forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal myhaelutza94 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-myhaelutza94-7655.html)

myhaelutza94 07 ian 2011 23:44:52

Jurnal myhaelutza94
 
buna.sunt miha:) am 16 ani ,52 d kg si 1.72.stiu..o sa mi spuneti ca nu e nevoie sa slabesc.dar eu vreau doar sa scap d burta care s a depus..nu tin o dieta speciala sau ceva.in schimb am renuntat la mancare de tip fast-food,prajeli,sucuri carbogazoase,dulciuri(ma chinui in fiecare zi):)).sii ma chinui ce sa mai.m am saturat sa nu pot sa port anumite bluze din cauza burticii deci am hotarat sa pun piciorul in prag.azi am mers cu o colega si ne am facut abonament la sala:D.include un program d aerobic numit total body si cardio.e buna combinatia?asta ar fi prima intrebare:D as fi vrut sa ma ajutati cu diferite sfaturi,poate din experiente proprii,poate din cunostinte pur si simplu.o alta problema pe care o am:ma balonez rau.nu stiu cum sa scap de asta.solutii:D?
in rest,BINE V-AM GASIT:-*SUCCES TUTUROR!>:D<

Cassy 08 ian 2011 00:05:17

Re: Jurnal myhaelutza94
 
Citat:

Anterior postat de myhaelutza94 (Post 463806)
buna.sunt miha:) am 16 ani ,52 d kg si 1.72.stiu..o sa mi spuneti ca nu e nevoie sa slabesc.dar eu vreau doar sa scap d burta care s a depus..nu tin o dieta speciala sau ceva.in schimb am renuntat la mancare de tip fast-food,prajeli,sucuri carbogazoase,dulciuri(ma chinui in fiecare zi):)).sii ma chinui ce sa mai.m am saturat sa nu pot sa port anumite bluze din cauza burticii deci am hotarat sa pun piciorul in prag.azi am mers cu o colega si ne am facut abonament la sala:D.include un program d aerobic numit total body si cardio.e buna combinatia?asta ar fi prima intrebare:D as fi vrut sa ma ajutati cu diferite sfaturi,poate din experiente proprii,poate din cunostinte pur si simplu.o alta problema pe care o am:ma balonez rau.nu stiu cum sa scap de asta.solutii:D?
in rest,BINE V-AM GASIT:-*SUCCES TUTUROR!>:D<

Bine-ai venit , Miha !
Nu ai de ce sa slabesti, indicele tau corporal deja e mic, tu trebuie doar sa te modelezi/tonifiezi si sa mananci sanatos.Poti sa-ti permiti de 2 ori pe saptamana ceva dulce care nu ingrasa gen 2 bucati de ciocolata amaruie,sau 2 biscuiti cu o lingurita de gem dietetic etc.:).
Sala e buna,si cred ca e buna combinatia. In general cardio ajuta mult pentru cm din burica,solduri :-?
Pentru balonare poti bea un ceai, cu diferite combinatii de plante gen chimion, anason, fenicul, coriandru, busuioc, izma, maghiran, salvie, musetel, coada soricelului.
Sper ca ti-am fost de ajutor. >:D<

myhaelutza94 08 ian 2011 17:18:58

Re: Jurnal myhaelutza94
 
mersi mult pentru sfaturi:-* o sa mai povestesc cand incep cu sala sa vad cum merge si sper eu..sa observ si rezultate:D

myhaelutza94 08 ian 2011 17:20:55

Re: Jurnal myhaelutza94
 
si unde gasesc acele ceaiuri de cumparat?:-/

crissa17 08 ian 2011 17:23:34

Re: Jurnal myhaelutza94
 
Nu trebuie sa dai bani pe sala. tae-bo este tot ceea iti trebuie. Mie in 2 saptamani, deja cad pantalonii de pe mine. Fara sa exagerez. Este extradinar, de doua sapt fac maxim de 3 ori pe sapt TAE-BO, si imi curg pantalonii care inainte ma strangeau. Tot ce trebuie este sa elemini fast-food-urile, chipsurile, painea, faisnoasele exact cum ai zis si tu, si sa fact tae-bo. Este suuuuuuuuuper!!! Incearca si te astept cu rezultate peste 1-2 saptamani :*:*
Spor la sport>:D<>:D<

Cassy 08 ian 2011 17:24:10

Re: Jurnal myhaelutza94
 
Citat:

Anterior postat de myhaelutza94 (Post 464500)
si unde gasesc acele ceaiuri de cumparat?:-/

In marketuri, la plafar,la farmacie..:))

crissa17 08 ian 2011 17:29:31

Re: Jurnal myhaelutza94
 
Nu iti recomand ceaiurile,...da este bine sa bei, eu beau ceai pentru slabit vineri sambata si duminica dimineata. Scoate tot c ai in tine. Dar sa nu exagerezi pentru ca dupaia vei avea dureri foarte urate la stomac. Din cauza matzelor.:D

riky 08 ian 2011 17:33:45

Re: Jurnal myhaelutza94
 
Citat:

Anterior postat de crissa17 (Post 464520)
Nu iti recomand ceaiurile,...da este bine sa bei, eu beau ceai pentru slabit vineri sambata si duminica dimineata. Scoate tot c ai in tine. Dar sa nu exagerezi pentru ca dupaia vei avea dureri foarte urate la stomac. Din cauza matzelor.:D


Ce ceaiuri??? ia scuipati-mi si mie aici niste info???

Cassy 08 ian 2011 17:36:19

Re: Jurnal myhaelutza94
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 464530)
Ce ceaiuri??? ia scuipati-mi si mie aici niste info???

Pai ii trebuia ceai de balonare si eu i-am recomandat ceaiuri cu diferite combinatii de plante gen chimion, anason, fenicul, coriandru, busuioc, izma, maghiran, salvie, musetel, coada soricelului. Asta am gasit pe net:-?

riky 08 ian 2011 17:37:35

Re: Jurnal myhaelutza94
 
Citat:

Anterior postat de Cassy (Post 464540)

Pai ii trebuia ceai de balonare si eu i-am recomandat ceaiuri cu diferite combinatii de plante gen chimion, anason, fenicul, coriandru, busuioc, izma, maghiran, salvie, musetel, coada soricelului. Asta am gasit pe net:-?


Ahaaaa...acum am inteles....credeam ca vre-un ceai d-ala "miraculos" pt slabit :))


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:06:14.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO