forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Roxana44 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-roxana44-9829.html)

Roxana44 28 iul 2011 09:36:13

Jurnal Roxana44
 
Salutare Slabutelor!
De ceva luni frecventez acest site si astazi m-am inregistrat pentru prima data.
Sunt Roxana am 15 ani,1.63 si 53 de kilograme. Vreau sa slabest in jur de 5 kilograme. Nu am tinut dieta niciodata, fac sport in fiecare zi. Am renuntat la dulciuri ( nici nu prea mancam inainte) si am redus din fainoase ( marea mea dilema:>).
Motivul pentru care am intrat in aceasta comunitate aste ca m-am saturat sa fiu aratata cu degetul pentru simplul fapt ca sunt un pic mai plinuta decat celelalte fete.

niko21 28 iul 2011 09:59:32

Re: Jurnal Roxana44
 
Heiii bine ai venit :) Nu cred ca ar trebui sa tii o dieta pt kg pe care le ai de dat jos
cum spui ca faci sport in fiecare zi, dak nu papi dulciuri e ok
trebuie sa renunti la paine , prajeli si sucuri acidulate
si e bine sa bei cel putin 1.5l apa pe zi :X
si cu asta sunt sigura ca o sa dai cele 5kg foarte usor jos:D
aa si ink cv e foarte important sa papi inainte de 7 :D

succes

pinklady 28 iul 2011 10:04:12

Re: Jurnal Roxana44
 
iti urez bun venit roxana!>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<>:D<
ai facut foarte bine ca ai renuntat la dulciuri. si la fainoase. vad ca esti foarte tanara , asa ca nu te descuraja , vei slabi mai repede decat ti-ai propus. fii atenta la cum combini alimentele si nu te infometa. consuma multa apa si ceaiuri slabe. incearca sa faci si ceva miscare.[*abdomene*] multa bafta si kg mai putine. sa ai o zi frumoasa!!!!:-h

pinklady 28 iul 2011 10:05:40

Re: Jurnal Roxana44
 
SCUZE, tu faci miscare. tine-o tot asa!!!!

koryna83 28 iul 2011 11:46:53

Re: Jurnal Roxana44
 
Citat:

Anterior postat de Roxana44 (Post 739275)
Salutare Slabutelor!
De ceva luni frecventez acest site si astazi m-am inregistrat pentru prima data.
Sunt Roxana am 15 ani,1.63 si 53 de kilograme. Vreau sa slabest in jur de 5 kilograme. Nu am tinut dieta niciodata, fac sport in fiecare zi. Am renuntat la dulciuri ( nici nu prea mancam inainte) si am redus din fainoase ( marea mea dilema:>).
Motivul pentru care am intrat in aceasta comunitate aste ca m-am saturat sa fiu aratata cu degetul pentru simplul fapt ca sunt un pic mai plinuta decat celelalte fete.

buna roxana! bine ai venit!
scuza-ma ca te intreb: daca tu ai 1.63 si 53 de kg, esti sigura ca esti mai plinuta si nu e doar o impresie a ta?

Roxana44 28 iul 2011 12:19:41

Re: Jurnal Roxana44
 
am picioarele groase si vreau sa mai scad in cm in rest totul e k (dupa parerea mea;))

Pissy 28 iul 2011 18:09:34

Dragă Roxana,
 
:xBun venit! Îţi urez muuult succes!
Ai renunţat la dulciuri,ai redus făinoasele, faci sport,nu ai chiar atât de mult de slăbit,... Eşti pe drumul cel bun!
[*2*]
Nu renunţa!

Roxana44 28 iul 2011 20:43:37

Re: Jurnal Roxana44
 
Salutare!
multumesc mult pentru incurajari
a trecut si prima zi si ma simt bine
acum.. nu sunt prea documentata sa scriu cam cate grame si ce calorii au fiecare aliment pe care l-am mancat dar..
dimineata - un ou fiert si un morcov (ah.. am uitat sa mentionez ca ador morcovii si uneori cand nu am fructe prin casa rontai un morcov)
la pranz - jumatate de castron de bors (mama mea nu prea are timp sa-mi faca gratare si tot felul de mancaruri specifice unei diete asa ca ma conformez cu ce am prin frigider)
si la cina: o salata
nu pot sa beau 2l de apa dar 1l tot il beau

de sport nici nu am uitat
40 minute de aerobic
si cum tot stau la etajul 9 am urcat de 2 ori scarile #:-s
de maine ma gandesc sa mai adaug si cateva minute de dans (nu strica)
apropo.. am mai luat o mica gustarica
am iesit cu prietenii si m-am oprit sa mananc niste corcoduse nu stiu daca e bine:-s

Pumpkin 28 iul 2011 21:16:21

Re: Jurnal Roxana44
 
Buna Roxana :) Am observat ca ai mancat foarte foarte putin. Ce ai tu acolo este cu mult sub 1000 cal. Ca sa slabesti frumos si sa nu pui repede la loc trebuie sa ai peste 1200 cal, la varsta ta chiar mai mult, pt ca inca esti in crestere.

Roxana44 29 iul 2011 08:34:26

Re: Jurnal Roxana44
 
k;) multumesc pentru sfat


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:31:30.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO