Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal lauram22

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 01 oct 2010, 10:17:24
lauram22's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Date: 164cm, 56kg
Mesaje: 231
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Jurnal lauram22

cu ce as putea sa incep? sa va spun ca sunt gurmanda si pofticioasa?! nu e cazul aici discutam lucruri mult mai serioase.
trebuie sa incep prin a va spune ca am in plan sa slabesc 11 kg pana pe 31.12 (3 luni). ce fac pentru asta? am inceput sa mananc sanatos is fac sport.

micul dejun:
- 1 fruct - nectarina, piersica, mar (cu jumatate de ora, o ora inainte de masa)
- cereale (sano vita) - secara sau orz cu iaurt degresat ) 0.1%
pranz:
- supa, ciorba - pui sau legume
- gratar de pui, peste sau porc (stiu ca e gras, dar mananc rar) cu legume sau orez si salata
cina:
- f rar mananc ceva la cina pentru ca de cele mai multe ori chiar nu-mi este foame
gustari:
- fructe
- alune, migdale, caj sau seminte - crude
- inghetata fara topinguri sau cornet, dar se intampla f rar
- cand mi-e f pofta de ceva dulce mananc magiun de topoloveni cu crackers.
lichide: cam 2-2.5 l de lichide/zi: cafea, apa multa si ceai verde. nu beau sucuri deloc, rar scap bere sau limonada.. dar astea mi le permit doar in weekend

sport: am inceput cu aerobic de 3 ori pe saptamana, dar programul nu prea-mi permite. in concluzie m-am apucat de alergat. in prezent ale 5.5 - 6 km, in 40-50 de min, de 3-4 ori pe saptamana. cand am timp ma plimb si cu rolele.
probabil ca frigul ma va obliga sa renunt la jogging si sa ma mut intr-o sala de fitness.

vreau sa slabesc 11 kg in prima faza si mai vedem ce s-o intmpla dupa aceea. sper sa ma tin de treaba si sa nu fac prostii. sunt f pofticioasa si cele mai multe ori nu ma pot abtine...
lauram22, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1917 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1400 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 884 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2 (permalink)  
Vechi 01 oct 2010, 10:38:53
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal lauram22

Citat:
Anterior postat de lauram22 Vezi mesajul
cu ce as putea sa incep? sa va spun ca sunt gurmanda si pofticioasa?! nu e cazul aici discutam lucruri mult mai serioase.
trebuie sa incep prin a va spune ca am in plan sa slabesc 11 kg pana pe 31.12 (3 luni). ce fac pentru asta? am inceput sa mananc sanatos is fac sport.

micul dejun:
- 1 fruct - nectarina, piersica, mar (cu jumatate de ora, o ora inainte de masa)
- cereale (sano vita) - secara sau orz cu iaurt degresat ) 0.1%
pranz:
- supa, ciorba - pui sau legume
- gratar de pui, peste sau porc (stiu ca e gras, dar mananc rar) cu legume sau orez si salata
cina:
- f rar mananc ceva la cina pentru ca de cele mai multe ori chiar nu-mi este foame
gustari:
- fructe
- alune, migdale, caj sau seminte - crude
- inghetata fara topinguri sau cornet, dar se intampla f rar
- cand mi-e f pofta de ceva dulce mananc magiun de topoloveni cu crackers.
lichide: cam 2-2.5 l de lichide/zi: cafea, apa multa si ceai verde. nu beau sucuri deloc, rar scap bere sau limonada.. dar astea mi le permit doar in weekend

sport: am inceput cu aerobic de 3 ori pe saptamana, dar programul nu prea-mi permite. in concluzie m-am apucat de alergat. in prezent ale 5.5 - 6 km, in 40-50 de min, de 3-4 ori pe saptamana. cand am timp ma plimb si cu rolele.
probabil ca frigul ma va obliga sa renunt la jogging si sa ma mut intr-o sala de fitness.

vreau sa slabesc 11 kg in prima faza si mai vedem ce s-o intmpla dupa aceea. sper sa ma tin de treaba si sa nu fac prostii. sunt f pofticioasa si cele mai multe ori nu ma pot abtine...
Bun venit Laura

Ai probleme cu stomacul, aciditatea.....gastrita?

Te-as ruga sa iti calculzei meniul ca sa ne spui cat este aportul caloric intr-o zi. Calculator calorii, calculator nutritional - Calorii.Slabute.ro

Felicitari pentru activitatea sportiva.

Si mult succes in drumul catre slabuta din tine.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #3 (permalink)  
Vechi 01 oct 2010, 11:09:00
lauram22's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Date: 164cm, 56kg
Mesaje: 231
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal lauram22

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul


Bun venit Laura

Ai probleme cu stomacul, aciditatea.....gastrita?

Te-as ruga sa iti calculzei meniul ca sa ne spui cat este aportul caloric intr-o zi. Calculator calorii, calculator nutritional - Calorii.Slabute.ro

Felicitari pentru activitatea sportiva.

Si mult succes in drumul catre slabuta din tine.
e departe de mine gandul de a sta sa-mi calculez zi de zi caloriile... adica nu asa vad eu restul vietii mele... mi se pare frustrant sa ma gandesc de cate ori mananc cate calorii are x aliment.
p.s. e doar parerea mea, nu dati cu rosii...
lauram22, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1917 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1400 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 884 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de lauram22; 01 oct 2010 at 11:15:49.
  #4 (permalink)  
Vechi 01 oct 2010, 11:15:39
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal lauram22

Citat:
Anterior postat de lauram22 Vezi mesajul
e departe de mine gandul de a sta sa-mi calculez zi de zi caloriile... adica nu asa vad eu restul vietii mele...
Nu asta am vrut sa iti sugerez.
Ca sa iti calculezi sa vezi ca esti sub limita sau ai un aport caloric sanatos.
Pentru ca eu sunt sigura ca esti sub 1000, asta numai daca nu ai cantitati extra mari la alimentele ingerate.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #5 (permalink)  
Vechi 01 oct 2010, 11:19:41
lauram22's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Date: 164cm, 56kg
Mesaje: 231
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal lauram22

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul


Nu asta am vrut sa iti sugerez.
Ca sa iti calculezi sa vezi ca esti sub limita sau ai un aport caloric sanatos.
Pentru ca eu sunt sigura ca esti sub 1000, asta numai daca nu ai cantitati extra mari la alimentele ingerate.
am inteles ce zici tu... sub 1000? pai...
ieri: 1/2 iaurt degresat + cereale secara, salata de pui, maioneza si telina, cotlet de porc haiducesc, orez cu legume, 2 struguri, iar seara... 2 linguri de salata cu maioneza, porrumb si ciuperci si 2 crackers cu icre... seara am cam facut-o de oaie, dar nu m-am putut abtine...
azi: 1 nectarina, 1/2 iaurt degresat + cereale secara, iar la pranz mi-am comandat ciorba de fasole cu afumatura (nu mananc decat zeama, ca doar aia imi place), pulpe de pui la gratar si salata de varza alba. diseara am in plan 2 crackers cu magiun de topoloveni.
cum ti se pare meniul zilnic? ah... si de marti n-am mai alergat ca sunt racita cobza, cred ca duminica mai ajung
p.s. la pranz mananc mancare de la firma de catering, asa ca ma adaptez in fiecare zi...
lauram22, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1917 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1400 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 884 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #6 (permalink)  
Vechi 01 oct 2010, 11:23:31
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal lauram22

Citat:
Anterior postat de lauram22 Vezi mesajul
am inteles ce zici tu... sub 1000? pai...
ieri: 1/2 iaurt degresat + cereale secara, salata de pui, maioneza si telina, cotlet de porc haiducesc, orez cu legume, 2 struguri, iar seara... 2 linguri de salata cu maioneza, porrumb si ciuperci si 2 crackers cu icre... seara am cam facut-o de oaie, dar nu m-am putut abtine...
azi: 1 nectarina, 1/2 iaurt degresat + cereale secara, iar la pranz mi-am comandat ciorba de fasole cu afumatura (nu mananc decat zeama, ca doar aia imi place), pulpe de pui la gratar si salata de varza alba. diseara am in plan 2 crackers cu magiun de topoloveni.
cum ti se pare meniul zilnic?
p.s. la pranz mananc mancare de la firma de catering, asa ca ma adaptez in fiecare zi...
Am mai avut o intrebare mai sus.
Daca ai probleme cu stomacul de orice natura?
Pentru ca, daca ai, nu ai voie fructe pe stomac gol.

Micul dejun e ok.
La pranz, nu se combina orezul cu carnea.
Doar orez cu salata sau doar carne cu salata.

Trebuie sa existe si o cina, fie ea si una foarte lejera, dar trebuie sa o incluzi.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #7 (permalink)  
Vechi 01 oct 2010, 11:27:38
lauram22's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Date: 164cm, 56kg
Mesaje: 231
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal lauram22

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul


Am mai avut o intrebare mai sus.
Daca ai probleme cu stomacul de orice natura?
Pentru ca, daca ai, nu ai voie fructe pe stomac gol.

Micul dejun e ok.
La pranz, nu se combina orezul cu carnea.
Doar orez cu salata sau doar carne cu salata.

Trebuie sa existe si o cina, fie ea si una foarte lejera, dar trebuie sa o incluzi.
n-am nici un fel de probleme de sanatate, sunt sanatoasa tun. ma rog, cu exceptia acestei raceli... stiu ca nu se combina carnea cu orez, dar mai dau rateuri uneori... mai grav e ca le dau in cunostinta de cauza....
stiu ca ar trebui sa existe cina, dar nu-mi e foame seara si in plus atunci cand alerg n-am timp. ajung la 19:30 acasa, ma schimb si plec repede la alergat. daca as manca inainte ar trebui sa alerg de la ora 21 si e cam tarziu pt o fata singura sa alerge prin cartier la ora aia...
lauram22, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1917 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1400 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 884 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #8 (permalink)  
Vechi 01 oct 2010, 11:32:18
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal lauram22

Citat:
Anterior postat de lauram22 Vezi mesajul
n-am nici un fel de probleme de sanatate, sunt sanatoasa tun. ma rog, cu exceptia acestei raceli... stiu ca nu se combina carnea cu orez, dar mai dau rateuri uneori... mai grav e ca le dau in cunostinta de cauza....
stiu ca ar trebui sa existe cina, dar nu-mi e foame seara si in plus atunci cand alerg n-am timp. ajung la 19:30 acasa, ma schimb si plec repede la alergat. daca as manca inainte ar trebui sa alerg de la ora 21 si e cam tarziu pt o fata singura sa alerge prin cartier la ora aia...
Atunci e ok daca nu ai probleme cu stomacul.
Legat de cina, la ce ora te culci?
In general, dupa sport trebuie sa existe o mini gustare.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
  #9 (permalink)  
Vechi 01 oct 2010, 11:38:25
lauram22's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Date: 164cm, 56kg
Mesaje: 231
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal lauram22

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul


Atunci e ok daca nu ai probleme cu stomacul.
Legat de cina, la ce ora te culci?
In general, dupa sport trebuie sa existe o mini gustare.
23:30 - 00:30, depinde de la o zi la alta. dar ce as putea sa mananc seara....?
lauram22, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1917 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1400 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 884 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #10 (permalink)  
Vechi 01 oct 2010, 11:50:32
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal lauram22

Citat:
Anterior postat de lauram22 Vezi mesajul
23:30 - 00:30, depinde de la o zi la alta. dar ce as putea sa mananc seara....?
Este ok ora, deci neaparat trebuie sa papi.
Ultima masa este cu 4 ore inainte de somn.
Pai dupa sport sau inainte de sport se mananca asa:
Alimentatia inainte si dupa sport - Slabute.ro
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
 

Informatii despre slabit
greutate, jurnal, kilograme, mancat sanatos, pofticioasa, slabire, slabit sanatos

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole