forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Rosemary (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-rosemary-2593.html)

rosemary 04 feb 2010 15:32:16

Jurnal Rosemary
 
Salut tuturor... dupa aproape o luna de cand ma folosesc aproape zilnic de acest site am decis ca este cazul sa ma pun serios pe treaba si sa imi fac un jurnal. Fiind o fana inraita a shoppingului am inceput sa ma simt tot mai aiurea cand vedeam o bluzita, o pereche de pantaloni scurti care erau absolut de invidiat, dar pe care nu mi le cumparam din simplul motiv ca nu ma avantajeaza. Prin clasa a7a am tinut o dieta disociata destul de drastica timp de 2 saptamani in care am reusit sa scad undeva la 48 kg. O perioada m-am mentinut, dar anii au trecut si am ajus sa ma confrunt cu aceleasi probleme de greutate, osciland intre 53-54 kg( la inaltimea mea reprezinta o problema). Am inceput sa ma informez cu ajutorul prietenului "Google" si asa am dat de comunitatea slabutelor. Timp de 2 saptamani mi-am numarat in mod constiincios caloriile, am facut vizite la piscina si am reusit sa dau jos 2 kg. Problema este ca vreo 5 zile am cam lasat-o balta si am inceput sa mananc din nou necontrolat, totusi reusind sa ma infranez am revenit la dieta cu toate ca nu sunt sigura daca la urmatoarea tentatie nu voi ceda din nou. Am inceput acest jurnal din nevoia de a ma organiza si de a fi consecventa in aceasta dieta care sunt sigura ca va fi mai usoara cu sustinerea voastra.:D

andra_aly 04 feb 2010 16:00:41

Re: Jurnal Rosemary
 
bine ai venit printre noi[*floare-tie*][*53*][*53*]
felicitari ptr cele 2 kg. dar dupa astea 5 zile de mancat ca inainte te.ai cantarit? sa nu cumva sa le fi pus la lok:-/:-s sport ai in program? ajuta ff mult:x
ce sa iti mai zik...? iti urez succes si fi ambitioasa! i sa vezi ca alaturi de slabute vei reusi sa slabest frumos si sigur>:D<>:D<

rosemary 04 feb 2010 16:13:16

Re: Jurnal Rosemary
 
da... m-am cantarit si spre surprinderea mea am reusit sa ma mentin#:-s.... chiar daca m-am cam dat pe mancare nu am uitat de sport.. cred ca datorita lui nu am pus la loc... sper sa nu mai am astfel de escapade...:D

andra_aly 04 feb 2010 16:19:00

Re: Jurnal Rosemary
 
Citat:

Anterior postat de rosemary (Post 78830)
da... m-am cantarit si spre surprinderea mea am reusit sa ma mentin#:-s.... chiar daca m-am cam dat pe mancare nu am uitat de sport.. cred ca datorita lui nu am pus la loc... sper sa nu mai am astfel de escapade...:D

ma bucur atunci. :) atunci poti sa te (re)apuci din nou... succes!! si sa nu stai cu gandul ca daca nu ai pus , poti sa papi. eu am fost in ro in vacanta de craciun si chiar am mancat de toate. spre surprindere mea nu m-am ingrasat la kg. dar la cm da:(

rosemary 04 feb 2010 16:38:08

Re: Jurnal Rosemary
 
Mersi, la cm am ramas constanta inca de la inceput desi trebuie sa recunosc ca am incercat si centura de slabit "minune" de la bunica mea...:)) sincer am folosit-o vreo 2 zile, dar nu mi-a placut deloc; totusi poate ca am s-o imprumut din nou sa vad daca da rezultate... la ea a dat...

rosemary 04 feb 2010 20:48:58

Re: Jurnal Rosemary
 
Am terminat cu bine ziua de azi :

FINAL CALORII: -907 kcal (-3 kg/lună)

TARGET CALORII: -775 kcal (-3 kg/luna)
#:-s

Slabuta 04 feb 2010 21:07:09

Re: Jurnal Rosemary
 
Citat:

Anterior postat de rosemary (Post 78735)
Salut tuturor... dupa aproape o luna de cand ma folosesc aproape zilnic de acest site am decis ca este cazul sa ma pun serios pe treaba si sa imi fac un jurnal. Fiind o fana inraita a shoppingului am inceput sa ma simt tot mai aiurea cand vedeam o bluzita, o pereche de pantaloni scurti care erau absolut de invidiat, dar pe care nu mi le cumparam din simplul motiv ca nu ma avantajeaza. Prin clasa a7a am tinut o dieta disociata destul de drastica timp de 2 saptamani in care am reusit sa scad undeva la 48 kg. O perioada m-am mentinut, dar anii au trecut si am ajus sa ma confrunt cu aceleasi probleme de greutate, osciland intre 53-54 kg( la inaltimea mea reprezinta o problema). Am inceput sa ma informez cu ajutorul prietenului "Google" si asa am dat de comunitatea slabutelor. Timp de 2 saptamani mi-am numarat in mod constiincios caloriile, am facut vizite la piscina si am reusit sa dau jos 2 kg. Problema este ca vreo 5 zile am cam lasat-o balta si am inceput sa mananc din nou necontrolat, totusi reusind sa ma infranez am revenit la dieta cu toate ca nu sunt sigura daca la urmatoarea tentatie nu voi ceda din nou. Am inceput acest jurnal din nevoia de a ma organiza si de a fi consecventa in aceasta dieta care sunt sigura ca va fi mai usoara cu sustinerea voastra.:D

Buna Rosemary :)

Felicitari pentru cele 2 kg pierdute, bravo si tine-o tot asa :)
Ori de cate ori vrei sa renunti citeste jurnalele/povestile de succes ale slabutelor si sigur te vor motiva sa mergi mai departe :)

Eu iti dores mult succes si nu renunta.
Trebuie sa fim slabute :)

ali_lumi 05 feb 2010 00:00:35

Re: Jurnal Rosemary
 
Rosemary bine ai venit >:D<
Ce dieta tii ?

rosemary 05 feb 2010 10:54:51

Re: Jurnal Rosemary
 
Pana acum eram la numaratul caloriilor, dar de azi am trecut la cea disociata. Avand in vedere faptul ca data trecuta m-a ajutat sper sa tina si de data asta... [*94*]

karemina 05 feb 2010 10:58:10

Re: Jurnal Rosemary
 
Citat:

Anterior postat de rosemary (Post 79509)
Pana acum eram la numaratul caloriilor, dar de azi am trecut la cea disociata. Avand in vedere faptul ca data trecuta m-a ajutat sper sa tina si de data asta... [*94*]

Ce fel de disociata? Ce papi mai exact?


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:42:12.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO