Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal - Moni will weigh 53kg again!

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #21 (permalink)  
Vechi 12 apr 2011, 09:27:44
marina19's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: ., Romania
Dieta: keto
Date: 160cm, 54.6kg
Mesaje: 3.284
Aprecieri acordate: 13
Am fost apreciat(a) de 61 ori in 53 mesaje
Implicit Re: Jurnal - Moni will weigh 53kg again!

neatsa moni
o zi frumoas asa ai si fara tentatii
uite si cafeaua
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...gin-12557.html

Cand iti doresti ceva ce niciodata n-ai avut, trebuie sa faci ceva ce niciodata nu ai facut.


  #22 (permalink)  
Vechi 13 apr 2011, 00:06:27
moniniful's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 aug 2010
Locaţie: cambridge, uk, Romania
Vârsta: 36
Dieta: de la nutritionist
Date: 164cm, 62.5kg
Mesaje: 46
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal - Moni will weigh 53kg again!

Citat:
Anterior postat de marina19 Vezi mesajul
neatsa moni
o zi frumoas asa ai si fara tentatii
uite si cafeaua
mama, asa o cafea as bea pana si eu...care nu prea beau cafea in general
__________________
jurnalul meu cam plicticos
  #23 (permalink)  
Vechi 13 apr 2011, 00:11:50
moniniful's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 aug 2010
Locaţie: cambridge, uk, Romania
Vârsta: 36
Dieta: de la nutritionist
Date: 164cm, 62.5kg
Mesaje: 46
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal - Moni will weigh 53kg again!

s-a terminat IN SFARSIT prima saptamana. ultimele zile nu am mai avut deloc pofta de mancare si nu am reusit sa depasesc 1000 de calorii. aveam pofta doar de ceva dulce, si cum sunt foarte determinata sa slabesc.....am ajuns sa mananc mai nimic.

saptamana asta am fost varza cu sala. nu am ajuns deloc. maine sper sa ma trezesc devreme si sa ajung la sala pe la 9. mai ales ca e ziua de cantarit

oricum...am inceput sa ciclez mai mult si mai repede, si cum am o bicicleta vai de ea, fara viteze fara nimic, depun ceva efort cu ea. chiar am putina febra la picioare.

cam atat..pe maine cu vesti de la cantar
__________________
jurnalul meu cam plicticos
  #24 (permalink)  
Vechi 13 apr 2011, 00:29:30
amyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 apr 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 35
Date: 170cm, 69kg
Mesaje: 46
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal - Moni will weigh 53kg again!

Buna Moni!

Iti fac si eu o vizita tarzie, ca sa iti urez bafta la cantar. Stiu ca e greu sa te urci pe el, si ca exact in momentul in care pui piciorul pe el iti vin in minte toate abaterile, dar o sa fie bine. Sa stii ca nici nu se va cunoaste caffe-late-ul ala de acum cateva zile. Trust me! Doar sa nu repeti boacana si saptamana asta pentru ca la urmatorul cantar se va cunoaste

O noapte linistita iti doresc si asteptam cu sufletul la gura vestile de la cantar!

Bisou!
__________________
Jurnal amyy

When life hands you lemons ... ask for tequila and salt...
amyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 918 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #25 (permalink)  
Vechi 13 apr 2011, 22:06:33
moniniful's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 aug 2010
Locaţie: cambridge, uk, Romania
Vârsta: 36
Dieta: de la nutritionist
Date: 164cm, 62.5kg
Mesaje: 46
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal - Moni will weigh 53kg again!

sunt f f f multumita. 63 de kg a aratat cantarul.

initial mi s-a parut ca am slabit cam mult pentru o saptamana, dar cum am mai spus, data trecuta cand m-am cantarit eram inainte de CM si probabil era 1 kg si ceva in plus din cauza retentiei de apa. oricum sunt pe drumul cel bun!

saptamana asta mananc mandarine la o gustare, care dupa o saptamana de nimic dulce mi se pare cele mai delicioase

seara mananc ton care iar imi place f mult..cu branza de dimineata ma cam lupt, pentru ca aici nu se gaseste nicio branza slaba si buna. oare branzeturile frantuzesti sunt mult mai grase? as incerca sa imi iau o branza cu mucegai sau cu ierburi si usturoi..

oricum , multumeeeeeeeeeesc muuult pt sustinere! esti o dulce ! vin si eu pe la tine prin casuta indata sa vad cum o duci cu dieta
__________________
jurnalul meu cam plicticos
  #26 (permalink)  
Vechi 13 apr 2011, 23:35:16
amyy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 apr 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 35
Date: 170cm, 69kg
Mesaje: 46
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal - Moni will weigh 53kg again!

Bravooo Moni Vezi? ti-am zis eu ca va fi bine...
Mmmmm...mi-ai facut pofta de mandarine.... si mi-ai dat o idee de mancarica: ton
Cu ce il papi? Asa gol? Maine imi cumpar si eu...In suc propriu nu?
__________________
Jurnal amyy

When life hands you lemons ... ask for tequila and salt...
amyy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 918 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #27 (permalink)  
Vechi 14 apr 2011, 11:32:49
moniniful's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 aug 2010
Locaţie: cambridge, uk, Romania
Vârsta: 36
Dieta: de la nutritionist
Date: 164cm, 62.5kg
Mesaje: 46
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal - Moni will weigh 53kg again!

Citat:
Anterior postat de amyy Vezi mesajul
Bravooo Moni Vezi? ti-am zis eu ca va fi bine...
Mmmmm...mi-ai facut pofta de mandarine.... si mi-ai dat o idee de mancarica: ton
Cu ce il papi? Asa gol? Maine imi cumpar si eu...In suc propriu nu?
eu il mananc cu zeama de lamaie si salata verde, pentru ca asa cere dieta (nu inteleg nici eu prea bine de ce..) dar ai putea sa adaugi si rosii..castraveti, ardei gras, ceapa...sa faci o salata pe cinste. tonul da, in suc propriu..nu in ulei! nu de alta..dar ar fi niste calorii nejustificate...e foarte bun si in suc propriu, nu mi se pare mai uscata carnea.

ai putea sa incerci sa mananci si peste. este foarte simplu de gatit. iei un file de orice fel de peste, il condimentezi, pui zeama de lamaie pe el , il invelesti cu folie si il lasi la cuptor vreo 20 de min. eu am facut cod si somon si a iesit f f bun.

la fel de bun iese pestele si daca il faci pe gratar, tot asa, condimentat si cu zeama de lamaie. pentru mine care nu sunt cine stie ce bucatareasa, si nici nu am f mult timp sa gatesc, a fost o revelatie cat e de usor sa faci peste

ce e nasol e ca e scumpisor aici pestele, comparativ cu puiul de exemplu. ma gandesc ca si in romania trebuie sa fie destul de scump (nu am cumparat niciodata file de somon sau de cod in ro) dar daca mai gasesti la promotie..de doua ori pe saptamana merge, mai ales ca e f f f sanatos.

te pup si vin mai pe seara si la tine in casuta sa vad ce mai faci!
__________________
jurnalul meu cam plicticos
  #28 (permalink)  
Vechi 15 apr 2011, 18:44:17
EveEve's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 22 feb 2011
Locaţie: Sibiu/Madrid, Spania
Vârsta: 33
Dieta: Hipocalorica, 1200 kcal/zi
Date: 165cm, 61.4kg
Mesaje: 629
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal - Moni will weigh 53kg again!

Buna Monica, si bine te-am gasit in casuta ta! Iti doresc mult succes in lupta cu kg, si suntem aici sa te sftauim si sa te sustinem in tot ceea ce vei avea nevoie!
Am citat aici cateva posturi de ale tale, pentru ca am cate ceva de comentat.

Citat:
Anterior postat de moniniful Vezi mesajul
s-a terminat IN SFARSIT prima saptamana. ultimele zile nu am mai avut deloc pofta de mancare si nu am reusit sa depasesc 1000 de calorii. aveam pofta doar de ceva dulce, si cum sunt foarte determinata sa slabesc.....am ajuns sa mananc mai nimic.
Nu e bine deloc sa mananci sub 1000 kcal Si eu vin de multe ori obosita acasa, si cand nu iau cina la facultate, nu am chef sa o iau nici acasa Dar mananc mai putin, si incerc sa completez caloriile cu cateva nuci, migdale, etc, care sunt foarte sanatoase, si o mica cantitate iti completeaza aportul caloric zilnic de care ai nevoie.
Daca te infometezi, vei slabi, insa cand vei ajunge la perioada de platou, nu vei mai avea de unde sa scazi kcal ca sa poti trece peste ea. Trebuie sa fii precauta de pe acum.

Citat:
Anterior postat de moniniful Vezi mesajul
iata si restul dietei mele :

SAPTAMANA 1:
MIC DEJUN
2 alimente din 3( 1 ou fiert,50 g branza-orice fel,50 g muschi file)
PRANZ:
200 g carne(slaba si alba prefer) +50 g branza
CINA:
200 g carne si 50 g branza (maxim pana la ora 19)

SAPTAMANA 2:
MIC DEJUN:
50 g branza si 100 g castraveti
PRANZ:
salata din 100g pui,100g rosii,100 g castraveti + 100 g MANDARINA
CINA:
salata din 150 g ton si 150 g salata verde.

SAPTAMANA 3:
MIC DEJUN:
1 ou si 100 g branza
PRANZ:
salata din 100 pui,100salata verde si 100 ardei gras + 100 g kiwi
CINA:
100 g pui si 200 g ciuperci

SAPTAMANA 4:
MIC DEJUN:
1 iaurt
PRANZ:
100 g carne sii salata de 150 g varza +100 g capsuni sau mandarina
Cina:
150 g peste + 150 g salata rosii

SAPTAMANA 5:
MIC DEJUN:
1 ou si 50 g branza
PRANZ:
100 g pui si 200 g slata rosii si castraveti
CINA:
150 g peste si 150 g salata verde.

SAPTAMANA 6:
MIC DEJUN:
100 g castravete si 2 felii de muschi file sau sunca praga
PRANZ:
150 g pui si 150 g spanac/ salata verde&castravete +100 g Kiwi
CINA:
1 farfurie de supa de pui
Ciorba va avea urmatoarele legume la o cantitate de 5 l :
- 3 rosii,2 cepe,2 ardei gras verde,2 morcovi,1 dovlecel si 200 g telina.La farfurie se va manca in jur de 100 g carne din ciorba(pui sau vita).Se mai poate drege cu ou, otet, verdeata.
In primul rand, sa te avertizez ca nu e bine sa te increzi "orbeste" in orice nutritionist doar pentru titlul care il are. Sunt nutritionisti care recomanda diete neadecvate, prin care da, slabesti, dar nu slabesti deloc sanatos, iti priveaza corpul de multi nutrienti de care el are mare nevoie. Si fac asta doar pentru a-si scoate banul, pentru ca daca ai slabi mai greu ducandu-te la ei, poate i-ai "vizita" pentru o perioada mai scurta.
Deci asa in general nu prea imi place ce i-a recomandat nutritionistul colegei tale. Unu la mana, nu este bine sa combini carbohidrati+proteine, carbohidrati+grasimi, doua feluri diferite de proteine (cum este in dieta ta in prima saptamana de exemplu la MD, ou cu carne, sau carne cu branza). Daca vrei sa stii si de ce, intra la Ziarul slabutelor informate, unde este explicat mai pe larg, si foarte bine, de ce nu e bine sa facem aceste combinatii. Sau daca iti place sa citesti, iti recomand cartea "Dieta vietii - Daniel Menrath", care o gasesti in Biblioteca de pe site.
In al 2-lea rand, in prima saptamana nu vad nici fructe, nici legume Chiar ti se pare ok o dieta proteica?? Gandeste-te de cati nutrienti aflati in fructe si legume iti privezi corpul. Si pe deasupra, proteinele mai sunt si combinate intre ele Nici nu prea vad sensul sa mananci o anumita cantitate de legume...Care aproape nu ai kcal...Mai ales salata verde, castravetii, etc.. Multumim lui Dumnezeu ca putem manca legume o multime, fara a avea daune asupra siluetei. In saptamana 2, mandarina, sau orice fruct ai manca, sa nu-l mananci dupa mancare. Fructele se consuma pe stomacul gol, pentru ca daca nu, fermenteaza si elibereaza alcohol, care functioneaza asupra organismului exact ca cel pe care-l ingeram, cu singura diferenta ca nu intram intr-o stare de ebrietate. Tot in ziarul slabutelor vei gasi o explicatie mai ampla asupra acestui subiect. Oricum, fructele sunt magnifice dimineata, pe stomacul gol, sau ca gustari, sau poti manca acea mandarina cu 30 min inainte sa iei pranzul. Asa va avea timp sa aiba loc digestia fructului, si stomacul iti va ramane "curat" pentru a primi pranzul. Si la fel cu toate fructele din pranzul fiecare saptamani.
Citat:
Anterior postat de moniniful Vezi mesajul
azi am avut o mica abatere. am iesit cu niste colege la o cafea...si am baut o cafe latte . cred ca avea si zahar in ea

in rest...aceeasi branza, acelasi somon. abia asteps sa vina miercuri, sa mananc salata si mandarine.
Cu siguranta avea zahar in ea, dar nu iti face griji O mica abatere din cand in cand, nu ne omoara Doar sa nu se intample in fiecare zi
Si am lasat partea buna pentru sfarsit...FELICITARI PENTRU CELE 3 KG PIERDUTEEEEE!!!!! Si la mai multe iti doresc
Sa ai un sfarsit de saptamana minunat, si lipsit de tentatii!!
__________________
Jurnal Eve


A strong woman stands up for herself. A stronger woman stands up for everyone else.

It's not who you are that holds you back. It's who you think you're not!

"Give a girl the right shoes, and she can conquer the world!" - Marilyn Monroe

There are far better things ahead than anything we left behind.


You don't realise how strong you are, until it's your only option left

The question isn't who's going to let me. THe question is who is going to stop me!
  #29 (permalink)  
Vechi 17 apr 2011, 00:37:06
moniniful's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 aug 2010
Locaţie: cambridge, uk, Romania
Vârsta: 36
Dieta: de la nutritionist
Date: 164cm, 62.5kg
Mesaje: 46
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal - Moni will weigh 53kg again!

Citat:
Anterior postat de EveEve Vezi mesajul
Buna Monica, si bine te-am gasit in casuta ta! Iti doresc mult succes in lupta cu kg, si suntem aici sa te sftauim si sa te sustinem in tot ceea ce vei avea nevoie!
Am citat aici cateva posturi de ale tale, pentru ca am cate ceva de comentat.


Nu e bine deloc sa mananci sub 1000 kcal Si eu vin de multe ori obosita acasa, si cand nu iau cina la facultate, nu am chef sa o iau nici acasa Dar mananc mai putin, si incerc sa completez caloriile cu cateva nuci, migdale, etc, care sunt foarte sanatoase, si o mica cantitate iti completeaza aportul caloric zilnic de care ai nevoie.
Daca te infometezi, vei slabi, insa cand vei ajunge la perioada de platou, nu vei mai avea de unde sa scazi kcal ca sa poti trece peste ea. Trebuie sa fii precauta de pe acum.


In primul rand, sa te avertizez ca nu e bine sa te increzi "orbeste" in orice nutritionist doar pentru titlul care il are. Sunt nutritionisti care recomanda diete neadecvate, prin care da, slabesti, dar nu slabesti deloc sanatos, iti priveaza corpul de multi nutrienti de care el are mare nevoie. Si fac asta doar pentru a-si scoate banul, pentru ca daca ai slabi mai greu ducandu-te la ei, poate i-ai "vizita" pentru o perioada mai scurta.
Deci asa in general nu prea imi place ce i-a recomandat nutritionistul colegei tale. Unu la mana, nu este bine sa combini carbohidrati+proteine, carbohidrati+grasimi, doua feluri diferite de proteine (cum este in dieta ta in prima saptamana de exemplu la MD, ou cu carne, sau carne cu branza). Daca vrei sa stii si de ce, intra la Ziarul slabutelor informate, unde este explicat mai pe larg, si foarte bine, de ce nu e bine sa facem aceste combinatii. Sau daca iti place sa citesti, iti recomand cartea "Dieta vietii - Daniel Menrath", care o gasesti in Biblioteca de pe site.
In al 2-lea rand, in prima saptamana nu vad nici fructe, nici legume Chiar ti se pare ok o dieta proteica?? Gandeste-te de cati nutrienti aflati in fructe si legume iti privezi corpul. Si pe deasupra, proteinele mai sunt si combinate intre ele Nici nu prea vad sensul sa mananci o anumita cantitate de legume...Care aproape nu ai kcal...Mai ales salata verde, castravetii, etc.. Multumim lui Dumnezeu ca putem manca legume o multime, fara a avea daune asupra siluetei. In saptamana 2, mandarina, sau orice fruct ai manca, sa nu-l mananci dupa mancare. Fructele se consuma pe stomacul gol, pentru ca daca nu, fermenteaza si elibereaza alcohol, care functioneaza asupra organismului exact ca cel pe care-l ingeram, cu singura diferenta ca nu intram intr-o stare de ebrietate. Tot in ziarul slabutelor vei gasi o explicatie mai ampla asupra acestui subiect. Oricum, fructele sunt magnifice dimineata, pe stomacul gol, sau ca gustari, sau poti manca acea mandarina cu 30 min inainte sa iei pranzul. Asa va avea timp sa aiba loc digestia fructului, si stomacul iti va ramane "curat" pentru a primi pranzul. Si la fel cu toate fructele din pranzul fiecare saptamani.

Cu siguranta avea zahar in ea, dar nu iti face griji O mica abatere din cand in cand, nu ne omoara Doar sa nu se intample in fiecare zi
Si am lasat partea buna pentru sfarsit...FELICITARI PENTRU CELE 3 KG PIERDUTEEEEE!!!!! Si la mai multe iti doresc
Sa ai un sfarsit de saptamana minunat, si lipsit de tentatii!!



ai dreptate, si eu imi dau seama ca e cam aiurea dieta. am inceput sa adaug migdale ca si gustari, tocmai pentru motivele spuse de tine..sa imi completez numarul de calorii.

si mandarinele le mananc ca si gustare, sunt obisnuita din trecut sa nu mananc fructele ca desert.

stiu ca nu e stralucita dieta, si am inceput deja sa o ajustez. singurul lucru care m-a atras la inceput la ea a fost ca nu prea iti da batai de cap. faci cumparaturi la inceputul saptamanii..stii ca ai niste reguli simple de urmat si asta e...dar mi-am dat seama ca e imposibil de tinut din momentul in care nu am mai putut sa adun 1000 de calorii pe zi doar cu ce alimente erau recomandate acolo. chiar as vrea sa am ocazia sa vb cu nutritionista respectiva, sa o intreb de ce recomanda combinatiile respective..

pana la urma, tot la dieta "stil de viata sanatos" am ajuns, am grija la calorii..sport..solutia cea mai sigura tentatii nu prea am mai avut. ma mai visez mancand o briosa din cand in cand, dar am grija sa ma trezesc la realitate

multumesc pentru recomandarile de lecutra maine in ce pauze apuc o sa citesc articolele
__________________
jurnalul meu cam plicticos
  #30 (permalink)  
Vechi 17 apr 2011, 00:46:32
moniniful's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 aug 2010
Locaţie: cambridge, uk, Romania
Vârsta: 36
Dieta: de la nutritionist
Date: 164cm, 62.5kg
Mesaje: 46
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal - Moni will weigh 53kg again!

Azi a fost o zi supeeerba. Am fost cu prietenul meu intr-un satuc langa cambridge si ne-am plimbat, ne-am holbat la case si am visat la viitor cand vom avea si noi asa o casa cu gradina cu flori..bancute, liliac. perfect

Nu am mancat nimic inderzis...am avut si energie, sper sa fie toate zilele asa.

Am observat ca meniurile pe ultimele zile nu mi s-au salvat si nici nu am acum chef sa le refac. Am introdus migdalele ca si gustare ca sa imi ating numarul de calorii, ma gandesc sa imi cumpar si fistic si nuci

Sport nu am facut azi, in afara de plimbarea de vreo 2 ore..dar maine speeer sa ajung in sfarsit la inot.

cam atat pentru azi, abia astept miercuri, ziua de cantar
__________________
jurnalul meu cam plicticos
 

Informatii despre slabit
dieta nutritionist, greutate, jurnal, kilograme, sala, sanatos, slabit, sport

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Moni V. m09ny Arhiva jurnale slabit 25 01 mar 2011 16:31:34
Jurnal minouse - Finally back again minouse Arhiva jurnale slabit 5 22 feb 2011 15:23:11
Casutza lu Moni, o grasutza cu aspiratii suple! moni boni Arhiva jurnale slabit 1955 09 sep 2010 13:49:04
La multi ani, Moni Boni ! ras_cristalin La Multi Ani! 5 06 ian 2010 21:25:25

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole