forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal saabina (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-saabina-8078.html)

saabina 07 feb 2011 18:03:41

Jurnal saabina
 
salutare slabutze! pana azi doar am citit pe site si pe form uri. n-am avut curaj sa scriu. ;)
de o saptamana am intrat la dieta. am luat o dieta pe care dupa multe analize am cocluzionat ca o s-o pot tine. n-am tinut niciodata dieta si sunt o grmandaaa... am un antitalent natural la orice forma de miscare si .. am un job sedentar. asa ca va puteti imagina ... sunculitele :D. am o fetita de 3 ani jumate, sunt mandra de comoara mea insa ... imi vreau corpul de dinante de nastere inapoi:((
poate ma ajutati cu sfaturi si ... incurajari.
multumesc si .... spor la slabit :-*

Sand 07 feb 2011 18:08:47

Re: Jurnal saabina
 
Buna, :)

Ce dieta ti-ai ales? Cum vrei corpul de dinainte de nastere fara sport? Nu se poate, fara sport slabesti in primul rand din masa musculara si dupa aia din grasime. Exista sanse mari sa ajungi la greutatea visata si cu cm. la piept/talie/solduri in plus fata de visul tau. Incearca putin sport macar 30 de minute de 3 ori pe saptamana, un minimum posibil ca sa arzi din sunca aia.

Iti doresc succes si numai bine!

saabina 09 feb 2011 18:19:04

Re: Jurnal saabina
 
salutare :)
am uitat sa mentionez ca fac si sport. zilnic. cate 30 minute pe bicicleta de cameră si abdomene (nu prea multe ca nu rezist:P). am inceput sa utilizez si o crema anticelulitica, de la emiplant. sper sa dea ceva ceva rezultate.
acum mananc mai putin dar tot mie pofta de paine si dulce. am ales un regim disociat. doua sapt (faza in care sunt acum) mananci doar carne slaba, branza fermentata si 1 ou pe zi ... etc.

saabina 12 mar 2011 20:15:21

Re: Jurnal saabina
 
buna seara gasca! sunt necajita. m-am lasat pe tanjala (stres, munca copil....stiti voi bine) :D,am lasat dieta si sportul si... am regresat. m-am ingrasat 1 kg. cateodata am impresia ca nu voi mai slabi in veci. :((adevarul e ca... ma gandesc la toti si toate ... mai putin la mine. ceea ce ma enerveaza cel mai are e nu neaparat faptul ca imi arata cantarul 55 de kg ci faptul ca nu-mi vin hainele (care acum un an erau ok) x-(.
incerc sa beau ffff multa apa, desi nu sunt o persoana care sa bea multe lichide. ma fortez sa beau apa si totusi sunt zile in care uit sa beau apa (sau orice alt lichid):( mi-e pofta de dulce...mananc in fuga (adica in picioare :))) ... si mananc tot felul de tampenii (ex:paine cu salam si barnza - te saturi repede si le iei in mana si ai plecat sa-ti faci treaba).
am neoie de ajutor. invatati-ma sa fie egoista (a se citi a-mi face timp pt mine) si ... motivatie/sustinere (stiu .... motivatia tr sa fie intrinseca, pb e ca... n-am sustinere si atunci motivatia mea... se duce pe apa sambetei :(()
pupici si >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:14:20.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO