forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Rallara 2 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-rallara-2-a-12724.html)

Rallara 21 mar 2017 21:21:57

Re: Jurnal Rallara 2
 
Of... merge si nu merge!
Am tinut cura 1 luna jumate cu sfintenie, am slabit 5kg, dupa care am revenit la "vechile obiceiuri" acum 3 saptamani. Si deja am pus la loc 4:-L
In fine. Imi propun sa reiau din 23. Tineti-mi pumnii:D>:D<
Sper ca si voi va tineti tare, mult succes la toate!:x:x:x:x:x:x:x
Va pup[*48*]

mika_me 22 mar 2017 11:02:26

Re: Jurnal Rallara 2
 
Buna Rallara si bine ai revenit in clubul "slabutelor" (a se ntelege, fetele de pe acest forum...ca eu una, prea slabuta -la modul propriu nu s...INCA)....

Tot respectul pentru curajul de a decide sa renunti la tot ce era toxic in viata ta. Nu cred ca a fost usor, insa probabil a fost pentru mai bine...De fapt, din ce ai scria, sigur e mai bine.

Legat de regim, cred ca ar trebui sa te inarmezi cu rabdare si sa incerci sa adopti ceva care sa functioneze pe termen lung. Am tinut si eu South Beach...si Keto...si tot felul de regimuri care imi impuneau sa renunt...chiar si pentru o perioada, la alimente care au si ele rolul lor in alimentatie. Iar in ani de zile...de On and Off...am ajuns de la 10 kg in plus..la vreo 40:-s:(..Ca sa nu mai spun ca desi e clar ca am fost nesimtita si mi am facut o cu mana mea, m a daramat si psihic si m a transformat intr o femeie extrem de complexata..Ori la varsta pe care o am, ar trebui sa fiu infloritoare, sa ma bucur de viata, nu sa ma izolez si sa renunt la o multitudine de bucurii, pentru ca nu imi place cum arat.

Pentru mine, a functionat numaratul caloriilor..si cu rabdare ajunsesem o slabuta minunata..Bine, ca n aveam destula minte pe atunci...si ma vedeam tot grasa..si am dat o la un moment dat cu bata in balta...e alta discutie...Dar macar atunci mancam din toate, in limita caloriilor.

Doar ca repet, pe parcursul anilor, am ajuns la un grad de saturatie si disperare si am realizat ca singura nu mai pot duce aceasta lupta, pentru ca mi se parea ca nu mai functioneaza nimic. Am decis sa apelezla ajutorul unui nutritionist iar aceasta decizie a fost una dintre cele mai bune. Ma simt relaxata...nu ma infometez...nu am ore fixe pentru masa...nu ma omor cu sportul..in sensul ca inca nu scot untul din mine (dar fac o ora de miscare zilnic..)..si totusi, slabesc...Dar stiu la fel de bine, ca m am inhamat la un proces indelungat si e nevoie de rabdare si incredere.

La inaltimea pe care o ai tu, e clar ca nu esti in aceeasi oala ca si mine. Kg in plus sunt mai putine, deci sanse mai mari ca, perseverenta fiind, sa scapi destul de rapid de ele.. .Uite, daca spui ca mergi pe jos si nu e suficient...cauta pe youtube power walk cu leslie sansone..si incearca sa faci 30 de minute pe zi...Femeia e fantastica (cam vorbareata, insa e italianca la origini, asa ca se intelege:p), ritmul e ok si timpul trece foarte repede. E chiar fun..siii..cel mai misto e ca faci totul in intimitatea casei tale...

Calculeaza ti necesarul de calorii si apoi seteaza ti un deficit...si incearca sa faci combinatii cat de cat sanatoase in alimentatie...Calculatorul de pe acest site te ajuta ff mult...Daca iti setezi sa slabesti 500 g pe saptamana, o sa fii uimita de cat de mult poti manca intr o zi;)..si totusi sa slabesti;)

Eu cred ca astfel vei obtine rezultate imbucuratoare intr o luna, nu te vei chinui si nici nu vei vedea 3-4 kg inapoi pe cantar, in caz de "porceala"....Nu trebuie sa ma crezi pe cuvant, incearca!;)

Evident, deciziile iti apartin si tu alegi ce ti se potriveste cel mai bine...Iti doresc mult spor si rezultate frumoase!!!!

Kclaudyia 22 mar 2017 14:33:54

Re: Jurnal Rallara 2
 
Giiiiiiiiiiiirl!!! >:D<>:D<>:D<>:D<

Da ce faci dom'le? Ai venit inapoi? :))

https://media.giphy.com/media/rcE4NmvORkx9u/giphy.gif

Kclaudyia 22 mar 2017 14:35:26

Re: Jurnal Rallara 2
 
Cu alte cuvinte welcome back!

Vad ca s-au reunit unele fete din gasca veche de slabute? Niculici, Cret, Loredana? :D

Eu am mai intrat pe aici, dar sincer nu prea aveam nimic de declarat :))

Nu ca as sta bine la capitolul silueta, dar nici grav nu sunt

Momentan ma simt bine pielea mea, asa mai pufoasa un pic.. O fi din cauza ca m-am maritat? :))

butterfly30 22 mar 2017 14:58:21

Re: Jurnal Rallara 2
 
Citat:

Anterior postat de Kclaudyia (Post 1429669)
Cu alte cuvinte welcome back!

Vad ca s-au reunit unele fete din gasca veche de slabute? Niculici, Cret, Loredana? :D

Eu am mai intrat pe aici, dar sincer nu prea aveam nimic de declarat :))

Nu ca as sta bine la capitolul silueta, dar nici grav nu sunt

Momentan ma simt bine pielea mea, asa mai pufoasa un pic.. O fi din cauza ca m-am maritat? :))

Woooooooow, pe cine gasesc aici?! Esti bine , kclau? Mie una imi lipsiti maxim tu, ancuta si miha...

niculina04 22 mar 2017 14:59:51

Re: Jurnal Rallara 2
 
Citat:

Anterior postat de Kclaudyia (Post 1429669)
Cu alte cuvinte welcome back!

Vad ca s-au reunit unele fete din gasca veche de slabute? Niculici, Cret, Loredana? :D

Eu am mai intrat pe aici, dar sincer nu prea aveam nimic de declarat :))

Nu ca as sta bine la capitolul silueta, dar nici grav nu sunt

Momentan ma simt bine pielea mea, asa mai pufoasa un pic.. O fi din cauza ca m-am maritat? :))

>:D<>:D<>:D<:-*:-*:-*:-*
Te maritasi ?:-o:-o:-o:-o si nu spui nimic?casa de piatra si copiii frumosiiii:-*

niculina04 22 mar 2017 15:00:45

Re: Jurnal Rallara 2
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1429670)
Woooooooow, pe cine gasesc aici?! Esti bine , kclau? Mie una imi lipsiti maxim tu, ancuta si miha...

daaaa.........si mie:(

Kclaudyia 22 mar 2017 15:30:02

Re: Jurnal Rallara 2
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1429670)
Woooooooow, pe cine gasesc aici?! Esti bine , kclau? Mie una imi lipsiti maxim tu, ancuta si miha...

Hei gorgeous! :* Da, sunt bine.. Grasa si sanatoasa :)):)):))
Nu am mai scris nimic ca nu prea am mai vazut activitate de la persoane dragi.. si nu am simiti sa intru sa stau la taclale..

Uite tu Ralu ce chestie faina ai facut.. Ai adunat lumea buna la tine :))
Citat:

Anterior postat de niculina04 (Post 1429671)
>:D<>:D<>:D<:-*:-*:-*:-*
Te maritasi ?:-o:-o:-o:-o si nu spui nimic?casa de piatra si copiii frumosiiii:-*

Multumesc Niculici!
Da, am avut nunta anul trecut in Iunie.. Am poze pe profilul meu de Facebook..
Lasa-ma tu cu copii ca incep sa ma panichez maxim ca am 34 de ani si nu am nici un plod.. Desi noi teoretic incercam.. Si am fost la un control asa general si totul pare sa fie in regula..

niculina04 22 mar 2017 18:28:46

Re: Jurnal Rallara 2
 
Citat:

Anterior postat de Kclaudyia (Post 1429675)

Hei gorgeous! :* Da, sunt bine.. Grasa si sanatoasa :)):)):))
Nu am mai scris nimic ca nu prea am mai vazut activitate de la persoane dragi.. si nu am simiti sa intru sa stau la taclale..

Uite tu Ralu ce chestie faina ai facut.. Ai adunat lumea buna la tine :))

Multumesc Niculici!
Da, am avut nunta anul trecut in Iunie.. Am poze pe profilul meu de Facebook..
Lasa-ma tu cu copii ca incep sa ma panichez maxim ca am 34 de ani si nu am nici un plod.. Desi noi teoretic incercam.. Si am fost la un control asa general si totul pare sa fie in regula..

Ei ,eu nu te pot vedea:(
Claudici nu te panica,incercati din greu fara sa va ganditi la asta,mergeti impreuna la medic,poate esti stresata?

Kclaudyia 23 mar 2017 18:28:27

Re: Jurnal Rallara 2
 
Citat:

Anterior postat de niculina04 (Post 1429679)
Ei ,eu nu te pot vedea:(
Claudici nu te panica,incercati din greu fara sa va ganditi la asta,mergeti impreuna la medic,poate esti stresata?

Stresata sigur sunt :)) Am programare la medic inainte de Paste si vad eu..

Voi fetelor ce mai faceti? Care mai e viata voastra?


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:18:56.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO