forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Mishaa21 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-mishaa21-3804.html)

ras_cristalin 13 mai 2010 12:27:40

Re: Jurnal Mishaa21
 
Citat:

Anterior postat de misha21 (Post 184791)
Slabutelor, va multumesc pentru sfaturi!>:D< Voi cam ce sport faceti? Mergeti la sala sau faceti acasa? Din pacate nu prea reusesc sa am 5 mese pe zi,doar 3... Avand in vedere ca adorm pe la 12 noaptea, e ok daca am ultima masa la 8? Pe langa dieta,mai folositi si suplimente alimentare? Daca da, ce anume?

Buna Misha >:D<
Mai bine faci acasa :) e mai comod si te ambitionezi sa lucrezi mai bine, ca nu ti-e rusine de nimeni.

E bine sa ai 3 mese pe zi, in rest cand ti se face foame, papa un fruct sau un pumn de seminte. :)

E ok cu ultima masa la 8 :) si daca e ceva usor, e si mai bine ;) Ai grija insa, somnul ajuta la slabit, asa ca nu-l negija :)

Suplimente alimentare... doar vitamine, daca tii Sb, spre exemplu. Acolo nu ai voie fructe 2 saptamani, deci poti suplimenta cu pastilute. Dar in general eu nu sunt de acord cu suplimentele. Mancarea sanatoasa ajunge pentru un corp sanatos.

Tae-bo&Aerobic uite aici ceva bun pentru ars grasime

LicuriciColorat 13 mai 2010 13:52:55

Re: Jurnal Mishaa21
 
in legatura cu sportul eu fac si sala si acasa
acasa optez pt:tae-bo,hip-hop abs si kickboxing:D,ajuta la slabit si modeleaza foarte fain corpul:)
eu una suplimente alimentare nu iau,poate daca vrei niste vitamine dar din cate stiu dau senzatie de foame:D

Sibel H 13 mai 2010 17:01:54

Re: Jurnal Mishaa21
 
.:)...Salut!...cum iti merge?...cum te descurci?...sper ca esti bine....sa ai o, zi buna in continuare.....>:D<

ras_cristalin 13 mai 2010 23:36:45

Re: Jurnal Mishaa21
 
Misha, nu fugi de la noi ;;)
Indata bate nunta la usa, si vrem sa fim sexy brides, nu-i asa? :D

misha21 14 mai 2010 09:06:12

Re: Jurnal Mishaa21
 
Scuze, fetelor, ca nu v-am mai scris, dar am fost asa ocupata zilele astea... Am uitat sa va zic ca pe langa pregatirile de nunta sunt si cu apartamentul in renovare si ieri am umblat cu viitorul sot vreo 4 ore dupa niste lustre, dar a meritat, am gasit ce am vrut, plus ca am facut miscare:D
Momentan incerc sa mananc cat mai sanatos (acum locuim provizoriu la socrii mei) si stiti cum e cu soacra: de ce nu mananci paine?, mai mananca, de ce mananci numai atat?...), dar de saptamana viitoare ne mutam la noi si o sa am de lucru la curatenie...:-s Cu dieta merge ok, cred ca o sa o personalizez, deja nu mai pot sa mananc doar carne, mi se face greata... mai mananc cate un mar ca si gustare. Cel mai greu mi se pare cu numaratul caloriilor si cu lichidele!:(( Dar deja a venit caldura, o sa pot bea mai multa apa! Va multumesc inca o data pentru incurajari si sa ne "auzim" cu vesti bune! Un weekend placut va doresc!>:D<

misha21 14 mai 2010 09:11:50

Re: Jurnal Mishaa21
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 186927)
Misha, nu fugi de la noi ;;)
Indata bate nunta la usa, si vrem sa fim sexy brides, nu-i asa? :D

Tu cand ai nunta, ras_cristalin? Ai dreptate cu sportul acasa, eu cam de asta fug de sala, nu neaparat ca mi-e rusine cu corpul meu, dar acolo vin multe persoane care frecventeaza sala des, si eu nu am rezistenta lor... m-as integra cam greu + ca m-as duce singura.. Asa acasa nu trebuie sa ma "programez", pot face oricand si nimeni nu rade de mine..
Tu ce dieta tii?

ras_cristalin 14 mai 2010 10:36:30

Re: Jurnal Mishaa21
 
Citat:

Anterior postat de misha21 (Post 187166)
Tu cand ai nunta, ras_cristalin? Ai dreptate cu sportul acasa, eu cam de asta fug de sala, nu neaparat ca mi-e rusine cu corpul meu, dar acolo vin multe persoane care frecventeaza sala des, si eu nu am rezistenta lor... m-as integra cam greu + ca m-as duce singura.. Asa acasa nu trebuie sa ma "programez", pot face oricand si nimeni nu rade de mine..
Tu ce dieta tii?

~o) Hey Misha
Nunta mea va fi ori la toamna, ori la anul. Inca ne gandim si trebuie sa vedem ce zic si parintii, ei sunt principalii finantatori ;;)
Mie imi place foarte mult sa fac sport acasa. Rezistenta o dobandesti in timp, o sa te surprinzi singura. Pai eu la inceput cand am venit pe forum, abia puteam sa fac 10 minute de taebo... imi era foarte foarte greu. Acum fac o ora si ceva fara probleme :) si imi place mai mult pe zi ce trece. E adevarat ce se spune, ca sportul da dependenta... si e o dependenta foarte sanatoasa.
Eu tin dieta South Beach. Sunt foarte multumita de ea, m-a ajutat sa slabesc incet si sanatos :) o sa o tin in continuare pana scap de tot surplusul de kg. :)
>:D< Hai si tu aici Ghid pentru o nunta perfecta daca ai intrebari despre nunta, sau sfaturi. ;;)

ras_cristalin 28 mai 2010 21:04:46

Re: Jurnal Mishaa21
 
Buna seara, Misha
Mai ai noutati? Cum merge slabitul?
http://sedussa.files.wordpress.com/2...andafiri01.jpg

misha21 29 mai 2010 16:52:24

Re: Jurnal Mishaa21
 
Citat:

Anterior postat de ras_cristalin (Post 203445)
Buna seara, Misha
Mai ai noutati? Cum merge slabitul?
http://sedussa.files.wordpress.com/2...andafiri01.jpg

Salutare tuturor, dieta merge foarte bine, m-am "reprofilat", am inceput dieta Scarsdale si am dat deja 2 kg jos in saptamana asta. Am inceput cu 76,5 kg din pacate... Vestea cea buna este ca astazi mi-am gasit rochia de mireasa!!! Sunt asa fericita! Singura grija de acum incolo e sa slabesc!:P Si celelate accesorii, bine-nteles! Un weekend placut si la cat mai multe kg... in minus![*sarut*]

Slabuta 01 iun 2010 15:19:07

Re: Jurnal Mishaa21
 
Citat:

Anterior postat de misha21 (Post 203986)
Salutare tuturor, dieta merge foarte bine, m-am "reprofilat", am inceput dieta Scarsdale si am dat deja 2 kg jos in saptamana asta. Am inceput cu 76,5 kg din pacate... Vestea cea buna este ca astazi mi-am gasit rochia de mireasa!!! Sunt asa fericita! Singura grija de acum incolo e sa slabesc!:P Si celelate accesorii, bine-nteles! Un weekend placut si la cat mai multe kg... in minus![*sarut*]

Pai si nu ne arati si noua rochita? :D
Vad ca iti merge bine cu Scarsdale, felicitari, am tinut-o si eu si am avut rezultate frumoase :)

http://felicitari.slabute.ro/site/fe...mg.php?pid=312


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:06:23.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO