Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Mihanca

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #21 (permalink)  
Vechi 15 nov 2011, 00:12:11
Hop3's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Parma, Romania
Vârsta: 37
Dieta: disociata
Date: 160cm, 79kg
Mesaje: 7
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mihanca

Buna.Daca tu crezi ca o sa te ajute eu ti le dau cu cea mai mare placere.Numai sa-mi spui o data de inceput si sfarsit.Nu conteaza cate luni.Iti scriu eu zilele.Aaaa si sa mi spui daca faci sport sau ce mai faci tu sa ti bifezi in fiecare zi.Iar la final tu trebuie doar sa le scoti la imprimanta.:p
Felicitari pt kg pierdute.Tare as vrea sa ajung si eu la 58.
__________________
The only way to keep your health is to eat what you don't want, drink what you don't like and do what you'd rather not..
  #22 (permalink)  
Vechi 15 nov 2011, 00:21:27
iuanutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mihanca

Citat:
Anterior postat de Hop3 Vezi mesajul
Buna.Daca tu crezi ca o sa te ajute eu ti le dau cu cea mai mare placere.Numai sa-mi spui o data de inceput si sfarsit.Nu conteaza cate luni.Iti scriu eu zilele.Aaaa si sa mi spui daca faci sport sau ce mai faci tu sa ti bifezi in fiecare zi.Iar la final tu trebuie doar sa le scoti la imprimanta.:p
Felicitari pt kg pierdute.Tare as vrea sa ajung si eu la 58.
scumpo, tare mult as aprecia daca ai veni sa discutam mai multe la mine in jurnal, pt ca aici nu e frumos pt ca nu eu sunt subiectul principal, banuiesc ca vei sti cum sa ma gasesti poti da si un click pe linkul de la semnatura mea...multumesc oricum pt raspuns
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #23 (permalink)  
Vechi 15 nov 2011, 12:14:46
Hop3's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Parma, Romania
Vârsta: 37
Dieta: disociata
Date: 160cm, 79kg
Mesaje: 7
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mihanca

ok.imi cer scuze.nu prea stiu cum functioneaza treaba asta cu jurnalul .see u there
__________________
The only way to keep your health is to eat what you don't want, drink what you don't like and do what you'd rather not..
  #24 (permalink)  
Vechi 20 nov 2011, 20:52:13
mihanca's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 ian 2011
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 165cm, 76.6kg
Mesaje: 59
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Mihanca

Citat:
Anterior postat de Hop3 Vezi mesajul
Buna.
N-am mai deslusit misterul pana la urma.Acum o luna iti paream cunoscuta dar nu mi-ai mai spus din ce zona a Iasului esti.
Cum merge cu slabitul?
Am fost si eu in situatia ta,Eu in ianuarie aveam 76.5 si ma indreptam cu forta spre 77 pana cand am comparat niste poze vechi cu cateva recente...Nu mai eram eu.Falcute,gusa,obrajori,haine imense...machiajul statea ca naiba..nu mai vroiam sa ies din casa..nu mai vroiam sa-mi cumpar haine..pt ca imi era rusine sa probez..Atunci m-am trezit la realitate.Nu puteam sa mai continui asa...ma distrugeam singura..
Asa m-am inarmat cu vointa si am inceput lupta.
Dupa zeci de mii de artiicole citite m-am oprit la regimul disociat.Nu a fost cel mai sanatos dar nu l-am respectat cu sfintenie.Cu regimul asta am renuntat si la mancarea gatita..pt ca eram obisnuita sa fac oale de mancare...cate 3 mese pe zi de mancare gatita nu era de mirare ca ma ingrasam.
Pe langa dieta am facut si cate 2 ore de bicicleta.Practic faceam pana cand ajungeam la 1000 de calorii arse.Cea mai buna metoda de a nu te plictisi cand faci bici e sa te uiti la un film pt ca dureaza in jur de 1 h jumate....
In 7 luni de zile slabisem 11, 5 kg..apoi mergand acasa mai slabisem 3 kg ajungand la 62 .Iar in august am pus la loc cele 3 kg din cauza pretenului.
Din septembrie ma chinui sa revin la vechiurile obiceiuri, fara paste, fara grasimi, fara dulciuri etc dar mi-e tare greuuuu.Ba slabesc la 64,ba ma ingras la 65,ba la 64, ba la 65.
Acuma am luat-o de la capat cu disociatul, mi-am marit si timpul de bicicleta, fac 2 ore dimineata si 2 ore seara + greutati pt brate +abdomene+exercitii coapse etc etc.

Poate nu te intereseaza povestea vietii mele..dar as vrea sa-ti spun ce m-a motivat pe mine.Poate reuseste sa te motiveze si pe tine.

Am avut o serie de reguli...:

1.Nu m-am gandit nici o clipa ca tin dieta.Pur si simplu imi repetam in minte ca ceea ce mananc e pt sanatatea mea [ grasimea nu-i tocmai aliatul sanatatii ] si pt starea mea psihica [ pt restabilirea increderii in mine] .


2.Mi-am facut tabele in Word pentru cate o luna de dieta.In fiecare zi trebuia sa scriu cate kg am, ce am mancat, cate calorii am ingerat, cate am ars, cati cm am, daca am facut sport sau nu, daca am facut masaj sau nu.Mereu imi alegeam o data de inceput si alta de sfarsit...spre ex...incepeam de pe 14 oct si terminam pe 14 ianuarie.De fiecare data imi alegeam o data cu semnificatie importanta pt mine pt a ma motiva.Ex: ziua mea, ziua lui X, ziua lui Y etc etc.

3.Cantaritul de dimineata era sfant.Asta era si este in continuare modul meu de a-mi da seama daca am exagerat sau nu cu mancarea.Multe persoane spun ca nu e indicat cantaritul in fiecare zi dar eu zic, in cazul meu, ca functioneaza atunci cand ai o greutate mai mare de slabit.Pt ca inveti sa te controlezi.

4.Daca imi era pofta de ceva gustam si atat.Gustat inseamna o gurita mica cat o unghie nu 2 linguri in farfurie.

5.Farfuria de 24 de cm mi-am inlocuit-o cu una de 16 cm pt a-mi micsora portiile

6.Apa nu am baut 2 l pe zi..doar vara pt ca era cald...in schimb am baut mult ceai.

7.Sportul trebuia facut dimineata pt ca ardeam grasimile mai bine dar cand nu apucam il faceam seara.

8.Prajitul l-am scos din schema si l-am inlocuit cu domnul cuptorsi o lingurita de ulei.

9.Masaj obligatoriu la picioare, burtica etc...Cu ce poti, cu ce ai pt ca slabitul asta iti nenoroceste pielea daca nu ai grija de ea.

10.La sarbatori, la cine in familie, la prieteni acasa refuzam sa mananc ceea nu aveam stabilit in tabelul meu.Pt ca micile exceptii sunt cele mai periculoase.Multe persoane mi-au zis..hai ca incepi de maine regimul, hai ia si gusta, tre sa faci o exceptie, vai ma supar daca nu mananci.Trebuie sa fii ferma atunci cand cineva iti baga cu forta mancarea in gura.Stiu ca poate e nepoliticos dar numai noi stim cat ne chinuim sa dam alea 200-300 de grame jos de exceptie.Eu de fiecare data cand eram intr o astfel de situatie ma gandeam la mine si la sanatatea mea.Cu cel mai mare respect si cea mai mai diplomatie o/il refuzam de 1000 de ori pana inteleagea.

11.Daca trebuia sa merg la facultate imi pregateam mancarea cu o zi inainte si o luam cu mine.Cand imi era foame mancam salata, iaurt, fructe etc.Pt ca atunci cand esti in oras ai tendinta sa cumperi ba biscuiti, ba covrigi, ba un suc, ba o prajiturica ba ba ba.

12.Mesele nu erau stabilite...dar ma obisnuisem sa mananc dimineata un iaurt cu 3 lingurite de tarta de grau sau o cana de lapte cu cereale..Apoi dupa amiaza pe la 12-13 ,salata,legume,fructe, orez, crenusti, carne [ depinde ce zi era..de legume, de fructe, de lactate ] la 17 ajungeam acasa iar pe la 19 mancam gratar cu legume, sau doar legume..oricum mereu am fost atenta la calorii..mereu citeam ce scria pe eticheta, imi cantaream mancarea..imi scriam meniul pe site..nah eram tare ordonata )acuma s vraiste...)

13. Mereu mancam cat imi cerea stomacul.Cand nu-mi mai era foame incetam sa mai duc lingura la gura.Doar in cazurile cand nu mancam nimic o zi intreaga atunci mancam sa nu lesim pe strada.Dar ideea era sa mi educ mintea ca nu trebuie sa mananc sa mi satisfac poftele si dorintele trebuie sa mananc sa mi satisfac stomacul si sa mi mentin starea de sanatate in limitele normalului.

14.Mancarurile gen : tocanite, fasole cu carnati, varza cu carne, sarmalute, ardei umpluti... drob...cozonaci..nu mai stiu ce gust au ))

15.Cea mai importanta regula, tabelurile trebuie sa le lipeste pe frigider sau intr un loc unde sa le vezi in fiecare zi, la fiecare ora, minut, secunda etc sa ti aduca aminte care i scopul tau.

16.Sa stii ca n-am renuntat la paine nici acuma.Mananc in jur de 3 felii de paine pe zi pt ca imi taie pofta de mancare.Nu depaseam 3 felii pt ca in total erau 180 de calorii ( 60 cal felia).

Cred ca au fost mai multe reguli dar nu mai tin minte
Oricum cred ca am exagerat cu scrisul.Nu stiu cat de bune sunt sfaturile mele dar nah am incercat si eu sa fac un bine .Pt ca sunt inscrisa pe acest forum din ianuarie si nu prea am socializat cu lumea .Nu prea mai socializez...prefer sa stau in umbra...

Oricum..daca ai nevoie sa mi vezi tabelurile magice ti le trimit cu cea mai mare placere.Sau daca vrei ti le fac eu....

Bafta si scuza-ma daca m deranjat :p
Buna hope!eu nu sunt din iasi..am stat in piata unirii si acum stau in podu ros. De stiut te stiu sigur, dar inca nu imi pot da seama de unde
Imi cer scuze ca ti-am raspuns atat de greu, dar intru ff rar in jurnalul meu, doar cand simt nevoia sa ma descarc..pentru ca oricum, nu m-a vizitat mai nimeni..am fost placut surprinsa ca ai facut-o tu...
Felicitari pentru kg pierdute..abia astept sa ajung si eu la 65 de kg(desi tare grasa ma mai vedeam si atunci)
Eu am inceput dieta hipocalorica pentru ca am mai slabit odata cu ea..incet, dar frumos. M-am reingrasat din cauza prietenului, din cauza ca am inceput sa experimentez cu tot felul de mancaruri. Mentionez ca atunci cand am slabit era mijlocul verii, eram acasa si prietenul meu era plecat din tara. Gatea mama, eu doar stateam langa ea, cantaream alimentele si apoi mancarea la sfarsit..Acum prietenul meu e iarasi plecat si voi sta mai mult pe acasa, asa ca imi va fi mai usor
Am incercat sa tin si eu disociata si mulet alte diete..n-am dus niciuna la capat, ma plictisesc repede..Asa ca am revenit la prima mea dragoste:hipocalorica..Pap cam orice..dar cantaresc cu mare precizie..am renuntat la sucuri si dulciuri si fac sport..zic eu ca suficient..tae bo:45 minute dimineata si alte 45 seara
Apreciez ca mi-ai scris atat de mult, o sa tin cont de sfaturile tale si sa vad cum merge..sper sa mai vorbim..sa stii ca nici eu nu socializez prea mult, dar mi-ar placea sa am cu cine savorbesc..mai ales cu cineva care stie cum e sa fii la 70 si ceva de kg si sa simti cum te doboara fustrarile
O seara frumoasa!

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul

si eu vreau tabelele magice...de mult nu am vazut niste reguli asa de bune si niste meniuri asa de bine puse la punct, bravo...mihanca...chiar iti recomand toate aceste sfaturi si reguli pt ca sunt exceptionale
Buna Iuanutza..multumesc de vizita!felicitari pentru kg pierdute
__________________
Jurnal Mihanca
mihanca, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2261 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1744 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 970 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #25 (permalink)  
Vechi 22 nov 2011, 12:49:47
mayya's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 14 sep 2009
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: stil de viata sanatos pe viata,nu dieta
Date: 169cm, 71.7kg
Mesaje: 520
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Mihanca

Buna Mihanca,

Imi pare bine sa te cunosc,am venit la tine in jurnal sa "te citesc",iti trebuie si tie o motivatie buna ca si la mine de asemenea suntem constiente de kilograme insa nu avem rabdare pana la capat....eu in ultima perioada ma documentez despre teoria indicelui glicemic care sper sa functioneze ,in 2009 cand am slabit am slabit cu un regim hipocaloric acuma mai mult de 2 saptamani numai rezist.
Mi-am propus sa tin un regim personalizat cu alimente in functie de indicele glicemic,sa vad daca functioneaza.
Tu ce mananci intr-o zi ce sport faci...sa ma inspir si eu .
Te pop.
mayya, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2216 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1183 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #26 (permalink)  
Vechi 22 nov 2011, 20:24:12
mihanca's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 ian 2011
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 165cm, 76.6kg
Mesaje: 59
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Mihanca

Citat:
Anterior postat de mayya Vezi mesajul
Buna Mihanca,

Imi pare bine sa te cunosc,am venit la tine in jurnal sa "te citesc",iti trebuie si tie o motivatie buna ca si la mine de asemenea suntem constiente de kilograme insa nu avem rabdare pana la capat....eu in ultima perioada ma documentez despre teoria indicelui glicemic care sper sa functioneze ,in 2009 cand am slabit am slabit cu un regim hipocaloric acuma mai mult de 2 saptamani numai rezist.
Mi-am propus sa tin un regim personalizat cu alimente in functie de indicele glicemic,sa vad daca functioneaza.
Tu ce mananci intr-o zi ce sport faci...sa ma inspir si eu .
Te pop.
Bine-ai venit draga Mayya!:*
Asa este, imi trebuie o motivatie..de fapt am o motivatie, dar nu ma pot lauda cu o vointa de fier..cel putin nu renunt..chiar daca o mai dau in bara
de papat pap cam orice, in afara de paine, dulciuri..dar cantaresc si calculez la sange
nu iti pot da un xemplu de meniu, pentru ca sunt o fire pofticioasa si papa in functie de ce am pofta intr-o zi, macar asa stiu ca nu imi creez frustrari.
Si eu acum vreo 2 ani aveam in jurul a 65 de kg s tot ma vedeam mare cat Casa poporului..si cu hipocalorica am slabit pana 57 dupa care..m-am scapat. Si usor usor, am pus kg la loc si dupa cum poti observa inca vreo 10 pe langa, extra. Nu am avut autocontrol, nu am stiut sa ma mentin, m-am vazut scapata in bunatati si nu mi-am refuzat nimic. Dar mi-a ajuns, am facut burtica, falcute si nu e prea bine pentru cei doar 24 de ani ai mei.
Asa ca, rabdare! As vrea sa ajung la 60 de kg macar pana in martie.
Iar ca sport fac tae bo cardio, uneori dimineata si seara, alteori numai dimineata, sesiuni de 40-45 de minute.
Dar tu? ce altceva ai mai incercat?ce sport faci?
__________________
Jurnal Mihanca
mihanca, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2261 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1744 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 970 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #27 (permalink)  
Vechi 23 nov 2011, 09:23:44
mihanca's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 ian 2011
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 165cm, 76.6kg
Mesaje: 59
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Mihanca

Buna dimineata drag jurnal!
Ah, ma mancau talpile sa ma urc pe cantar azi dimineata, dar am zis NU. Trebuie sa astept pana luni, nu de alta, dar nu as vrea sa fiu dezamagita, sa nu vad nicio schimbare sau dimpotriva, ceva in plus, din cauza vreunei retineri de apa sau mai stiu eu ce altceva..
Oricum, sper din tot sufletl ca luni dimineata sau marti sa vad un 76 curat la cantar
__________________
Jurnal Mihanca
mihanca, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2261 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1744 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 970 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #28 (permalink)  
Vechi 23 nov 2011, 10:12:00
mayya's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 14 sep 2009
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: stil de viata sanatos pe viata,nu dieta
Date: 169cm, 71.7kg
Mesaje: 520
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Mihanca

Citat:
Anterior postat de mihanca Vezi mesajul
Bine-ai venit draga Mayya!:*
Asa este, imi trebuie o motivatie..de fapt am o motivatie, dar nu ma pot lauda cu o vointa de fier..cel putin nu renunt..chiar daca o mai dau in bara
de papat pap cam orice, in afara de paine, dulciuri..dar cantaresc si calculez la sange
nu iti pot da un xemplu de meniu, pentru ca sunt o fire pofticioasa si papa in functie de ce am pofta intr-o zi, macar asa stiu ca nu imi creez frustrari.
Si eu acum vreo 2 ani aveam in jurul a 65 de kg s tot ma vedeam mare cat Casa poporului..si cu hipocalorica am slabit pana 57 dupa care..m-am scapat. Si usor usor, am pus kg la loc si dupa cum poti observa inca vreo 10 pe langa, extra. Nu am avut autocontrol, nu am stiut sa ma mentin, m-am vazut scapata in bunatati si nu mi-am refuzat nimic. Dar mi-a ajuns, am facut burtica, falcute si nu e prea bine pentru cei doar 24 de ani ai mei.
Asa ca, rabdare! As vrea sa ajung la 60 de kg macar pana in martie.
Iar ca sport fac tae bo cardio, uneori dimineata si seara, alteori numai dimineata, sesiuni de 40-45 de minute.
Dar tu? ce altceva ai mai incercat?ce sport faci?
Buna dimineata,
Eu nu tin o dieta stricta zic eu...merg pe principiile lui Montignac dar usor hipocaloric nu mananc pe saturate insa nici nu cantaresc fiecare portie de mancare,probabil de saptamana viitoare cand incepe concursul o sa si cantaresc pentru a-mi trece meniurile pe site.Sport nu fac decat bicicleta acasa...am zis sa urmaresc si cateva filmulete pe youtube cu exercitii pentru picioare,din pacate asa mi-e conformatia pulpanoasa si slaba sus fara burta .Am studiat diverse articole si peste tot precizeaza ca la aceasta conformatie se slabeste cel mai greu ...dar ce sa fac asa m-a inzestrat mama natura .
Ce zodie esti?eu sunt o berbeaca care lupta cu rabdarea
mayya, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2216 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1183 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #29 (permalink)  
Vechi 23 nov 2011, 10:39:57
mihanca's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 18 ian 2011
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 165cm, 76.6kg
Mesaje: 59
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Mihanca

Citat:
Anterior postat de mayya Vezi mesajul
Buna dimineata,
Eu nu tin o dieta stricta zic eu...merg pe principiile lui Montignac dar usor hipocaloric nu mananc pe saturate insa nici nu cantaresc fiecare portie de mancare,probabil de saptamana viitoare cand incepe concursul o sa si cantaresc pentru a-mi trece meniurile pe site.Sport nu fac decat bicicleta acasa...am zis sa urmaresc si cateva filmulete pe youtube cu exercitii pentru picioare,din pacate asa mi-e conformatia pulpanoasa si slaba sus fara burta .Am studiat diverse articole si peste tot precizeaza ca la aceasta conformatie se slabeste cel mai greu ...dar ce sa fac asa m-a inzestrat mama natura .
Ce zodie esti?eu sunt o berbeaca care lupta cu rabdarea
Si eu as fi vrut sa ma inscriu in concrs, dar avand in vedere ca nu cunosc fetele pe site, nu stiam in ce grup sa ma bag..ar fi fost motivant si pentru mine si asi fi fost mult mai stricta.
Tu in ce grup esti?maia veti loc?
Eu de regula ma ingras uniform, cel putin acum ultima data, am pus si pe maini, si pe picioare, si pe burtica. Dar ca si conformatie, am picioarele musculoase si pentru ca m-am ingrasat, mai groase decat ar trebui..Asa ca ne putem lua de-o mana. Pe tine cel putin te maia juta ianltime, la mine..mai greu..dar asta sunt, cu asta defilez)
Eu sunt in zodia pestilor...pestioaica visatoare
__________________
Jurnal Mihanca
mihanca, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2261 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1744 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 970 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #30 (permalink)  
Vechi 23 nov 2011, 11:18:22
laurra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 11 oct 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Usor hipocalorica
Date: 164cm, 101.1kg
Mesaje: 2.796
Aprecieri acordate: 443
Am fost apreciat(a) de 398 ori in 271 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mihanca

Buna Miha
Sigur ca vreau sa ne sfatuim .In meniurile tale am vazut si coca cola .Eu zic sa o elimini ca nu este tocmai sanatoasa chiar daca este fara zahar.Mamaliguta la fel este facuta din porumb care contine f mult amidon.ori de mananci paine ori de mananci mamaliga tot aia e.Mai bine iti faci tu painica integrala sau mananci cereale .Si apoi am vazut ca ai depasit prea mult carbohidratii....
Acum vreau sa te uiti tu in meniurile mele si sa-mi spui ce ti se pare gresit
__________________
Controlul carbohidraților
laurra, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1233 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alimentatie, dieta weight watchers, greutate, jurnal, kilograme, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole