forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Nr 5 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-nr-5-a-12752.html)

AnDrAdAxl 19 apr 2018 20:10:32

Jurnal Nr 5
 
Buna din nou! Tot eu ;;) , alt jurnal :>..pentru ca cel vechi s-a arhivat din cauza ca am lipsit. Dieta mea este tot Dukan , cu pauze, si ma mentin in jur de 83 de kg chiar si cu excese zile la rand :"> . De altfel asta e greutatea la care am stat cel mai mult si probabil de aceea ma tot blochez aici...dar sunt hotarata macar la 70 sa ajung, daca nu si mai jos... Azi am primit analize si sunt toate super ok , asa ca o sa continui cu Dukan , dar faza de croaziera si uneori consolidare... poate o sa incerc si scara atunci cand am evenimente..ptr ca incep sa simt nevoia si de fructe.
De lucrat nu mai lucrez si momentan am timp si ptr mine... Voi incepe incet sa fac si ceva sport de tonifiere pe langa cele 20 30 minute care le fac de 2 ori pe zi cand merg si duc copilul la gradi.
Bine v am regasit! >:D<

Michelina 20 apr 2018 07:17:32

Re: Jurnal Nr 5
 
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...TA_KbyguTXXIXw

lidiuta 20 apr 2018 11:38:20

Re: Jurnal Nr 5
 
Bine ai revenit!:)

adinico 20 apr 2018 11:52:32

Re: Jurnal Nr 5
 
bine ai revenit, determinare si incredere! mult spor!

curly.light 21 apr 2018 09:05:19

Re: Jurnal Nr 5
 
Bine ai revenit! Mult succes in ceea ce ti-ai propus! >:D< Asteptam sa ne spui cum iti merge!

AnDrAdAxl 21 apr 2018 09:33:03

Re: Jurnal Nr 5
 
Buna tuturor ! Bine v am regasit si multumesc ptr primire! Ma bucur sa vad ca aveti rezultate frumoase. Eu nu am cu ce ma lauda momentan..inca ma chinui sa renunt la pofte,adica sa revin la dieta cat mai corecta. Mai iau cate o gura de ,cat putin din .. :"> M a mancat undeva sa incerc si Daneza ,dar dupa o zi m a luat cu tremurici si am lasat o balta.
Ma duc sa citesc care ce ati mai facut cele care ati slabit asa frumos. ;;);;);;);;)
Noi acum ne am trezit! Baietelul papa si eu beau cafeluta. Fata inca doarme:))

Azi trebuie sa mergem la cumparaturi si incerc sa merg si in parc cu copiii.. In rest nu am nimic in plan. :) Voi?

Michelina 21 apr 2018 12:13:51

Re: Jurnal Nr 5
 
Citat:

Anterior postat de AnDrAdAxl (Post 1439162)
Buna tuturor ! Bine v am regasit si multumesc ptr primire! Ma bucur sa vad ca aveti rezultate frumoase. Eu nu am cu ce ma lauda momentan..inca ma chinui sa renunt la pofte,adica sa revin la dieta cat mai corecta. Mai iau cate o gura de ,cat putin din .. :"> M a mancat undeva sa incerc si Daneza ,dar dupa o zi m a luat cu tremurici si am lasat o balta.
Ma duc sa citesc care ce ati mai facut cele care ati slabit asa frumos. ;;);;);;);;)
Noi acum ne am trezit! Baietelul papa si eu beau cafeluta. Fata inca doarme:))

Azi trebuie sa mergem la cumparaturi si incerc sa merg si in parc cu copiii.. In rest nu am nimic in plan. :) Voi?

Eu am gatit pentru prima data de muuuulta vreme - am facut o ciorbica si ma bag la studiat. Mai pe seara program de calcat rufe. Maine ies cu bicicleta ( poate si azi dupa amiaza macar asa o tura)

curly.light 21 apr 2018 20:35:43

Re: Jurnal Nr 5
 
Eu am avut o zi de pauza binemeritata dupa o saptamana stresanta si plina de emotii. Am spalat rufe, am mers la sala, m-am plimbat si m-am bucurat de ziua insorita. ;;) Ce varste au copilasii tai?
In legatura cu dieta, nu te ingrijora >:D< Schimbarile se fac treptat.. sa stii ca e foarte bine ca mai iei cate o gura de una, de alta...problema apare atunci cand limitezi brusc multe alimente, si apoi ai episoade de mancat necontrolat. Eu cam asa faceam la inceput, si puneam in greutate in loc sa scad :)).
Fa modificari treptate, ca sa iti fie usor pe termen lung. Scopul nu e sa slabesti acum, rapid, nu stiu cate kilograme.. este sa iti faci un stil de viata sanatos. Incearca sa renunti treptat la cate un aliment nesanatos. Tuturor ne-a fost greu la inceput >:D<. Cand simti ca iti este greu, gandeste-te ce exemplu bun vei fi pentru copilasii tai.. daca tu reusesti sa iti transformi stilul de viata intr-unul sanatos, lor le va fi si mai usor sa faca alegeri bune pentru alimentatia lor.. toata viata ;;)

Michelina 22 apr 2018 07:39:40

Re: Jurnal Nr 5
 
Asta cu exemplu bun pentru copii sa stii ca asa e. Stiti cat de sportiva am fost eu mereu - baietii mei amandoi fac sport destul de regulat iar alimentar amandoi inteleg ideea de mancat moderat si sanatos. Nici unul nu e fan fast food - iar cand mai mananca ceva ce nu ar trebui - isi asuma ideea ca au gresit si undeva trebuie sa compenseze.

AnDrAdAxl 22 apr 2018 15:02:56

Re: Jurnal Nr 5
 
Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 1439165)


Eu am gatit pentru prima data de muuuulta vreme - am facut o ciorbica si ma bag la studiat. Mai pe seara program de calcat rufe. Maine ies cu bicicleta ( poate si azi dupa amiaza macar asa o tura)

Oooo ce harnicuta. Si eu va trebui sa gatesc ceva azi. :-/

Citat:

Anterior postat de curly.light (Post 1439166)
Eu am avut o zi de pauza binemeritata dupa o saptamana stresanta si plina de emotii. Am spalat rufe, am mers la sala, m-am plimbat si m-am bucurat de ziua insorita. ;;) Ce varste au copilasii tai?
In legatura cu dieta, nu te ingrijora >:D< Schimbarile se fac treptat.. sa stii ca e foarte bine ca mai iei cate o gura de una, de alta...problema apare atunci cand limitezi brusc multe alimente, si apoi ai episoade de mancat necontrolat. Eu cam asa faceam la inceput, si puneam in greutate in loc sa scad :)).
Fa modificari treptate, ca sa iti fie usor pe termen lung. Scopul nu e sa slabesti acum, rapid, nu stiu cate kilograme.. este sa iti faci un stil de viata sanatos. Incearca sa renunti treptat la cate un aliment nesanatos. Tuturor ne-a fost greu la inceput >:D<. Cand simti ca iti este greu, gandeste-te ce exemplu bun vei fi pentru copilasii tai.. daca tu reusesti sa iti transformi stilul de viata intr-unul sanatos, lor le va fi si mai usor sa faca alegeri bune pentru alimentatia lor.. toata viata ;;)

Copilasii mei au 9 ani fetita si 2 ani baietelul. Cel mic are alergie severa la tot ce contine laptele si moderat la altele , iar ptr el mereu gatesc cu o zi inainte ce are la gradi varianta care e ok ptr el. Degeaba incerc eu sa fiu un exemplu bun, daca am sotul care e un dependent de dulce si de altele si arata de zici ca face fitness si mananca calculat x-( . Am grija sa le fac obiceiuri sanatoase, dar trebuie sa recunosc ca uneori ma las batuta si le dau ce gasesc mai repede.
Eu din aprilie anul trecut am tinut Dukan, dar cu unele exceptii. Am cedat de sarbatori , si de Craciun si de Paste si apoi efectiv nu am mai putut fi la fel de stricta...

Citat:

Anterior postat de Michelina (Post 1439172)
Asta cu exemplu bun pentru copii sa stii ca asa e. Stiti cat de sportiva am fost eu mereu - baietii mei amandoi fac sport destul de regulat iar alimentar amandoi inteleg ideea de mancat moderat si sanatos. Nici unul nu e fan fast food - iar cand mai mananca ceva ce nu ar trebui - isi asuma ideea ca au gresit si undeva trebuie sa compenseze.

Ai mei sunt undeva la mijloc: ar manca si un cartof prajit, fie el si la cuptor, dar nu ar zice nu nici la o salata. Activi sunt ... iar eu pe langa ei. Evident nu cum faceam inainte de cel mic cate 1 ora si de sport cu hiit si greutati, dar muuuult mers cu sau fara puradel in brate :)) .

De azi mi am facut abonament si la Weight Watchers si vedem ce iasa. E tot un fel de Low carb , dar permite si fructe si legume zilnic..iar asta mie imi lipseste cel mai mult. In plus au si variantele lor gata facute in magazin sau pot scana orice aliment si imi calculeaza cate puncte are... :-/ Mi se pare interesant momentan.. posibil sa ma satur mai tarziu, dar poate mai invat una alta pana atunci. De pierdut nu am oricum .
Va doresc o duminica linistita!


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:52:42.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO