forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Rodika Simbeteanu (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-rodika-simbeteanu-10216.html)

Rodika Simbeteanu 10 sep 2011 08:30:23

Jurnal Rodika Simbeteanu
 
Buna dimnieata:D !!! M-am trezit cu gandul la slabute sa calculez repejor caloriile pe care cred ca o sa le consum si sa vad ce se mai petrece pe aici. Ma apuc si de exercitii fizice, oricum se vad cateva g. scazute . Dar trebue sa ajung Slabuta asa cum au ajuns si multe fete de pe Slabute.ro As vrea sa stiu si eu care este micul dejun perfect? Va pup dulce ;)

Rodika Simbeteanu 10 sep 2011 11:14:25

Re: Jurnal Rodika Simbeteanu
 
Dragele mele as vrea sa-mi dati si voi un sfat. Cand e cel mai bine sa te cantaresti??? Eu de obicei ma cantaresc zilnic dimineata . Dar cum este cel mai corect ? Vreau pareri merci !!!

happygirldiana 10 sep 2011 11:19:32

Re: Jurnal Rodika Simbeteanu
 
Citat:

Anterior postat de Rodika Simbeteanu (Post 786057)
Dragele mele as vrea sa-mi dati si voi un sfat. Cand e cel mai bine sa te cantaresti??? Eu de obicei ma cantaresc zilnic dimineata . Dar cum este cel mai corect ? Vreau pareri merci !!!

Draga mea Rodika,eu zic ca cel mai bine e sa te cantaresti o data pe saptamana,dimineata,dupa ce ai mers la baie si inainte de a manca sid e a bea ceva.Pe stomacul gol cum se spune.Si te mai poti cantari o data de ori in plus pe saptamana,de control,sa ai idee cum te-ai mentinut.Dar doar de control,pentru ca e posibil ca greutatea sa varieze in fel si chip in timpul unei saptamani.

Rodika Simbeteanu 10 sep 2011 13:40:07

Re: Jurnal Rodika Simbeteanu
 
Merci mult Diana pentru sfat !!!>:D<

Rodika Simbeteanu 10 sep 2011 20:23:01

Re: Jurnal Rodika Simbeteanu
 
A mai trecut trecut o zi si am facut o mare mare greseala in dieta mea . Am papat putina ciocolata. nu stiu cum sa ma abtin de la dulciuri . In schimb am alergat ca o albinuta toata ziua sus jos sus jos prin casa Dar mine e o noua zi si nu am deghind sa renunt. Fetelor care dietea dupa parerea voastra este mai bine de tinut???

iuanutza 11 sep 2011 00:13:14

Re: Jurnal Rodika Simbeteanu
 
Citat:

Anterior postat de Rodika Simbeteanu (Post 786357)
A mai trecut trecut o zi si am facut o mare mare greseala in dieta mea . Am papat putina ciocolata. nu stiu cum sa ma abtin de la dulciuri . In schimb am alergat ca o albinuta toata ziua sus jos sus jos prin casa Dar mine e o noua zi si nu am deghind sa renunt. Fetelor care dietea dupa parerea voastra este mai bine de tinut???

Buna Rodi, in primul rand intr-o dieta nu trebuie sa te simti frustrata, de aceea eu personal nu sunt de acord cu o dieta stricta in care sa mi se spuna exact ce trebuie sa mananc si cat...eu cred ca cel mai indicat e sa-ti faci tu singura "o dieta", in functie de programul tau si de alimentele de care dispui plus ca multe diete sunt f costisitoare, si iti cere ore exacte de mancat, ceea ce e cam frustrant, si de aceea dupa ce termini dieta si incepi sa manci normal, pui f repede la loc...ideea e urmatoarea:incearca sa-ti faci tu propria dieta, de exemplu dimineata poti manca carbohidrati(eu mananc o feliuta paine de secara unsa cu branza dietetica, poti sa mai adaugi sunca slaba de pui, poti deseamenea iaurt slab), dimineata se mananca in general mai bine putin pt ca atunci se ard cel mai bine caloriile, deasemenea trebuie sa ai 2, 3, gustari intre mese...si sa-ti spun o faza tare, apropo de ciocolata, pt ca si eu sunt o fana a lor, :P, ca sa nu te simti frustrata ai voie 2 patratele de ciocolata amaruie pe zi, dar numai atat, eu de exemplu o consum in fiecare zi, si tot slabesc...la pranza trebuie proteine, adica carne de pui, peste, curcan impreuna cu o salata de legume, iar seara ceva slab, usor degerabil, gen salata de legume cu putina sunca sau ou cu legume,sau iaurt slab, branza slaba....fructele nu se consuma pe post de desert, ci ca si gustari, si nu mai mult de 2 categorii de fructe pe zi(ex mar si portocala)...si inca ceva, daca totusi ai pofta de dulce poti manca si putine stafide uscate, sau putine curmale, nuci, ele pt mine sunt dulciuri sanatoase...trebuie sa ai 1000 cal pe zi, iti poti calcula cu ajutorul calculatorului nutritional de pe forum...trebuie sa te inarmezi cu rabdare si perseverenta si cu siguranta vei slabi:-*

Rodika Simbeteanu 11 sep 2011 09:14:03

Re: Jurnal Rodika Simbeteanu
 
Merci mult pentru sfaturi si incurajari !!! >:D<

Rodika Simbeteanu 11 sep 2011 09:37:58

Re: Jurnal Rodika Simbeteanu
 
]Buna dimineta scumpul meu Jurnal! E duminica si le doresc slabutelor o duminica frumosa si linistita. Eu am luat micul meu dejun sanatos, string patucul si ma apuc de putina miscare. Va pupacesc dulce slabutelor!!!

Shania 12 sep 2011 10:06:24

Re: Jurnal Rodika Simbeteanu
 
Buna Rodika,

Cum merge treaba?>:D<
Apropos, ce tip de miscare faci?:x

Rodika Simbeteanu 12 sep 2011 19:56:54

Re: Jurnal Rodika Simbeteanu
 
Citat:

Anterior postat de Shania (Post 787448)
Buna Rodika,

Cum merge treaba?>:D<
Apropos, ce tip de miscare faci?:x

Buna Shania>:D< !!! Treaba merge binisor:) dar sunt inca de la inceput. In ce priveste miscarea fac aerobica ca asta stiu sa fac cel mai bine. Am facut sport timp de 3 ani acasa pana ma-m muta in Romania, dupa aia multe s-au schimbat. In rest parca e ok nu am depasit astazi caloriile propuse . Apropo vad ca ai scapat de multe kg. bravo tie !!! Imi spui si mie secretul tau ???:x


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:38:30.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO