forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal moniqsara18 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-moniqsara18-9831.html)

moniqsara18 28 iul 2011 12:16:45

Jurnal moniqsara18
 
Buna slabutelor>:D<sunt relativ noua pe aici,azi m`am decis sa imi fac jurnal deoarece am nevoie de sustinere,sfaturi si incurajari.Am 1.70 si 62 de kg:( si doar 20 de ani,ma gandesc ca daca nu fac acuma ceva ca sa mai slabesc,mai tarziu va fi mult mai greu.Am o viata sedentara,adica stau toata ziulica acasa,fac curatenie,mancare si cat se poate de mult in pat si pe net:(.Am reusit sa slabesc 4 kg nu cu foarte mare greutate,putina dieta si sport,dar de 1-2 sapt.mi sa luat(scz de expresie):(deoarece locuiesc cu logodnicul meu trebuie sa gatesc zilnic si logic sa si mananc cu el:(.M`am gandit sa tin South Beach dar as vrea sa aud parerile voastre prima oara.In general nu mai mananc dupa 7 seara.As vrea sa slabesc in jur de 6-8 kg in 2-3 luni.:DDe cateva zile ma simt si foarte balonata se si vede(banuiesc k venirea menstruatiei e de vina).Sper sa ma ajutati cu ceva sfaturi si accept si criticile atata timp cat nu sunt sub forma de comentarii rautacioase:">.Va multumesc>:D<

Geanynna 28 iul 2011 14:25:18

Re: Jurnal moniqsara18
 
ciao Moni sau Sara? cum sa'ti spun?>:D<
stiu ca e greu daca stai cu iubi tau sa tii si dieta, dar daca vrei sa tii ii spui si lui sa te sustina, sa nu te ispiteasca :D etc....
eu tin SB de marti si ma simt foarte bine, daca simti ca rezisti 2 saptamani fara fructe si esti hotarata sa incepi, eu te sustin!!!;;)
pe forum gasesti si grupuletul fetelor South Beach faza I(etajul 2) daca dai search ne gasesti...acolo poti vorbi si cu alte fete ce au tinut sau tin dieta asta;)
te asteptam pe acolo oricand>:D< si am sa te urmaresc pe la tine prin jurnal:-*

Geanynna 28 iul 2011 14:32:24

welcome
 
[*102*][*130*] bine ai venit pe la noi!!!!

moniqsara18 28 iul 2011 14:58:25

Re: welcome
 
merci esti o dragutza:-*...am zis ca de maine sunt dispusa sa incep,azi am zis ca imi fac toate poftele cele rele:))dar de maine bye obiceiurilor rele:).sper sa ne sustinem una pe alta si sa ajungem la rezultatele mult dorite:)

Geanynna 28 iul 2011 15:12:43

Re: Jurnal moniqsara18
 
Si eu am inceput marti, pt ca luni a fost ziua de documentatie, mi'am fixat meniul pe marti si mam inarmat cu vointa!:))
Cel mai bine e sa te gandesti de seara ce vei manca ziua urmatoare si asa esti linistita ca ai ce papa si nu cazi in ispite;)
O sa vezi k iti va fi usor daca comunici cu slabutele...au o putere magica:x pe mine ma motiveaza mult
Cand te'ai hotarat sa incepi sami spui si ne ajutam reciproc:-*

moniqsara18 28 iul 2011 15:56:09

Re: Jurnal moniqsara18
 
poi mi`am stabilit meniul pe maine..suna cam asa:
MD : omleta din 2 oua+ jumatate de ardei gras
Pranz :1 pulpa de pui fiarta(fara piele)+ 1 rosie
Gustare :4 feliute de sunca
Cina :branza +castraveti
apa si ambitie cat cuprinde>:D<...te pup si merci mult de incurajari,stii "unde suntem mai multe,avem sanse mai marii de reusita":-*

moniqsara18 28 iul 2011 16:00:37

Re: Jurnal moniqsara18
 
si am zis ca voi face si putin sport,cv usor pt inceput:D..abdomene,ceva pt coapse,fese...am gasit cv pe youtube:D..am parcul la 3 minute distanta dar nu imi place sa alerg:(si am zis k o sa dansez kt pot de mult:))mai am si apucaturi de astea;))mai ales belly dance.

moniqsara18 28 iul 2011 16:13:43

Re: Jurnal moniqsara18
 
acuma am vazut k si tu vrei sa slabesti tot 7 kg:x..deci am concurenta si ce ma bucur:X>:D<..asa ne ambitionam..sper k intr`o luna sau poate un pic chiar mai mult sa ajungem la rezultatatele dorite:*:*

Geanynna 28 iul 2011 16:34:11

Re: Jurnal moniqsara18
 
da moni..avem acelasi target :D
super. ne motivam una pe alta
fa ce miscare iti palce, important e sa te misti !!!!;)
eu merg cu bici de exemplu :x am inceput cu 30min/zi..o sa maresc doza incetutz
meniul poti sa til salvezi la profilul tau si asa vezi cate calotii ai papat si la ce miscare ai facut, cate calorii s'au dus;) eu asa fac
vezi sa papi sa te saturi, adik sa nu rabzi foame. papa ce e voie si dietetic desigur>:D<
vom reusi;)

Geanynna 28 iul 2011 16:39:21

Re: Jurnal moniqsara18
 
moni, am fugit sa ma dau cu bici si mai am cv treburi prin casa, k de abia ce am ajuns:D
te astept si pe forum la South Beach faza I(etajul2) ;) sa le cunosti si pe restul fetelor cu SB
pusici:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:15:44.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO