forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal pinklady (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-pinklady-9816.html)

pinklady 25 iul 2011 09:04:03

Jurnal pinklady
 
Bine v-am gasit slabutelor, numele meu este aura si sunt noua pe aici.
De doua saptamani am inceput un alt stil de viata cu montignac si sunt foarte multumita de rezultate, am slabit 4 kg. Nu am tinut niciodata un jurnal, dar am citit cateva din jurnalele voastre si asta m-a ambitionat sa merg mai departe.
Inca nu am inceput sa fac sport. Inca! dar astazi merg sa imi fac abonament la sala. as fi preferat ceva in aer liber, dar aici chiar de 2 saptamani, temperatura este destul de scazuta, si nu asta ar fi problema, dar ploua mai tot timpul.
Va felicit pe cele care ati reusit, iar pe cele care inca lupta cu kilogramele le incurajez sa mergem impreuna mai departe . O zi buna la toate si kilograme mai putine.

dupy 25 iul 2011 10:54:45

Re: Jurnal pinklady
 
Citat:

Anterior postat de pinklady (Post 734992)
Bine v-am gasit slabutelor, numele meu este aura si sunt noua pe aici.
De doua saptamani am inceput un alt stil de viata cu montignac si sunt foarte multumita de rezultate, am slabit 4 kg. Nu am tinut niciodata un jurnal, dar am citit cateva din jurnalele voastre si asta m-a ambitionat sa merg mai departe.
Inca nu am inceput sa fac sport. Inca! dar astazi merg sa imi fac abonament la sala. as fi preferat ceva in aer liber, dar aici chiar de 2 saptamani, temperatura este destul de scazuta, si nu asta ar fi problema, dar ploua mai tot timpul.
Va felicit pe cele care ati reusit, iar pe cele care inca lupta cu kilogramele le incurajez sa mergem impreuna mai departe . O zi buna la toate si kilograme mai putine.

Buna, Aura!! [*10*]
Te imbratisez si iti urez un maare bun venit in comunitate!>:D<
Eu si toate slabutele te vom sprijini cum vom putea mai bine;;)
Asa ca ai putere, si arde caloriile>:)mergi la sala>:) da toot ce poti:>
Eu am un stil de viata sanatos, dar am citit si din cartea lui Montignac despre IG si mi se pare totul foarte logic;;) Tine-o tot asa, am auzit de multe slabute care au slabit frumoos tare cu montignac:>
Si sa stii, sportul o sa faca o maare diferenta:x nu sunt doar caloriile arse in timpul efortului, ci si dupa ce ai terminat sedinta, deoarece se mareste rata metabolismului:x
Eu raman mereu :-o cand ii vad pe instructorii aia de fitness ce bine arata si pe urma aflii ca au peste 50 de ani:|:| Deecii miscarea face minuni:xsi te binedispune.

Succes cu dieta, si te asteptam cu noutati!>:D<>:D<

Pissy 25 iul 2011 16:45:52

Re: Jurnal pinklady
 
Bun venit! Îţi urez muuult succes şi sper că vei reuşi să ajungi la rezultatul dorit. Felicitări pentru faptul că ai să mergi la sală. Sportul te va ajuta cu siguranţă. Şi...cum zice dupy:''Te aşteptăm cu noutăţi'' >:D<

koryna83 25 iul 2011 17:31:05

Re: Jurnal pinklady
 
Citat:

Anterior postat de pinklady (Post 734992)
Bine v-am gasit slabutelor, numele meu este aura si sunt noua pe aici.
De doua saptamani am inceput un alt stil de viata cu montignac si sunt foarte multumita de rezultate, am slabit 4 kg. Nu am tinut niciodata un jurnal, dar am citit cateva din jurnalele voastre si asta m-a ambitionat sa merg mai departe.
Inca nu am inceput sa fac sport. Inca! dar astazi merg sa imi fac abonament la sala. as fi preferat ceva in aer liber, dar aici chiar de 2 saptamani, temperatura este destul de scazuta, si nu asta ar fi problema, dar ploua mai tot timpul.
Va felicit pe cele care ati reusit, iar pe cele care inca lupta cu kilogramele le incurajez sa mergem impreuna mai departe . O zi buna la toate si kilograme mai putine.

bine a-i venit aura! ce pot sa-ti urez decat " la cat mai multe kg pierdute"
daca continui in ritmul asta o sa devii o slabuta f repede. cum a-i reusit sa slabesti 4 kg in doar 2 saptamani? sper ca nu te infometezi si ingerezi cel putin 1100kcal pe zi....:-/

pinklady 26 iul 2011 08:29:49

Re: Jurnal pinklady
 
Va multumesc pentru urarile de bun venit!
Nu ma infometez chiar deloc si nici nu numar caloriile. Daca la inceput nu prea stiam cum sa combin alimentele, acum imi este mai usor dupa ce am citit cartea montignac. Deocamdata am ramas la 58 de kg, dar stiu ca le voi pierde si pe celelalte 4 care mai sunt. Si va doresc si voua sa aveti la fel de multa ambitie si sa nu cedati in fata a ceea ce va poate afecta procesul de slabire.
Ieri am fost prima zi la sala, nu am tras din greu , dar astazi merg cu fiica mea la piscina si apoi o ora la aerobic (singura).
va doresc o zi frumoasa si kilograme mai putine!

pinklady 27 iul 2011 09:29:01

Re: Jurnal pinklady
 
Am asa o febra musculara ca abia ma mai misc. Si ma simt foarte obosita cu toate ca am dormit toata noaptea fara sa ma misc.
As vrea sa stau in pat toata ziua. [*doarme*]
Nici pofta de mancare nu am si asta e bine, dar oricum trebuie sa mananc. Micul dejun a fost bazat doar pe fructe astazi, tocmai pentru ca nu imi este foame.

pinklady 28 iul 2011 08:42:30

Re: Jurnal pinklady
 
Din nou ploaie si din nou frig. Dar viata merge mai departe.
Am ramas la 58 kg, stiu ca voi mai slabi, dar mai am de luptat. Nu pot spune ca este foarte greu , dar este altfel dacat inainte. Voi ramane in continuare la acelasi stil de viata pe care l-am inceput cu montignac. Imi place, nu mai am demult senzatia de balonare (doar daca beau apa minerala acidulata) si nu mai sufar de constipatie. Ma simt mult mai bine, doar un pic mai obosita. Ieri am calcat stramb, am baut o cafea cu 2 lingurite de zahar. Eram terminata de oboseala. deja aveam febra musculara dar am mai facut vreo 26-28 km cu bicicleta si nu am mai rezistat. Mi-a parut rau imediat dupa, si mi-am promis sa nu mai dau gres. Cam asta a fost meniul de ieri:
un mar cu 1/2 ora inainte de MD
mic dejun: doua mandarine, 8 capsuni si cateva boabe de struguri
multa apa si un ceai verde fara zahar
pranz: o salata mare cu somon pe gratar, branza
gustare o cafea cu 2 lingurite de zahar
cina : legume pe gratar
apa multa

astazi:
un mar ,apoi mic dejun: cereale integrale cu lapte de soia si un ceai verde slab
asta deocamdata, nu stiu ce voi avea la pranz, ieri nu am avut pofta de mancare , dar astazi as manca orice

Pissy 28 iul 2011 17:43:28

Bună!
 
Ai dreptate,ai mâncat cam puţin ieri. Ceea ce nu este prea bine,dar..să uităm asta. Doar să nu se repete.:)
Din vorbele tale rezultă că dieta Montignac este una foarte bună. O să mă documentez puţin să văd despre ce e vorba.:)
Referitor la sport...cred că ai făcut mult prea mult sport dintr-o dată. 28kilometrii cu bicicleta?!:-o Nu-mi vine să cred că ai reuşit. (Bravo ţie,oricum!)
Sportul este foarte bun,dar dacă faci prea mult dintr-o dată...se întâmplă ceea ce ţi s-a întâmplat ţie. Îmi cer scuze că nu te-am avertizat de la început. :">
Ai grijă de tine! Baftă la slăbit!>:D<

pinklady 29 iul 2011 09:04:15

Re: Jurnal pinklady
 
Da pissy, am facut 28 km cu bicicleta si ma bucur ca erau nori pe cer altfel ar fi trebuit sa alerg cu limba scoasa dupa fiica-mea, care ar fi dorit sa mearga pana in wattens la lumea cristalelor. Cred ca pista duce pana undeva in viena sau in apropiere. La intoarcere am taiat-o prin padure, peste toate denivelarile, dar a fost frumos.
Ieri nu am facut sport deloc, am fost la soacra mea si am jucat carti. Astazi merg la sala. Imi place acolo, este doar pentru femei si luni voi primi si un plan de antrenament dupa niste analize si controale care se fac chiar la ei. asa voi sti cam cat ar trebui sa lucrez pentru fiecare grupa de muschi in parte si ce aparate sa folosesc si cum sa le folosesc corect.
Inainte (acum 4 ani), mergeam la un fitness studio unde venea toata lumea, si fiecare facea ce voia si cum il taia capul. importanta era miscarea. Multumesc pentru incurajari, iti doresc o zi frumoasa si numai bine.

Pissy 29 iul 2011 13:34:47

Re: Jurnal pinklady
 
Citat:

Anterior postat de pinklady (Post 740441)
Da pissy, am facut 28 km cu bicicleta si ma bucur ca erau nori pe cer altfel ar fi trebuit sa alerg cu limba scoasa dupa fiica-mea, care ar fi dorit sa mearga pana in wattens la lumea cristalelor. Cred ca pista duce pana undeva in viena sau in apropiere. La intoarcere am taiat-o prin padure, peste toate denivelarile, dar a fost frumos.
Ieri nu am facut sport deloc, am fost la soacra mea si am jucat carti. Astazi merg la sala. Imi place acolo, este doar pentru femei si luni voi primi si un plan de antrenament dupa niste analize si controale care se fac chiar la ei. asa voi sti cam cat ar trebui sa lucrez pentru fiecare grupa de muschi in parte si ce aparate sa folosesc si cum sa le folosesc corect.
Inainte (acum 4 ani), mergeam la un fitness studio unde venea toata lumea, si fiecare facea ce voia si cum il taia capul. importanta era miscarea. Multumesc pentru incurajari, iti doresc o zi frumoasa si numai bine.

Deci vei avea şi antrenor...;;) Super! El cu siguranţă va ştii cât spor trebuie să faci. Ok...
Am găsit informaţii despre dieta Montignc. Chair e interesantă. E vorba despre combinarea alimentelor. Continuă cu ea fiindcă este o dietă bună,dar la un momentdat ai să te menţii,chiar dacă mănânci la fel.(aşa am găsit eu)
Oricum...dacă adaugi sport o să fie bine(cel puţin aşa cred)
O zi bună![*83*]


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:17:37.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO