forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal oana vintila - am nevoie de sustinere (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-oana-vintila-nevoie-sustinere-8236.html)

oana vintila 19 feb 2011 21:24:47

Jurnal oana vintila - am nevoie de sustinere
 
Buna,ma numesc Oana sunt o mamica tanara de doar 22 de ani si de aceea si marea mea dorinta de a slabi:)consider ca sunt foarte tanara ca sa ma las la voia sortii de pe acum:D .

Momentan am 62 de kg insa as vrea sa slabesc mult mai mult dar nu prea mai reusesc am stagnat:( probabil ca am incercat mai multe diete si am renuntat repede la ele:(

Ceea ce vreaau este sa ma ajutati sa slabesc pt ca cea mai mare problema este sustinerea si rabdarea :(ce e mai important nu???

Am schimbat multe in alimentatia mea mananc paine integreala si foarte putina fara prajeli de nici un tip,fara carne grasa doar carne de pui si peste( de atata pui o sa imi iasa si aripi:))) dar problema mare sunt dulciurile si nu ciocolata sau altele ci cele facute in casa(gogosi ,placintele etc)

Cam astea pot sa va povestesc despre mine eu o sa incerc sa sciu tot ceea ce mananc si activitatile fizice ,apropo,imi place foarte mult scportul fac jooking cand am timp si imi place mult dansul il practic de cate ori pot insa nu sunt constanta si de astazi chiar vrea sa o i-au in serios ca nu mai tine.

Va multumesc anticipat siastetp parerile si sfaturile voastre va pooop>:D<

Roxii 20 feb 2011 00:41:06

Re: Jurnal oana vintila - am nevoie de sustinere
 
Citat:

Anterior postat de oana vintila (Post 534131)
Buna,ma numesc Oana sunt o mamica tanara de doar 22 de ani si de aceea si marea mea dorinta de a slabi:)consider ca sunt foarte tanara ca sa ma las la voia sortii de pe acum:D .

Momentan am 62 de kg insa as vrea sa slabesc mult mai mult dar nu prea mai reusesc am stagnat:( probabil ca am incercat mai multe diete si am renuntat repede la ele:(

Ceea ce vreaau este sa ma ajutati sa slabesc pt ca cea mai mare problema este sustinerea si rabdarea :(ce e mai important nu???

Am schimbat multe in alimentatia mea mananc paine integreala si foarte putina fara prajeli de nici un tip,fara carne grasa doar carne de pui si peste( de atata pui o sa imi iasa si aripi:))) dar problema mare sunt dulciurile si nu ciocolata sau altele ci cele facute in casa(gogosi ,placintele etc)

Cam astea pot sa va povestesc despre mine eu o sa incerc sa sciu tot ceea ce mananc si activitatile fizice ,apropo,imi place foarte mult scportul fac jooking cand am timp si imi place mult dansul il practic de cate ori pot insa nu sunt constanta si de astazi chiar vrea sa o i-au in serios ca nu mai tine.

Va multumesc anticipat siastetp parerile si sfaturile voastre va pooop>:D<

Buna Oana si bine te`am gasit la tine in casutza!>:D<Cum ai spus si tu,rabdarea este cea mai importanta.E bine ca papi dulciuri facute in casa,insa ar trebui sa papi cat mai rar.Stiu ca este greu sa rezisti tentatiei,mai ales cand cei de langa tine mananca,iar tu esti o mare pofticioasa,dar gandeste`te cum vei arata daca slabesti.Gandeste`te ca daca renunti azi la o bucatica de placinta,maine la o gogoasa si tot asa,astea adunate te vor ajuta sa slabesti,si gandeste`te cat contribuie ambitia asta de a refuza dulciurile la viitoarea ta silueta.>:D<

oana vintila 21 feb 2011 19:18:57

Re: Jurnal oana vintila - am nevoie de sustinere
 
:((Of Roxy atre as vrea sa am si ueu vointa ta insa nu e asa decat foarte repede si in plus cred ca sunt pe sistem nervos ca am o pofta de mancare de nu pot sa iti explic....

Nu stiu ce sa mai fac ca sa ma abtin da-mi solutii.....sunt deja disperata cred ca m-am obsedad cam mult cu tema slabitului nu stiu ce sa mai zic ca ceva ciudat se intampla cu mine:-/

Te pup si ms mult ca esti alaturi de mine...sper ca nu te plictisesc cu aceasi poveste insa nu stiu ce sa fac nu ma mai gandesc la altceva decat la cum sa slabesc si faza e ca nu am rabdare ....dupa mine ar trebui sa se cunoasca rezultatelel ziua urmatoare a dietei si nu in timp insa nu stiu cum sa fac sa nu mai gandesc asa:((

ajuta-ma te rog:(

oana vintila 21 feb 2011 19:20:59

Re: Jurnal oana vintila - am nevoie de sustinere
 
Inca ceva:sigur se slabeste mancand de 5 ori pe zi?????????ca daca e asa raman si eu mai linistita ca simt ca nu ma satur cu ce mananc si ma abtin de multe pana nu mai pot si cand dau in ele nu mamai satur samananc toate porcariile

jolye79 21 feb 2011 19:41:21

Re: Jurnal oana vintila - am nevoie de sustinere
 
Citat:

Anterior postat de oana vintila (Post 537236)
Inca ceva:sigur se slabeste mancand de 5 ori pe zi?????????ca daca e asa raman si eu mai linistita ca simt ca nu ma satur cu ce mananc si ma abtin de multe pana nu mai pot si cand dau in ele nu mamai satur samananc toate porcariile

Chiar si de sase ori pe zi! (in cazul meu :) ) Putin si des. Si fara prostii !!!!! Succes!

nicol 21 feb 2011 19:48:17

Re: Jurnal oana vintila - am nevoie de sustinere
 
Este foarte important sa ai vointa si ambitie...odata ce ti-ai propus ceva trebuie sa respecti,trebuie sa iti impui!Eu vorbesc acum pentru tine ca eu nici atat nu respect,spun asta din experienta,am 20 de ani insa de 4 ani ma chinui si ma lupt cu teama asta a kilogramelor.
Probabil ca mi-ar trebui o mare putere,vointa si rabdare pentru a ma putea imbarca la drum si sa il continui pana la sfarsitul vietii.

oana vintila 21 feb 2011 19:52:40

Re: Jurnal oana vintila - am nevoie de sustinere
 
Est super greu sincer nu credeam ca o sa ma coste atat de mult...insa cum spui si tu trebuie sa avem mare vointa si rabdare(ceea ce trebuie sa invat sa am)

De astazi ncec sa mananc de 5 ori pe zi cate putin si fara prostii si cand o sa imi fie pofta de ceva imi pun un video de cardio si ma razbun prin sport poate asa o sa imi teraca pofta si cheful de a manca o sa fac sport pana la epuizare:))(am glumit).

ms frumos de sfaturi si psre sa ma ajutati in continuare su sfaturi ca de restul tebuie sa ma ocup eu:D va pooop si baftain continuare cu lupta kg.....>:D<

Roxii 21 feb 2011 20:08:13

Re: Jurnal oana vintila - am nevoie de sustinere
 
Citat:

Anterior postat de oana vintila (Post 537231)
:((Of Roxy atre as vrea sa am si ueu vointa ta insa nu e asa decat foarte repede si in plus cred ca sunt pe sistem nervos ca am o pofta de mancare de nu pot sa iti explic....

Nu stiu ce sa mai fac ca sa ma abtin da-mi solutii.....sunt deja disperata cred ca m-am obsedad cam mult cu tema slabitului nu stiu ce sa mai zic ca ceva ciudat se intampla cu mine:-/

Te pup si ms mult ca esti alaturi de mine...sper ca nu te plictisesc cu aceasi poveste insa nu stiu ce sa fac nu ma mai gandesc la altceva decat la cum sa slabesc si faza e ca nu am rabdare ....dupa mine ar trebui sa se cunoasca rezultatelel ziua urmatoare a dietei si nu in timp insa nu stiu cum sa fac sa nu mai gandesc asa:((

ajuta-ma te rog:(

Nu ma plictisesti,stai linistita>:D<Pai probabil nu mananci cat trebuie,de aia iti este foame,sau dak mananci peste 1000 de calorii si totusi iti e foame incearca sa mananci mai mult dar mai slab caloric(exemplu:salata e mai slab calorica,in concluzie poti sa mananci mai multa,la fel si iaurtul,sau supa,etc).Ai mare grija si sa te hidratezi corespunzator,pentru ca uneori poti confunda setea cu foamea.>:D<

Citat:

Anterior postat de oana vintila (Post 537236)
Inca ceva:sigur se slabeste mancand de 5 ori pe zi?????????ca daca e asa raman si eu mai linistita ca simt ca nu ma satur cu ce mananc si ma abtin de multe pana nu mai pot si cand dau in ele nu mamai satur samananc toate porcariile

Bineinteles ca se slabeste mancand de 5 ori pe zi,ba chiar asa este si cel mai indicat.Eu am mancat si de 6 ori de obicei si totusi am slabit.Important este sa te abtii de la prostii si daca vei manca sanatos,de 3 ori pe zi+2 sau 3 gustari vei slabi>:D<

oana vintila 22 feb 2011 08:31:18

Re: Jurnal oana vintila - am nevoie de sustinere
 
sper sa fie asa ms frumos pt tot si o sa te mai bat la cap;) te pooop

ADI MARIANA 23 feb 2011 14:55:31

Re: Jurnal oana vintila - am nevoie de sustinere
 
Buna eu sunt o mamica de 34 de ani si am acum 78 de kg dupa a doua sarcina din cauza hormonilor ce a trebuit sa-i iau .Imagineaza-ti ca eu nu am avut niciodata greutatea asta si nu am depasit niciodata 60 kg. Te inteleg ca e greu sa renunti la prajiturile facute in casa dar trebuie. Eu am 2 saptamani de cand nu am pus gura pe nimic in afara de dieta cu banane 6zile si acum dieta cu supa de varza-6 zile si sper sa mai continuu inca o sapt cu dieta -supa de varza. Curaj ca vei reusi.


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:59:46.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO