forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal de slabit Ana Maria (adrianapop78) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-slabit-ana-maria-adrianapop78-10385.html)

adrianapop78 06 oct 2011 20:10:28

Jurnal de slabit Ana Maria (adrianapop78)
 
Buna sunt Adrriana mi am facut un jurnal am mai scris mesaje .Abia acum m am familiarizat cu situl pentru ca nu am avut timp prea mult sa stau pe site .Am inceput de azi propiu zis o dieta a mea dar credeti ma ca am mancat prea mult decat mi as fii imaginat si nu stiu de ce.Eu cred ca daca scriu ce am mancat am sa reusesc pana la urma sa ma abtin
dimineata am mancat
o rosie mijlocie cu branza si doua felii de paine o cana cu ceai verde
la ora 14 dupa masa am mancat 3 sarmale cu smantana si doua felii de paine
la ora 16 am mai mancat 2 sarmale
la ora 17 am mancat doua felii de piza
si la ora 20 am mancat un pic de gratar si o ciocolata mica
mentionez ca dupa ce am mancat la pranz am facut o plimbare de30 de minute cu bicicleta
dupa cce am mancat pizza am facut o plimbare de 1 ora jumate cu bicicleta
si seara nu am mai facut miscare
Miscare fac deja de 3 ani in fiecare zi cate o ora dar dupa cum mananc acum degeaba fac miscare ca nu voi slabii dar adevarul este ca ma mentin raman mereu la 68 de kg si acum 3 ani am avut 78.Mi as dori sa am 59 de kg ajutati ma ca morrrrrrrrrrrrrr

nicoleta100 06 oct 2011 21:06:55

Re: Jurnal de slabit Ana Maria (adrianapop78)
 
Citat:

Anterior postat de adrianapop78 (Post 811402)
Buna sunt Adrriana mi am facut un jurnal am mai scris mesaje .Abia acum m am familiarizat cu situl pentru ca nu am avut timp prea mult sa stau pe site .Am inceput de azi propiu zis o dieta a mea dar credeti ma ca am mancat prea mult decat mi as fii imaginat si nu stiu de ce.Eu cred ca daca scriu ce am mancat am sa reusesc pana la urma sa ma abtin
dimineata am mancat
o rosie mijlocie cu branza si doua felii de paine o cana cu ceai verde
la ora 14 dupa masa am mancat 3 sarmale cu smantana si doua felii de paine
la ora 16 am mai mancat 2 sarmale
la ora 17 am mancat doua felii de piza
si la ora 20 am mancat un pic de gratar si o ciocolata mica
mentionez ca dupa ce am mancat la pranz am facut o plimbare de30 de minute cu bicicleta
dupa cce am mancat pizza am facut o plimbare de 1 ora jumate cu bicicleta
si seara nu am mai facut miscare
Miscare fac deja de 3 ani in fiecare zi cate o ora dar dupa cum mananc acum degeaba fac miscare ca nu voi slabii dar adevarul este ca ma mentin raman mereu la 68 de kg si acum 3 ani am avut 78.Mi as dori sa am 59 de kg ajutati ma ca morrrrrrrrrrrrrr

salutare!!!
bine ai venit in randul slabutelor cu jurnal!!!>:D<>:D<>:D<>:D<
nu mori ,stai linistita ca nu mori!!!oricum nu stai rau ,adica nu ai de slabit zeci de kg ca si mine!!!
ai vrea sa ti o dieta anume?:-/ in afara de mersul pe bicicleta mai faci si altceva ?aerobic ,sala ..etc!:-/
iti urez multa bafta!!!

jeny2105 06 oct 2011 22:11:34

Re: Jurnal de slabit Ana Maria (adrianapop78)
 
Citat:

Anterior postat de adrianapop78 (Post 811402)
Buna sunt Adrriana mi am facut un jurnal am mai scris mesaje .Abia acum m am familiarizat cu situl pentru ca nu am avut timp prea mult sa stau pe site .Am inceput de azi propiu zis o dieta a mea dar credeti ma ca am mancat prea mult decat mi as fii imaginat si nu stiu de ce.Eu cred ca daca scriu ce am mancat am sa reusesc pana la urma sa ma abtin
dimineata am mancat
o rosie mijlocie cu branza si doua felii de paine o cana cu ceai verde
la ora 14 dupa masa am mancat 3 sarmale cu smantana si doua felii de paine
la ora 16 am mai mancat 2 sarmale
la ora 17 am mancat doua felii de piza
si la ora 20 am mancat un pic de gratar si o ciocolata mica
mentionez ca dupa ce am mancat la pranz am facut o plimbare de30 de minute cu bicicleta
dupa cce am mancat pizza am facut o plimbare de 1 ora jumate cu bicicleta
si seara nu am mai facut miscare
Miscare fac deja de 3 ani in fiecare zi cate o ora dar dupa cum mananc acum degeaba fac miscare ca nu voi slabii dar adevarul este ca ma mentin raman mereu la 68 de kg si acum 3 ani am avut 78.Mi as dori sa am 59 de kg ajutati ma ca morrrrrrrrrrrrrr


buna Adriana si bine ai venit >:D<
sa stii ca nu moare nimeni din asa ceva, asa ca nu o sa mori nici tu, dar, nu stiu daca se poate slabi cu piza, ciocolata si sarmale..poate incerci si tu sa mai schimbi alimentele, adica sa treci la ceva mai sanatos ;) nu ai mult de dat jos asa ca vei scapa repede si dupa aceea pt mentinere mai poti adauga cate ceva pe placul tau, dar nu exagerat ;) ce sa zic, bafta :-*

adrianapop78 07 oct 2011 12:05:55

Re: Jurnal de slabit Ana Maria (adrianapop78)
 
Multumesc pentru sfaturi eu azi dimineata am mancat o salata de legume am baut un ceai verde si acum la ora 12 48 am mancat 3 felii de paine cu zacusca.simt ca inca imi este foame.Dar ma abtin sincer gata nu mai mananc pana seara .La ce ora sa mananc seara?
M ati intrebat ce sport mai fac ?Ei bine de o luna merg cu bicicleta in fiecare zi inainte am alergat in fiecare zi si mai am facut un pic de sala dar nu m am tinut pentru ca nu eram hotarata dar acum sunt hotarata sa imi schimb si alimentatia.Eventual pot sa pun o poza sa vedeti cum arat de aratat eu zic ca mi am format un corp armonios dar siner imi doresc mai mult.Sa va spun avantajele mersului pe bicicleta
-dormi ca leganata
-bataile inimii sunt tot mai line
-imaginatia se dezvolta mai repede
-si un avantaj personal
e ca in fiecare zi ma presc sub un nuc si mananc vreo 5 nuci si ma simt ca in copilarie ca uit de toate grijile.Va pup

nicoleta100 07 oct 2011 12:12:09

Re: Jurnal de slabit Ana Maria (adrianapop78)
 
Citat:

Anterior postat de adrianapop78 (Post 811920)
Multumesc pentru sfaturi eu azi dimineata am mancat o salata de legume am baut un ceai verde si acum la ora 12 48 am mancat 3 felii de paine cu zacusca.simt ca inca imi este foame.Dar ma abtin sincer gata nu mai mananc pana seara .La ce ora sa mananc seara?
M ati intrebat ce sport mai fac ?Ei bine de o luna merg cu bicicleta in fiecare zi inainte am alergat in fiecare zi si mai am facut un pic de sala dar nu m am tinut pentru ca nu eram hotarata dar acum sunt hotarata sa imi schimb si alimentatia.Eventual pot sa pun o poza sa vedeti cum arat de aratat eu zic ca mi am format un corp armonios dar siner imi doresc mai mult.Sa va spun avantajele mersului pe bicicleta
-dormi ca leganata
-bataile inimii sunt tot mai line
-imaginatia se dezvolta mai repede
-si un avantaj personal
e ca in fiecare zi ma presc sub un nuc si mananc vreo 5 nuci si ma simt ca in copilarie ca uit de toate grijile.Va pup

salutare!!!
nu trebuie sa te abti pana deseara!:-o:-o:-opoti sa ai 3 mese pe zi +2 gustari!!!!la gustare poti sa servesti fructe,nuci,migdale(f. sanatoase)
in legatura cu ora la care servesti ultima masa ,depinde de fiecare ,eu iau cina si la 21.00 si la 22.00,dar e bine sa fie cu 3 ore inainte de culcare! asa stiu eu!!!(multa lume va zice:uite si la asta manca la 22.00,dar atunci pot si eu de copiii astia ai mei ):D:D:D
asteptam poza!sunt sigura ca arati foarte bine!!!
o zi minunata!!!>:D<>:D<>:D<>:D<

SOFICA 07 oct 2011 12:19:57

Re: Jurnal de slabit Ana Maria (adrianapop78)
 
Citat:

Anterior postat de adrianapop78 (Post 811402)
Buna sunt Adrriana mi am facut un jurnal am mai scris mesaje .Abia acum m am familiarizat cu situl pentru ca nu am avut timp prea mult sa stau pe site .Am inceput de azi propiu zis o dieta a mea dar credeti ma ca am mancat prea mult decat mi as fii imaginat si nu stiu de ce.Eu cred ca daca scriu ce am mancat am sa reusesc pana la urma sa ma abtin
dimineata am mancat
o rosie mijlocie cu branza si doua felii de paine o cana cu ceai verde
la ora 14 dupa masa am mancat 3 sarmale cu smantana si doua felii de paine
la ora 16 am mai mancat 2 sarmale
la ora 17 am mancat doua felii de piza
si la ora 20 am mancat un pic de gratar si o ciocolata mica
mentionez ca dupa ce am mancat la pranz am facut o plimbare de30 de minute cu bicicleta
dupa cce am mancat pizza am facut o plimbare de 1 ora jumate cu bicicleta
si seara nu am mai facut miscare
Miscare fac deja de 3 ani in fiecare zi cate o ora dar dupa cum mananc acum degeaba fac miscare ca nu voi slabii dar adevarul este ca ma mentin raman mereu la 68 de kg si acum 3 ani am avut 78.Mi as dori sa am 59 de kg ajutati ma ca morrrrrrrrrrrrrr

Buna Adriana, in primul rand la ce ora ai mancat micul dejun
- bei in fiecare zi ceai verde
- la pranz puteai sa mananci sarmalele goale daca tinei neaparat sa manaci
- la ora 16 trebuia sa mananci o gustare gen fruct, iaurt
- pizza nu avea ce cauta
- gratarul e ok dar fara ciocolata
Pentru ati alcatui un meniu mai variat te poti uita prin alte meniuri de pe site, acolo te poti inspira
Si stai linistita ca din asta nu se moare, eu am avut 107kg si incet incet am sa reusesc sa ajung la greutatea dorita, important este sa slabesti cat mai sanatos>:D<

jeny2105 07 oct 2011 17:50:40

Re: Jurnal de slabit Ana Maria (adrianapop78)
 
salut Adriana >:D<
nu mai repet si eu ce ti-ai scris fetele pe aici, pt ca ti-au dat sfaturi bune si ar fi bine sa le urmezi...ce vreau sa-ti spun e doar faptul ca eu daca as papa atata paine sau piza cred k nu as mai slabi veci...acum depinde si de metabolizmul fiecaruia ;);) bafta si cat mai putine kg :-* :-* :-* >:D<

adrianapop78 07 oct 2011 22:04:17

Re: Jurnal de slabit Ana Maria (adrianapop78)
 
buna seara am citit azi ca am avut timp despre diete si de maine incep dieta Rina 90.Cine mai tine dieta?

adrianapop78 07 oct 2011 22:07:07

Re: Jurnal de slabit Ana Maria (adrianapop78)
 
Ah am uitat sa scriu ca seara pe la 8 am mancat dar nu mult supa sau ciorba de fasole.Si ca gustare un pumn de alune.Va pup noapte buna

nicoleta100 07 oct 2011 22:07:30

Re: Jurnal de slabit Ana Maria (adrianapop78)
 
Citat:

Anterior postat de adrianapop78 (Post 812355)
buna seara am citit azi ca am avut timp despre diete si de maine incep dieta Rina 90.Cine mai tine dieta?

SALUTARE!!!
momentan nu tin nici o dieta ,dar am tinut si eu Rina intre sarcini,am slabit 12 kg in 3 luni!!!:x


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:01:30.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO