forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Onycka (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-onycka-10201.html)

onycka 07 sep 2011 00:53:21

Jurnal Onycka
 
Buna!numele meu este oana,am 17 ani si sunt din buzau.sunt noua pe acest forum(adica am cont de 1 an si ceva dar nu am intrat in discutii cu nimeni,nu stiu de ce,probabil de teama ca nu o sa fiu bagata in seama).acum am decis sa imi fac si eu propriul meu jurnal.in felul acesta imi va fi mai usor sa primesc sfaturi de la voi ca sigur voi avea nevoie.
Sa va spun povestea mea!eu de mica am fost mai plinuta dar acum 2 ani ajunsesem in ultimul hal,cantaream 76 de kg:-o dar nu imi faceam prea multe griji.ce m-a ambitionat sa slabesc?prietenul meu care mi-a zis ca aratam bine in clasa a 5 a(pe atunci aveam 58 de kg si incercam tot felul de diete minune ca ma vedeam grasa si uite asa am ajuns la 76 de kg).si asta m-a ambitionat foarte mult dar nu numai asta.prin februarie 2010 am inceput sa imi schimb obiceiurile alimentare,am facut sport cam zi de zi si am ajuns in vara 2010 la 62-63 de kg.tinta mea era de 53 de kg dar m-am lasat de dieta si am pus la loc 4 kg in decursul unui an,ajungand la 66-67 de kg.in aceasta vara insa am decis ca trebuie sa reincep lupta.acum cantaresc 61-62 de kg si nu am de gand sa mai renunt si de aceea as avea nevoie de putin sprijin din partea voastra.sunteti o comunitate foarte prietenoasa.nu trece o zi fara sa nu intru pe site si sa va citesc.
Acum nu tin o dieta anume.nu mai mananc prajeli,dulciuri,sucuri nu beau.incerc sa mananc sanatos in limita a 1200 de cal cam asa.sport fac cam de 3-4x pe saptamana si anume tae bo.pana acum sunt multumita de rezultatele mele.sa speram ca o sa fiu multumita si in continuare.maine voi reveni cu cateva meniuri.acum e tarziu si o sa ma bag la somnik.
Sper ca nu v-am plictisit cu povestea mea si va astept pe la mine!va pup slabutelor:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Bibbi 07 sep 2011 09:14:24

re: Jurnal Onycka
 
Neata ;;)
Am trecut si eu pe la tine :-* Te astept cu meniurile dar pana atunci ti-am adus o cafea ca sa mai stam si noi de vorba >:D<

http://img26.imageshack.us/img26/467...6e14886ola.png

Pumpkin 07 sep 2011 09:19:07

re: Jurnal Onycka
 
Bine ai venit Onycka >:D<
Ti-am vazut pozele. Arati suuuuper:>

onycka 07 sep 2011 10:54:43

re: Jurnal Onycka
 
Citat:

Anterior postat de Bibbi (Post 782605)
Neata ;;)
Am trecut si eu pe la tine :-* Te astept cu meniurile dar pana atunci ti-am adus o cafea ca sa mai stam si noi de vorba >:D<

http://img26.imageshack.us/img26/467...6e14886ola.png

Neata Bibbi>:D<.multumesc pentru cafeluta!!!!:Dmeniurile le voi posta putintel mai trz ca am o gramada de treabax-(.am calcat stramb inca de dimineata.am mancat 2 gogosele simple foarte micute...dar asta e.:-s.o sa fiu mai cuminte restul zilei.multumesc ca ai trecut pe la mine:-*

onycka 07 sep 2011 10:56:51

re: Jurnal Onycka
 
Citat:

Anterior postat de Pumpkin (Post 782619)
Bine ai venit Onycka >:D<
Ti-am vazut pozele. Arati suuuuper:>

multumesc>:D<!!!! ma bucur asa de mult sa vad ca cineva se gandeste si la mine.ti-am vazut pozele.felicitari pt kg pierdute!!!!:-*

Pumpkin 07 sep 2011 11:04:11

re: Jurnal Onycka
 
Mersi >:D< Ti-am vazut cometariul. Esti sigura ca vrei sa slabesti atat de mult? Mie imi place cum arati.. cred ca la kg mele ai fi prea slaba. Cred ca la 56-57 ai arata perfect. Tu esti si mai inalta..

onycka 07 sep 2011 11:12:36

re: Jurnal Onycka
 
Citat:

Anterior postat de Pumpkin (Post 782796)
Mersi >:D< Ti-am vazut cometariul. Esti sigura ca vrei sa slabesti atat de mult? Mie imi place cum arati.. cred ca la kg mele ai fi prea slaba. Cred ca la 56-57 ai arata perfect. Tu esti si mai inalta..

pai eu am ales 53-54 ca sa am cam cu 11-12 kg mai putin decat inaltimea si sa pot jongla cu 1-2 kg asa ca daca o sa ma mai ingras putintel sa nu se cunoasca foarte rau...acum nush ce sa zic.daca o sa fiu multumita de felul in care o sa arat la 56 ma opresc acolo...oricum mai am cale lunga dar abia astept sa schimb prefixul ca din clasa a 5a nu mi-a mai aratat cantarul un 5 in fata.:))

onycka 07 sep 2011 11:15:19

re: Jurnal Onycka
 
Citat:

Anterior postat de Pumpkin (Post 782796)
Mersi >:D< Ti-am vazut cometariul. Esti sigura ca vrei sa slabesti atat de mult? Mie imi place cum arati.. cred ca la kg mele ai fi prea slaba. Cred ca la 56-57 ai arata perfect. Tu esti si mai inalta..

nu vreau sa fiu nici foarte slaba...eu as vrea sa scap de toata grasimea de pe abdomen si sa fiu mai tonifiata dar acum sa vad cum ma descurc.mai trz o sa postez cateva meniuri ca sunt curioasa daca e bine cat de cat cum pap.

Pumpkin 07 sep 2011 11:36:32

re: Jurnal Onycka
 
Si eu imi pusesem initial 50 kg la ticker, dar m-am razgandit pe parcurs. Nu as vrea sa fiu chiar atat de slaba totusi..

mkarina 07 sep 2011 14:19:05

re: Jurnal Onycka
 
hei! ce ma bucur ca ti-ai facut si tu jurnal!>:D<in felul asta ne este mai usor sa vorbim! ma bucur ca tu ai decis sa lupti cu kg intr-un mod sanatos, redefinindu-ti obiceiurile!:* o sa vezi ca totul o sa fie bine! si intr-adevar mie mi se pare ca arati fr fr bine!>:D< cum au spus si fetele undeva pe la 56 o sa arati super!:* da-i bataie si ai grija ce faci!te pup:*


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:46:59.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO