forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Schtroumpheta Tzontz (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-schtroumpheta-tzontz-10357.html)

Tzontz 02 oct 2011 11:35:59

Jurnal Schtroumpheta Tzontz
 
Salut cu caldura inimii mele pe toate Slabutele .
Ma numesc Adriana Bos si sunt sedentara si grasa.
In sfarsit mi-am facut jurnal. N-as fi crezut niciodata ca la 43 de ani ma ticnesc dar iata ca s-a intamplat. Imi pare bine ca realizez acest lucru si asta este deja mai bine.
Evident incerc sa slabesc pentru ca sunt , hai sa spun durdulie, bine, adica un pic grasa. Un pic mai mult grasa. In ochii mei sunt dea dreptul grasa cu o burta dezgustatoare capatata dupa doua taieturi (sarcina extrauterina si apoi cezariana). Si de fapt scopul meu principal nu este slabirea !!!!!! el este recapatarea formei fizice .Da, acesta este scopul meu
principal. M-am panicat foarte tare cand am realizat ca am o conditie fizica dezastruoasa, mai deplorabila ca a unei persoane de 70 de ani sedentara. Nu-mi vine sa cred ca dintr-o fosta sportiva am ajuns asa. Gafai cand urc scari, gafai cand alerg 50 de metri, ce zic eu 50, chiar si 20. Doamne Dumnezeule as putea mai bine sa iau un pistol sa ma impusc. Ar fi acelasi lucru cu a continua ca pana acum. Nu sunt o persoana 100% sedentara, am serviciu, fac curatenie saptamanal in casa (etaj + parter) spal, gatesc, alerg in coace si-n colo sa-mi rezolv micile problemele dar totusi exercitiu fizic ZERO. Si asta se simte. Eu simt. Si ca sa fiu sincera pana la capat adaug : papa bun si nesanatos , cafea , tigari, alcool. >:)
De ce imi fac jurnal acum dupa atata timp? (m-am inscris pe forum pe 7 ianuarie 2011 si acum suntem in 2 Octombrie 2011) . Dupa 5 minute de gandire profunda raspund cu o alta intrebare mai "pertinenta" : De ce nu ? Am ajuns la concluzia ca ma ajuta .
Bun, deci am stabilit
Punctul 1) sunt "varza".
Punctul 2) imi botez jurnalul : Nae

Punctul 3) ii dau drumul .

Asa, deci: am inceput cu un regim (Dukan) pe care l-am schimbat din motive de constipatie. Continui cu Montignac + hipocaloric. E OK.

Am inceput sa ma misc.

Revin cu informatii; acu tre' sa fac mancare la familion.
Nae draga, te tin la curent ce si cum. Pa, te pup.



nicol 02 oct 2011 13:08:10

Re: Jurnal Schtroumpheta Tzontz
 
Buna!bine ai venit la capitolul jurnale:D!Ma mir cum de esti sedentara si durdulie pentru ca la felul cum te-ai prezentat pari o persoana activa si destul de haioasa;))te-am pupat sa ne vedem cu bine acolo unde ne dorim!siii....pofta buna la familion:)

vera37 03 oct 2011 07:23:47

Re: Jurnal Schtroumpheta Tzontz
 
neatza adriana! uite ce surpriza mi-ai facut, ti-ai facut si tu jurnal:-*:-*:x:x
sa-l stapanesti sanatoasa si slabuta:):)

Tzontz 03 oct 2011 08:44:54

Re: Jurnal Schtroumpheta Tzontz
 
Citat:

Anterior postat de vera37 (Post 807567)
neatza adriana! uite ce surpriza mi-ai facut, ti-ai facut si tu jurnal:-*:-*:x:x
sa-l stapanesti sanatoasa si slabuta:):)

Multumesc mult Vera , nu am crezut ca sunt capabila de asa ceva. Inca nu eram pregatita sa vorbesc despre ce aveam pe suflet. Mai am inca de scris dar din pacate am avut ceva urgente si am oprit scrisul. Revin in forta , cred ca azi , dupa ce-mi termin munca de pe aici si te mai astept .>:D<>:D<>:D<


Nicol, multumesc pentru intampinare. Nu sunt chiar o sedentara dar , fosta profa de sport spunea 2 lucruri:
1) dupa terminarea scolii singurul lucru pe care o sa-l regretati este ora sau mai bine cele 2 ore de sport saptamanale;
2) munca casnica nu inseamna sport.
Si mare dreptate avea.


>:D<>:D<>:D<

kisa 03 oct 2011 10:02:59

Re: Jurnal Schtroumpheta Tzontz
 
Cum ti-am mai spus m-am uitat pe pozele tale si sunt foarte frumoase. Nu esti nici pe departe asa cum zici. Pe 7 ianuarie sa-ti faci poza si cu costumul de baie cu care erai in poze. Succes la slabit!

nicolae68daniela 03 oct 2011 10:39:28

Re: Jurnal Schtroumpheta Tzontz
 
Buna Adriana, si felicitari pentru faptul ca ti-ai facut jurnal. Eu inca nu m-am hotarat, am impresia ca nu am ce scrie in el. Abi astept sa vad ce mai scri, imi face placere sa-ti citesc postarile, sunt vesele si optimiste. Te pupic si mult spor sa ai de acum inainte:x:x:-*:-*:-*!

Tzontz 03 oct 2011 11:32:15

Re: Jurnal Schtroumpheta Tzontz
 
Citat:

Anterior postat de nicolae68daniela (Post 807812)
Buna Adriana, si felicitari pentru faptul ca ti-ai facut jurnal. Eu inca nu m-am hotarat, am impresia ca nu am ce scrie in el. Abi astept sa vad ce mai scri, imi face placere sa-ti citesc postarile, sunt vesele si optimiste. Te pupic si mult spor sa ai de acum inainte:x:x:-*:-*:-*!

Multumesc mult Daniela, sa stii ca am stat foarte mult sa ma gandesc daca sa-mi fac sau nu. Mi-am luat inima-n dinti cu speranta ca ma va motiva si mai mult, ca voi gasi taria de a continua atunci cand imi va fi mai greu si nu in ultimul rand voi gasi sprijinul de care chiar am nevoie.
Sa stii ca de felul meu sunt vesela si optimista dar am momente cand cad rau in butoiul cu melancolie, noroc ca nu ma tine mult.
Te pup Daniela si te mai astept.:-*>:D<

LeeLyy 03 oct 2011 17:45:39

Re: Jurnal Schtroumpheta Tzontz
 
Sa-ti traiasca Nae, Tzontzule! Baga mare aicilisea ca esti super haioasa si place la cititor sa ceteasca despre matale!:-*:-*:-*:-*:-*:-*:D:D:D:D:D:D:D

rozica1965 03 oct 2011 21:25:12

Re: Jurnal Schtroumpheta Tzontz
 
Casutza de piatra Tzontzulica si ca sa nu vin cu mana goala,ti-am adus ceva:[*109*][*109*][*13*][*26*][*26*][*18*][*18*][*31*][*31*][*31*][*11*][*11*]

damo 04 oct 2011 09:35:47

Re: Jurnal Schtroumpheta Tzontz
 
Citat:

Anterior postat de Tzontz (Post 807723)
... Nu sunt chiar o sedentara dar , fosta profa de sport spunea 2 lucruri:
1) dupa terminarea scolii singurul lucru pe care o sa-l regretati este ora sau mai bine cele 2 ore de sport saptamanale;
2) munca casnica nu inseamna sport.
Si mare dreptate avea.


:)):)):)):)) desteapta profesoara ai avut:), imi place!
Buna Adriana si spor la treaba ! Noi suntem aici>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:14:03.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO