forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Mihastef (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-mihastef-12461.html)

mihastef 29 dec 2013 20:53:40

Jurnal Mihastef
 
Buna seara slabutelor!

Ma numesc Mihaela,mamica a 2 copii superbi,un baietel de 5 ani si o fetita de 5 luni,iar cu ajutorul acestor 2 sarcini am ajuns sa ma ingras foarte mult.La prima sarcina am luat 32 de kg din care am reusit cu mare greutate sa slabesc 20 cu ajutorul dietei similare Atkins,mi-a fost ingrozitor de greu sa ma mentin,apoi am ramas iar insarcinata si am mai luat 11 kg din care am dat jos 7 la inceput cu ajutorul alaptatului apoi la scurt timp dupa ce nu am mai alaptat m-am ingrasat 5 kg.
Sunt disperata pt ca fiul meu ma intreaba cam des in ultima vreme :"mami cand o sa fii si tu slaba",iar vorbele astea ma seaca la suflet direct,pt ca-mi dau seama ca pana si fiul meu de 5 ani ma vede o grasa.
De aceea m-am hotarat ca pana la vara sa fiu si eu o slabuta,nu vreau ca fiului meu sa-i fie rusine cu mine ci din contra,sa se mandreasca ca are o mama frumoasa si slaba.
Imediat dupa sarbatori ma voi apuca si eu de dieta Rina si sper sa ma ajute bunul Dumnezeu si cu sprijinul vostru sa reusesc sa fiu din nou o slabuta,ca in tinerete.Va pup pe toate si va doresc un An Nou plin de realizari,reusite si multa sanatate si bucurii.Ne auzim cat de curand.

butterfly30 29 dec 2013 21:36:27

Re: Jurnal Mihastef
 
sa-ti traiasca bebeii! sa fie sanatosi si sa aveti un an plin de realizari! iti urez mult succes cu dieta si iti tin pumnii!:)

mihastef 29 dec 2013 22:13:40

Re: Jurnal Mihastef
 
Multumesc pt primire si pentru urari Butterfly.>:D<

Stefanie 29 dec 2013 23:38:55

Re: Jurnal Mihastef
 
Bine ai venit si mult succes in tot ceea ce ti-ai propus !:)

butterfly30 31 dec 2013 15:33:50

Re: Jurnal Mihastef
 
un an nou fericit si multe impliniri!

mihastef 01 ian 2014 21:41:31

Re: Jurnal Mihastef
 
La multi ani si un an nou plin de impliniri si multa sanatate ca-i mai buna decat toate.>:D<

rozica1965 02 ian 2014 09:25:58

Re: Jurnal Mihastef
 
Citat:

Anterior postat de mihastef (Post 1319180)
La multi ani si un an nou plin de impliniri si multa sanatate ca-i mai buna decat toate.>:D<

LA MULTI ANI,bine ai venit si bafta in lupta cu kg!
Sa iti creasca mari copilasii si sa fie sanatosi!!!!!>:D<>:D<
PS.......prietenie acordata!!!!!;)

mihastef 02 ian 2014 20:07:51

Re: Jurnal Mihastef
 
Merci Rozica.:)
Astazi am incheiat capitolul "grasuta".De maine voi incepe o viata noua,intrand in noul an am inceput sa reflectez catre un viitor mai bun,o viata mai sanatoasa.De maine ma apuc de regim,desi imi va fi foarte greu la inceput,pt ca ai mei sunt obisnuiti sa le fac cate ceva dulce mereu si nu stiu cum se face ca mereu cand ma apuc de cate un regim le vin tot felul de idei pt a le face cate ceva bun,va trebui sa rezist tentatiilor.Cel mai greu imi este sa renunt la paine si dulciuri,le ador,dar va trebui sa inghit in sec si sa beau un pahar cu apa cand imi vine pofta.
Ma motiveaza faptul ca aspectul meu fizic s-a alterat ingrozitor de mult,rezistenta mea la efort s-a diminuat considerabil,nu ma mai pot juca cu fiul meu atat cat vrea el pt ca obosesc imediat si deja aproiatii incep sa-mi faca observatii ca m-am ingrasat cam mult,iar asta ma scoate din minti.Cand ma uit in oglinda am depresii,nu a mai ramas nimic din slabuta care eram odinioara.nu va faceti idei ca as fi fost vreo fotomodela,dar macar aveam 63 kg inainte de prima sarcina si aratam cat de cat mai omeneste.Acum nici o haina nu-mi mai vine bine,pantalonii ma strang foarte tare de acum zici ca explodeaza pe mine daca ma asez,dar am inceput sa am si dureri foarte mari de coloana,mai ales cand merg sau stau mult in picioare si asta tot din cauza greutatii se datoreaza.
De maine voi intra la regim.pentru ca mi-am promis mie ca voi fi o slabuta pana la vara,pentru ca m-am saturat de comentariile rautacioase ale celor din jur si pentru ca vreau sa fiu o mamica frumoasa si supla pt copii mei.
Va pup si mai vb maine.

butterfly30 02 ian 2014 20:39:07

Re: Jurnal Mihastef
 
draga mea, eu am plecat pe 20 febr de la aceeasi greutate, iar in prima luna am dat jos 6 kg mancand dulce: ciocolata 75%, o lingurita de miere, un fruct. am facut cateva dulciuri cu stevia, dar nu-mi placeau de loc, asa ca am renuntat repede:)) dar daca ai sa cauti ai sa gasesti multe dulciuri dietetice pe aici. e greu sa renunti brusc, ia-o treptat, mananca la inceput jumate din cat mananci acum (ca frecventa, ca si cantitate mai putin), alege dulciuri dietetice, apoi iar imparte la doi, pana ajungi la 1-2/sapt. daca brusc incepi mancare dietetica, fara dulciuri,mai faci si sport ai sa te frustrezi tare si n-o sa te tina mult... moderatia e cheia!;)

mihastef 02 ian 2014 21:43:03

Re: Jurnal Mihastef
 
Butterfly merci pt sfat.Adevarul este ca am ales dieta Rina pt ca-mi permite sa mananc si dulciuri si paine si cartofi si paste,ceea ce-mi place mie,chiar daca sunt in cantitati moderate.Ma gandesc ca astfel cu aceasta dieta nu ma voi simti frustrata.Sper sa reusesc.Cu sportul stau c-am prost din cauza lenei,e mult pana ma mobilizez ca apoi nu ma mai opresc.Am si o bicicleta eliptica,de vreo 6 ani,care acum sta in pod ca in casa nu prea am loc de ea pt ca este cam mare si ma enerveaza ca face zgomot si nu o pot folosi cand doarme fiica mea pt ca o trezesc.
Ce nu prea imi place la aceasta dieta este ca dimineata trebuie sa mananc fructe si nu sunt chiar fan,de obicei nu prea iau micul dejun.
Oare este bine daca beau si ceaiuri pt slabit,sau sa le evit.Si nu stiu daca sunt capabila sa tin acea zi de apa,cred ca o sa lesin,mie de obicei cand imi este foarte foame si nu mananc mi se face rau.


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:20:00.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO