forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal serendipity9 - Nu se mai poate asa! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-serendipity9-nu-se-mai-poate-12545.html)

serendipity9 15 mai 2014 22:10:35

Jurnal serendipity9 - Nu se mai poate asa!
 
Am decis sa imi deschid un nou jurnal pentru ca de maine spun Stop! si de data asta pe bune. Ma apuc de dieta South Beach pentru ca pare destul de accesibila pentru mine iar de luni merg la sala. Nu se mai poate asa! Am zis ca anul acesta voi fi intr-un final slaba insa iata-ma aproape de vacanta de vara cu inca multe kilograme in plus :|

Vreau sa ajung odata sa ma simt bine in piele mea insa nu pot sa imi setez mintea asta sa stea cat de departe de dulciuri si restul chestiilor nesanatoase.

Dar de maine gata! O sa fac tot posibilul sa imi scriu aici meniurile ca sa tin evidenta. Vineri dimineata voi avea zi de cantar pe care o voi lua in considerare la progres
.

serendipity9 16 mai 2014 19:12:02

re: Jurnal serendipity9 - Nu se mai poate asa!
 
Am inceput de azi Dieta South Beach cu 75.5 kg dupa cum arata cantarul azi de dimineata. Ma cantaresc in fiecare zi dar iau in considerare doar ziua de vineri la evolutie.

Ziua 1

Md: 2xsandwich cu 1 felie mare de salata 2 felii subtiri de sunca slaba de porc si 2 felii mici de mozarella
Pranz: 3 felii piept de pui pe gratar si o salata mare cu branza
Cina: un bol mare de supa de legume cu pui (fara cartof/mazare/orez etc) si branza

Nu am calculat calorii este posibil sa fie putin dar de regula nu manac foarte mult daca nu mai mananca cineva cu mine la masa care sa ma influenteze:)) problema mea sunt dulciurile dar acum iau niste pastilute cu crom ca sa mai tin in frau poftele.

serendipity9 17 mai 2014 21:01:43

re: Jurnal serendipity9 - Nu se mai poate asa!
 
Ziua 2 -> -800 grame fata de ziua 1 (modific la sticker doar vinerea)

Md: 2 oua fierte, 4 felii sunca slaba de pui, 4 felii subtiri de mozarella + 1 castravete
Pranz: 2 felii mai mari de piept de pui pe gratar si salata
Cina: 1 x cottage cheese light de la Hochlland + 2 felii de sunca de pui slaba

serendipity9 18 mai 2014 16:46:36

re: Jurnal serendipity9 - Nu se mai poate asa!
 
Ziua 3 -> -1kg fata de Ziua 2 (acum iau niste suplimente pe baza de fibre care ma ajuta cu tranzitul intestinal ca aveam probleme asa ca sunt constienta ca nu sunt pe deplin kg slabite)

M-am trezit la 12 jumate asa ca am luat direct pranzul

Pranz: ciorba de legume cu carne de porc(muschi) am mancat foarte putina carne (fara mazare/cartof/orez etc) + 3 aripioare si 2 cotoaie de pui fara piele pe gratar
G1: 1 bombonica si 2 patratele ciocolata neagra ambele fara zahar
Cina: cottage cheese light de la hochlland si 3 felii de sunca de pui + salata

anna26 19 mai 2014 16:01:30

re: Jurnal serendipity9 - Nu se mai poate asa!
 
Felicitari pt kg minus si pt ambitie, Trebuie sa slabim! Totul depinde de starea noastra de spirit, dc noi nu ne simtim bine in pielea noastra nimic nu merge!

Spor la dieta! Poti sa slabesti,sunt sigura!

andra_aly 19 mai 2014 17:41:55

Re: Jurnal serendipity9 - Nu se mai poate asa!
 
Buna:) eu am totusi de obiectat ceva, chiar daca te felicit ptr ambitie :) spui ca nu mananci mult...asta ce inseamna, caci la meniul care l.ai postat sa zicem ca e ok, acum depinde de cantitate. Cam cate calorii ai pe zi? Am inteles eu gresit sau ai slabit 1.8 kg in 3 zile? Iti urez succes in lupta cu kg. >:D<

serendipity9 19 mai 2014 20:16:47

Re: Jurnal serendipity9 - Nu se mai poate asa!
 
Citat:

Anterior postat de anna26 (Post 1352762)
Felicitari pt kg minus si pt ambitie, Trebuie sa slabim! Totul depinde de starea noastra de spirit, dc noi nu ne simtim bine in pielea noastra nimic nu merge!

Spor la dieta! Poti sa slabesti,sunt sigura!

Multumesc! Spor la dieta si tie :*

serendipity9 19 mai 2014 20:19:24

Re: Jurnal serendipity9 - Nu se mai poate asa!
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 1352766)
Buna:) eu am totusi de obiectat ceva, chiar daca te felicit ptr ambitie :) spui ca nu mananci mult...asta ce inseamna, caci la meniul care l.ai postat sa zicem ca e ok, acum depinde de cantitate. Cam cate calorii ai pe zi? Am inteles eu gresit sau ai slabit 1.8 kg in 3 zile? Iti urez succes in lupta cu kg. >:D<

Au fost 1.8 ieri azi cu 300 grame in plus. Iau in considerare doar ziua de vineri la cantar. Au fost mai multe kg ca sa zic asa pentru ca am inceput sa iau niste pastile pe baza de fibre care ma ajuta cu tranzitul pentru ca aveam mari probleme inainte. Probabil ai fost mai multe si pentru ca inainte de a decide sa ma apuc de acest regim am mancat haotic si cam multe dulcuri :-?
Nu mananc mult in cantitate la masa, sau cel putin nu cum obijnuiam sa mananc inainte...la asta ma refeream.
Multumesc >:D<

serendipity9 19 mai 2014 20:22:48

Re: Jurnal serendipity9 - Nu se mai poate asa!
 
Ziua 4

Md: 2 felii mai mari de mozarella cu cate o felie de sunca de pe deasupra
Pranz: ciorba cu pui (fara mazare,cartof etc) un bol mare si branza de vaca slaba
G1: 2 patratele de ciocolata neagra si 1 bombonica ambele fara zahar
Cina: 1 salata verde cu putina branza si sunca de pui in ea.

Sala cam 2 ore->am facut ce a zis antrenorul de acolo.

paulla 01 iun 2014 10:10:45

Re: Jurnal serendipity9 - Nu se mai poate asa!
 
Bafta multa!!!
Ma bucur sa vad ca mai e cineva in comunitate.


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:40:30.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO