Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #31 (permalink)  
Vechi 28 mai 2019, 20:07:59
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii

La mine sotul e slim fit.Bine, de ceva timp, mai mult slim decat fit, pentru ca nu a prea avut timp de sport in ultimul timp....pfff..oricum e un norocos, mananca orice si cam oricand si se mentine. Presiunea e cu atat mai mare cand el arata bine..si apar eu bondoaca langa el
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui mika_me:
alina_neamt (29 mai 2019), Rallara (29 mai 2019)
  #32 (permalink)  
Vechi 28 mai 2019, 20:47:15
GCM's Avatar
GCM GCM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iun 2011
Locaţie: Undeva departe..., Romania
Dieta: Si eu cum pot!
Date: 162cm, 68kg
Mesaje: 7.723
Aprecieri acordate: 1.517
Am fost apreciat(a) de 4.936 ori in 2.670 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii

Citat:
Anterior postat de mika_me Vezi mesajul
La mine sotul e slim fit.Bine, de ceva timp, mai mult slim decat fit, pentru ca nu a prea avut timp de sport in ultimul timp....pfff..oricum e un norocos, mananca orice si cam oricand si se mentine. Presiunea e cu atat mai mare cand el arata bine..si apar eu bondoaca langa el
God! Parca vb de mine si my mister slim , avem aceeasi greutate!

Ps, a auzit careva de metabolic balance?
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nte-10637.html

Greutatea ideală pentru înălţimea 162 cm este 56 kg. Pentru a ajunge la greutatea ideală, trebuie sa mai scazi 12 kg. Greutatea normală pentru înălţimea 162 cm trebuie să se află în intervalul 49-66 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 25.9 şi este considerat supraponderal
GCM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1819 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1562 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui GCM:
alina_neamt (29 mai 2019), Rallara (29 mai 2019)
  #33 (permalink)  
Vechi 29 mai 2019, 04:43:27
Zoe's Avatar
Zoe Zoe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 08 iun 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: mâncat normal
Date: 172cm, 81kg
Mesaje: 7.736
Aprecieri acordate: 11.147
Am fost apreciat(a) de 10.558 ori in 5.263 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii

Citat:
Anterior postat de GCM Vezi mesajul
Ps, a auzit careva de metabolic balance?
există pe net cel puţin un studiu într-un nr. journal of nutrition and metabolism, plătit de o companie metabolic balance; am pus mai jos doar concluziile. îl găsiţi uşor cu google. am senzaţia că şi ei spun că succesul depinde mai degrabă de echipa de consultanţi decât de dieta propriu-zisă:

Program Adherence and Effectiveness of a Commercial Nutrition Program: The Metabolic Balance Study
Cornelia Meffert and Nikolaus Gerdes
J Nutr Metab. 2010; 2010: 197656.
Published online 2010 Dec 21.


Participation in the nutrition program led to long-term improvements in health status and HRQOL. The effectiveness of the program has probably to be attributed to the high degree of adherence to the program's basic rules. Comparing various diets, Sacks et al. [14] found that the success of a weight reduction program is not primarily due to a particular type of diet but depends to a great extent on adherence to the program. That corresponds with our results. The main reasons for the high degree of compliance in our study sample appear to be individually designed nutrition plans and personal counseling that bind the clients to “their” nutrition program.

We conclude that program adherence turns out to be a major factor of successful long-term weight reduction, which leads us to recommend a shift of focus. The emphasis of any dietary program should be set on both, the aspect of nutrition as well as the aspect of motivation. One should closely look at the link between motivation and highly individualized weight reduction programs. Psycho-social aspects of compliance will have to be given more consideration in future research.
__________________

love yourself, trust yourself.
what is the kindest thing I can do for myself right now?



Zoe, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Zoe, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2025 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1508 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Zoe:
alina_neamt (29 mai 2019), GCM (29 mai 2019), Rallara (29 mai 2019)
  #34 (permalink)  
Vechi 29 mai 2019, 07:50:42
GCM's Avatar
GCM GCM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iun 2011
Locaţie: Undeva departe..., Romania
Dieta: Si eu cum pot!
Date: 162cm, 68kg
Mesaje: 7.723
Aprecieri acordate: 1.517
Am fost apreciat(a) de 4.936 ori in 2.670 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii

Citat:
Anterior postat de Zoe Vezi mesajul


există pe net cel puţin un studiu într-un nr. journal of nutrition and metabolism, plătit de o companie metabolic balance; am pus mai jos doar concluziile. îl găsiţi uşor cu google. am senzaţia că şi ei spun că succesul depinde mai degrabă de echipa de consultanţi decât de dieta propriu-zisă:

Program Adherence and Effectiveness of a Commercial Nutrition Program: The Metabolic Balance Study
Cornelia Meffert and Nikolaus Gerdes
J Nutr Metab. 2010; 2010: 197656.
Published online 2010 Dec 21.


Participation in the nutrition program led to long-term improvements in health status and HRQOL. The effectiveness of the program has probably to be attributed to the high degree of adherence to the program's basic rules. Comparing various diets, Sacks et al. [14] found that the success of a weight reduction program is not primarily due to a particular type of diet but depends to a great extent on adherence to the program. That corresponds with our results. The main reasons for the high degree of compliance in our study sample appear to be individually designed nutrition plans and personal counseling that bind the clients to “their” nutrition program.

We conclude that program adherence turns out to be a major factor of successful long-term weight reduction, which leads us to recommend a shift of focus. The emphasis of any dietary program should be set on both, the aspect of nutrition as well as the aspect of motivation. One should closely look at the link between motivation and highly individualized weight reduction programs. Psycho-social aspects of compliance will have to be given more consideration in future research.
multumesc Zoitico! Eram curioasa daca a incercat careva!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nte-10637.html

Greutatea ideală pentru înălţimea 162 cm este 56 kg. Pentru a ajunge la greutatea ideală, trebuie sa mai scazi 12 kg. Greutatea normală pentru înălţimea 162 cm trebuie să se află în intervalul 49-66 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 25.9 şi este considerat supraponderal
GCM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1819 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1562 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui GCM:
Rallara (29 mai 2019), Zoe (29 mai 2019)
  #35 (permalink)  
Vechi 29 mai 2019, 10:29:06
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii

Citat:
Anterior postat de mika_me Vezi mesajul
Hai ca se poate!

Uite, daca iti e de folos, iti las un model de workout pe care l fac eu.

Circuit 1 - Cardio
50 jumping jacks
25 mountain climbers
15 burpees (beginner)
50 high knees (beginner)

Circuit 2 - Arms
24 bicep curls (eu folosesc greutati de 3kg each)
15 shoulder press (3kg)
15 upright rows (3 kg)
15 tricep kickbacks (2 kg)
15 hammer curls (3 kg)
15 tricep dips

Circuit 3 - Legs/Butt
25 squats
25 butt lifts (bridge)
20 donkey kicks (each leg)
25 calf raises (cu greutati de 2 kg in maini)
25 dumbell plie squat

Circuit 4 - Abs
25 crunches
20 oblique crunches
25 bicycles
25 in&outs
25 masin twists

Se fac curcuitele astea unul dupa altul, cu pauza daca e nevoie. Se face tot workout ul de 2-3 ori. Greutatile pot fi si mai mici si mai mari, in functie de nivel.

Mersi frumos!! uh suna bine!Sper sa le pot face!
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Rallara:
alina_neamt (29 mai 2019)
  #36 (permalink)  
Vechi 29 mai 2019, 10:58:48
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii

Neata fetelor!

Greu sa alergi la 95kg nene!!
Pauza urmatoarele 3 zile...

23min
2.30km
207kcal
6km/h

Am mai si mers la pas, nu am alergat non stop ca nu m-au tinut picioarele

Trebuie sa ma gandesc la ce mancare sa aleg incepand de saptamana urmatoare...

Fetelor stiu cum e sa ai langa tine un barbat subtire, am fost langa unul pentru 8 ani si sincer nu mi-e dor deloc de cum ma simteam de fiecare data cand ieseam undeva, mai ales ca si el considera ca ar fi slabesc...

Va pup!
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Rallara:
alina_neamt (29 mai 2019)
  #37 (permalink)  
Vechi 29 mai 2019, 12:04:03
GCM's Avatar
GCM GCM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iun 2011
Locaţie: Undeva departe..., Romania
Dieta: Si eu cum pot!
Date: 162cm, 68kg
Mesaje: 7.723
Aprecieri acordate: 1.517
Am fost apreciat(a) de 4.936 ori in 2.670 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
Neata fetelor!

Greu sa alergi la 95kg nene!!
Pauza urmatoarele 3 zile...

23min
2.30km
207kcal
6km/h

Am mai si mers la pas, nu am alergat non stop ca nu m-au tinut picioarele

Trebuie sa ma gandesc la ce mancare sa aleg incepand de saptamana urmatoare...

Fetelor stiu cum e sa ai langa tine un barbat subtire, am fost langa unul pentru 8 ani si sincer nu mi-e dor deloc de cum ma simteam de fiecare data cand ieseam undeva, mai ales ca si el considera ca ar fi slabesc...

Va pup!
Ralu, al meu niciodata nu a zis nimic legat de kg mele, dar sincer simt eu ca nu mai e cum a fost si il inteleg pentru simplul fapt ca nici eu nu ma mai suport...
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nte-10637.html

Greutatea ideală pentru înălţimea 162 cm este 56 kg. Pentru a ajunge la greutatea ideală, trebuie sa mai scazi 12 kg. Greutatea normală pentru înălţimea 162 cm trebuie să se află în intervalul 49-66 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 25.9 şi este considerat supraponderal
GCM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1819 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1562 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui GCM:
alina_neamt (29 mai 2019), Rallara (29 mai 2019)
  #38 (permalink)  
Vechi 29 mai 2019, 12:17:14
Rallara's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii

Citat:
Anterior postat de GCM Vezi mesajul
Ralu, al meu niciodata nu a zis nimic legat de kg mele, dar sincer simt eu ca nu mai e cum a fost si il inteleg pentru simplul fapt ca nici eu nu ma mai suport...
Te inteleg Codris... hai sa incercam sa ramanem optimiste si sa folosim asta ca motivatie
Cum merge treaba la tine... ce faci acum legat de sport/dieta? Ai inceput sau te pregatesti sa incepi ca mine
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Rallara:
adinico (29 mai 2019)
  #39 (permalink)  
Vechi 29 mai 2019, 21:05:25
mika_me's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 aug 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Hipocalorica
Date: 162cm, 76.9kg
Mesaje: 6.209
Aprecieri acordate: 306
Am fost apreciat(a) de 1.091 ori in 480 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii

Citat:
Anterior postat de Rallara Vezi mesajul
Fetelor stiu cum e sa ai langa tine un barbat subtire, am fost langa unul pentru 8 ani si sincer nu mi-e dor deloc de cum ma simteam de fiecare data cand ieseam undeva, mai ales ca si el considera ca ar fi slabesc...

Va pup!
Adevarul e ca al.meu mi a spus ca trebuie sa slabesc si nu l judec, chiar daca pe.undeva doare.
Dar intrebarea lui a fost pertinenta: tu esti fericita asa? Poti spune ca te accepti asa cum esti? Mi a spus ca ma iubeste oricum (avem destui ani impreuna), dar simte cum kg in plus ma schimba nu doar fizic, ci si in atitudine. Ca s mai retrasa, mai trista. Si apoi, daca unui om ii pasa de tine, te trage de maneca atunci cand sari calul. Eu n am inceput sa ma ingras de ieri de azi, a fost un proces in ani de zile. Nu mi a zis niciodata nimic, pentru ca eram inca the old me. Dar in ultimul an...simt si eu ca m am schimbat. De aia ma si lupt sa ies din "gaura" asta. Pentru ca inca sunt tanara si pentru ca e pacat de anii astia pe care nu mi i mai da nimeni inapoi.
__________________


Jurnal 2019

Jurnalul meu

Jurnal 2014

Primul meu jurnal 2009

11.05.2020 - 109.5 kg (sarcina 39 saptamani)
02.02.2021 - 104.5 kg (ziua in care am decis ca sunt totusi prea tanara sa port 50 kg in plus)
16.04.2021 - 85.7 kg
05.06.2021 - 79.2 kg
25.07.2021 - 74.7 kg
26.09.2021 - 69.9 kg
28.11.2021 - 65 kg
mika_me, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2237 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1720 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1204 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui mika_me:
alina_neamt (29 mai 2019), Rallara (29 mai 2019)
  #40 (permalink)  
Vechi 29 mai 2019, 21:20:30
alina_neamt's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 08 aug 2009
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 39
Dieta: alimentatie sanatoasa + sport
Date: 167cm, 74.4kg
Mesaje: 1.512
Aprecieri acordate: 2.491
Am fost apreciat(a) de 1.551 ori in 946 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rallara-O noua etapa a vietii

Citat:
Anterior postat de mika_me Vezi mesajul
Hai ca se poate!

Uite, daca iti e de folos, iti las un model de workout pe care l fac eu.

Circuit 1 - Cardio
50 jumping jacks
25 mountain climbers
15 burpees (beginner)
50 high knees (beginner)

Circuit 2 - Arms
24 bicep curls (eu folosesc greutati de 3kg each)
15 shoulder press (3kg)
15 upright rows (3 kg)
15 tricep kickbacks (2 kg)
15 hammer curls (3 kg)
15 tricep dips

Circuit 3 - Legs/Butt
25 squats
25 butt lifts (bridge)
20 donkey kicks (each leg)
25 calf raises (cu greutati de 2 kg in maini)
25 dumbell plie squat

Circuit 4 - Abs
25 crunches
20 oblique crunches
25 bicycles
25 in&outs
25 masin twists

Se fac curcuitele astea unul dupa altul, cu pauza daca e nevoie. Se face tot workout ul de 2-3 ori. Greutatile pot fi si mai mici si mai mari, in functie de nivel.

Ceva de genu asta sunt antrenamentele lui jillian Michaels! Le ador! 30 de min, dacă le faci cum trebuie, 5-6 zile din 7, rezultatele se vad...
Eu acum le fac de 4 luni. Recunosc ca la capitolul alimentație am mai mers și pe aratura... Daca eram mai restrictiva era și mai bine, dar... Decât nimic e bine și asa!
alina_neamt, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2223 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1706 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1707 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui alina_neamt:
Rallara (29 mai 2019)
 

Informatii despre slabit
calorii, dieta, etapa, jurnal, jurnale, noua, rallara, sanatos, slabit, vietii


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnalul meu..o noua etapa a vietii mele :-) Madalina Nenciu Arhiva jurnale slabit 40 19 iun 2017 09:16:11
Jurnal Rallara 2 Rallara Arhiva jurnale slabit 23 04 mai 2017 10:32:19
Jurnal Rallara Rallara Arhiva jurnale slabit 6842 15 oct 2014 21:12:27
Jurnal Roxana-O noua etapa a vietii Niculae Roxana Arhiva jurnale slabit 4343 04 feb 2013 09:00:49
Jurnal amatm - Incepe o noua etapa in viata mea amatm Arhiva jurnale slabit 31 01 aug 2011 16:14:41

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole