forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal milla (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-milla-10687.html)

milla 30 nov 2011 23:43:56

Jurnal milla
 
salutare tuturor slabutelor si celor care vor sa devina(k mine)!
de mai bine de jumate de an tot bantui pe-aici si ma minunez de reusitele,vointza si taria de caracter a multora dintre voi,fapt care imi da sperante,incredere si fortza de-a merge inainte si de-a face tot posibilul sa nu renunt la ceea ce-mi doresc si spre ceea la ce aspir de foarte mult timp,as spune de-o viatza!..
nu am fost niciodata slaba,insa pana la varsta de 20 de ani aveam in jur de 62-65kg,ceea ce ar fi normal,normoponderal insa si atunci ma consideram grasa si tineam tot felul de diete,foame,sa zicem asa,de cand ma stiu am avut efectul yo-yo!insa o buna doctorita,endocrinolog,incepand cu varsta mea de 14ani,a inceput sa-mi prescrie un tip de pastile,care,am aflat dupa ce am implinit varsta de 20 de ani k te incarca cu hormoni,de care eu fiind o copila,absolut nu aveam nevoie si le-am luat de destule ori...iata si rezultatele k de la 20 de ani am inceput sa iau in greutate intr-o forma oribila,ajungand si la 76kg:(!!!cu 2luni in urma,am fost mireasa si pt asta,cateva luni,cu multe sfaturi luate de la voi,sport,mancat sanatos,mai mult m-am condus dupa principiile monty,reusisem sa scap de aproape 10 kg insa dupa,m-am relaxat si 4-5 le-am recuperat si cum e iarna si frig deja nu mai pot sa fac jogging si tot vreau sa recapat puterea si vointa de odinioara si sa fiu mai stricta in ceea ce tzine de dieta si miscare,insa tot de maine si...inca nu ma hotarasc...
dk stie cineva sa-mi recomande ceva cu care sa pot elimina hormonii pe care ii am in plus in organism sau cum sa tratez glanda teroida,preferibil,in mod natural,va rog sa-mi spunetzi!va multzumesc anticipat si sper atat eu cat si voi,sa avem rezultatele dorite si odata,atinse,sa le mai si mentzinem!!!spor la slabit tuturor care si-o doresc!!!;)

kisa 01 dec 2011 14:15:46

Re: Jurnal milla
 
Citat:

Anterior postat de milla (Post 863932)
salutare tuturor slabutelor si celor care vor sa devina(k mine)!
de mai bine de jumate de an tot bantui pe-aici si ma minunez de reusitele,vointza si taria de caracter a multora dintre voi,fapt care imi da sperante,incredere si fortza de-a merge inainte si de-a face tot posibilul sa nu renunt la ceea ce-mi doresc si spre ceea la ce aspir de foarte mult timp,as spune de-o viatza!..
nu am fost niciodata slaba,insa pana la varsta de 20 de ani aveam in jur de 62-65kg,ceea ce ar fi normal,normoponderal insa si atunci ma consideram grasa si tineam tot felul de diete,foame,sa zicem asa,de cand ma stiu am avut efectul yo-yo!insa o buna doctorita,endocrinolog,incepand cu varsta mea de 14ani,a inceput sa-mi prescrie un tip de pastile,care,am aflat dupa ce am implinit varsta de 20 de ani k te incarca cu hormoni,de care eu fiind o copila,absolut nu aveam nevoie si le-am luat de destule ori...iata si rezultatele k de la 20 de ani am inceput sa iau in greutate intr-o forma oribila,ajungand si la 76kg:(!!!cu 2luni in urma,am fost mireasa si pt asta,cateva luni,cu multe sfaturi luate de la voi,sport,mancat sanatos,mai mult m-am condus dupa principiile monty,reusisem sa scap de aproape 10 kg insa dupa,m-am relaxat si 4-5 le-am recuperat si cum e iarna si frig deja nu mai pot sa fac jogging si tot vreau sa recapat puterea si vointa de odinioara si sa fiu mai stricta in ceea ce tzine de dieta si miscare,insa tot de maine si...inca nu ma hotarasc...
dk stie cineva sa-mi recomande ceva cu care sa pot elimina hormonii pe care ii am in plus in organism sau cum sa tratez glanda teroida,preferibil,in mod natural,va rog sa-mi spunetzi!va multzumesc anticipat si sper atat eu cat si voi,sa avem rezultatele dorite si odata,atinse,sa le mai si mentzinem!!!spor la slabit tuturor care si-o doresc!!!;)

Draga Milla, ce vrei tu gasesti numai si numai intr-un cabinet medical de specialitate endocrinologie. Te sfatuiesc sa nu iei medicamente recomandate de cineva numai pentru ca persoanei respective i-au facut bine. O dieta sanatoasa urmata de un stil de viata sanatos iti recomand. Kilogramele "recuperate" ai spus ca au fost pe baza "relaxarii", asa ca nu esti bolnava! Cu ambitie si rabdare o sa ai rezultate! Te pupic!>:D<>:D<

milla 01 dec 2011 19:11:08

Re: Jurnal milla
 
buna kissa,iti multumesc pt mesaj!
stiu,ai dreptate,doar k eu m-am referit la faptul k altcineva cand slabeste nu recupereaza atat de rapid kg avute,bunaoara eu am o prietena care a tinut foarte strict dieta timp de vreo 3 saptamani,nu manca nici fructe caci contin zahar si dupa asta,deja de mai bine de 4luni,mananca zilnic dulciuri ,isi permite sa manance de toate ,chiar si seara si nu a luat inapoi nici-un gram si de-asta spun,k la mine teroida este una din problemele mari care face sa sporeasca ingrasarea...evident k nu e unica problema ,nici nu zic!stiu k trebuie sa duc un mod de viatza sanatos dar iarna e atat de greu...si totodata dk ai vointza,stiu k nimic nu e atat de greu!trebuie binecuvantata vointza!dar ce spuneai tu k am nevoie de un medic bun,o stiu si pe asta,doar k deja numai stiu care e bun si care nu,caci aceea pe care am avut-o se considera una dintre cele mai bune din capitala...atunci,zau k nu mai stiu in care sa ai incredere...:(
tu,am vazut k ai reusite bune,felicitari si spor mult si pe viitor!multumesc inca o data pt vizita si rs!!!toate bune!!!;)

milla 01 dec 2011 19:16:27

Re: Jurnal milla
 
ah da,si scuze dar cum as putea sa gasesc jurnalul tau?merci!o seara buna!

kisa 02 dec 2011 07:55:34

Re: Jurnal milla
 
Citat:

Anterior postat de milla (Post 864684)
ah da,si scuze dar cum as putea sa gasesc jurnalul tau?merci!o seara buna!

Buna Milla! Inca nu mi-am facut jurnal! Urmeaza.... de cand zic asta... !!!>:D<>:D<>:D<

milla 02 dec 2011 19:40:29

Re: Jurnal milla
 
a,am inteles,vroiam doar sa vad cum ai slabit atatea kg,ce dieta ai tinut si ce sport ai facut!;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:19:59.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO