forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Nellutz (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-nellutz-8586.html)

nellutz 17 mar 2011 00:08:05

Jurnal Nellutz
 
b-) Sunt noua pe aici... ma tot ratacesc rasfoind siteul acesta complex si trebuie sa recunosc ca imi place :) Imi va lua putin timp pana descopar exact totul, dar voi avea rabdare. Imi place ca se incurajeaza un stil de viata sanatos si nu "mori de foame, deci slabesti".
Fac parte din categoria 60-70 kg. Am 21 de ani si 65 de kg la 1,67. Vreau sa ajung undeva la 57 pana in iunie-iulie :>
Sper sa reusesc. O sa imi lipesc niste poze care sa ma stimuleze pe usa si pereti... :D de o saptamana incerc sa reduc dulciurile din alimentatia mea. Asta mi se pare cu adevarat cea mai grea parte, fiind o pasionata de ciocolata si biscuiti Poieni :x... Nu imi pierd speranta si astept sa apara ceva din Cer pe piata si in supermarketuri, ceva cu gust de ciocolata cu lapte si cu 2 kcal .. A! si cu vitamine, minerale, calciu, etc... si fara e-uri :> Poate vreau prea mult, dar continui sa caut "ceva bun"care sa nu ingrase prea tare..
Nu am cantar in camera de camin.. sper sa nu fie f grav, nici metru.. dar sper sa slabesc vazand cu ochii :">..
Mi-am promis sa nu ma las si nu o sa ma las pana nu ajug la valorile dorite. A inceput si un program de aerobic si merg mult pe jos. Sper sa nu ma trezesc cu varice :D..

Mult succes tuturor si aveti incredere in voi! >:D<

Roxii 17 mar 2011 07:03:00

Re: Jurnal Nellutz
 
Citat:

Anterior postat de nellutz (Post 574741)
b-) Sunt noua pe aici... ma tot ratacesc rasfoind siteul acesta complex si trebuie sa recunosc ca imi place :) Imi va lua putin timp pana descopar exact totul, dar voi avea rabdare. Imi place ca se incurajeaza un stil de viata sanatos si nu "mori de foame, deci slabesti".
Fac parte din categoria 60-70 kg. Am 21 de ani si 65 de kg la 1,67. Vreau sa ajung undeva la 57 pana in iunie-iulie :>
Sper sa reusesc. O sa imi lipesc niste poze care sa ma stimuleze pe usa si pereti... :D de o saptamana incerc sa reduc dulciurile din alimentatia mea. Asta mi se pare cu adevarat cea mai grea parte, fiind o pasionata de ciocolata si biscuiti Poieni :x... Nu imi pierd speranta si astept sa apara ceva din Cer pe piata si in supermarketuri, ceva cu gust de ciocolata cu lapte si cu 2 kcal .. A! si cu vitamine, minerale, calciu, etc... si fara e-uri :> Poate vreau prea mult, dar continui sa caut "ceva bun"care sa nu ingrase prea tare..
Nu am cantar in camera de camin.. sper sa nu fie f grav, nici metru.. dar sper sa slabesc vazand cu ochii :">..
Mi-am promis sa nu ma las si nu o sa ma las pana nu ajug la valorile dorite. A inceput si un program de aerobic si merg mult pe jos. Sper sa nu ma trezesc cu varice :D..

Mult succes tuturor si aveti incredere in voi! >:D<

Buna Nelutz si bine ai venit!Cam ce meniu ai tu intr`o zi?Dar ciocolata neagra,cu peste 70% cacao nu`ti place?Este buna si sanatoasa,deci iti poti permite cate 2 patratele.Si te sfatuiesc sa`ti cumperi un cantar,pentru ca tu nu o sa te vezi chiar daca slabesti.Sau makr daca ai acasa sa te cantaresti o data pe saptamana.

Cat despre sport...bravo,ai un plan foarte bun.Varice nu o sa faci dekt daca mergi incaltata cu tocuri:P

Alexandra Andreea 18 mar 2011 07:56:06

Re: Jurnal Nellutz
 
Neatza Nellutz!!! >:D< Am venit sa iti zic ca nu ai mult de slabit, si prin sport te vei modela fff frumos! Incearca sa citesti pe aici tot ce e de citit, pentru a alege modul cel mai sanatos de a slabi! Fa-ti un meniu si posteaza-l in jurnalul tau, pentru a te putea ajuta !! :-*
Un weekend frumos! :-*
http://sfanta3me.files.wordpress.com...kend-19971.gif

Cu drag,
Alexandra

nellutz 18 mar 2011 10:53:53

Re: Jurnal Nellutz
 
ce fain!
nu ma asteptam sa imi raspunda cineva :) am zis eu ca mai am multe de invatat pe siteul acesta :)
va multumesc pentru incurajari, sunteti dragute!
Acum sa va raspund la intrebari:
Meniul meu nu il prea pot descrie :P. Stau in camin si primesc mancare de acasa, in caserole si castronele:D, nu pt ca as fie eu comoda, ci pentru ca aici nu am bucatarie ci doar o plita pe care pot incalzi. Deci meniul e in functie de ce imi trimit de acasa ai mei b-). ideea e ca oricum nu apuc sa mananc toot ce imi trimit ei pt ca dimineata plec devreme si ma intorc seara tarziu. Dimineata iau o banana si un corn .. ziua, iau pranzul daca apuc (mai cumpar covrigi cand sunt plecata) si seara nu mai mananc, pt ca ma e una din criteriile dietei mele :D
Cat despre ciocolata... imi place orice fel, si ar fi bine sa se vanda la patratele pt ca daca iau una intreaga...o cam termin intr-o zi, ma atrage ca un magnet oriunde as acunde-o, insa o sa iti urmez sfatul, roxi si o sa imi iau cu multa cacao.. si o sa investesc si intr-un cantar cat de curand...

>:D< sa aveti uin weekend perfect si calduros! aveti grija de voi!

nellutz 09 apr 2011 11:17:43

Re: Jurnal Nellutz
 
Buna fetelor!
Am o maaare problema si sper sa ma puteti ajuta...
Am o luna de cand am zis ca "vreau sa slabesc si asa o sa fie" si pana acum rezultatul e 0. Am acelasi nr de kg ca si acum o luna. Sa va zic ce am facut:
- am facut aerobic acasa. Cam o data sau de doua ori pe saptamana. Nu am facut mai des pentru ca am inceput sa merg foarte mult pe jos, ore intregi chiar, si ma intorc extenuata acasa seara si nu mai reusesc sa fac si alt sport. Oricum, consider ca imi antrenez foarte mult muschii membrelor inferioare;
- am renuntat la toate sucurile acidulate si neacidulate dar pline de euri... M-am axat doar pe apa. Ce e drept, nu sunt mare bautoare de apa, dar oricum nu beau alte chimicale.
- mi-am scazut mult cantitatea de dulce pe care o consumam mai inainte. Nu le-am scos total din program, dar cand mananc dulce, mananc doar dimineata si f putin.
- paine neagra sau de secara;
Nu prea mai stiu ce sa fac. Mi-am luat un cantar de camera pe care il studiez zilnic. Bine, nu mai am 65,5 ci 65. Dar oricum e tare putin si sunt putin dezamagita :(
Are cineva o propunere si pt mine?:(
Nu sunt o grasanca, doar burtica ma enerveaza ca e greu de acoperit ;))
Va multumesc si va urez multa bafta!

nellutz 09 apr 2011 11:22:45

Re: Jurnal Nellutz
 
si inca ceva: cum se modifica informatiile personale de pe contul personal? Nu sunt sedentara cum scrie acolo si vreau sa imi inregistrez la grafic cele 500 g pierdute :-"
Multumesc:D

andra_aly 09 apr 2011 11:26:09

Re: Jurnal Nellutz
 
Buna:) ca sa schimb nivelul de activitate fizica, mergi aici: Despre slabuta: nellutz
si apesi pe acel creionas, apoi modifici:)
Ca sa schimbi kg, apesi pe ticker(vad ca pe amandoua le ai setate la fel, deci v-a trebui sa schimbi la amandoua. apesi pe rand pe ele, si apoi modifici. urmezi toti pasii pana ajungi la ultimul (sau poti sa sari direct la ultimul si sa schimbi greutatea actuala;)))


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:16:50.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO