forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal de pisicutza - viitoare slabuta (pufik) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-pisicutza-viitoare-slabuta-pufik-8001.html)

pufik 02 feb 2011 12:08:53

Jurnal de pisicutza - viitoare slabuta (pufik)
 
Buna fetelor! M-am hotarat sa-mi fac si eu jurnal in ideea ca voi avea mai mult timp sa-l intretin. Va astept sa vb si sa ne sfatuim !:x

madautza 02 feb 2011 13:42:45

re: Jurnal de pisicutza - viitoare slabuta (pufik)
 
Buna pufik:-*
Ma bucur ca sunt prima care te viziteaza in noua casuta.Ti-as aduce niste flori de casa noua dar nu stiu sa atasez imagini inca si ti le aduc asa[*54*].:DSper sa iti placa.
La cat mai multe prietene("viitoare slabute") si la cat mai multe kg date jos[*1*]

pufik 02 feb 2011 14:22:35

re: Jurnal de pisicutza - viitoare slabuta (pufik)
 
Citat:

Anterior postat de madautza (Post 506213)
Buna pufik:-*
Ma bucur ca sunt prima care te viziteaza in noua casuta.Ti-as aduce niste flori de casa noua dar nu stiu sa atasez imagini inca si ti le aduc asa[*54*].:DSper sa iti placa.
La cat mai multe prietene("viitoare slabute") si la cat mai multe kg date jos[*1*]

Multumesc Madutzule ! Esti o scumpica ! Nici eu nu stiu cum sa atasez imagini ca te-as servi cu ceai si fructe. Cum merge regimul ? Sportul? Eu nu mai am calc acasa si nu mai pot sa fac HHA cu Shaun T :(. Fac la stepper :-*

kika9 02 feb 2011 17:08:19

re: Jurnal de pisicutza - viitoare slabuta (pufik)
 
Bun gasit la casa noua!! >:D<
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:A...RHT1QfPbwSBGAw
Andra este bine ca ai si stepperul poti completa cu niste abdomene si alte miscari de maini si picioare :D:)) pana se rezolva cu pc-ul.
Spor mult sa ai!! :-*>:D<

pufik 02 feb 2011 17:40:20

re: Jurnal de pisicutza - viitoare slabuta (pufik)
 
Citat:

Anterior postat de kika9 (Post 506657)
Bun gasit la casa noua!! >:D<
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:A...RHT1QfPbwSBGAw
Andra este bine ca ai si stepperul poti completa cu niste abdomene si alte miscari de maini si picioare :D:)) pana se rezolva cu pc-ul.
Spor mult sa ai!! :-*>:D<

Multumesc!:-*Asa e cu stepperul , deja mă dor picioarele. Îmi lipseste HHA , parca mă simteam mai bine după program#-o#-o

pufik 02 feb 2011 18:03:43

re: Jurnal de pisicutza - viitoare slabuta (pufik)
 
Bun! Dacă tot am ajuns acasă mai devreme si mai e ceva timp pana vine George si tb sa pregătesc masa sa fac un mini rezumat la povestii mele. Care cred ca nu e diferită de a multor slabute.
De mica am fost mai grasuta, genul mai pufos ca sa zic asa :)). Fratele meu mă chinuia tot timpul cu remarci de genul " graso" , " asa se impaturesc pantalonii de grasi " etc. El fiind extrem de slab. Mama si cu tata mă alintat tancheta dar îmi dădeau sa mănânc . Ca o mica paranteza de 10 ani încoace fratele meu s-a " maturizat" ii pare rău de ce a făcut in copilărie si se rusineaza cu asta. El ajungând pe la 110 kg la 1,90 de la porcariile pt masa musculara. Revenind pe la 5 ani m- au dat la înot si mi-a plăcut atât de mult încât am făcut Performanta pana la 14 ani. Aveam 2 antrenamente pe zi de câte 2 ore fiecare si inotam cam 9 km. Mancam pe măsura dar nu eram grasa . In clasa 9 m-am lăsat , am dat la alt liceu decât colegii mei care au ales liceul sportiv in continuare. Colegi noi, eram la vârsta când visam la un prieten. Si am ajuns in vara aceea pe la 67 de kg . Luasem 10 kg. Am descoperit si eu dietele pt ca noile colege erau slabe, nu erau sportivi de Performanta. M-am infometat in toate felurile posibile, am mâncat prafuri 1 săptămâna de 3 ori pe zi si la sfârșit am lesinat. Am mâncat extrem de putin dar nu slabesc. Urata nu am fost niciodată doar ca nu știam sa mă aranjez. Mama nu mă vedea grasa si nu îmi zicea nimic. In fine după liceu am intrat la facultate si era altceva. Am ținut o dieta disociata si cu sport am reușit sa slabesc 10 kg. Deja toată lumea mama dar ce-ai slăbit si tot ASA. Pe parcursul facultatii m-am mentinut 55-56. Pana l-am cunoscut pe George in anul 3

pufik 02 feb 2011 18:11:29

re: Jurnal de pisicutza - viitoare slabuta (pufik)
 
George zicea ca sunt prea slabuta si îmi lua ciocolata , mergeam in oraș si tb sa mănânc . Am rezistat ce-am rezistat dar pofticioasa fiind am cedat si m-am ingrasat. Am ținut iar dieta. Pana am căzut la munte si am avut tot piciorul in ghips. Am stat 2 luni si ceva si m-am ingrasat tot pana la 67. George era mulțumit îmi zicea ca ASA sunt frumoasa : D. Vara slabeam si iarna mă ingrasam. Pana am găsit slabutele si am văzut ca pot mânca orice dar cu măsura si cu sport si am reușit sa slabesc si nu mă voi opri pana la 56.

CrisetenO 02 feb 2011 19:21:36

re: Jurnal de pisicutza - viitoare slabuta (pufik)
 
Salut, pufi mic si pufos! >:D<

Ma stii si imi stii si mie povestea, deci iti dai seama ca si eu am fost plinuta bina in tineretile mele de mult uitate (deh, mi-am dat straduinta sa le uit, macar ca n-au trecut decat trei ani :))) dar spre deosebire de tine am renuntat la un punct sa mai incerc sa slabesc. Mi se pareau 40 kg inimaginabil de dat jos. Pana chiar m-am apucat de treaba, fireste. Poti sa-ti faci un interes din asta, ceva care sa-ti trezeasca interesul, pentru ca pana la urma nu ai sa vrei sa te intorci niciodata la un stil nesanatos de viata dupa ce ai ajuns unde vrei sa ajungi.

Fratele tau a luat mixuri de proteine/vitamine/toxine pentru muschi? Din ce cauza? Incearca acum sa mai dea jos, sau e mai dificil? Pentru ca nu de alta dar e muuult mai greu sa scapi de muschi decat de grasime: muschii se lasa dar nu dispar.

Mi se pare ca George e un tip foarte de treaba, dar poate un pic prea ingrijorat pentru tine. Ce zice de intentia ta de acum sa ajungi la 56 de grame? Spune-ne si noua cu ce te ocupi, cu ce se ocupa el, si care e situatia in familia ta. Tii legatura strans cu parintii?

Te pup dulce, imi pare foarte bine ca ti-ai facut jurnal, ca sa putem barfi in liniste! Cu mult drag,

Cristina

pufik 02 feb 2011 20:30:17

Re: Jurnal de pisicutza - viitoare slabuta (pufik)
 
Da Cristina îți știu povestea si te admir foarte mult. Nici nu se compara cu a mea. Tu ai slăbit mult si te-ai chinuit destul. Bogdan( big brother si la propriu si la figurat) a luat niște prafuri pt muschi ( proteine ceva de genul) , a mers o vreme la sala dar s-a lasat. Asta era acum 11-12 ani . Îmi aduc aminte de butoiasele goale din camara erau multe rău. Si s-a ingrasat . E pur si simplu grăsime. A fost la doctor are colesterolul mare . Din spate arată normal :)) ca sa zic asa. Adică burta e mare la el, membrele le are subtiri. Eu știu ca e obezitate asta. Încearcă sa slabeasca dar ca si mine e pofticios. Răbda de foame si scapă seara in junk food cu toate ca prietena ii gateste mâncare. A ținut regim de multe ori dar niciodată nu duce la bun sfârșit. Eu am firma de contabilitate cu mama. ASA ca mă vad cu ea zilnic. Tata trece si el sa mă vadă cam in fiecare zi. Biroul e aproape de unde stau ei si unde am stat eu o viața.( m-am mutat cu George de 1 an si suntem împreuna de 8). Iar Bogdan are tot firma de conta la o statie de noi. ASA ca am o relație strânsă cu toată familia. George are fabrica de pâine si in fiecare zi mă aprovizioneaza cu covrigi :)). Mai ales când e post. Si acum vrea sa facă pateuri( ASA ca vai de mine la ce trebuie sa mă abtin; in fiecare seara oricum vine cu pâine calda). El lucrează de la 4 dimineața pana la 7 seara. Eu de la 7 pana pe la 5-6 dacă nu e închidere când stau cât tb. El nu știe ca vreau sa ajung la 56 . Mi-a spus ca ma lăsa pana la 60 deși e putin si atat. Dar eu in toamna vreau sa rămân însărcinată si dacă o sa ma ingras rău? Ca nu vreau sa ma abtin sau sa poftesc. Vreau sa fie bebe sănătos. De aia vreau sa ma las de fumat. Hai ca am scris mult dar îmi place sa vorbesc si sa " barfesc" : D. Te pup

Tinky 02 feb 2011 20:57:14

Re: Jurnal de pisicutza - viitoare slabuta (pufik)
 
Buna Andra :x Am venit sa te vizitez si eu la noua ta casuta ;;) Era si timpul sa ai si tu coltisorul tau :-* Uite iti las ceva in fata casei, din partea mea cu mare drag, pt ca esti slabuta scumpa si frumoasa :-*>:D<
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:A...rEPDQYFvekNyhd


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:03:39.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO