forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal queen persia (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-queen-persia-7663.html)

queen persia 08 ian 2011 22:05:06

Jurnal queen persia
 
Buna! :)Am intrat si eu de curand in aceasta comunitate. Am aproape o saptamana. Doar ca nu am inteles exact cum e cu caloriile si consumul de calori.:D Vreau sa slabesc sanataos. M-am saturat de toate dietele minune care m-au adus intr-o stare foarte urata.
Am inteles ca nu am voie sa am un consum mai mic de 1000 de calorii. OK Eu depasesc 1000 dar dupa ce scad caloriile consumate imi raman sub 1000. :( Si nu stiu daca e bine sau rau.:-s Si mai am o intrebare e vreo problema daca fac sport seara pe la 8-9? Doar atunci am timp de tae bo. Multumesc!
Felicitari pentru efortul si ambitia pe care o depuneti!

riky 08 ian 2011 22:09:16

Re: Jurnal queen persia
 
Bine ai venit si felicitari pt determinare si vointa de a slabi sanatos!!!
Pai poti face orice sport vrei , e permis orice atata timp cat iti place si nu iti ameninta sanatatea, iar vis a vis de calorii incearca sa te mentii la 1100-1200 calorii sanatoase, cu carbohidrati in limite si cand dai de faza de platou, scazi usor si treptat pana la 1000 -900 cel mult.....Stii regula, fara fast food, fara prajeli, fainoase, dulciuri si sucuri carbogazoase....
In rest vointa multa si consecventa, si cand ai nevoie de noi....suntem aici sa te ajutam !

Cassy 08 ian 2011 22:11:36

Re: Jurnal queen persia
 
Citat:

Anterior postat de queen persia (Post 465040)
Buna! :)Am intrat si eu de curand in aceasta comunitate. Am aproape o saptamana. Doar ca nu am inteles exact cum e cu caloriile si consumul de calori.:D Vreau sa slabesc sanataos. M-am saturat de toate dietele minune care m-au adus intr-o stare foarte urata.
Am inteles ca nu am voie sa am un consum mai mic de 1000 de calorii. OK Eu depasesc 1000 dar dupa ce scad caloriile consumate imi raman sub 1000. :( Si nu stiu daca e bine sau rau.:-s Si mai am o intrebare e vreo problema daca fac sport seara pe la 8-9? Doar atunci am timp de tae bo. Multumesc!
Felicitari pentru efortul si ambitia pe care o depuneti!

Bine-ai venit ! >:D<
Cum a spus si Riky, papa 1200 -1300 cal, ca sa ai de unde scadea cand vei stagna. Sport nu are nimic daca il faci seara, nu conteaza cand il faci.. conteaza sa-l faci !
Tae-bo e o alegere buna! Dar poti alterna cu hip hop abs, zumba,aerobic etc>:D<
Succes :-*

khattiy 09 ian 2011 11:21:39

Re: Jurnal queen persia
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 465051)
Bine ai venit si felicitari pt determinare si vointa de a slabi sanatos!!!
Pai poti face orice sport vrei , e permis orice atata timp cat iti place si nu iti ameninta sanatatea, iar vis a vis de calorii incearca sa te mentii la 1100-1200 calorii sanatoase, cu carbohidrati in limite si cand dai de faza de platou, scazi usor si treptat pana la 1000 -900 cel mult.....Stii regula, fara fast food, fara prajeli, fainoase, dulciuri si sucuri carbogazoase....
In rest vointa multa si consecventa, si cand ai nevoie de noi....suntem aici sa te ajutam !

Citat:

Anterior postat de Cassy (Post 465057)


Bine-ai venit ! >:D<
Cum a spus si Riky, papa 1200 -1300 cal, ca sa ai de unde scadea cand vei stagna. Sport nu are nimic daca il faci seara, nu conteaza cand il faci.. conteaza sa-l faci !
Tae-bo e o alegere buna! Dar poti alterna cu hip hop abs, zumba,aerobic etc>:D<
Succes :-*

Bine ai venit si felicitari ca ai ales sa slabesti sanatos !Cum au spus si colegele mele slabute , trebuie sa-ti planifici ca sa spunem asa o batalie contra lor , fa sport si tine dieta ! Nu manca seara inainte cu 2-3 ore de somnic ! In rest sa nu treci de 1200-1300 calori . Te pup si noroc:-*

queen persia 09 ian 2011 14:07:56

Re: Jurnal queen persia
 
Citat:

Anterior postat de Cassy (Post 465057)


Bine-ai venit ! >:D<
Cum a spus si Riky, papa 1200 -1300 cal, ca sa ai de unde scadea cand vei stagna. Sport nu are nimic daca il faci seara, nu conteaza cand il faci.. conteaza sa-l faci !
Tae-bo e o alegere buna! Dar poti alterna cu hip hop abs, zumba,aerobic etc>:D<
Succes :-*

Nu fac doar tae bo, dar de el si de aerobic am timp numai seara. Ziua mai fac abdomene si sar coarda. Sper sa reusesc.
Multumesc pentru incurajari!:-*>:D<

Cassy 09 ian 2011 14:17:09

Re: Jurnal queen persia
 
Citat:

Anterior postat de queen persia (Post 465798)
Nu fac doar tae bo, dar de el si de aerobic am timp numai seara. Ziua mai fac abdomene si sar coarda. Sper sa reusesc.
Multumesc pentru incurajari!:-*>:D<

SIGUR CA VEI REUSI daca o tii tot asa !
Saritul corzii e foarte bun! Daca sari vreo 5-10 min incontinuu curg apele pe tine ! E un exercitiu foarte bun :).
Succes >:D< si pentru alte nedumeriri suntem aici;;)!


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:44:31.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO