forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal de Slabit Deviliz (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-slabit-deviliz-8596.html)

Deviliz 19 mar 2011 09:44:08

Jurnal de Slabit Deviliz
 
Hy >:D<! Sunt in a 6 zi de dieta si sunt fericita de reusita mea! Sper ca voi fi in stare sa reusesc sa slabesc cele 8 kg problema si ca voi rezista tentatiei de a manca dulciuri .... Cel mai greu mi se pare la scoala cand toti colegi ma servesc cu tot felul de dulciuri iar eu mereu ii refuz ... Niciodata nu ma gandesc pana nu voi duce lupta la sfarsit cu kg sa renunt la scopul meu! Este doar 10 fara 20 si este dimineata si sunt foarte curioasa cu ce ma va astepta ziua de azi ! Am plecat sa imi pregatesc micul dejun ! V-am pwp !:D

justbelieve 19 mar 2011 09:46:57

re: Jurnal de Slabit Deviliz
 
Citat:

Anterior postat de Deviliz (Post 578224)
Hy >:D<! Sunt in a 6 zi de dieta si sunt fericita de reusita mea! Sper ca voi fi in stare sa reusesc sa slabesc cele 8 kg problema si ca voi rezista tentatiei de a manca dulciuri .... Cel mai greu mi se pare la scoala cand toti colegi ma servesc cu tot felul de dulciuri iar eu mereu ii refuz ... Niciodata nu ma gandesc pana nu voi duce lupta la sfarsit cu kg sa renunt la scopul meu! Este doar 10 fara 20 si este dimineata si sunt foarte curioasa cu ce ma va astepta ziua de azi ! Am plecat sa imi pregatesc micul dejun ! V-am pwp !:D

Bine ai venit!
Dar pt inaltimea ta ai kg ideale.Ce te nemultumeste la tine?

nicoleta100 19 mar 2011 09:56:24

re: Jurnal de Slabit Deviliz
 
Citat:

Anterior postat de Deviliz (Post 578224)
Hy >:D<! Sunt in a 6 zi de dieta si sunt fericita de reusita mea! Sper ca voi fi in stare sa reusesc sa slabesc cele 8 kg problema si ca voi rezista tentatiei de a manca dulciuri .... Cel mai greu mi se pare la scoala cand toti colegi ma servesc cu tot felul de dulciuri iar eu mereu ii refuz ... Niciodata nu ma gandesc pana nu voi duce lupta la sfarsit cu kg sa renunt la scopul meu! Este doar 10 fara 20 si este dimineata si sunt foarte curioasa cu ce ma va astepta ziua de azi ! Am plecat sa imi pregatesc micul dejun ! V-am pwp !:D

Salutare!!!!
Bine ai venit!!!>:D<>:D<>:D<
Intreb si eu :ce nu iti place de vrei sa slabesti!!!!????:-/:-/:-/:-/
Pofta buna si un weekend minunat!!!!:)

Deviliz 19 mar 2011 11:06:31

re: Jurnal de Slabit Deviliz
 
Pai de cand eram mica am fost foarte grasuta si acum vreau sa slabesc un pik mai mult in zona abdomenului ...

justbelieve 19 mar 2011 13:06:08

re: Jurnal de Slabit Deviliz
 
Citat:

Anterior postat de Deviliz (Post 578317)
Pai de cand eram mica am fost foarte grasuta si acum vreau sa slabesc un pik mai mult in zona abdomenului ...

Pai axeaza-te pe exercitii fizice pentru aceasta zona,si iti mai poti permite si catev ceva dulce.Vreau sa spun ca nu trebuie sa tii un regim strict:)

Deviliz 19 mar 2011 20:28:03

Re: Jurnal de Slabit Deviliz
 
Hy! Azi am papat urmatoarele alimente:
Ora 10:00 : cereale Fitness( 40g) cu lapte (250ml)
Ora 13:00: Jumatate de cartof fiert (circa 50 g) un pipet de pui (70 g) si 20 de g de castraveciori murati
Ora:15:30 (Gustare) :Un mar
Ora 17:30: Jumatate de cartof fiert (circa 50g) . o felie de paine prajita si un iaurt Cremosso cu capsuni
Am consumat 1l jumatate de apa si ma simt foarte ok! Sper ca voi rezista si saptamanele urmatoare! V-am pwp!;)

Deviliz 20 mar 2011 09:02:39

Re: Jurnal de Slabit Deviliz
 
Este Dimineata si imediat trebuie sa servesc micul dejun:D... Cand stau si ma gandesc ce mancam inainte la micul dejun ma apuca groaza ..... Ma trezeam pe la ora 9:00 si mancam un sanwich cu mult salam si cascaval si luam punga cu Capuchino , lingura si toata dimineata mancam incontinuu . Sau daca nu aveam Capuchino ma puneam pe ciocolata sau snaks-uri....Mi se face groaza cand ma gandesc cat puteam sa mananc si asta doar de plictiseala ... Dar acum ca sa nu ma gandesc la dieta mereu fac cate o activitate care sa ma tina deoparte de mancare . Sper ca voi reusi si azi sa nu mananc dulciuri! Ori cum v-am pwp si spor la dat kg jos :-h:)>-:-bd

Deviliz 20 mar 2011 20:05:02

Re: Jurnal de Slabit Deviliz
 
Salut ! Am terminat si aceasta zi cu bine <:-Psi maine ma voi cantari sa vad daca a scazut vreun pik din greutate . Ma simt ok si de neoprit tinand cont ca azi am fost la magazin sa ii cumpar mamei mele napolitane (lucul la care nu as renunta niciodata) dar nu m-am atins nici macar de una[-(. De maine dimineata reiau dinou toate exercitile mai intens . De abia astept sa devin o Slabuta!!! V-am pwp :-*!!

Cassy 20 mar 2011 20:14:40

Re: Jurnal de Slabit Deviliz
 
Citat:

Anterior postat de Deviliz (Post 580646)
Salut ! Am terminat si aceasta zi cu bine <:-Psi maine ma voi cantari sa vad daca a scazut vreun pik din greutate . Ma simt ok si de neoprit tinand cont ca azi am fost la magazin sa ii cumpar mamei mele napolitane (lucul la care nu as renunta niciodata) dar nu m-am atins nici macar de una[-(. De maine dimineata reiau dinou toate exercitile mai intens . De abia astept sa devin o Slabuta!!! V-am pwp :-*!!

Sunt sigura ca vei reusi!>:D< Iti urez succes la cantaritul de maine;;) Daca esti cuminte cu siguranta si cantarul va fi de partea ta:)

Deviliz 22 mar 2011 10:50:37

Re: Jurnal de Slabit Deviliz
 
Am slabit 2,2 kg! Sunt foarte mandra de mine ! Sper ca voi reusi sa le dau si pe celelalte de jos! Sunt in culmea fericiri nici nu ma asteptam :-o! Dar azi imi voi permite si ceva dulce dar in cantitate mika :D! Succes tuturor la slabit!


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:14:23.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO