forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Silvana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-silvana-3662.html)

silvana 28 apr 2010 11:52:08

Jurnal Silvana
 
Buna Fetelor!

Sunt mamica unui baietel de 1 anosor, pe care inca continui sa-l alaptez. Inainte de sarcina cantaream in jur de 53-55kg. In timpul sarcinii am acumulat 32kg si am ajuns la 87kg:(. Dupa nastere timp de 5 luni am slabit 24kg. La inceput de saptamana aveam 63(de luni am incepur lupta impotriva celor 10kg pe care le am in plus), am inceput sa mananc mai putin si sa fac mai multa miscare.

Astazi 28 aprilie 2010 cantaresc 62kg. #:-s

Scopul meu este sa ajung la 55kg.
8->

Va multumesc:)

jolye79 28 apr 2010 13:01:39

Re: Jurnal Silvana
 
Buna Silvana si bine ai venit! Avem aceleasi dimensiuni, exact aceeasi poveste si cam acelasi scop. Eu mi-am trecut la ticker 57, dar as vrea cam...un 54-55. Mai vad eu ce fac cand ajung pe-acolo.
Foarte bine ca alaptezi, este un lucru minunat pentru copilul tau si pentru tine, mai ales ca alaptatul consuma ceva calorii!!
Poti sa-mi spui cum ai slabit cele 24 de kilograme? Si povesteste-ne cam ce mananci intr-o zi.

Sibel H 28 apr 2010 13:17:57

Re: Jurnal Silvana
 
...:) ..Salut!...Bine ai venit!printre noi..sa-ti traiasca baietelul...cu kg.daca ai slabit 24kg dupa nastere vei reusi si cele 10 kg care te supara sa le topesti si sa le elimini...eu, iti doresc mult succes si sa ai numai reusite...>:D<

silvana 28 apr 2010 14:11:18

Re: Jurnal Silvana
 
Salut!@};-
Multumesc mult fetelor pentru suport!!! [*55*]Copilasul meu a avut colici pana pe la 6-7 luni, si am avut un regim alimentar mai strict (supe, ciorbite, peste slab, cereale cu lapte, legume, fructe-tot ce am mancat eu primele 5luni) si l-am alaptat pe Cristi primele 7 luni doar cu piept(diverrsificarea am inceput-o pe la 7 luni)- asa am slabit primle 24kg.

Dupa o perioada de stagnare, am hotarat sa lupt si cu restul 10kg, care se topesc foarte incet#:-sin coparatie cu cele 24:).

LicuriciColorat 28 apr 2010 14:44:09

Re: Jurnal Silvana
 
Buna>:D<sa-ti cresca mare si voinic baietelul si tu sa devii o mamica slabuta:)Cu o alimentatie sanatosa+putina miscare pt inceput(plimbari lungi care sa nu te oboseasca foarte mult) si cu hidratare vei reusii sa ajungi unde vrei,Mult succes si sa ne auzim la cat mai multe kg date jos:-*

ianna 28 apr 2010 20:18:51

Re: Jurnal Silvana
 
Bine ai venit printre noi>:D<

Multa sanatate, fericire si noroc in viata !sa aiba baiatul tau;;)

Cat priveste dieta ta, te-as ruga sa ai mare grija! avand in vedere ca inca alaptezi si nu stiu in cata masura iti doresti sa scazi sau sa pierzi productia laptelui.

As vrea sa vad un meniu de-al tau ca sa-mi dau seama daca gresesti pe undeva sau nu.

De asemenea, ti-as recomanda sport mai lejer...gen mersul pe jos ;)

Succes

silvana 30 apr 2010 23:22:04

Re: Jurnal Silvana
 
Salut!

Sunt in dispozitie, am mai dar jos 1kg [-O<. Data 30 aprilie 2010 - 61kg. #:-s

Ianna din pacate nu reusesc sa-mi fac un meniu:(, nu inteleg cum.:-/

andra_aly 30 apr 2010 23:26:18

Re: Jurnal Silvana
 
Buna Silvana:) uite aici ceva ce te-ar putea ajuta;)
http://forum.slabute.ro/intrebari-ra...html#post40581

mvthebest 01 mai 2010 08:49:30

Re: Jurnal Silvana
 
Citat:

Anterior postat de silvana (Post 168571)
Buna Fetelor!

Sunt mamica unui baietel de 1 anosor, pe care inca continui sa-l alaptez. Inainte de sarcina cantaream in jur de 53-55kg. In timpul sarcinii am acumulat 32kg si am ajuns la 87kg:(. Dupa nastere timp de 5 luni am slabit 24kg. La inceput de saptamana aveam 63(de luni am incepur lupta impotriva celor 10kg pe care le am in plus), am inceput sa mananc mai putin si sa fac mai multa miscare.

Astazi 28 aprilie 2010 cantaresc 62kg. #:-s

Scopul meu este sa ajung la 55kg.
8->

Va multumesc:)

Bine ai venit Silvana>:D<>:D<[*24*]

Felicitari pentru kg pierdute pana acum. Si sa-ti traiasca ingerasul >:D<:x>:D<>:D<
Ce plan de bataie pentru kg ai? Cu sportul cum stai?

ana2612 01 mai 2010 09:49:00

Re: Jurnal Silvana
 
[*hug*]Bine te-am gasit Silvana, sa-ti traiasca puiutul si felicitari pt kg pierdute.
Intr-adevar, primele kg se duc mai repede, apoi slabesti tot mai greu, dar cu rabdare se duc si ele, gasesti pe forum pentru asta tot felul de solutii ale fetelor.
Daca alaptezi inca nu e recomandat sa tii o dieta, numai sa nu faci excese, ceea ce nu e cazul tau am inteles, asta ca sa nu periclitezi calitatea lapticului. [*33*]
O solutie ar fi ceva mai multa miscare.
Si eu sunt o mamica ce alaptez inca, si de aceeea cu sportul nu prea ma omor, desi am de aruncat mai multe kg decat tine, dar ma limitez la ceva abdomene, zumba si cel mai mult: impins de zor la carucior. Succes![*128*]


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:48:01.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO