forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal ruxyc (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-ruxyc-11635.html)

ruxyc 08 iun 2012 08:20:44

Jurnal ruxyc
 
Salut slabutelor :) , eu sunt ruxyc am 14 ani , trezinduma azi de dimineata mam decis sami fac propriul jurnal .Tot datorita voua am slabit 8 kg citeva luni in urma dar am pus 2 la loc :-s. Am 158 de cm si deocamdata 50 de kg as dori sa ajung la 45 , stiu ca sunt normala , de talie , abdoment sunt chiar mandra dar uite picioarele sunt grasute .. Nu stiu ce nivel de activitate am dar de mica practicam inotul , dansuri populare , eram mereu hiperactiva , dar acum nu prea am tim si practic acasa tot sportul , am facut si aerobic si pilates si inot si multe altele citeva saptamini in urma faceam cite o ora pe zi .. acum de citeva zile (DOUA) fac tae-bo si imi place foarte mult , cind termin curge apa depe mine #:-s.. cum credeti va da rezultate ? si cam in cit timp ? fac o ora pe zi .. si mai alerg mai merg cu bicicleta .. Dar cel mai mare motiv de slabit e ca mam indragostit , nu stiu daca e dragoste dar ma gindesc la el fiecare ora , minut si vorbesc ore in sir pe net , principalu ca de el nu prea ma interesam inainte , dar acum nustiu ce ma apucat :"> ? As dori sa fiu intradevar si sanatoasa prin cite am trecut piina acum nici nu stiti , am avut si osteomelita la un picior , si pietre in rinichi ..dar acum ma simt f bine ! Mama mea era contra la slabit , ma critica mereu in privinta asta , unica sustinere erati voi ! si va multumesc mult ! Acum traiesc un mod de viata sanatos demult nu am luat in mina o bucata de pizza sau alte nebunii am mincat doar ca eri vreo 4 placintele:"> , sunt la bunica ce sa fac ?dar si linga legume , fructe .. As dori ajutorul voustru pentru a trai sanatos si a avea siluieta pe care mio doresc mult !

Alexik 08 iun 2012 09:07:45

re: Jurnal ruxyc
 
Mai putine placinte in aceeasi zi , succes sa ajungi la 45 si noroc cu baiatul:-*

ruxyc 08 iun 2012 12:06:44

re: Jurnal ruxyc
 
Merci foarte mult >:D< , de placinte stiu dar erau facute de casa si asa miroseau ahh, si tie noroc in lupta cu kg :x !!

happygirldiana 08 iun 2012 20:05:06

re: Jurnal ruxyc
 
Citat:

Anterior postat de ruxyc (Post 1062245)
Salut slabutelor :) , eu sunt ruxyc am 14 ani , trezinduma azi de dimineata mam decis sami fac propriul jurnal .Tot datorita voua am slabit 8 kg citeva luni in urma dar am pus 2 la loc :-s. Am 158 de cm si deocamdata 50 de kg as dori sa ajung la 45 , stiu ca sunt normala , de talie , abdoment sunt chiar mandra dar uite picioarele sunt grasute .. Nu stiu ce nivel de activitate am dar de mica practicam inotul , dansuri populare , eram mereu hiperactiva , dar acum nu prea am tim si practic acasa tot sportul , am facut si aerobic si pilates si inot si multe altele citeva saptamini in urma faceam cite o ora pe zi .. acum de citeva zile (DOUA) fac tae-bo si imi place foarte mult , cind termin curge apa depe mine #:-s.. cum credeti va da rezultate ? si cam in cit timp ? fac o ora pe zi .. si mai alerg mai merg cu bicicleta .. Dar cel mai mare motiv de slabit e ca mam indragostit , nu stiu daca e dragoste dar ma gindesc la el fiecare ora , minut si vorbesc ore in sir pe net , principalu ca de el nu prea ma interesam inainte , dar acum nustiu ce ma apucat :"> ? As dori sa fiu intradevar si sanatoasa prin cite am trecut piina acum nici nu stiti , am avut si osteomelita la un picior , si pietre in rinichi ..dar acum ma simt f bine ! Mama mea era contra la slabit , ma critica mereu in privinta asta , unica sustinere erati voi ! si va multumesc mult ! Acum traiesc un mod de viata sanatos demult nu am luat in mina o bucata de pizza sau alte nebunii am mincat doar ca eri vreo 4 placintele:"> , sunt la bunica ce sa fac ?dar si linga legume , fructe .. As dori ajutorul voustru pentru a trai sanatos si a avea siluieta pe care mio doresc mult !

Buna,Ruxy!Bine ai venit pe SLabute!>>:D<
Pai dupa cum stii si tu,nu e nevoie sa slabesti mult, nu esti disproportionata deci mult de munca nu e.Asa ca eu iti recomand cu caldura alimentatie sanatoasa si sa faci sport.Te-ai apucat de Tae-bo si e foarte bine!Daca te tii de el o sa ai rezultate frumoase, o sa te ajute sa slabesti si acolo unde vrei;))
Te pup si iti doresc o seara frumoasa!

nicoleta100 08 iun 2012 20:09:32

re: Jurnal ruxyc
 
Citat:

Anterior postat de ruxyc (Post 1062245)
Salut slabutelor :) , eu sunt ruxyc am 14 ani , trezinduma azi de dimineata mam decis sami fac propriul jurnal .Tot datorita voua am slabit 8 kg citeva luni in urma dar am pus 2 la loc :-s. Am 158 de cm si deocamdata 50 de kg as dori sa ajung la 45 , stiu ca sunt normala , de talie , abdoment sunt chiar mandra dar uite picioarele sunt grasute .. Nu stiu ce nivel de activitate am dar de mica practicam inotul , dansuri populare , eram mereu hiperactiva , dar acum nu prea am tim si practic acasa tot sportul , am facut si aerobic si pilates si inot si multe altele citeva saptamini in urma faceam cite o ora pe zi .. acum de citeva zile (DOUA) fac tae-bo si imi place foarte mult , cind termin curge apa depe mine #:-s.. cum credeti va da rezultate ? si cam in cit timp ? fac o ora pe zi .. si mai alerg mai merg cu bicicleta .. Dar cel mai mare motiv de slabit e ca mam indragostit , nu stiu daca e dragoste dar ma gindesc la el fiecare ora , minut si vorbesc ore in sir pe net , principalu ca de el nu prea ma interesam inainte , dar acum nustiu ce ma apucat :"> ? As dori sa fiu intradevar si sanatoasa prin cite am trecut piina acum nici nu stiti , am avut si osteomelita la un picior , si pietre in rinichi ..dar acum ma simt f bine ! Mama mea era contra la slabit , ma critica mereu in privinta asta , unica sustinere erati voi ! si va multumesc mult ! Acum traiesc un mod de viata sanatos demult nu am luat in mina o bucata de pizza sau alte nebunii am mincat doar ca eri vreo 4 placintele:"> , sunt la bunica ce sa fac ?dar si linga legume , fructe .. As dori ajutorul voustru pentru a trai sanatos si a avea siluieta pe care mio doresc mult !

salutare!
bine ai venit!
citind mesajul tau ,am incercat sa ma imaginez pe mine cand aveam 14 ani! nu cred ca stiam ce inseamna cuvantul ''dieta'' si nici de sport nu stiam ,decat ce faceam aiurea la scoala!:-ob-)
e bine daca vrei sa fi sanatoasa si sa ai cate kg trebuie pt varsta si inaltimea ta!
cred ca sportul ajuta tare mult!
multa bafta!:-*:x>:D<

ruxyc 08 iun 2012 21:50:04

re: Jurnal ruxyc
 
Merci mult fetelor , azi un pic mam disperat nustiu ce sa fac , am vorbit cu baiatul pe care il plac si a zis ca e prostie toate dietele astea , ca , nu am nevoie sa slabesc , ca rezultatele nu o sa fie vizibile , si mai bine sa savurez de toate acum , dar atit de mult doream asta , o silueta frumoasa , aveam un tel , iar acum tot s-a risipit ... nustiu ce sa fac sunt la 50 pe 50 si am nevoie DE AJUTOR ! si daca voi slabi 5 kg o sa fie vizibile ? Vreau sa am viata aceasta de acum sa pac mult sport sa fiu stricta la ce maninc dar nici nu pot uita de cuvintele lui ...CE SA FAC ???

Adina14 09 iun 2012 09:15:54

Re: Jurnal ruxyc
 
Buna Ruxyc!
Cred ca cel mai important lucru e sa faci ceea ce vrei tu pentru a te simti bine.Se va vedea o diferenta daca slabesti 5kg!Insa conteaza si de unde anume slabesti mai usor. Daca vrei sa slabesti doar la picioare, atunci axeaza-te mai mult pe exercitii pentru zona respectiva! Si poate nu trebuie neaparat sa slabesti din kg; te poti tonifia si sa pierzi cm buni cu pilates, spre exemplu pentru ca inca nu iti recomand sa te apuci de ridicat greutati.
Nu cred ca trebuie sa te lasi influentata de ce spun ceilalti.Nu stiu cat de mult atarna spusele prietenului tau dar din proprie experienta iti spun ca nu am dus.o deloc bine d.p.d.v. emotional atunci cand i.am ascultat pe cei din jurul meu si nu mi-am atins greutatea pe care am dorit.o .
In orice caz, e foarte bine sa te tii de treaba , sa mananci sanatos si sa practici sport chiar daca nu mai vrei sa slabesti! Mult succes in continuare!

ruxyc 09 iun 2012 11:55:35

Re: Jurnal ruxyc
 
Merci mult >:D<, pai cred ca totusi o sa ma tim mai departe , mereu am fost o fire optimiste;) ... incep de mine tot de la inceput ..sper sa reusesc nu voi mai asculta spusele altora si imi voi atenge telul ! Azi mam trezit si am papat o hrinca mica de piine si cu un pic de unt pe el iar , recent am mincat inghetata:"> dar tae-bo voi practica mai departe azi e a 4 zi .. vreau sa mai adaug si turbo jum niste minute vreo 10-20b-) ..cam asa din pacate la buni nu amm cintari .este unul doarca nu arata corect ..x-(

Adina14 09 iun 2012 12:15:44

Re: Jurnal ruxyc
 
Important e sa ai 3 mese pe zi si 2-3 gustari . Daca mai dai gres din cand in cand, nu.i mare problema doar sa nu o tii numai in dulciuri sau mancaruri grase.Iar cu sportul..da-i bice! :))

Alexik 09 iun 2012 12:41:27

Re: Jurnal ruxyc
 
Citat:

Anterior postat de ruxyc (Post 1062926)
Merci mult fetelor , azi un pic mam disperat nustiu ce sa fac , am vorbit cu baiatul pe care il plac si a zis ca e prostie toate dietele astea , ca , nu am nevoie sa slabesc , ca rezultatele nu o sa fie vizibile , si mai bine sa savurez de toate acum , dar atit de mult doream asta , o silueta frumoasa , aveam un tel , iar acum tot s-a risipit ... nustiu ce sa fac sunt la 50 pe 50 si am nevoie DE AJUTOR ! si daca voi slabi 5 kg o sa fie vizibile ? Vreau sa am viata aceasta de acum sa pac mult sport sa fiu stricta la ce maninc dar nici nu pot uita de cuvintele lui ...CE SA FAC ???

Eu ti-am urat noroc cu baiatul dar tu hotarasti ce faci cu corpul tau , nu trb sa te influenteze absolut nimeni.
Tu ce zici , nu se vede cand slabesti?:Peu zic ca da.

ruxyc 09 iun 2012 18:17:26

Re: Jurnal ruxyc
 
Pai nu cred ca cineva trebuie sa ma influenteze si voi merge mai departe , nu voi zice nimanui ca vreau sa slabesc .. azi chiar am dat gres mie rusine sa spun ce am mincat:Pdar am fost o ora la bazin si sper sa fac si tae-bo, baiatul daca va observa bine daca nu tot bine, ce nu? , am sai fac o mica farsa si o sal duc in eruare :P Ma intereseaza ce cred eu si persoanele care ma sustin !!! >:D<;):Db-)

ruxyc 10 iun 2012 09:12:40

Re: Jurnal ruxyc
 
Azi e duminica , iar de miine fara dulciuri !!!!!!!! :D sper sami reuseasca b-);;)!!! unica problema e ca nu am cintar dar poate e spre bine poate voi putea observa pe mine rezultatele, nu ?:-/>:D<;)

ruxyc 11 iun 2012 16:14:51

Re: Jurnal ruxyc
 
Salutare fetelor azi am mincat 2 iaurturi de 88 de kcal ( doar unul ) si 2 portii de bors rosu ( cu svecla rosie ) si 3 bucati de piina neagra ( bucati maricele) si am facut 100 coarda , 50 abdomene , am facut undeva 25 de minute tae bo cardio intens , cardio avansat .. si dupa aia am facut 50 de ori vreo 3 4 tipuri de exercitii tae bo .. sper ca spre seara sa mai merg vreo 30 40 de minute pe jos .. va tin la curent ..:x>:D<;)

ruxyc 12 iun 2012 15:24:34

Re: Jurnal ruxyc
 
salutare azi e si a fot o zi groaznica alte cuvinte nu am am mincat cam mult sport tae boam facut 10 minute undeva si in rest nimic , sunt la bunica si nici nu prea imi da voie sa es in centru in oras caci zice ca e prea departe , in plus nu am prieteni aici unde locuiesc acum , cintarul tot parca isi bate joc de mine aici imi arata ca am 51 52 de kg , nustiu ce sa mai fac sunt atit de disperata nimeni nu ma intelege nu ma sustine , dar invers , stau la bunici de aproape 2 saptamini si ma bucsesc cu de toate cit stau zic hai sa maninci asta , hai sa maninci aia ..doamne citeodata imi vine sa le zic eu ceva... cind eu stau si vreau sa ajung la kg pe care le vreau parca toti si tot e contra mea , fac si tae bo si sar coarda si merg si dulciuri mai rar le maninc , nu manic fast -food , nu maninc asa de mult cum inainte dar numik si asta e cel mai groznic cind faci te starui si totul inzadar ..sunt aici singura ..parca am cazut intro groapa de depresie .. e groaznic..:(( nu mai am cuvinte .. nustiu ce se intimpla cu mine ..


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:47:07.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO