forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal RoxanaIasi - Road to happiness (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-roxanaiasi-road-happiness-11650.html)

RoxanaIasi 13 iun 2012 13:23:30

Jurnal RoxanaIasi - Road to happiness
 
Bună ziua, slăbuţelor!
Numele meu este Roxana si de ceva timp tot "hoinaresc" pe acest site. Astazi am luat hotararea de a imi crea un jurnal pentru ca, in acest mod, sa pot sa imi urmaresc mai bine activitatea pe care o voi depune in lupta cu kilogramele.
Sper sa pot ajunge la greutatea dorita; stiu ca nu va fi usor dar rezultatul va fi pe masura.
In fiecare zi imi voi posta meniul alimentar pentru a tine o evidenta a caloriilor ingerate.
De asemenea, voi avea nevoie de sprijinul vostru. Orice sfat este binevenit!

Va :-* si spor la slabit!

RoxanaIasi 13 iun 2012 13:35:47

Re: Road to happiness
 
Astazi este prima zi de disociata si am ales ca ziua nr. 1 sa fie zi de carne. Asta este meniul pentru micul dejun; voi reveni mai tarziu cu alte completari. ;;)


CALORII INGERATE

Mic dejun, ora 10:00
Muschi file, 28g - 40 calorii, 5.9 proteine, 1 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Crenvursti, 35g - 84 calorii, 4.4 proteine, 7 grasimi, 0 colesterol, 0.1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Pastrama de pui, Caroli, 96g - 156 calorii, 16.3 proteine, 9.6 grasimi, - colesterol, 1 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 280 calorii, (mic)26.6 proteine, (mult)17.6 grasimi, 0 colesterol, (mic)1.1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1520 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1520 calorii

andreeagonzalez 13 iun 2012 13:59:36

Re: Road to happiness
 
RoxanaIasi.. nici nu stii cat de mult astept sa vin in Iasi sa vad Palasu... in august.. mai e un pic.. :x:x
Spor la dieta

RoxanaIasi 13 iun 2012 14:04:35

Re: Road to happiness
 
Andreea, te astept cu mare drag! Palasul este realmente minunat:x
Coincidenta sau nu, chiar cu 3 minute inainte, i-am facut o vizita jurnalului tau si am observat ca si tu esti noua pe aici. Iti urez mult succes pentru ca este un drum lung si greu. Dar sigur o sa reusim! ;;) :-*

Puffoasa 13 iun 2012 15:08:38

Re: Road to happiness
 
Buna Roxana!
Vad ca urmezi dieta disociata, eu zic ca mai bine ai incerca Rina si cu siguranta e mult mai sanatoasa si cu rezultate frumoase.

RoxanaIasi 13 iun 2012 15:22:07

Re: Road to happiness
 
Buna Puffoasa,
Am citit zilele trecute despre Rina's 90 si nu ma decideam daca sa incep disociata sau Rina. Pana la urma am ramas cu disociata pe care o voi urma pana la sfarsitul lunii ca mai apoi, pe 1 iulie sa incep Rina.

Puffoasa 13 iun 2012 15:57:09

Re: Road to happiness
 
Citat:

Anterior postat de RoxanaIasi (Post 1067066)
Buna Puffoasa,
Am citit zilele trecute despre Rina's 90 si nu ma decideam daca sa incep disociata sau Rina. Pana la urma am ramas cu disociata pe care o voi urma pana la sfarsitul lunii ca mai apoi, pe 1 iulie sa incep Rina.

E ok atunci, si eu am inceput de putin timp Rina, dar sunt foarte multumita :x
Astea fiind spuse, "succesuri" si revin sa vad cum iti merge treaba.
:-*

RoxanaIasi 13 iun 2012 16:28:42

Re: Road to happiness
 
Multumesc frumos, "succesuri" si tie! :-*
Cam de cat timp ai inceput Rina? Poti sa-mi spui si niste rezultate, te rog? Sunt foarte curioasa pentru ca am mai citit comentariile unor doamne care urmau Rina si spuneau ca rezultatele sunt destul de bune.

Puffoasa 13 iun 2012 19:30:45

Re: Road to happiness
 
Citat:

Anterior postat de RoxanaIasi (Post 1067115)
Multumesc frumos, "succesuri" si tie! :-*
Cam de cat timp ai inceput Rina? Poti sa-mi spui si niste rezultate, te rog? Sunt foarte curioasa pentru ca am mai citit comentariile unor doamne care urmau Rina si spuneau ca rezultatele sunt destul de bune.


Pai in ultimele 5 zile de Rina, 1,700 kg, am trisat putin si am tinut 2 zile de vitamine:)) Poimaine vin cu noi rezultate dupa alte 4 zile :P

andreeagonzalez 13 iun 2012 21:10:43

Re: Road to happiness
 
Citat:

Anterior postat de RoxanaIasi (Post 1067021)
Andreea, te astept cu mare drag! Palasul este realmente minunat:x
Coincidenta sau nu, chiar cu 3 minute inainte, i-am facut o vizita jurnalului tau si am observat ca si tu esti noua pe aici. Iti urez mult succes pentru ca este un drum lung si greu. Dar sigur o sa reusim! ;;) :-*

Cu multa vointa o sa reusim! Chiar daca o sa dam kg jos in mai mult timp, nu o sa le pumen la loc si o sa fim slabute, sanatoase si frumoase ;)
Succes si tie!!! >:d<

P.S... in august, cand ajung prin iasi, dau un semn de viata si poate iesim la o plimbare;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:57:48.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO