Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal polyana

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 05 aug 2010, 13:46:39
polyana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mai 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: hipo
Date: 153cm, 77.9kg
Mesaje: 1.703
Aprecieri acordate: 507
Am fost apreciat(a) de 132 ori in 87 mesaje
Implicit Re: Jurnal polyana

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul


Da, tranzitul tine foarte mult si de viata pe care o ai, daca esti mai putin activa fizic, cu siguranta, probleme vor exista.

M-am uitat peste meniurile tale si as avea cateva sfaturi

Ca sa nu uit, iti scriu acum, incearca urmatoarea "procedura".
Dimineata, imediat ce te-ai trezit, bei pe stomac gol un pahar de apa calduta, dupa 20-30 minute poti manca. Adica, ai baut paharul, dupa iti faci toaleta de dimineata, pregatesti hainutele pentru munca.... si numai bine trec acele minute.

Sa revin la meniuri.
Avand in vedere ca ai probleme cu colonul, sfatul meu este sa faci un mic experiment, macar o saptamana si vezi daca functioneaza. Ce faci? Elimini biscuitii, salamul de biscuiti, eugeniile, turta dulce, mai putine mezeluri (am vazut deseori salam in meniu), cozonacul, checul, semintele de in le muti la masa de dimineata, le pui intr-un iaurt, lasi 5-10 minute si dupa mananci iaurtul.

Trebuie un pic restructurate meniurile tale.

Am si o intrebare, tu ai cantar de bucatarie sau pui aproximativ cantitatile de alimente ingerate?

Este bine ca poti face gimnastica, atunci tot inainte cu ea
Este un sport foarte bun.
in primul rand vreau sa-ti multumesc si pt articolul "combinatia alimentelor" dar si pt sfaturi.
da, stiu, am un stil de alimentatie cam haotic.
- apa calduta deja beau dimineata insa concomitent cu micul dejun, deci tre sa fac putina pauza;
- salamul pe care il vezi prin meniurile mele nu reprezinta altceva decat ca, in perioadele alea am avut musafiri(rude prieteni) care au stat la mine mai mult si au fost "draguti" cumpere salam/kaizer/crenvusti si am fost nevoita sa mananc;de asemeni cozonacul si checul le primesc cand vin in vizita diferiti prieteni, cunoscuti(atat mezeluri cat si dulciuri nici nu am voie sa manac)
- biscuitii/eugeniile chiar nu stiu daca pot renunta la ele, de obicei le mananc cu cafeaua; nu pot bea cafeau fara un ceva, ar mai fi ceva sa manac putina paine integrala;
- semintele de in le luam dimineata dar mi-a zis cineva ca sunt mai eficiente seara: de obicei le pun cu putina apa calda si le beau cam dupa 15-30 min.

- am insa o problema destul de grava, fructele dar si semintele de floarea-soarelui(cand consum) nu am o masa anume sau o gustare cand le consum, ci in decursul intregii zile, ca e 1/2 h ca sunt 2 sau 3 ore de la masa n-am tinut cont;

da, am cantar si chiar le cantaresc, numai semintele de in si mierea nu le cantaresc zilnic, mi-am facut o masurica si dupa cum o umplu asa ma notez.

ma bucur ca ai venit cu sfaturi, o sa incerc sa-mi fac un fel de program dar te rog sa ma grezi ca de peste 1 luna eu tot am diferiti musafiri care imi dau planurile peste cap(de exp. maine astept o prietena de la buzau, sambata astept o familie de la brasov, de luni altii tot de la buzau), te mai astept si cu alte sfaturi atat in restructurarea meniurilor cat si in continutul lor; pupici si sa ai o zi minunata!

ps: as vrea sa folosesc si eu emoticoanele in mesaje dar nus de unde sa le iau.....
__________________

Jurnal Polyana
polyana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1065 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 291 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #12 (permalink)  
Vechi 05 aug 2010, 13:50:20
polyana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mai 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: hipo
Date: 153cm, 77.9kg
Mesaje: 1.703
Aprecieri acordate: 507
Am fost apreciat(a) de 132 ori in 87 mesaje
Implicit Re: Jurnal polyana

acum stiu, eu dadeam "nota" si de aceea nu aveam emoticoane
__________________

Jurnal Polyana
polyana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1065 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 291 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #13 (permalink)  
Vechi 06 aug 2010, 17:35:12
minouse's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iun 2010
Locaţie: Sibiu/Cambridge, Anglia
Vârsta: 30
Dieta: personalizata
Date: 165cm, 50kg
Mesaje: 479
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal polyana

Citat:
Anterior postat de polyana Vezi mesajul
acum stiu, eu dadeam "nota" si de aceea nu aveam emoticoane
Buna, ce mai e nou la tine in casuta ?
__________________
People aren't looking for the meaning of life as much as they are looking for a reason to live
  #14 (permalink)  
Vechi 06 aug 2010, 19:09:53
polyana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mai 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: hipo
Date: 153cm, 77.9kg
Mesaje: 1.703
Aprecieri acordate: 507
Am fost apreciat(a) de 132 ori in 87 mesaje
Implicit Re: Jurnal polyana

Citat:
Anterior postat de minouse Vezi mesajul
Buna, ce mai e nou la tine in casuta ?
buna mino! uite acum am intrat si eu, sa-mi calculez caloriile pe ziua de azi, sa vad cu cat le-am depasit. incerc pe cat se poate sa ma straduiesc sa-mi fac corecte combinatiile, si sa nu mai rontai intre mese(chiar si fructe).
am avut o zi aglomerata, cu musafiri. si asta nu e tot, inca mai astept cateva randuri, dar sper sa fiu mai cuminte decat alta data.
de sport ce sa spun, gimnastica sau tae-bo n-am mai reusit sa fac in schimb am mers f mult pe jos, am stat mult in picioare, sper sa compensezi, numai ca eu vreau sa lucrez mai mult la bust si abdomen.

in legatura cu meniul sa stii ca abia de ieri am inceput asa mai serios, si chiar pe bune, o sa caut sa adaug exact alimentul pe care l-am consumat si sa scriu exact combinatia cum este la final, nu cum mi-o propun la prima ora a zilei.

pupici, o seara minunata iti doresc si te mai astept pe la mine cu sfaturi, reprosuri, corectii
__________________

Jurnal Polyana
polyana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1065 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 291 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #15 (permalink)  
Vechi 07 aug 2010, 12:42:19
minouse's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iun 2010
Locaţie: Sibiu/Cambridge, Anglia
Vârsta: 30
Dieta: personalizata
Date: 165cm, 50kg
Mesaje: 479
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal polyana

Citat:
Anterior postat de polyana Vezi mesajul
buna mino! uite acum am intrat si eu, sa-mi calculez caloriile pe ziua de azi, sa vad cu cat le-am depasit. incerc pe cat se poate sa ma straduiesc sa-mi fac corecte combinatiile, si sa nu mai rontai intre mese(chiar si fructe).
am avut o zi aglomerata, cu musafiri. si asta nu e tot, inca mai astept cateva randuri, dar sper sa fiu mai cuminte decat alta data.
de sport ce sa spun, gimnastica sau tae-bo n-am mai reusit sa fac in schimb am mers f mult pe jos, am stat mult in picioare, sper sa compensezi, numai ca eu vreau sa lucrez mai mult la bust si abdomen.

in legatura cu meniul sa stii ca abia de ieri am inceput asa mai serios, si chiar pe bune, o sa caut sa adaug exact alimentul pe care l-am consumat si sa scriu exact combinatia cum este la final, nu cum mi-o propun la prima ora a zilei.

pupici, o seara minunata iti doresc si te mai astept pe la mine cu sfaturi, reprosuri, corectii
Am vazut cat ai mancat si n-ai depasit deloc ba chiar sunt cam putine.
Pai uite dac-ai citit deja acest articol sunt sigura ca te ajuta o gramada din punce de vedere al combinarii alimentelor: Combinare alimente - Slabute.ro
O sa scapi incetisor de rontaitul intre mese, mie mi-a luat cam 3 saptamani sa ma dezobisnuiesc
Cu siguranta a compensat, nu ti-a lucrat muschii de e abdomen, dar tot te-a ajutat intr-o anumita masura si la abomen, crede-ma

Asa sa faci
Te ajut cu placere, mai pe seara am sa ma uit putin si peste meniul tau pe ziua de azi, asta desigur daca-l salvezi
__________________
People aren't looking for the meaning of life as much as they are looking for a reason to live
  #16 (permalink)  
Vechi 11 aug 2010, 14:13:26
polyana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mai 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: hipo
Date: 153cm, 77.9kg
Mesaje: 1.703
Aprecieri acordate: 507
Am fost apreciat(a) de 132 ori in 87 mesaje
Implicit Re: Jurnal polyana

Citat:
Anterior postat de minouse Vezi mesajul
Am vazut cat ai mancat si n-ai depasit deloc ba chiar sunt cam putine.
Pai uite dac-ai citit deja acest articol sunt sigura ca te ajuta o gramada din punce de vedere al combinarii alimentelor: Combinare alimente - Slabute.ro
O sa scapi incetisor de rontaitul intre mese, mie mi-a luat cam 3 saptamani sa ma dezobisnuiesc
Cu siguranta a compensat, nu ti-a lucrat muschii de e abdomen, dar tot te-a ajutat intr-o anumita masura si la abomen, crede-ma

Asa sa faci
Te ajut cu placere, mai pe seara am sa ma uit putin si peste meniul tau pe ziua de azi, asta desigur daca-l salvezi
in sfarsit am revenit si eu
cu atatia musafiri n-am mai avut timp sa intru si pe aici dar sa stii ca nu mi-am facut de cap, am fost cuminte; zilele astea m-am scapat doar la pufuleti si bine'nteles dragutele mele eugenii, dar cu toate astea cantarul chiar imi da satisfactii arata cu 700 gr mai putin. nici de rontait nu m-am lasat inca si nici combinatiile perfecte nu le-am facut, dar nu ma las batuta, o sa mai insist
gimnastica n-am mai facut dar de mers pe jos nu ma plang.

doua sau chiar trei saptamani o sa fiu f ocupata dar poate reusesc sa mai intru si pe aici.
toate cele bune, si te mai astept pe la mine la o !
__________________

Jurnal Polyana
polyana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1065 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 291 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #17 (permalink)  
Vechi 13 aug 2010, 17:45:52
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Jurnal polyana

Buna Poly, am citit jurnalul tau, sunt curioasa cum iti mai merge..Am vazut ca mananci cam haotic, ca ai probleme cu colonul si iti sunt recomandate multe fibre..M-am gandit ca ar fi foarte potrivita dieta Monty pt tine, se mananca sanatos si are f multe fibre..De ex dimineata zici ca nu poti renunta la eugenii si biscuiti, la MOnty gasesti o reteta de cornuri pe care le faci tu, se numesc Cornuri Magda: se fac din faina integrala 100%, putina apa calda, putina drojdie, se intinde o foaie subtire, se umple cu prune uscate sau mere cubulete, se ruleaza, se da forma de corn, se pune pe hartie pergament si se baga la cuptor pana se rumenesc..Pot inlocui cu succes porcariile cu zahar si coloranti de la Md, sunt supersanatoase si pline de fibre.Incearca, se fac imediat, iti trebuie doar 5 minute pana framanti coca, le lasi de cu seara la crescut si dimineata 25 de minute pt copt..de ex in timp ce te pregatesti pt munca, ele se fac, si mananci cornuri calde la cafea
Multa bafta, eu zic sa dai un ochi pe la dieta MOnty, cred ca ar fi perfecta pt tine.
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #18 (permalink)  
Vechi 14 aug 2010, 14:10:10
polyana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mai 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: hipo
Date: 153cm, 77.9kg
Mesaje: 1.703
Aprecieri acordate: 507
Am fost apreciat(a) de 132 ori in 87 mesaje
Implicit Re: Jurnal polyana

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna Poly, am citit jurnalul tau, sunt curioasa cum iti mai merge..Am vazut ca mananci cam haotic, ca ai probleme cu colonul si iti sunt recomandate multe fibre..M-am gandit ca ar fi foarte potrivita dieta Monty pt tine, se mananca sanatos si are f multe fibre..De ex dimineata zici ca nu poti renunta la eugenii si biscuiti, la MOnty gasesti o reteta de cornuri pe care le faci tu, se numesc Cornuri Magda: se fac din faina integrala 100%, putina apa calda, putina drojdie, se intinde o foaie subtire, se umple cu prune uscate sau mere cubulete, se ruleaza, se da forma de corn, se pune pe hartie pergament si se baga la cuptor pana se rumenesc..Pot inlocui cu succes porcariile cu zahar si coloranti de la Md, sunt supersanatoase si pline de fibre.Incearca, se fac imediat, iti trebuie doar 5 minute pana framanti coca, le lasi de cu seara la crescut si dimineata 25 de minute pt copt..de ex in timp ce te pregatesti pt munca, ele se fac, si mananci cornuri calde la cafea
Multa bafta, eu zic sa dai un ochi pe la dieta MOnty, cred ca ar fi perfecta pt tine.

buna Vento! ma bucur ca ai trecut pe la mine si mai ales pentru ca nu ai venit cu mana goala(mi-ai adus reteta de cornuri), o sa citesc mai mult aceasta Monty si sa vad daca reusesc sa ma incadrez la cerintele ei.
Stii ce mi se pare greu, ca eu de un am de zile ma tratez la o clinica privata procto. Ei bine tot de atunci am avut 7 interventii chirurgicale(mai am una de facut acum pe 24 si sper sa scap), mai grele sau mai usoare, pe baza de laser sau RF, dar tot interventii se numesc, si in tot acest timp am tinut si inca mai tin regim care consta in: fara condimente, mustar, otet, muraturi, nu prajeli(oricum nu prea mancam), nu branza, nu lapte dulce, f putina carne, cu alte cuvinte consumam legume, fructe, fierte sau crude si doar cu putina sare.
Plus, ca pe langa toate astea am si eu un tranzit dificil, mai ales ca nu prea am voie sa fac efort, sa duc greutate(probabil acum e si mai lenes). Iar acum numai gandul ca e o dieta ma sperie.

iti multumesc din suflet ca imi esti alaturi, si sper sa reusesc si eu sa-mi adopt o dieta, chiar si personalizata, dar dupa principii de alimentatie sanatoase. Cartea Monty am inceput s-o rasfoiesc, iar eugeniile am inceput sa le inlocuiesc cu paine integrala, nu e rau deloc.

sa ai o zi minunata si te mai astept pe la mine
__________________

Jurnal Polyana
polyana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1065 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 291 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #19 (permalink)  
Vechi 14 aug 2010, 14:15:54
VentoFreddo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Jurnal polyana

Citat:
Anterior postat de polyana Vezi mesajul
buna Vento! ma bucur ca ai trecut pe la mine si mai ales pentru ca nu ai venit cu mana goala(mi-ai adus reteta de cornuri), o sa citesc mai mult aceasta Monty si sa vad daca reusesc sa ma incadrez la cerintele ei.
Stii ce mi se pare greu, ca eu de un am de zile ma tratez la o clinica privata procto. Ei bine tot de atunci am avut 7 interventii chirurgicale(mai am una de facut acum pe 24 si sper sa scap), mai grele sau mai usoare, pe baza de laser sau RF, dar tot interventii se numesc, si in tot acest timp am tinut si inca mai tin regim care consta in: fara condimente, mustar, otet, muraturi, nu prajeli(oricum nu prea mancam), nu branza, nu lapte dulce, f putina carne, cu alte cuvinte consumam legume, fructe, fierte sau crude si doar cu putina sare.
Plus, ca pe langa toate astea am si eu un tranzit dificil, mai ales ca nu prea am voie sa fac efort, sa duc greutate(probabil acum e si mai lenes). Iar acum numai gandul ca e o dieta ma sperie.

iti multumesc din suflet ca imi esti alaturi, si sper sa reusesc si eu sa-mi adopt o dieta, chiar si personalizata, dar dupa principii de alimentatie sanatoase. Cartea Monty am inceput s-o rasfoiesc, iar eugeniile am inceput sa le inlocuiesc cu paine integrala, nu e rau deloc.

sa ai o zi minunata si te mai astept pe la mine
Imi pare rau scumpo ca ai trecut prin atatea greutati, iti urez multa sanatate si te aigur inca o data ca Tot ce mananci acum poti sa incadrezi la Monty, in plus acolo te invata doar cum sa le combini ca sa si slabesti.
Un pas important l-ai facut deja, inlocuind eugeniile si biscuitii cu paine integrala, cu cornurile mele poti sa simti si gustul de dulce la Md
Sa fii sigura ca am sa mai vin..sunt curioasa azi ce meniu ai
Pupici, un weekend minunat!
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #20 (permalink)  
Vechi 14 aug 2010, 14:17:39
polyana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mai 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: hipo
Date: 153cm, 77.9kg
Mesaje: 1.703
Aprecieri acordate: 507
Am fost apreciat(a) de 132 ori in 87 mesaje
Implicit Re: Jurnal polyana

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
Buna Poly, am citit jurnalul tau, sunt curioasa cum iti mai merge..Am vazut ca mananci cam haotic, ca ai probleme cu colonul si iti sunt recomandate multe fibre..M-am gandit ca ar fi foarte potrivita dieta Monty pt tine, se mananca sanatos si are f multe fibre..De ex dimineata zici ca nu poti renunta la eugenii si biscuiti, la MOnty gasesti o reteta de cornuri pe care le faci tu, se numesc Cornuri Magda: se fac din faina integrala 100%, putina apa calda, putina drojdie, se intinde o foaie subtire, se umple cu prune uscate sau mere cubulete, se ruleaza, se da forma de corn, se pune pe hartie pergament si se baga la cuptor pana se rumenesc..Pot inlocui cu succes porcariile cu zahar si coloranti de la Md, sunt supersanatoase si pline de fibre.Incearca, se fac imediat, iti trebuie doar 5 minute pana framanti coca, le lasi de cu seara la crescut si dimineata 25 de minute pt copt..de ex in timp ce te pregatesti pt munca, ele se fac, si mananci cornuri calde la cafea
Multa bafta, eu zic sa dai un ochi pe la dieta MOnty, cred ca ar fi perfecta pt tine.

mai am si eu o problema, eu obisnuiesc sa iau lapte si branza de la tara cand mai consum, si nu stiu cate calorii au, cum sa procedez cu ele, cu sa le calculez? daca stii, te rog ajuta-ma, ms frumos!
__________________

Jurnal Polyana
polyana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1065 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 291 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
colon, dieta, dieta probleme sanatate, jurnal, kilograme, probleme sanatate, sanatate, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole