forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal roxy04~Noua Casuta (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-roxy04-noua-casuta-12629.html)

roxy04 25 dec 2014 21:15:38

Jurnal roxy04~Noua Casuta
 
Buna fetelor,
unele ma stiti, altele nu dar cum jurnalul vechi mi-a fost arhivat si vad ca nu am sanse sa il mai folosesc, am facut acest nou jurnal....sau o noua casuta cum imi place mie sa ii spun...
Pentru cine nu ma cunoaste:
- Ma numesc Roxana
- 22 de ani
- 1,60 inaltime
- 93 kg
- casatorita anul acesta cu Adi (22 ani)
- studenta la drept (la distanta)
- ne dorim un bebe poate anul acesta o sa avem
- provizoriu locuiesc in Germania (la munca)
- sunt din Campulung Muscel
- astept si alte intrebari sau sugestii...

Va pupacesc si sper sa ma vizitati aici la mine in casuta, am facut acest nou jurnal deoarece vreau sa incerc a mia oara sa slabesc, dar nu am nici o idee cum, astept sfaturi, idei si critici accept orice cu toate ca multe, foarte multe au incercat sa ma ajute sa slabesc, eu tot strig dupa ajutor poate, poate....se intampla o minune ca numai o minune ma va face sa slabesc ca ambitia mea e 0....of sper macar sa reusesc sa imi schimb stilul intr-un stil mai sanatos mai ales ca vreau sa fiu mamica (imi e tare frica ca ma voi face mult mult mai mare si imi este teama sa nu afecteze greutatea o eventuala sarcina)...

roxy04 26 dec 2014 13:30:50

Re: Jurnal roxy04~Noua Casuta
 
Fetelor va urez Sarbatori Fericite voua si familiilor voastre si sa va dea Dumnezeu tot ce este mai bun, va imbratisez cu drag!:x

lidiuta 26 dec 2014 17:53:53

Re: Jurnal roxy04~Noua Casuta
 
Sarbatori fericite si tie, Roxana, si familiei tale, iar in anul ce vine Doamne-Doamne sa va aduca bebelusul mult dorit!:)
Imi dau seama ca ti-e greu din cauza kilogramelor, mai ales daca vei duce si o sarcina o sa fie un pic mai greu. Nu stiu ce diete ai tinut pana acum, cat de stresanta e viata pe care o duci (unele persoane se ingrasa si din cauza stresului) si cat de multa miscare faci sau ai facut. Ia-o incet, nu-ti propune obiective nerealiste si mai ales nu te pacali pe tine (de multe ori si eu spuneam ca nu mananc mare lucru, dar toate adunate, mai ales dulciurile, ma tineau pe loc cu kg).
Ai putea sa-ti tii un jurnal alimentar si cu miscarea. Pe mine ma ajuta.
Numai bine!>:D<:)

jessik 28 dec 2014 19:53:18

Re: Jurnal roxy04~Noua Casuta
 
daca vrei bebelus, poate ar trebui sa te motiveze mai mult. in primul rand f greu ramai gravida din cauza greutatii. nu mai zic de complicatii, sau ca nu poti naste natural. si ceza la grasime, e ff crunta,. vb din experienta. durerea dureaza ff mult, si recuperarea, plus ca nu mai poti face sport calumea macar 6 luni.:-s
si la greutatea asta operata sa te misti sa ai grija de bb e ff greu.
vreau si eu sa slabesc, desi incerc de mult. si e de 3 ori mai greu sa slabesti dupa ce ai bb.nedormitul noaptea ingrasa. stressul e si mai mare. alaptatul. stand acasa cu copil, si fara sa lucrezi, sunt f multe. eu de abia astept sa incep servicul, sa ma mai eliberez de stress cu copilu. schimb activitatea. si evident fac efort fizic.
trebuie s alucrez mult si la alimentatie. si sper anul asta sa scad si eu, .
eu nuc red ca de atatia ani pe site nu ai nici o idee cum sa slabesti,. sigur stii, trebuie doar sa pui in practica, sis a te tii.
nu trebuie sa faci schimbari f drastice la inceput. macar cateva si tot se va observa
dar pt asta, trebuie sa scrii f des aici, nu o data pe an.

roxy04 28 dec 2014 21:53:29

Re: Jurnal roxy04~Noua Casuta
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 1369379)
daca vrei bebelus, poate ar trebui sa te motiveze mai mult. in primul rand f greu ramai gravida din cauza greutatii. nu mai zic de complicatii, sau ca nu poti naste natural. si ceza la grasime, e ff crunta,. vb din experienta. durerea dureaza ff mult, si recuperarea, plus ca nu mai poti face sport calumea macar 6 luni.:-s
si la greutatea asta operata sa te misti sa ai grija de bb e ff greu.
vreau si eu sa slabesc, desi incerc de mult. si e de 3 ori mai greu sa slabesti dupa ce ai bb.nedormitul noaptea ingrasa. stressul e si mai mare. alaptatul. stand acasa cu copil, si fara sa lucrezi, sunt f multe. eu de abia astept sa incep servicul, sa ma mai eliberez de stress cu copilu. schimb activitatea. si evident fac efort fizic.
trebuie s alucrez mult si la alimentatie. si sper anul asta sa scad si eu, .
eu nuc red ca de atatia ani pe site nu ai nici o idee cum sa slabesti,. sigur stii, trebuie doar sa pui in practica, sis a te tii.
nu trebuie sa faci schimbari f drastice la inceput. macar cateva si tot se va observa
dar pt asta, trebuie sa scrii f des aici, nu o data pe an.

da jess ai mare dreptate in tot ceea ce spui, sunt constienta ca o sarcina acum cu atatea kg pe mine va fi mult mult mai grea, eu mereu mi-am dorit sa fiu o mamica slabuta si sexy alaturi de un bebe frumos, nu sa fiu grasa si indesata si sa nu imi pot tine bebele in brate de burta...ai dreptate poate sunt constienta si stiu ceea ce este de facut dar...nu stiu parca stiu atatea lucruri ca nu stiu cu ce sa incep...imi este si greu pentru ca sunt si la munca, lucrez si schimbul 3 si este mai complicat dar o sa incerc sa schimb alimentatia sa fie una cat mai sanatoasa, pentru inceput as vrea sa scriu meniurile aici pe site sa am o evidenta la ceea ce mananc, chiar daca imi va fi greu sa am o evidenta la ceea ce mananc la munca voi incerca dar nu garantez ca o sa fiu super exemplara, sper sa am sustinere din partea voastra pentru ca o vorba face multe, multumesc!
pentru inceput o sa renunt la cola cat de mult posibil, si sa scriu tot ceea ce mananc (dar dupa sarbatori)

roxy04 29 dec 2014 00:28:12

Re: Jurnal roxy04~Noua Casuta
 
Plimbandu-ma prin camera de plictiseala m-am urcat pe cantar poate, poate intamplator se va vedea ceva bun pe el...surpriza...aveam 91kg wow acum 3 zile aveam 93kg deci nu imi venea sa cred...zilele astea am avut probleme cu constipatia, m-a durut fundul si am mancat mai cu grija (mi-am luat si o crema pentru hemoroizi de la farmacie) si probabil asta este cauza ca am mancat mai cu grija, mai cu teama parca nici nu imi vine sa mai mananc cand ma gandesc ca ma doare cand ies afara....sper sa treaca sa nu fie ceva mai rau...pupici si spor la slabit>:D<

roxy04 30 dec 2014 02:43:49

Re: Jurnal roxy04~Noua Casuta
 
Buna fetelor, pentru persoanele interesate am pus cateva poze de la nunta mea, unde aveam apogeul kg mele (100kg), dar oricum a fost o nunta superba (si nu am spus asta numai eu)si rochita mi-a placut enorm, enorm de mult, nu ma gandeam ca imi voi gasi o rochita care sa imi placa asa mult si dupa parerea mea mi s-a potrivit si foarte bine , parca rochita a ascuns ceea ce era de ascuns si a evidentiat ce aveam de avidentiat....(astept comentariile voastre la pozeee)pupici:-*

happygirldiana 30 dec 2014 11:24:07

Re: Jurnal roxy04~Noua Casuta
 
Buna, Rox!
Casa de piatra si multa sanatate, fericire, intelegere iar Dumnezeu sa va binecuvanteze iubirea cu un pruncusor, cat mai curand!
Si eu am avut nunta anul acesta, in iunie, acum, la fel ca si voi, ne dorim un bebe sanatos, cand va considera Dumnezeu ca e momentul potrivit, va aparea. Dar am zis ca il voi "ajuta" si eu cum pot. Incerc sa nu mai fumez, sa mananc cat mai sanatos si sa dau din nou kilele astea jos, le-am pus la loc dupa ce imi atinsesem targetul, aveam 66 de kg...eh, ce vremuri.
Tu? Cum abordezi "problema"? Faci ceva miscare? Ce si cat mananci?
Sa stii ca si eu am lucrat ture de noapte, tot pe la 22-23 de ani, in paralel am tinut si piept tentatiilor, oboselii si am reusit sa imi mentin un stil de viata sanatos care m-a ajutat sa slabesc.
Sunt convinsa ca daca ai putina vointa si vrei sa iti implinesti dorinta, vei reusi.
Eu chiar ieri am recitit cateva din paginile jurnalului meu din vremea cand inca eram in tara si lucram, de pe vremea cand slabeam si ma transformam intr-o femeie mult mai sanatoasa si mai sigura pe ea. Mi-am reamintit cata ambitie avea si stiu ca inca e pe undeva...
Trebuie sa iti gasesti ambitia, vointa, motivatia ai avea-o: sanatatea si un bebe :-)
Sa fii sanatoasa si sa ai spor in tot ce faci!
Te pup!

roxy04 01 ian 2015 16:19:50

Re: Jurnal roxy04~Noua Casuta
 
La multi ani, 2015 ! Noul an sa va aduca sanatate, fericire,iubire, noroc si indeplinirea tuturor dorintelor !:-* :-* :-*

jessik 05 ian 2015 18:24:19

Re: Jurnal roxy04~Noua Casuta
 
hey azi e luni, an nou , sapt mpua. pov ceva de stil nou de alimentatie, sport etc


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:11:13.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO