forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap" (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-nu-se-mai-aude-hu-hu-dulap-689.html)

huhu 01 iun 2009 21:19:38

jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
okidoki oameni draguti ce sunteti pe-aici,
azi am toot citit pe forum si m-am gandit ca jurnalul asta o sa ma ajute si el sa nu ma abat de la reguli...alimentare deocamdata :)

asa ca incep :
dimineata(ora 9) un castronas cu muesli -yumm
pranz(ora 3) o supa de ciuperci si orez fiert condimentat(patrunjel, piper, praf curry)
cina(ora 9) spanac fiert cu omleta dietetica
intre mese am mai mancat 3 felii de ananas

e tarziu la 9pm cina? de obicei ma culc pe la 2, si citisem undeva ca e ok atat timp cat nu te culci in urmatoarele 4 ore.
acum ciufuliti-ma, ca undeva tot am gresit :P

Slabuta 01 iun 2009 21:36:18

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
Citat:

Anterior postat de huhu (Post 9100)
okidoki oameni draguti ce sunteti pe-aici,
azi am toot citit pe forum si m-am gandit ca jurnalul asta o sa ma ajute si el sa nu ma abat de la reguli...alimentare deocamdata :)

asa ca incep :
dimineata(ora 9) un castronas cu muesli -yumm
pranz(ora 3) o supa de ciuperci si orez fiert condimentat(patrunjel, piper, praf curry)
cina(ora 9) spanac fiert cu omleta dietetica
intre mese am mai mancat 3 felii de ananas

e tarziu la 9pm cina? de obicei ma culc pe la 2, si citisem undeva ca e ok atat timp cat nu te culci in urmatoarele 4 ore.
acum ciufuliti-ma, ca undeva tot am gresit :P

Acum ca ai casuta, imi aduc un fotoliu, ca sa ma simt mai comod in timp ce vorbesc cu tine. :D

http://farm4.static.flickr.com/3525/...b5e52de6a6.jpg

Asa, m-am instalat... :D

Iar le luam pe rand. ;)
La mic dejun este bine. ;) La pranz, cum ai facut supica de ciuperci? Si cat orez fiert ai mancat?
La cina este bine si gustarile sunt bune. :)

Da, asa este, daca te culci mai tarziu ar trebui sa papi cu 4 ore inainte de somn, dar eu ti-as recomanda sa nu treci de 7-8, pentru un efect sigur. ;)

Oricum, inceputul este foarte bun si promitator. :) Ma bucur tare mult. :)

PS: si floricele de casa noua. :)

http://www.heritagehousecaning.com/i...hFlowers_4.jpg

huhu 01 iun 2009 21:45:23

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
iuuu, ce bine!
sa zic cu ce cred eu ca am gresit: azi m-a scos iubitul meu in oras, de ziua copilului cica..noi obisnuim sa mergem la un restaurant cu specific indian, si acolo au cea mai buna supa pe care am mancat-o vrodata...e supa-crema, cu champignons. ciupercutele sunt crude,probabil adaugate numai dupa ce incalzesc ei baza de supa care are multe condimente(curry si turmeric si coriandru si cine mai stie ce) si pun si smantana in varf...ups
dar stai, nu ma certa rau! ca in timp ce mancam ma uitam pe geam si vedeam nemtzoiace slaaabe in panataloni scurti si am hotarat ca jumatate de castron imi ajunge. e mare buba? si orezul tot de la ei, fiert cred ca am luat vreo hmm...10 furculite.
asa...

Slabuta 01 iun 2009 21:58:01

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
Citat:

Anterior postat de huhu (Post 9105)
iuuu, ce bine!
sa zic cu ce cred eu ca am gresit: azi m-a scos iubitul meu in oras, de ziua copilului cica..noi obisnuim sa mergem la un restaurant cu specific indian, si acolo au cea mai buna supa pe care am mancat-o vrodata...e supa-crema, cu champignons. ciupercutele sunt crude,probabil adaugate numai dupa ce incalzesc ei baza de supa care are multe condimente(curry si turmeric si coriandru si cine mai stie ce) si pun si smantana in varf...ups
dar stai, nu ma certa rau! ca in timp ce mancam ma uitam pe geam si vedeam nemtoiace slaaabe in panataloni scurti si am hotarat ca jumatate de castron imi ajunge. e mare buba? si orezul tot de la ei, fiert cred ca am luat vreo hmm...10 furculite.
asa...


Am inteles. Daca ai papat-o la restaurant, sigur nu e cea mai dietetica (la restaurant mancarea este gustoasa, nu neaparat dietetica. :D
Daca seamana cu cea din urmatoarea reteta, http://forum.slabute.ro/retete-diete....html#post9107 atunci e bine. :)

Voi fi sadica... :)) bine ca ai vazut pe acele femei in pantaloni scurti, altfel iti parea rau mai tarziu. :D

Banuiesc ca de maine te pui serios pe treaba. :D

huhu 01 iun 2009 22:08:29

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
ma puun!
(si supica aia nu cred ca e cu mult diferita de cea din reteta data de tine, doar ca are condimentele alea nebune)

Slabuta 01 iun 2009 22:15:30

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
Citat:

Anterior postat de huhu (Post 9109)
ma puun!
(si supica aia nu cred ca e cu mult diferita de cea din reteta data de tine, doar ca are condimentele alea nebune)


Te astept seara la raport. :)
Si ai cuvantul meu ca vei avea rezultate frumoase daca vei fi mai optimista, mai sigura pe tine si vei manca sanatos.

Un alt lucru important, sa nu uiti de sport. ;)

Slabuta 01 iun 2009 22:36:18

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
Hu-hu vezi ca ti-am scris ceva in Cartea de oaspeti. :)

huhu 02 iun 2009 20:44:39

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
buna seara celor care mai arunca un ochi pe-aici :)
azi e a doua zi de dieta trecuta in jurnal si sunt fericita ca n-am facut pozne, dupa ce prietenul meu mi-a fluturat azi prin fata croissanti cu sunca si cascaval, sandwichuri cu chiftele si maioneza, si ciocolata. nu stiu cum s-a intamplat dar in momentele alea chiar nu imi venea sa ma apropii de ele, si le-am refuzat cu usurinta...numai acum doua saptamani mancam seara la film cate o ciocolata si un castron de chipsuri.
faptul ca incep sa constientizez ca mananc sanatos si ca voi putea sa si slabesc in felul acesta ma determina sa nu renunt. asa ca:
dimineata- salata de pepene cu ananas
pranz- orez cu legume usor fierte(mazare, morcov, conopida)
cina - un mar, un ceai, si o felie de crisp-bread

azi am mers fooarte mult si cica si shoppingul slabeste :P

te pup Slabuta, stiu c-o sa ma citesti!
o seara frumoasa

Slabuta 02 iun 2009 21:37:10

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
Citat:

Anterior postat de huhu (Post 9260)
buna seara celor care mai arunca un ochi pe-aici :)
azi e a doua zi de dieta trecuta in jurnal si sunt fericita ca n-am facut pozne, dupa ce prietenul meu mi-a fluturat azi prin fata croissanti cu sunca si cascaval, sandwichuri cu chiftele si maioneza, si ciocolata. nu stiu cum s-a intamplat dar in momentele alea chiar nu imi venea sa ma apropii de ele, si le-am refuzat cu usurinta...numai acum doua saptamani mancam seara la film cate o ciocolata si un castron de chipsuri.
faptul ca incep sa constientizez ca mananc sanatos si ca voi putea sa si slabesc in felul acesta ma determina sa nu renunt. asa ca:
dimineata- salata de pepene cu ananas
pranz- orez cu legume usor fierte(mazare, morcov, conopida)
cina - un mar, un ceai, si o felie de crisp-bread

azi am mers fooarte mult si cica si shoppingul slabeste :P

te pup Slabuta, stiu c-o sa ma citesti!
o seara frumoasa


Hello Huhu [*8*]


Uite, vezi ca poti si ziceai ca nu. :P
Bravo, felicitari ca ai rezistat tentatiei, asa si trebuie, acum instruieste-l si pe prietenul tau sa fie mai cumintel, sa te sustina, nu sa te pacaleasca cu croissanti. ;)

Ia sa vedem ce ai papat....

La prima vedere este cam putin ce ai papat tu, nu ai calculat cate calorii aduni pentru ziua de azi? Mie mi se pare ca nu ajungi la 600....

Vezi ca renuntarea la mancarea si scaderea brusca a cantitatilor nu aduce bine. ;)
Ce o sa faci, cand va trebui sa te mentii? Vei manca 300 kcal pe zi? Cazi pe strada...

Deci, la regulile pe care ti le-am povestit zilele astea mai adaugi una, trebuie sa totalizezi mai mult de 900 de kcal. ;)

Na, ca te-am citit si te-am certat un pic. :D

mishutza 02 iun 2009 21:55:46

Re: jurnal "Nu se mai aude hu-hu din dulap"
 
Eu intaresc ce spune Slabuta,nu mai scriu odata.
Bravo ca ai rezistat tentatiilor,nu-i asa ca atunci cand reusesti o chestie de asta iti face chef si mai tare de slabit?


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:29:49.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO