forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Montzy - O noua slabuta (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-montzy-noua-slabuta-11720.html)

Montzy 11 iul 2012 11:52:59

Jurnal Montzy - O noua slabuta
 
Buna,

Am ajuns aici pe site-ul vostru din dorinta de a lupta cu niscaiva kilograme ce se incapataneaza sa doarma alaturi de mine:D.
Astfel ca de 1 an jumatate ma lupt cu 10 kilograme in plus, uimire maxima pentru ca nu mananc dulciuri, sau mananc rar insa trecand peste mese, lasandu-ma de sport si stresul m-au adus aici.

Asadar am inceput de luni dieta Montignac, aveam 64.4 kilograme, am 1.61 ca si inaltime, telul meu este sa ajung la 54 de kg, sper sa reusesc cu ajutorul vostru.
Azi dimineata aveam 63.6 kg si sper sa scada.
Sport - pfui, trebuie sa ma reapuc, mai merg la zumba, mai stagnez, dar ies cu catelul dimineata la plimbare si merg pe jos de fiecare data cand am ocazia.
Mai fac si niscaiva exercitii acasa, doar-doar isi fac mila de mine kg si pleaca departe:)):>
Ca si alimente preferate - fructele si legumele...da, stiu fructele au zahar, mananc 2 mere in fiecare zi ca si gustari si rosii, castraveti...

Deci, voi ce spuneti, am sanse de reusita?

Cine mai este adept Montignac?

laurra 11 iul 2012 11:56:51

re: Jurnal Montzy - O noua slabuta
 
Bine te-am gasit in jurnal.Sunt o groaza de slabute care tin monty printre care si eu.:P.Uite aici ne gasesti http://forum.slabute.ro/dieta-michel...10843-437.html

McFoxxi 11 iul 2012 12:34:33

re: Jurnal Montzy - O noua slabuta
 
Bine ai venit!
Mult succes cu dieta!>:D<

Adina14 12 iul 2012 07:43:07

Re: Jurnal Montzy - O noua slabuta
 
Buna!Bine ai venit !
Sigur ca ai sanse de reusita! Iti trebuie doar multa ambitie si perseverenta.Iti urez mult succes[*53*]

Montzy 12 iul 2012 08:03:55

Re: Jurnal Montzy - O noua slabuta
 
Buna dimi Monti girls:)

Sper sa reusesc....sper sa reusim sa ne atingem telul in privinta kilogramelor.
Trebuie din nou sa reapuc exercitiile de sala!
Bine v-am gasit si multumesc pentru intampinare:)

O dimineata racoroasa sa aveti!

Montzy 12 iul 2012 12:15:49

Re: Jurnal Montzy - O noua slabuta
 
Buna Laurra,

Tu ce proteine mananci?
Eu oricum sunt disperata pentru ca nu reusesc sa mananc suficiente calorii...

Offff...

happygirldiana 12 iul 2012 16:46:38

Re: Jurnal Montzy - O noua slabuta
 
Citat:

Anterior postat de Montzy (Post 1089259)
Buna,

Am ajuns aici pe site-ul vostru din dorinta de a lupta cu niscaiva kilograme ce se incapataneaza sa doarma alaturi de mine:D.
Astfel ca de 1 an jumatate ma lupt cu 10 kilograme in plus, uimire maxima pentru ca nu mananc dulciuri, sau mananc rar insa trecand peste mese, lasandu-ma de sport si stresul m-au adus aici.

Asadar am inceput de luni dieta Montignac, aveam 64.4 kilograme, am 1.61 ca si inaltime, telul meu este sa ajung la 54 de kg, sper sa reusesc cu ajutorul vostru.
Azi dimineata aveam 63.6 kg si sper sa scada.
Sport - pfui, trebuie sa ma reapuc, mai merg la zumba, mai stagnez, dar ies cu catelul dimineata la plimbare si merg pe jos de fiecare data cand am ocazia.
Mai fac si niscaiva exercitii acasa, doar-doar isi fac mila de mine kg si pleaca departe:)):>
Ca si alimente preferate - fructele si legumele...da, stiu fructele au zahar, mananc 2 mere in fiecare zi ca si gustari si rosii, castraveti...

Deci, voi ce spuneti, am sanse de reusita?

Cine mai este adept Montignac?

Buna!Mult succes cu dieta!>:D<Si spor la slabit!

Montzy 13 iul 2012 07:36:09

Re: Jurnal Montzy - O noua slabuta
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1090372)


Buna!Mult succes cu dieta!>:D<Si spor la slabit!

Buna dimi Happygirldiana,

Sa fie, sa fie, astazi am inceput de dimineata o prietenie noua cu cantarul...am 63.3 kg...am slabit putin, dar sunt mandra. Problema la mine era ca nu mancam suficient de ok, nu ajungeam la nici 500 calorii/zi...si cantarul nu se misca decat in plus:))

Sa fie spor!:*:*:*

Adina14 13 iul 2012 08:23:13

Re: Jurnal Montzy - O noua slabuta
 
Buna>:D<
E foarte important sa mananci macar 1000 de calorii zilnic caci altfel iti privezi corpul de nutrienti valorosi si te infometezi. Nu cred ca e asa de greu sa le strangi daca mananci 3 mese pe zi si 2-3 gustari ;) Proteinele le iei din carne, oua, branzeturi si chiar si lapte .

happygirldiana 14 iul 2012 23:29:48

Re: Jurnal Montzy - O noua slabuta
 
Citat:

Anterior postat de Montzy (Post 1090759)
Buna dimi Happygirldiana,

Sa fie, sa fie, astazi am inceput de dimineata o prietenie noua cu cantarul...am 63.3 kg...am slabit putin, dar sunt mandra. Problema la mine era ca nu mancam suficient de ok, nu ajungeam la nici 500 calorii/zi...si cantarul nu se misca decat in plus:))

Sa fie spor!:*:*:*

Exact asa o sa se miste si aici de incolo daca nu mananci corect. Surprinzator sau nu, mie endocrinologul mi-a spus ca m-am ingrasat tocmai din cauza ca mancam o singura masa pe zi. I-am spus "educatia mea alimentara" si cand a auzit a fost scurt si la obiect: de-asta te-ai ingrasat!singura masa din zi e motivul!Nu asa slabesti!
Si se pare ca are dreptate. Ai grija de tine si mananca sanatos si cu cap:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:04:40.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO