si faci sport
mult succes:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:14:20.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO