Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Mithril-Slabirea lenta si sigura in alaptare

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #21 (permalink)  
Vechi 19 ian 2012, 10:41:02
mithril's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 13 ian 2012
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alaptare
Date: 160cm, 75kg
Mesaje: 30
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Mithril-Slabirea lenta si sigura in alaptare

Multumesc. Ma bucur sa aud ca ai slabit usor si frumos dupa prima sarcina. Sper ca si la a 2 sa fie la fel. Si sper sa pot alapta si eu pana la 2 ani. De cand am nascut cam stau cu frica sa nu imi pierd laptele, care si asa a venit greu si 10 zile al meu bebe a papat si formula. Apropo de asta, nu stiu de ce la spital ii zicea supliment... Cnd am intrebat daca e jumatate de portie, mi au zis ca e portie intreaga si deci laptele meu era asa de... in fine.
Cam asa am sa procedez. Acum sunt prea stresata cu alergatul si cu sotul care e o fire mult mai agitata decat mine si se impacienteza de la orice ca sa ma mai stresez culinar. De dat iama in oale nu am sa dau. Chiar azi, daca reusesc, am sa mi fac o supa doar cu legume si piept de pui, fara orez, ulei sau altceva fainos.
Dar cu alaptarea asta nu mai stiu ce sa mananc. Robert mai nou, se strange de burta si nu reuseste sa pape ca lumea, desi nu am schimbat ceva in alimentatie. Al doilea san nu il mai vrea. Trebuie sa il fac sa ragaie, apoi mai papa ceva si iar nu mai poate. Are aproape 3 luni. Sa mai fie colici? La cum a mancat saptamana asta, si pe fuga, si cu mult somn in masina tare imi e ca nu o sa ia in greutate. Plus ca doarme cam toata noaptea de la 21 30 la 6-7 dimineata, cateodata 8 30.
Cam ce mancati voi? Legume crude nu am mancat inca, si ca fruct doar banana.
mithril, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2368 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1851 kcal/zi. Pentru a slăbi 1-2 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 2110 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #22 (permalink)  
Vechi 20 ian 2012, 08:19:46
karmen737's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 14 ian 2012
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 43
Dieta: atkins
Date: 168cm, 77.5kg
Mesaje: 35
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mithril-Slabirea lenta si sigura in alaptare

Eeeeee! Tu iti faci prea multe probleme si te stresezi singura!! Laptele nu-l mai pierzi daca bebe papa asa bine cum spui...doar daca suferi de vreo boala (Doamne fereste!!!) sau iei ceva medicamente care sa-ti opreasca lactatia...in rest eu nu vad de ce ai ramane fara...Al meu bebe nu a papat niciodata din ambii sani, ci cate unul pe rand si a luat in greutate f bine. Aaa, ca sa-ti precizez ca nici nu am avut cine stie ce sani mari, mai ales la prima sarcina, tot asa, imi faceam probleme ca n-am lapte sau ca n-o sa se sature, dar n-au fost probleme. Stie organismul mai bine cum sa-si faca treaba.... Acum, daca spui ca bebe se strange la burta (adica eu inteleg ca face kk mai greu???) da-i un picut de suc de portocala: o jumatate de lingurita. In privinta asta parerile sunt impartite: unii spun ca-i bine altii ca nu... Tu faci cum crezi. Eu am preferat sa-i dau suc decat lista de siropele si picaturi date de medic....
Cel mai tare ma amuza partea cu dormitul: pai tu in loc sa fii fericita ca doarme...Al meu doarme la fel, toata noaptea, asa a fost obisnuit din maternitate, dar fiica-mea se trezea din trei in trei ore si urla cat o tineau plamanii...asa ca zi tu mersi...daca doarme asa bine inseamna ca nu-i trebuie nimic
Despre dieta ce sa-ti zic...eu am incercat sa tin south beach ca mi-a placut ideea cu carnita si legume- fara fructe, dar am mai trisat ca ieri am papat o gurita mica mica de Kinder si azi dimineata 3 pricomigdale ca simteam ca lesin daca nu gust una (si se facura3...) dar nu renunt... daca bebe al tau are 3 luni ar trebui sa incepi sa-l obisnuiesti cu fructele in alimentatia ta: azi o feliuta de portocala, maine doua, tot asa, treptat sa nu fie un soc pt mititel si cu rosii la fel...
Hai ca m-am intins prea mult Sper sa-ti fi fost de ajutor!! Si nu te mai stresa atata ca nu-i bine pt niciunul dintre voi!! Te-am pupat si sanatate la pitic!!
__________________
  #23 (permalink)  
Vechi 27 ian 2012, 14:32:53
mithril's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 13 ian 2012
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alaptare
Date: 160cm, 75kg
Mesaje: 30
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Mithril-Slabirea lenta si sigura in alaptare

Nu am mai apucat sa scriu cu zarva creata de botezul lui Robert. Nu i-a picat deloc bine nici baia facuta de preot si nici scaldatoarea. Nu l-am auzit niciodata tipand si zbierand cum l-am auzit atunci. La biserica a fost cu a fost, dar dupa am facut scaldatoarea acasa si desi ma asteptam sa fie frumos si sa rada poate, in fine sa ne jucam ca de obicei de unde...Cu atata lume de fata si cu nasa care a inceput baita cum nu ii facem noi, a inceput sa tipe, nu sa planga. Si nasa s-a speriat si a dat sa il spele repede in loc sa il aseze sa se linisteasca si sa se joace un pic si in loc sa se astampere mai rau tipa de zici ca ii dadea foc. Si la imbracat la fel... Abia cand mi l-a dat in brate s-a mai linistit dar tot plangea infundat pna mi a adormit in brate. Mare nebunie cu scaldatoarea asta si o mare prostie facuta sa chinuie copii si sa-i traumatizeze. Abia acum si a revenit. Nu mai zis ca in noapte aia mi se trezea tipand din somn si ca la urmatoarea vizita primita cu mai multi musafirii a dat in plans.
Cat despre dieta, incerc sa tin dar ma apuca o pofta de dulciuri de imi vine sa dau buzna in supermarket. Recunosc ca din cauza alaptarii in dieta mea nu sunt fructe si poate de aia... Asa ca mai fur o bomboana de ciocolata cu gandul ca poate trece. Nu stiu ce imi lispseste in organism dar imi vine sa mananc ciocolata. Altceva nu. De ieri am inceput sa mananc banane chiar si pere si vad ca nu are nimic. Ba mi se pare ca iese mai bine afara bebe. Azi a facut deja de 3 ori . Poate si acum ca se screme . Totusi azi am facut si 25 min bicicleta intr-un costum din ala de plastic, cica pt efect de sauna. Si am de gand sa incerc o rosie cherry cu branza ca vad ca nu mai are colici deloc. Mi-e tare dor de legume crude, desi sunt fan carne. Sper sa scap de pofta de ciocolata, daca nu o sa imi iau ciocolata amaruie. Voi cu scaldatoarea tot asa ai patit?
mithril, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2368 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1851 kcal/zi. Pentru a slăbi 1-2 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 2110 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #24 (permalink)  
Vechi 27 ian 2012, 16:39:41
mithril's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 13 ian 2012
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alaptare
Date: 160cm, 75kg
Mesaje: 30
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Mithril-Slabirea lenta si sigura in alaptare

Ajutor!!! asta e a treia zi de stat numai in casa cu frigul si vantul asta la mal de mare si de plictiseala m-a apucat rontaiala... Aveti idee cum se poate scapa de rontaiala? fac ce fac prin casa si tot as manca...
mithril, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2368 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1851 kcal/zi. Pentru a slăbi 1-2 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 2110 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #25 (permalink)  
Vechi 28 ian 2012, 10:56:17
mithril's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 13 ian 2012
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alaptare
Date: 160cm, 75kg
Mesaje: 30
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Mithril-Slabirea lenta si sigura in alaptare

Si pe langa toate astea, ieri Robert a facut 3 luni si tati lui a venit acasa cu ditamai tortu sa sarbatorim. Si am sarbatorit . Azi am de gand sa fac bicicleta mai multa pt felia de aseara si pt cea de azi.
mithril, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2368 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1851 kcal/zi. Pentru a slăbi 1-2 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 2110 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #26 (permalink)  
Vechi 02 mar 2012, 11:31:44
mithril's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 13 ian 2012
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alaptare
Date: 160cm, 75kg
Mesaje: 30
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Mithril-Slabirea lenta si sigura in alaptare

Nu am mai scris de mult. Chiar nu m-am simtit in stare. Plus ca ma cam ingrasasem cu 1 kg, adica ajunsesem la 72 si sotul tot nu avea de gand sa plece, Robert manca tot mai rau si incepuse sa doarma rau noaptea. Acum la o saptamana de cand sunt singura cu al meu bebe, am reusit sa reducconsiderabil dulciurile si de o saptamana iau ultima masa pana in ora 19-19 30. Si se si cunoaste la cantar. Deja am 70,5 kg si abia astept sa vad numarul 69 (pe cantar binenteles . Robert este inca in toane, ba are zile cand mananca, ba are mese cand sta 5 min si nici in alea nu il prea aud cum inghite. A luat doar 300g in ultimele 3 saptamani, ceea ce este cam putin. Am fost la doctor si ne-a dat debridat, de care eu m-am ferit cat se poate... Acum, cu toate ca nu vreau, ii dau macar 3 zile cum a zis doctora. Om vedea ce o iesi...
Dieta sa zic nu tin cine stie ce... Nici nu cred ca am voie... Lapte cu ovaz si fitness dimineata, supa doar cu legume si piept pui la pranz pt fibre si vitamine si friptura la cuptor sau gratar seara. Sunt nevoita sa ma intorc la regimul alimentar pt alaptare... deoarece se comporta de parca ar avea colici, desi am scapat de ei de la 2 luni... Cam atat...Revin cand voi putea
mithril, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2368 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1851 kcal/zi. Pentru a slăbi 1-2 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 2110 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #27 (permalink)  
Vechi 15 mar 2012, 10:53:55
mithril's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 13 ian 2012
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alaptare
Date: 160cm, 75kg
Mesaje: 30
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Mithril-Slabirea lenta si sigura in alaptare

Am revenit. Cadoul pentru mine de martisor a fost renuntarea totala la dulciuri. Si deja am 2 sptamani de cand nu am mai pus in gura zahar procesat in prajituri aratoase. Ma simt ok, pofta de ceva dulce a disparut, desi prima saptamana a fost mai greu. Sunt foarte hortarata sa nu mai pun dulciuri in gura, inafara de torturi aniversare poate (acolo nu vad cum ma pot fofila, doar sa zic ca am diabet poate). Inca sunt singurica cu sotul plecat. meniul a ramas cam acelasi, mai putin o pizza de 8 martie. Robert tot face figuri la ceva nou mancat de mine. In rest, oare sa zic ca doarme mai bine noaptea? Asta noapte a fost groaznica... Dar cresc ei mari... si om ajunge sa tragem noi de ei sa se trezeasca.
Ma bucur tare mult sa vad ca scade cantarul frumos si abia astept sa vad numarul 68. Cred ca nu mai e mult. As face si exercitii, dar la ce nopti am nu ma simt in stare. Oricum se face vremea tot mai frumoasa si cald afara si plimbarile in parc or sa ajute si ele.
Am uitat sa zic ca la doar 4 luni Bebe al meu a racit. Cum? Nu stiu. Doar tuse seaca si nas infundat (cate o nara pe rand). Fara rosu in gat, fara febra. Daca nu ar fi tusit in somn, nici nu as fi stiut. Si i-am dat sirop de tuse timp de o saptamana si sa zic ca i-a trecut. Acu mai tuseste trecator, dar nu stiu daca e de la scamele pe care le inghite, pt ca trage de body-ul de pe el si il baga in gura, sau nu a trecut tusea.
mithril, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2368 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1851 kcal/zi. Pentru a slăbi 1-2 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 2110 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #28 (permalink)  
Vechi 20 sep 2012, 11:27:09
mithril's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 13 ian 2012
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Alaptare
Date: 160cm, 75kg
Mesaje: 30
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Jurnal mithril - In sfarsit, slabesc!!!

Dupa ani de zile de chinuiala cu tot felul de reginuri si diete am inceput sa vad cum incep si eu sa ma micsorez...
Buna, am 29 de ani, sunt mamica unui baietel de 11 luni aproape, vesel si frumos foc, si in sfarsit pot spune ca ma apropii din ce in ce mai mult de greutatea dorita. Dupa sarcina si kilogramele care s-au dus, am ramas cu un surplus de 4kg peste ce aveam deja. Am incercat sa tin o dieta mai sanatoasa dar nu mi-a iesit si kilogramele se topeau atat de incet, ba chiar stagnasem la un moment dat. Cand a venit botezul baiatului si a trebuit sa imi cumpar rochii si am vazut ca trec la marimea 46-48 am zis ca nu se mai poate. Si am luat cred cea mai buna decizie: am facut programare la nutritionist. Am avut de asteptat vreo 3 luni pana a venit si data programarii, dar a meritat. Am primit o dieta personalizata, usor de tinut, care nu ma imfometa. Binenteles ca fara dulciuri si grasimi. In rest, de toata, chiar si paste. In prima luna am dat jos 6,6 kg. Ma topeam de bucurie cu fiecare kilogram dat jos. A doua luna a fost mai mutin fructoasa: doar 3,3 kg. E drept ca ma apropiam de greutatea avuta o lunga perioada de timp. In a 3a luna si mai putin am dat jos- 2 kg. Eram suparata si ingrijoarata, dar tot hotarata. Si partea buna cand te duci la un astfel de doctor este ca stie ce sa faca ca sa scazi in continuare. Daca as fi tinut dieta singura, neurmarita de nimeni, as fi clacat probabil si m-as fi oprit si poate as fi urcat din nou pe drumul del anevoios al kilogramelor in plus. Si totusi cu o mica schimbare in dieta care nu mi-a provocat cine stie ce suferinte, kilogramele au inceput iar sa se duca. Abia astept vizita de la sfarsitul lunii sa vad cate o sa mai am.
Ceea ce vreau sa va sfatuiesc este sa nu va mai chinuiti cu diete si regimuri tinute de alte persoane, sa va faceti curaj si sa cereti sfatul unui profesionist. Consultatia nu este chiar atat de scumpa - 150 ron in cazul meu- si merita fiecare banut in ceea ce ma priveste. Imi pare foarte rau ca nu m-am dus de la inceput si am stat de m-am torturat atatia ani. Dupa consultatia de inceput, urmeaza o consultatie (60 ron) lunara pentru a urmarii evolutia si a ajusta regimul in functie de rezultate.
Dupa perioada de slabire va urma perioada de stagnare in care voi primi instructiuni pentru a ma mentine la greutatea obtinuta.
In concluzie, nu ve mai chinuiti, faceti un efort si vizitati un nutritionist.
mithril, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2368 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1851 kcal/zi. Pentru a slăbi 1-2 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 2110 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #29 (permalink)  
Vechi 20 sep 2012, 11:53:51
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit re: Jurnal mithril - In sfarsit, slabesc!!!

Citat:
Anterior postat de mithril Vezi mesajul
Dupa ani de zile de chinuiala cu tot felul de reginuri si diete am inceput sa vad cum incep si eu sa ma micsorez...
Buna, am 29 de ani, sunt mamica unui baietel de 11 luni aproape, vesel si frumos foc, si in sfarsit pot spune ca ma apropii din ce in ce mai mult de greutatea dorita. Dupa sarcina si kilogramele care s-au dus, am ramas cu un surplus de 4kg peste ce aveam deja. Am incercat sa tin o dieta mai sanatoasa dar nu mi-a iesit si kilogramele se topeau atat de incet, ba chiar stagnasem la un moment dat. Cand a venit botezul baiatului si a trebuit sa imi cumpar rochii si am vazut ca trec la marimea 46-48 am zis ca nu se mai poate. Si am luat cred cea mai buna decizie: am facut programare la nutritionist. Am avut de asteptat vreo 3 luni pana a venit si data programarii, dar a meritat. Am primit o dieta personalizata, usor de tinut, care nu ma imfometa. Binenteles ca fara dulciuri si grasimi. In rest, de toata, chiar si paste. In prima luna am dat jos 6,6 kg. Ma topeam de bucurie cu fiecare kilogram dat jos. A doua luna a fost mai mutin fructoasa: doar 3,3 kg. E drept ca ma apropiam de greutatea avuta o lunga perioada de timp. In a 3a luna si mai putin am dat jos- 2 kg. Eram suparata si ingrijoarata, dar tot hotarata. Si partea buna cand te duci la un astfel de doctor este ca stie ce sa faca ca sa scazi in continuare. Daca as fi tinut dieta singura, neurmarita de nimeni, as fi clacat probabil si m-as fi oprit si poate as fi urcat din nou pe drumul del anevoios al kilogramelor in plus. Si totusi cu o mica schimbare in dieta care nu mi-a provocat cine stie ce suferinte, kilogramele au inceput iar sa se duca. Abia astept vizita de la sfarsitul lunii sa vad cate o sa mai am.
Ceea ce vreau sa va sfatuiesc este sa nu va mai chinuiti cu diete si regimuri tinute de alte persoane, sa va faceti curaj si sa cereti sfatul unui profesionist. Consultatia nu este chiar atat de scumpa - 150 ron in cazul meu- si merita fiecare banut in ceea ce ma priveste. Imi pare foarte rau ca nu m-am dus de la inceput si am stat de m-am torturat atatia ani. Dupa consultatia de inceput, urmeaza o consultatie (60 ron) lunara pentru a urmarii evolutia si a ajusta regimul in functie de rezultate.
Dupa perioada de slabire va urma perioada de stagnare in care voi primi instructiuni pentru a ma mentine la greutatea obtinuta.
In concluzie, nu ve mai chinuiti, faceti un efort si vizitati un nutritionist.
Buna si bine ai venit!Sa iti traiasca bebelul si sa fiti sanatosi amandoi!Te felicit pentru decizia de a consulta un nutritionist si de a trai sanatos!Iti urez multa bafta si spor de aici incolo!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #30 (permalink)  
Vechi 20 sep 2012, 13:15:55
marinuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 12 iul 2010
Locaţie: chisinau, Moldova
Vârsta: 35
Dieta: Mancam sanatos
Date: 155cm, 75kg
Mesaje: 14.892
Aprecieri acordate: 1.948
Am fost apreciat(a) de 4.054 ori in 2.886 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mithril-Slabirea lenta si sigura in alaptare

buna scumpa...ti-am citit jurnalul si am vazut ca si tu prin cezariana ai nascut,,,eu la fel...bebita mea are 3 ani si 4 luni...sotul de aproape 1 an mai vrea al 2 lea bebe...dar eu nu mil doresc...si am decis azi prin februarie sau martie sa il concepem si pe al 2 lea bebe deci tot cezariana va fi....in timpul sarcinii am adaugat...13 kg...cam mult...papam foarte mult si gras...deci imi faceam de cap...pizza in fiecare zi...acum mi-am zis daca o sa mai fiu gravida..adica daca il concepem pe al 2 lea...o sa fiu cuminte....ca tare se mai depun kg astea...dar o sa-mi intreb doctorita daca pe parcursul sarcinii putem sa facem bicicleta statica si eliptica...si la sala daca pot merge sa fac aparate usoare adica pentru picioare doar...
__________________
marinuta, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
 

Informatii despre slabit
alaptare, calorii, dieta, in, jurnal, jurnale, lenta, mamici, mithril, sanatos, sigura, slabirea, slabit

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Leila87 - Drumul spre tinta sigura leila87 Arhiva jurnale slabit 723 31 dec 2013 01:30:06
Jurnal Andra - sunt sigura ca pot Andra La Arhiva jurnale slabit 97 04 iun 2012 13:19:54
Slabirea in timpul menstruatiei iCeDoMinO Am nevoie de ajutor! 1 21 iul 2011 20:13:27
Jurnal Nienna - alaptare si stil de viata sanatos nienna Arhiva jurnale slabit 27 25 apr 2011 13:21:26
Ceai verde in sarcina si alaptare lavinuta Sunt insarcinata 10 14 iul 2010 13:05:38

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole