forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-riky-pedalez-spre-corpul-ideal-2852.html)

riky 20 feb 2010 22:42:06

Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Hmm...e cam tarziu! dar pana la urmaniciodata nu e prea tarziu! Buna seara slabutelor! am intrat si eu in grupul vostru pt k am vazut k se intampla minuni pe-aici.... si m-am gandit sa incep cu un jurnal k sa-mi spun of-ul. Ei bine am 18 ani, si de 4 ani (poate chiar mai mult) fac box cu kg in plus datorita unor probleme cam iritante de sanatate. Am 3 operatii de chisturi (endometrioza) la dosar si bineinteles k am inceput tratament cu anticonceptionale...Rezultatul= 9 kg intr-un an jumate...horror. am incercat fel si fel de diete si niente....asa k de joi m-am apucat de south beach...partea mai buna a kg mele este k nu s-au depus peste tot k sa arat butoi...doar pe abdomen, solduri si coapse interioare. Partea proasta a situatiei e k ma dau batuta usor cnd nu vad rezultate....asa k am nevoie de niste suturi in fund si motivatie k sa pot ajunge din nou la cele 48 de kg ale mele si sa raman acolo. sunt destul de activa zic eu, merg cel putin 2 ore pe jos zilnic si de 3 ori pe zi fac spinning ( asta de o saptamana:D). tin south beach si acum sa vdm joia aviatoare dak sunt niste cifre cu " - " sau nu:-s. aa si sa mai mentionez k anul asta dau bac-ul si admiterea la Medicina si nu-mi permit sa ma infometez sau sa tin diete:)drastice pt k nu mai dau randament la invatat. Sper k tinand un jurnal, folosind informatiile de pe site si putin trasa de par de voi , voi reusi sa intru la Medicina cu un corp sa le pice ochii viitoarelor colege de ciuda :)). hope so ! si dak aveti un sfat pt lenesa de mine va rog help me! :">

Macushla 20 feb 2010 22:45:53

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Buna riky! Eu zic ca cel mai important e sa-ti gasesti tu motivatia... Iar noi te vom sustine in momentele grele.

riky 20 feb 2010 22:50:49

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
ms>:D<..... sunt determinata sa slabesc.....si slava domnului sunt la fel de incapatanata ca un taur care vede rosu....doar k zilele proaste ma determian sa ma las inclusiv de dieta si sa imi pun un castron cu ciocolata in fata si sa-mi plang de mila...suna patetic dar cam asa fac:">

Macushla 20 feb 2010 23:09:36

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Eu inainte ma indopam cu chips-ri si cand imi luam nu ma incurcam, luam punga aia mare gen fermoar. E bine ca ai ambitie ca o sa treci mai usor peste zilele grele. Si eu eram putin deprimata azi si am iesit putin, si mi-am incarcat bateriile.

rosemary 20 feb 2010 23:13:35

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Hi riky,

cred ca toate avem asemenea momente, dar asta e si motivul pentru catre suntem aici... sa ne luptam cu kg in plus si sa ne motivam reciproc, iar cand dai de greu folosesti forumul in locul castronului cu ciocolata.... sunt sigura ca vom reusi impreuna si succes cu invatatul...[*1*]

riky 20 feb 2010 23:15:09

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
msms mult fetelor pt incurajari kiar am mare nevoie....>:D<:-* deja prevad un corp mai suplu :>:P

Liviutzza 20 feb 2010 23:15:27

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Si eu am fost dependenta de Chipsuri:))timp de un an am mancat in fiecare cate o punga cel putin...ma mir cum de nu am ajuns la 100 de kg:)))

riky 20 feb 2010 23:18:34

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
:-suneori si eu ma intreb cum de nu m-am facut balon de la atata ciocolata si cartofi prajiti.....oricum....sunt deja amintiri ascunse bine intr-o cutiuta...nu mai vreau sa mananc asa ever..

rosemary 20 feb 2010 23:20:58

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
Dependenta mea era de batoane de ciocolata de casa :X mai ales partea alba.... dar m-am lasat... desi recunosc ca din cand in cand ma mai rasplatesc cu cate una... :P

riky 20 feb 2010 23:24:02

Re: Jurnal riky - pedalez spre corpul ideal
 
o mica exceptie o data pe luna banuiesc k e ok....ca doar nu transformam viata intr-o vesnica frustrare...nu?:-s


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:10:21.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO