forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal RoxyMg17 - Sa reusim ce ne propunem! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-roxymg17-reusim-ne-propunem-8090.html)

RoxyMg17 08 feb 2011 23:32:43

Jurnal RoxyMg17 - Sa reusim ce ne propunem!
 
Buna fetele! ...eu sunt o noua fata care doreste a fi ajutata,si a ajuta pe celelalte fete care sunt in lupta cu kilogramele in plus.

Eu sunt Roxy, am 53 de kg momentan...am inceput de o luna sa ma apuc iarasi de slabit si am dat jos cca 3 kg.

De felul meu sunt ambitioasa,am vointa cand fac ceva, doar ca mi-e foarte greu sa duc pana la bun sfarsit...tot timpu` incalc ce trebuie sa respect:)
Bineinteles ca in toate mentionate mai sus ma refer la mancare, cu sportul nu mi-e prea greu ca sunt sportiva de mica..mereu mi-a placut sa fac miscare, orice tip de sport imi place si stiu sa il practic.

De data asta chiar vreau sa imi ating telul propus! nu vreau sa ma dau batuta.

Asa ca, am decis sa slabesc impreuna cu pr mea cea mai buna, ea este cu 10 kg mai plinuta decat mine..si astazi i-am propus un pact.
Incepand de astazi, cine slabeste la sfarsitul lunii cele mai multe kg, castiga 15 lei. ! nu e o suma formidabila dar pentru inceput avem un tel :))

Sfatul meu este ca toate sa ne gasim un tel,ceva ptr care sa luptam cu adevarat,si sa reusim. DAca aveti nevoie de ajutor, cu un sfat, ceva...va ajut cu tot ce pot...V-am pupat si astept mesaje:*

DoarEu 08 feb 2011 23:55:22

Re: Jurnal RoxyMg17 - Sa reusim ce ne propunem!
 
Buna Roxy!>:D< bine ai venit pe forum:D
felicitari pt sport:D
ce dragut ca ai o prietena pe care sa o sprijin si care sa te sprijine in dieta! cand iesiti impreuna in oras nu sunteti tentate sa comandati ceva ce nu ar trebui>:D<
cu mancarea sunt sigura ca o sa reusesti, sportivii deobicei sunt mai ambitiosi de felul lor ;;) gandeste-te la motivele pentru care vrei sa slabesti...si sigur o sa spui in sinea ta "sa stric tot efortul meu de pana acum pt putina bucurie?" care si-asa nu dureaza prea mult:)) nu cred ca suna prea bine...si sigur o sa mai taie din pofta de alimente interzise:D
dragut pactul vostru, doar ca trebuie sa aveti grija sa nu slabiti mai mult de 6-7 kg pe luna...nu e prea sanatos...eu stiu ca ideal ar fi sa pierzi cam 1 kg pe saptamana:D ati putea tine amandoua un jurnal de dieta in care sa notati ce ati mancat in fiecare zi...asa o sa vedeti care a fost mai "cuminte" si a respectat programul...si intr-un fel va va motiva pe amandoua sa nu calcati stramb gandidu-va ca cealalta mananca sanatos si de ce ati fi mai prejos:D
cam ce mananci tu intr-o zi?:D ai 1000 kcal?

amy amy 09 feb 2011 14:13:33

Re: Jurnal RoxyMg17 - Sa reusim ce ne propunem!
 
Buna... Si eu sunt noua pe aici ;;) . Sper sa reusesti sa slabesti si ...sa reusim toate impreuna :D:D. Succes!

justbelieve 09 feb 2011 16:58:43

Re: Jurnal RoxyMg17 - Sa reusim ce ne propunem!
 
Bine ai venit!>:D<
Te-ai hotarat sa urmezi vreo dieta?

RoxyMg17 09 feb 2011 21:06:03

Re: Jurnal RoxyMg17 - Sa reusim ce ne propunem!
 
Buna! nu urmez nicio dieta...manac doar destul de regulat si cam aceleasi lucruri in fiecare zi, cat mai putine calorii...

De ex in fiekre dim inainte sa plec la scoala mananc cereale cu lapte, apoi la scoala un covrig cu foietaj si un mar ..

Apoi de la 2juma la 4juma-5 merg la fitness.
Si mai manac pe la 6-6 si ceva....paine prajita, sau legume, sau ceva mancare gatita...si knd mi-e pofta de dulce un baton de cereale.

Cam asa...mai incalc cateodata sa manc ceva "interzis" dar dupaia am constiinta incarcataa:))..

Nu stiu sper sa slabesc de data aceasta, mai ales datorita slabute.ro si voua ca mi-e mult mai usor sa impartasesc cuiva care ma intelege...Te pup succes in continuare si tiee!

RoxyMg17 09 feb 2011 21:07:04

Re: Jurnal RoxyMg17 - Sa reusim ce ne propunem!
 
A, uitasem...seara dk mi-e foame pap un fruct, si muuulte muraturi ca nu ingrasa deloc:x si le ador:*

Alyssa 09 feb 2011 21:11:02

Re: Jurnal RoxyMg17 - Sa reusim ce ne propunem!
 
Buna Roxy >:D<
Vaaai, e bine ca faci atata sport..eu de abia acum incerc sa ma invat cu sportul..l-am urat de mica :( Si e bine ca ai cu cine sa te iei si sa slabesti.

Spor la slabit >:D<

DoarEu 09 feb 2011 22:00:40

Re: Jurnal RoxyMg17 - Sa reusim ce ne propunem!
 
Roxyy..ai grija cu muraturile...chiar daca nu ingrasa asta nu inseamna ca trebuie sa mananci prea multe..caloriile se aduuna:-s
si vezi sa nu ai sub 1000...mi s-a parut ca mananci cam putintel :(
>:D<

Cassy 09 feb 2011 22:40:38

Re: Jurnal RoxyMg17 - Sa reusim ce ne propunem!
 
Citat:

Anterior postat de DoarEu (Post 517912)
Roxyy..ai grija cu muraturile...chiar daca nu ingrasa asta nu inseamna ca trebuie sa mananci prea multe..caloriile se aduuna:-s
si vezi sa nu ai sub 1000...mi s-a parut ca mananci cam putintel :(
>:D<

Poate sa manance muraturi. Au in jur de 15 kcal pe 100 grame. Nici daca ar manca 3 kile pe zi nu ar fi multe calorii, si nu mananca.. te asigur:)).
Si in plus muraturile sunt acre, ajuta la celulita din cate stiu..deci poate sa pape fara numarrr:-*

RoxyMg17 10 feb 2011 13:27:22

Re: Jurnal RoxyMg17 - Sa reusim ce ne propunem!
 
Bunaa! ALYssa:*...da si eu ma bucur ca asa e felul meu sa imi place sa fac mereu sport...si sa dansez nu mai spun k mereu dansez:x numa bine dau si prin dans cv calorii jos...pai nu stiu eu iti sugerez sa gasesti un sport care iti place cat de cat...voley,handball,inotul,,orice se practica la tine in oras.
Dk nu de 3 ori pe saptamana la fitness nu e cine stie ce..
SPer sa reusesti si tu:x sa reusim toate! :X

Apropo stie cineva cum sa va raspund la toate privat ? ca ce raspund apare la gramada:)))


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:29:04.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO