forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Mirella - un nou jurnal, un nou inceput (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-mirella-nou-jurnal-nou-inceput-11377.html)

myr3lush 20 apr 2010 21:33:50

Jurnal Mirella - un nou jurnal, un nou inceput
 
Buna!:*>:D<
Sunt noua pe aici :D
De sambata (17.04.10) am inceput sa tin regim ...adica am exclus complet painea,sarea,dulciurile,carnea grasa.
Ce m-a determinat sa fac asta?pai,m-am urcat pe cantar si am vazut ca am 58 de kg =((:((
Eu stau in Spania de 2 ani ,in tara nu eram grasa,aveam 48-49 kg,poate si 47 si mancam orice la orice ora :)
Dar in 2 ani am luat in greutate 10 kg :-o
Vreau sa slabesc!!!
Am inceput sa caut pe net si am gasit tot felul de diete ...dar nu pot sa tin o dieta stricta,sa mananc la ora fixa exact ce scrie pe acolo,asa ca m-am decis sa nu mai manac paine si duciuri deloc...imi e greu,dar nici chiar asa :)
La micul dejun mananc cereale fitness(stiu ca nu sunt foarte bune la dieta ,dar tine de foame) sau un iaurt degrasat si un mar sau alt fruct (fara banane)
La pranz mananc piept de pui fript(250 g,cam asa) si o salata de varza alba cu piper ,condimente pt salata,patrunjel,otet,fara sare :)...
Cina nu prea o iau in serios,mananc vreun iaurt sau ceva fructe...Si intre mese mananc tot fructe,nu multe si incerc sa beau 2 l de apa pe zi .
Nu mananc nimic dupa ora 6.Am inceput sa fac si exercitii pt picioare,brate,fund,abdomen,solduri...
Nu e de mirare ca m-am ingrasat atat,mancam tot felul de prostii,dulciuri cu crema,mancaruri grase,mancam si noaptea ...dulciurile erau la ordinea zilei,la fel si sucul cu acid.
In fine,sper sa reusesc sa slabesc :-s

andra_aly 20 apr 2010 21:37:43

Re: fara grasimi,paine,dulciuri si sare
 
Bine ai venit printre noi>:D< eu cu dieta ata am slabit pana acum. e adevarat, mai greu. dar macar e mai sigur asa. :D foarte bine ca bei 2 litri de apa.:) si ca nu papi dupa 6 seara. ai sa vezi ca daca o sa continui asa o sa fi o slabuta cat de curand. si sportul este foarte important;) incearca sa faci miscare macar de 3 ori pe saptamana:)
mult succes>:D<

mvthebest 20 apr 2010 21:41:49

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
Citat:

Anterior postat de myr3lush (Post 158845)
Buna!:*>:D<
Sunt noua pe aici :D
De sambata (17.04.10) am inceput sa tin regim ...adica am exclus complet painea,sarea,dulciurile,carnea grasa.
Ce m-a determinat sa fac asta?pai,m-am urcat pe cantar si am vazut ca am 58 de kg =((:((
Eu stau in Spania de 2 ani ,in tara nu eram grasa,aveam 48-49 kg,poate si 47 si mancam orice la orice ora :)
Dar in 2 ani am luat in greutate 10 kg :-o
Vreau sa slabesc!!!
Am inceput sa caut pe net si am gasit tot felul de diete ...dar nu pot sa tin o dieta stricta,sa mananc la ora fixa exact ce scrie pe acolo,asa ca m-am decis sa nu mai manac paine si duciuri deloc...imi e greu,dar nici chiar asa :)
La micul dejun mananc cereale fitness(stiu ca nu sunt foarte bune la dieta ,dar tine de foame) sau un iaurt degrasat si un mar sau alt fruct (fara banane)
La pranz mananc piept de pui fript(250 g,cam asa) si o salata de varza alba cu piper ,condimente pt salata,patrunjel,otet,fara sare :)...
Cina nu prea o iau in serios,mananc vreun iaurt sau ceva fructe...Si intre mese mananc tot fructe,nu multe si incerc sa beau 2 l de apa pe zi .
Nu mananc nimic dupa ora 6.Am inceput sa fac si exercitii pt picioare,brate,fund,abdomen,solduri...
Nu e de mirare ca m-am ingrasat atat,mancam tot felul de prostii,dulciuri cu crema,mancaruri grase,mancam si noaptea ...dulciurile erau la ordinea zilei,la fel si sucul cu acid.
In fine,sper sa reusesc sa slabesc :-s

Bine ai venit>:D<>:D<>:D<>:D<

Ai un plan bine pus la punct. E bine ca ai renuntat la unele alimente. Te va ajuta mult pentru ca iti schimb si stilul de viata ,nu ti vre-o dieta 2-3 saptamani iar dupa revi la proastele obiceiuri.
Felicitari pentru ca faci si sport si nu m-ai papi dupa h 6 >:D<>:D<>:D<

Cam pe toate acele prostioare ne-a ingrasat:( Din pacate sunt delicioase dar dauneaza siluetei.

Succes in continuare!!!>:D<>:D<>:D<

loryanaa 21 apr 2010 08:09:29

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
Citat:

Anterior postat de myr3lush (Post 158845)
Buna!:*>:D<
Sunt noua pe aici :D
De sambata (17.04.10) am inceput sa tin regim ...adica am exclus complet painea,sarea,dulciurile,carnea grasa.
Ce m-a determinat sa fac asta?pai,m-am urcat pe cantar si am vazut ca am 58 de kg =((:((
Eu stau in Spania de 2 ani ,in tara nu eram grasa,aveam 48-49 kg,poate si 47 si mancam orice la orice ora :)
Dar in 2 ani am luat in greutate 10 kg :-o
Vreau sa slabesc!!!
Am inceput sa caut pe net si am gasit tot felul de diete ...dar nu pot sa tin o dieta stricta,sa mananc la ora fixa exact ce scrie pe acolo,asa ca m-am decis sa nu mai manac paine si duciuri deloc...imi e greu,dar nici chiar asa :)
La micul dejun mananc cereale fitness(stiu ca nu sunt foarte bune la dieta ,dar tine de foame) sau un iaurt degrasat si un mar sau alt fruct (fara banane)
La pranz mananc piept de pui fript(250 g,cam asa) si o salata de varza alba cu piper ,condimente pt salata,patrunjel,otet,fara sare :)...
Cina nu prea o iau in serios,mananc vreun iaurt sau ceva fructe...Si intre mese mananc tot fructe,nu multe si incerc sa beau 2 l de apa pe zi .
Nu mananc nimic dupa ora 6.Am inceput sa fac si exercitii pt picioare,brate,fund,abdomen,solduri...
Nu e de mirare ca m-am ingrasat atat,mancam tot felul de prostii,dulciuri cu crema,mancaruri grase,mancam si noaptea ...dulciurile erau la ordinea zilei,la fel si sucul cu acid.
In fine,sper sa reusesc sa slabesc :-s

:))) asa am patit si eu cu mancarea din spania,,,mam ingrasat 5 kg,,,da lasa ca nu e nimic slabesti tu,,,succes!!

LicuriciColorat 21 apr 2010 15:32:15

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
Buna si bine ai venit la noi in gasca>:D<,intr-o dieta mancarea sanatoasa+sport fac minuni,cu multa rabdare si perseverenta o sa reusim sa devenim slabute(eu inca ma educ in privinta asta,trebuie sa fiu echilibrata,sper sa reusesc),suntem aici pt a te sustine si a te ajuta cu o vorba buna,mult succes si sa ne auzim la cat mai multe kg date jos:-*

myr3lush 21 apr 2010 18:34:54

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
Multumesc !>:D<>:D<>:D<;;)
Succes la slabit ;)

andra_aly 21 apr 2010 19:22:54

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
ce mai faci mirelus?>:D< cum merge dieta?

Sibel H 21 apr 2010 19:57:16

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
Bine ai venit!Mir3lush si eu tot,ieri m-am inregistrat...sant noua pe forum ca tine ...este ,bine ca ai un plan ..dupa care te ghidezi...eu m-am hotarat pentru dieta Atkins...iti doresc mult ,succes si sa ne ti la curent cu evolutia ta...o seara placuta sa ai...@};-

ianna 21 apr 2010 20:02:12

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
Probabil ca schimbarea alimentatiei+"varsta"+aerului:))cam ce papi se depune in comparatie cu viata din tara. Am observat "fenomenul" asta cam la majoritatea pers care isi schimba locatia si le prieste noua viata;)

Tre sa te gandesti si sa "socotesti" atent ce papai inainte si ce papi acum. De ce acum ti s-a schimbat metabolismul;) Practica sport ...cat si cum poti de mult...fie el si doar mers mai alert sau dans in fata oglinzii;)

Pentru alimentatie vezi calculatorul caloric ...sa nu cazi sub 1200 kcal/zi ... ca intram in altfel de discutii:))...nu de slabit oricum:D

myr3lush 22 apr 2010 21:19:23

Re: Fara grasimi, paine, dulciuri si sare - Myr3lush
 
MUltumesc ! :*
Iti urez succes la slabit :)
Mi-ar placea sa imi fac si eu un jurnal sa scriu in fiecare zi ,dar momentan nu am timpul necesar :(
Astazi e joi ,nu imi vine sa cred ca de sambata nu am mai mancat deloc dulciuri (m-am certat rau cu ele ;)) ) si nici paine ...M-am tinut de dieta chiar daca toata lumea prin jurul meu mananca de toate de imi vine cateodata sa las si dieta si tot...Dar nu are rost,odata ce am inceput..pana nu slabesc cum vreau eu nu ma las :)

Va pup pe toate "Slabutzele" :*:*:*


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:12:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO